اولین فارسی ساز 100% کامل phpBB در ایران!!

jmosawy

Member
با سلام.
خیلی ممنون از کارتون و واقعا معلومه خیلی روش زحمت کشیده شده. اما من از همون اوایل که نسخه های جدید PhpBB یعنی همون نسخه 3 که اومد، همیشه دنبالش می کردم و دنبال فارسی سازهاش بودم. اولین سایتی که فارسی کرد، فکر کنم سایت "مقصد" بود. بعدش هم که سایت Phpbbiran وارد کار شد و اینگار حالا شما نوبت شماست.

اما توی این سه گروهی که فارسی سازی رو انجام می دادند( یعنی شما، سایت مقصد و Phpbbiran ) فقط کار Phpbbiran روی سلیقه بنده و شاید خیلی های دیگه بود.
شما الان فارسی سازی خودتون یا مقصد رو نگاه کنید، متاسفانه از فونت Tahoma استفاده نشده؛ اما Phpbbiran که موقعش فارسی سازی می کرد، واقعا کارش خیلی زیبا بود؛ همه فونت ها Tahoma بود و سیستم رو خیلی ظریف و قشنگ کرده بود؛ اما من نمی دونم چرا شما 2گروه کارتون اینطور نیست.
من والا تاحالا توی عمرم نه فارسی سازی کردم و نه خیلی بلدم اینکار رو بکنم، اما نمی دونم یعنی واقعا اینقدر سخته که یک فونت سیستم رو کاملا عوض کنیم یا نه.
من که قصد استفاده از phpbb رو ندارم، اما به نظرم شما این یدونه مشکل کوچیکی که نه فقط شما، بلکه بیشتر فارسی سازها این مشکل رو دارند توی همه سیستم ها و قالب ها، اگر حل بشه، واقعا خیلی عالی می شه.

من خیلی عذر می خوام که خیلی زیاد حرف زدم، اما فقط منظور من این بود که فونت ها جذاب تر بشه.
بازم ممنونم از زحمتی که کشیدید و امیدوارم موفق باشید...:rose:

kinglion

New Member
با سلام.
خیلی ممنون از کارتون و واقعا معلومه خیلی روش زحمت کشیده شده. اما من از همون اوایل که نسخه های جدید PhpBB یعنی همون نسخه 3 که اومد، همیشه دنبالش می کردم و دنبال فارسی سازهاش بودم. اولین سایتی که فارسی کرد، فکر کنم سایت "مقصد" بود. بعدش هم که سایت Phpbbiran وارد کار شد و اینگار حالا شما نوبت شماست.

اما توی این سه گروهی که فارسی سازی رو انجام می دادند( یعنی شما، سایت مقصد و Phpbbiran ) فقط کار Phpbbiran روی سلیقه بنده و شاید خیلی های دیگه بود.
شما الان فارسی سازی خودتون یا مقصد رو نگاه کنید، متاسفانه از فونت Tahoma استفاده نشده؛ اما Phpbbiran که موقعش فارسی سازی می کرد، واقعا کارش خیلی زیبا بود؛ همه فونت ها Tahoma بود و سیستم رو خیلی ظریف و قشنگ کرده بود؛ اما من نمی دونم چرا شما 2گروه کارتون اینطور نیست.
من والا تاحالا توی عمرم نه فارسی سازی کردم و نه خیلی بلدم اینکار رو بکنم، اما نمی دونم یعنی واقعا اینقدر سخته که یک فونت سیستم رو کاملا عوض کنیم یا نه.
من که قصد استفاده از phpbb رو ندارم، اما به نظرم شما این یدونه مشکل کوچیکی که نه فقط شما، بلکه بیشتر فارسی سازها این مشکل رو دارند توی همه سیستم ها و قالب ها، اگر حل بشه، واقعا خیلی عالی می شه.

من خیلی عذر می خوام که خیلی زیاد حرف زدم، اما فقط منظور من این بود که فونت ها جذاب تر بشه.
بازم ممنونم از زحمتی که کشیدید و امیدوارم موفق باشید...:rose:
ممنون از لطفتون،من خودمم کار phpBBiran رو دوست داشتم ولی متاسفانه نمی دونم چرا گروهشون رو منحل کردن،در مورد فونت هم چرا میشه ولی همین فونت پیشفرض prosilver کاملا با حروف فارسی سازگاره در مورد سایر قالب ها هم خوب ممکنه نویسندش واسش هر فونتی رو تعریف کنه ولی کلا عوض کردن فونت سخت نیست فقط باید یکم با css آشنا بود و یا حداقل کاربرد font-family رو دونست،فونت prosilver هم Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif هست

jmosawy

Member
خیلی ممنون از پاسختون.
بله، منم واقعا کار Phpbbiran رو دوست داشتم، اما یک روز وارد سایت شدم دیدم نیست!! به هرحال، درست می فرمایید که فونت پیشفرض همین قالب با فارسی کاملا سازگار هست، اما فونت Tahoma هم هیچ مشکلی نداره... در مورد قالب که درست می فرمایید هر طراحی فونت مدنظر خودش رو توی قالب اعمال می کنه، اما خوب اونی که سایت رو مدیریت می کنه هم (حداقل خودم رو میگم) دوست دارم مدیریتش هم قشنگ باشه. سر همین قضیه بود که من بین دوتا سیستم وردپرس و جوملا گیر کرده بودم :دی چونکه مدیریت جوملا واقعا خیلی خوشکل هست و آدم لذت میبره باهاش کار کنه، اما به جاش در نظر من قالب های وردپرس (در دید خودم) قشنگ تر هستند برای یک وبلاگ!

به هرحال، شما بهتر از من صلاح هر چیزی رو می دونید؛ امیدوارم که تا آخر موفق و پیروز و سربلند باشید...

جدیدترین ارسال ها

بالا