اشکال در conform

مشکی

Member
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام،
در کتاب آموزشی مکس خوندم که با ابزار conform میشه سطح یک جسم رو روی یک سطح جسم دیگه طوری قرار داد که سطح جسم اول ناهمواری های سطح جسم دوم رو بگیره.:shock:
وقتی که خواستم از این ابزار استفاده کنم جسم دوم بصورت کامل شبیه جسم اول شد!:-?
اشکال در کجاست؟!:sad:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
دقيقا نمي دونم مشكل از كجاست
يه مثال برات ميزنم شايد خودت مشكلو متوجه بشي
مثلا ميخوايم رو دماغ يه بنده خدايي چسب زخم بزنيم، خوب اين روش اينجا بدرد ميخوره و دقيقا چسبو ميزنه رو دماغ اين بابا
ولي نبايد خيلي چيزاي گنده گنده باهاش انجام بدي چون درست جواب نميده(من كه نتونستم ازش جواب بگيرم)
حالا زحمت بكش فايلتو آپ كن تا شايد بتونم كمكت كنم

مشکی

Member
این فایل هستش.
می خواستم جعبه روی جسمِ تخم مرغ شکل و دقیقا در همون راستای خود جعبه قرار بگیره.
خیلی ممنون.:oops:

پیوست ها

• Khane_2050_1.rar
    14 کیلوبایت · بازدیدها: 6

:Mohsen:

کاربر باتجربه
من با مكس 2008 كار ميكنم، گمونم اين فايل شما 2009 هست درسته؟
خوب اشكال نداره
يكي دوتا عكس از صحنه بزار تا كمكت كنم

مشکی

Member
آره من با مکس 2009 کار می کنم.
ممنون که کمکم می کنین.

پیوست ها

• 123.jpg
    123.jpg
    4.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 234.jpg
    234.jpg
    6.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 345.jpg
    345.jpg
    6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Navidmilan

Well-Known Member
سلام.
اول اينكه اين مشكل Conform نيست بلكه دقيقا همون كاريو كه بايد ميكرده كرده يعني دور اون
جسمي كه ميخواستي Wrap (پيچيده) شده.
اما با Conform ميشه كاري كه شما ميخواي رو هم انجام داد. من يه مثال جالبتر و كاربرديتر ميزنم
برات ، فرض كن ميخواي يه جاده پر پيچ و خم رو روي يك سطح يا زمين ناهموار Conform كني.

اينجا ما دو تا جسم داريم يكي جسمي كه ميخواد Wrap يا پيچيده بشه كه اين ميشه Wrapper
و در حقيقت همون جاده و ديگري اون جسمي كه ميخواي بهش Wrap كني كه ميشه Wrap-to Object يا همون زمين ناهموار.
01.jpg

حالا چجوري تو Conform مشخص كنيم كدوم Wrapper و كدوم Wrapp-to ئه؟
جواب اينجاست كه وقتييكه جسمي رو انتخاب ميكني و Conform رو بهش نسبت ميدي اون جسم
ميشه Wrapper يا همون جاده ما .پس جاده رو انتخاب ميكنم Conform رو بهش نسبت ميدم و بعد با
دكمه Pick Wrap to Object كه تو همون Roll Out اوله جسم Wrap-to يا همون زمين رو انتخاب ميكنيم
02.jpg 03.jpg
حالا ميبيني كه همون مشكلي كه ميگي در مياد در حاليكه اين مشكل نيست و كار Conform همينه
و موارد استفاده اينطوري هم زياد داره ولي راه حل اينجاست كه :

ميري تو نماي Top و دكمه Recalculate Projection رو ميزني در حاليكه تيك Use Active Viewport فعال باشه(Roll out دوم) حالا ميبيني كه جاده روي زمين Wrap شد ولي همچنان دور زمين هم Wrapشده.
04.jpg
اصلاح اين تيكه هم ساده است فقط بايد بياي تو اون آخراي پنجره اون تيك Hide Wrap-to Object
رو بزني تا يه جاده ترو تميز داشته باشي كه قشنگ رو زمين Match شده.
05.jpg

در نهايت 2 تا نكته مهم:
حتما قبل از Conform جاده رو بالاي زمين قرار بده و دقت كن كه وقتي از بالا نگاه ميكني جاده از زمين
بيرون نزده باشه.
و دومي اينكه حتما براي جسمي كه ميخواي Conform بشه سطوح كافي بذار تا بتونه قشنگ Match
بشه.

ميتوني از عكسها هم براي مراحل مختلف كار كمك بگيري و از اين راه حل براي مشكل خودت استفاده كني ، اميدوارم مشكلت حل شده باشه. :)

جدیدترین ارسال ها

بالا