انتقال دادن فایل از کامپیوتر کلاینت به سرور

می خواستم بدونم با استفاده از دکمه ی Browse چگونه می توان فایلی را از کلاین به سرور منتقل کنم در ضمن چگونه این فایل ها را در سرور سازمان دهی کنم

ممنووووون
بهمن :)

daneshy

New Member
توضيحات كمي بيشتر

داش بهمن
والا ما هم ميخواهيم بدونيم شما چي فرموديد!!
لطفا در صورت امكان يوخده يه جوري بگو ما هم بفهميم كه مثلا اين دكمه ‌ها كه ميگي كجا هستن يا اينكه سرورت چيه و كجاست ؟كلاينتت چيه و كجاست ؟ برنامه چي هست و اين جور چيزهاي بي اهميت :d

مثلا می خوام کاربر بتونه یه عکس از کامپیوتر خودش به سرور بفرسته و ما این عکس رو بعدا از روی سرور نشون بدیم

Amir61

New Member
والا با دکمه Browse نمیشه فایل و منتقل کرد. این دکمه فقط یه opendialog یا یه همچین چیزی باز می کنه. برای انتقال فایل باید از اون استفاده بشه ولی اینو باید PHP انجام بده. تو manual که تو سایت php.net هست با مثال توضیح داده. با google هم راحت می تونی مثال و توضیح گیر بیاری.
اگه کارت راه نیافتاد برام email بزن یک مثال برات بفرستم.( [email protected](

daneshy

New Member
اين كار در asp و asp.net كار ساده ايي هست با استفاده از كامپوننت aspjpeg(www.aspjpeg.com) براي تصوير و همچنين aspupload(www.aspupload.com) براي هر نوع فايل ديگر
در مورد php رو من نمويدنم اگر كسي ميدونه به ما هم بگه كه ثواب داره

Salman_MP

Member
سلام خدمت همگي!
اون فرمي كه دكمه ي browse داره رو ميفرستي به يه صفحه ي پي اچ پي كه يه همچين كدي توشه !
کد:
<?php
// In PHP versions earlier than 4.1.0, $HTTP_POST_FILES should be used instead
// of $_FILES.

$uploaddir = '/var/www/uploads/';
$uploadfile = $uploaddir . basename($_FILES['userfile']['name']);

echo '<pre>';
if (move_uploaded_file($_FILES['userfile']['tmp_name'], $uploadfile)) {
   echo "File is valid, and was successfully uploaded.\n";
} else {
   echo "Possible file upload attack!\n";
}

echo 'Here is some more debugging info:';
print_r($_FILES);

print "</pre>";

?>
توجه کن که اسم userfile همون فیلد با نوع file در فرم هستش.
براي توضيحات بيشتر به اي صفحه مراجعه كن ! http://ir.php.net/features.file-upload

آخرین ویرایش:

miladmovie

Active Member
bahman.reshadi گفت:
می خواستم بدونم با استفاده از دکمه ی Browse چگونه می توان فایلی را از کلاین به سرور منتقل کنم در ضمن چگونه این فایل ها را در سرور سازمان دهی کنم

ممنووووون
بهمن :)

چه طور می خواهی بدون امکان مشخص کردن آدرس فایل یک فایل رو روی سرور کپی کنی ؟

به نظر من که بدون Browse نمی شه
البته در صورتی که این فایل روی اینترنت باشه می تونی با یک دستور ساده copy اون رو به روی سرور منتقل کنی ولی اگر از روی یک کاربر عادی به هاست تا اونجا که من می دونم این تنها راه هست

جدیدترین ارسال ها

بالا