اولین مدلینگ حرفه ای من

masoudm969

Member
دیدم تو سایت یکی از دوستان خانواده پژو 405 رو مدل کرده بود (خار و مادرشو مدل کرده بود:wink:)، یاد 405 خودم افتادم.
اون مدل به نظر من ایراداتی مخصوصا عقب ماشین داشت ولی در کل خوب شده بود.
این مدل که خودش پر ایراده مزیتش اینه که ایرادات اونو نداره و تازه اولین کارم بود (تابستون پارسال ساختمش) و حتی متریال شیشه رو هم کاملا بلد نبودم.
اگر ضعفی رو دیدید حتما اشکالاتش رو بهم بگید:

csdsd.jpg

csdsd2.jpg

405-white.jpg

مدل اسپورت

attachment.php

sport.jpgsport3.jpg

آخرین ویرایش:

nima3ds

Member
ببینم من یه دو ماهی هست نیومدم مجید آنلاین. مگه این کار نباید تو بخش گالری سه بعدی باشه؟ قوانین عوض شده پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

masoudm969

Member
راست می گی . ولی تو بخش سه بعدی که تماشاخانه نداره:green:
در کل کارهای تو بخش تماشاخانه بیشتر انیمشن سه بعدی اند و کارهای بچه ها هم از گالری سه بعدی هم جالب ترند.

Mehroo

Member
دوست من برای کار اول خیلی خوبه ولی استایل ماشین خیلی ایراد داره

از شیب بیش از اندازه صندوق عقب گرفته تا فرو رفتگی زیاد کنار ماشین از قسمت رکاب تا دستگیره ها
پشت ماشین هم شدیدا مشکل داره به قول دوستمون خورده مخصوصا حاشیه چراغ و صندوق
ابرویی گلگیر به سمت درب عقب یه قسمتش از حالت کِروی در اومده
ضریه گیر درب و سایزش به پرشیا میخوره تا 405
زاویه بین سقف و ستون عقب هم رعایت نشده بیشتر شبیه به پیکان شده
توی ماشین هم که ...
رُک بگم کلا مدلت برش های درستی نداره
با این تفاسیر فک نمیکنم درست باشه مدل خودتون رو بی ایراد تر از مدل کسی بدونین که 405 رو تقریبا بینقص مدل کردن

امیدوارم قصد به روز کردن مدلتون رو داشته باشین

masoudm969

Member
دوست من برای کار اول خیلی خوبه ولی استایل ماشین خیلی ایراد داره

از شیب بیش از اندازه صندوق عقب گرفته تا فرو رفتگی زیاد کنار ماشین از قسمت رکاب تا دستگیره ها
پشت ماشین هم شدیدا مشکل داره به قول دوستمون خورده مخصوصا حاشیه چراغ و صندوق
ابرویی گلگیر به سمت درب عقب یه قسمتش از حالت کِروی در اومده
ضریه گیر درب و سایزش به پرشیا میخوره تا 405
زاویه بین سقف و ستون عقب هم رعایت نشده بیشتر شبیه به پیکان شده
توی ماشین هم که ...
رُک بگم کلا مدلت برش های درستی نداره
با این تفاسیر فک نمیکنم درست باشه مدل خودتون رو بی ایراد تر از مدل کسی بدونین که 405 رو تقریبا بینقص مدل کردن

امیدوارم قصد به روز کردن مدلتون رو داشته باشین

نقداتون عالی بود و من خودم به این دقت تا حالا نگاه نکرده بودم و آخرین آپدیت پژو عماد رو الان دیدم که خیلی عالی تر بود.
ولی دو نکته:
*-من تو هیچ کدوم از پست پروداکشن استفاده نکردم.(رندر خود مکسه) و این کار ضعفا رو بیشتر نشون می ده.
*-من معتقد به این نیستم که همه جزئیات رو باید مدل کرد. چون من از اول با نگاه فیلم سازی این حرفه را شروع کردم و به نظرم برای عکس جزئیاتش کمه ولی برای فیلم در سطح تیم خوبیه!
می گم خوب زدی ما رو ترکوندی ها! :snap::cry:

Mehroo

Member
ترکوندی چیه عزیزم حقیقتا قصد جسارت نداشتم نیـّتم خیر بود:rose:
نکاتی بود و هست که به چشم مخاطب میاد و شخص وظیفه داره موارد رو بیان کنه تا هنرمند به نتیجه مطلوب تری برسه
الان یه چیز دیگه ای که به چشمم خورد اینه وسط هست که انگار رو هواست دلیلش هم سیاه نکردن شیشه قسمتی هست که اینه بهش میچسبه
در کل رعایت یه سری نکات ریز میتونه مدل رو زیر و رو کنه

در مورد مدل نکردن همه جزئیات به ویژه نمای داخلی ماشین البته برای هدف خاص شما باهات موافقم

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام
دیدم تو سایت یکی از دوستان خانواده پژو 405 رو مدل کرده بود (خار و مادرشو مدل کرده بود:wink:)، یاد 405 خودم افتادم.
قوانین گالری سه بعدی
بند 1
_ در تمام پست های خود ادب را رعایت کنید و... (این کار نمایانگر شخصیت شماست ) .

بند 5 _ در موقع ارسال کار خودحتما سبک مرتبط با آن را از منوی کرکره ای در کنار نام تاپیک انتخاب کنید تا در انجمن بر اساس نوع کار شما (شبیه سازی معماری _ کاراکتر _ اوتومبیل و رندر استدیویی اشیا _ جلوه های ویژه _ علمی تخیلی و یا غیره ) دسته بندی مناسب انجام شود .

مدلسازیش خیلی جای کار داره.مهرو عزیز به همه نکات حرفه ای اشاره داشت.
شیدر سازی بدنه خوب شده اما داخلی اینقدر نویز داره نمیشه شید رو خوب درک کرد.
جانمایی ماشین توی جاده زیاد جالب نشده.ماشین انگار توی خاکی هست
توی صحنه فضای سبز که اصلا خوب نشده.هم اشل و اندازه تناقص شدید داره هم اینکه برای واقعی شدن بهتر هست کف چمن داشته باشه.
موفق باشید

سلام دوست عزیز
با نظرات دوستان موافقم اما این که این کار اولین کارت باشه عالیه
اگه به زیر گلگیر عقب توجه کنی همون جای چرخ رو میگم مثل اینکه همی چی با هم رفتن داخل از زه بگیر تا سپر تو عکس دوم بهتر مشخصه

موفق باشی

SinaTR

Well-Known Member
سلام
اگه منظورت از جمله های اول منم آره مدل من يه سری ايرادات نسبت و اندازه داشت که کارو خراب کرده بود که به خاطر بلوپرينتی بود که استفاده کرده بودم و برای حلش نياز به مدسازيه دوباره داره...
بگذريم...
حالا کار شما:
تنها ايراد کار شما عدم توجه به جزئيات و بی حوصلگی در مدلسازی بوده، اگه يکم وقت و حوصله پاش می ذاشتی می تونستی يه مدل بی نقصی از 405 دربياری...
داخلش هم من نفهيدم مال چه ماشينی هست چون فقط فرمون ماشين به 405 شباهت داره...

جدیدترین ارسال ها

بالا