اسكريپ واسه دكمه توي فلش 9

bahy_my

Active Member
سلام !
اسكريپ واسه دكمه توي فلش 9 نمي تونم بنويسم.
چرا ؟
اگه ممكنه كمك كنيد.
ممنون ميشم.

alert >>
current selection cannot have action applied to it

padideh

Member
PHP:
ali.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_DOWN, mouseDownListener);

function mouseDownListener(event:MouseEvent):void {

trace("aaaa");
}

bahy_my

Active Member
ببخشيد شما مشكلي با بنده دارين كه نمي خواين كه براي من توضيح بدين اين كد چي هست ؟
مطمئن باشيد من توي اسكريپت نويسي مبتديم بنابراين چيزي از كدهاي شما نفهميدم.
الان اينجا ali چيه ؟ aaaa چيه ؟
اگرم براتون زحمته بهم بگين تا يه فكر ديگه اي بكنم.

padideh

Member
شرمنده ولی اگه این کدها به نظرتون سخته بهتره با همون 8 کار کنید چون تو سی اس تری کارها یه مقدار پیچیده تره
تو اون کد بالا هم ali اسم دکمه منه و aaaa چیزی هست که trace میشه برای امتحانش یه دکمه بسازید و اسمش رو بذارید ali بعد تست بگیرید ببینید چی میشه
یا علی

mshgames

Well-Known Member
با تشکر از دوسته گلم(توضیحت کامل بود)
bahy_my دوست عزیز ببین شما یک دکمه در محیط فلش یا همون CS ایجاد می کنید خوب درست این تا اینجا
سپس دکمه رو انتخاب(رویه دکمه توسط ماوس کلیک کرده) و در نوار Properties در پایین پنجره نرم افزار فلش در قسمت Instane Name که یک جای خالیه تایپ می کنید ali سپس اون کدی رو که علی جان گفت(اسمتو درست گفتم!!!) رو در فریم اول (فریم اول را انتخاب و دکمه F9 کیبرد را زده یا روش راست کلیک کرده و کد مورد نظرو توش کپی میکنی (کد مورد نظر میگه که اگر دکمه ali توسط ماوس فشرده شد (از شنودگر یا لیستنر استفاده شده جهت عکس العمل ماوس) تابع mouseDownListener اجرا بشه که کار این تابع اینه که تو پنجره trace یکی از ابزار بدرد بخور فلش , نوشته بشه aaa شما میتونی دستور trace پاک کنی و به جاش کار مورد نظرتو هنگامی که دکمه فشرده میشه بنویسی مثلا بره به یه فریم خاص و یا.....
ولی یه چیز بهتره با فلش 9 کار نکنید پایه تونو تو فلش 8 قوی (توابع سیستمی شروط عبارات جمله ها متغیر ها آرایه ها و.....)
این ها رو فهمیده و سپس شروع به کار با فلش 9 کنید
خلاصه کلام : در فلش 9 مثل 8 دیگه قابلیتی وجود نداره تا بشه باهاش به دکمه ها یا مووی ها فرمان داد مرکز کنترل فریم موجود در تایم لاین و یا داخل مووی هایه البته یه خوبه داره اینه که از پراکندگی و پخش شدن کدها جلوگیری میکنه

موفق باشید
محمد

آخرین ویرایش:

bahy_my

Active Member
آقا سلام.
ممنون از خشونتت. خوشم میاد اما نه مغرورانش رو.
دقیقاً وقتی dc شدم (ینی بلافاصله بعد از خوندن جوابتون) فهمیدم چی به چیه و خواستم جواب بدم و بیشتر تشکر کنم و پستم رو حذف کنم که دیگه connect نشد.
و بعد از یک ساعت لطف دوستان رو دیدم.ممنون
یه دیر جواب دادن چه چیزهایی که نکرد !
حق با همه ست !

bahy_my

Active Member
آره !
آخه حتی جواب سلام من رو هم ندادید.
بگذریم.
چون تازه شما رو تو فلش گیر آوردم, یه سوال دارم, میشه یه منبع یا کتاب توی یادگیری اکشن بهم بگین ؟
یا با توجه به این سوالی که پرسیدم و برداشتی که کردین بهم معرفی کنین تا خودمو تو فلش پیشرفته تر کنم.
ممنون

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

سلام داش علي گل خوبي دادش

من كه حرف بي ادبي ازت نديدم توي اين پست بهر حال بگم كه خيلي گلي با اين كاري كه كردي(معذرت خواهي )

موفق باشيد

bahy_my

Active Member
سالار اين چه حرفيه مي زني.
من شرمنده ي توام.
خيلي چاكرتم سالار !
باز ا
گه مشكلي بود خوشحال ميشم شما جوابمو رو بدي.(در تاپيك هاي آينده)

جدیدترین ارسال ها

بالا