از كدوم زبان برنامه نويسي استفاده ميكنيد؟

زبان شما چيه؟

• Delphi

رای: 2 8.3%
  • Visual Basic 6

رای: 1 4.2%
  • Visual Basic .NET

رای: 2 8.3%
  • #C

رای: 5 20.8%
  • Java

رای: 4 16.7%
  • C++ and C

رای: 6 25.0%
  • PHP

رای: 3 12.5%
  • Python

رای: 1 4.2%
  • Perl

رای: 0 0.0%
  • Pascal

• Lisp

• Assembly

• مجموع رای دهندگان
    24

jeyson

Active Member
C و ++c یکی از قدرتمند ترین زبان ها و خط مرز بین زبان های سطح پایین و بالا هسند. شاید تحت داس باشن و پیچیده اما بیشتر زبان های دیگه از جمله php بر پاییه ی این زبان ها طراحی شدن و هم اینکه چون تحت داس هستن باعث میشه اولا کامپایلشون زمان کمتری ببره دوما با زبان ماشین بیشتر در ارتباط باشن و کارای سنگینی رو بکنن
البته نظرم شخصه :)

saalek110

Well-Known Member
من وقتی بخواهم برنامه ای بنویسم که خودم استفاده کنم یا به افراد دیگر بدهم از دلفی استفاده می کنم. چون بدون نصب چیزی در هر ویندوزی اجرا می شود.
گاهی هم برنامه های خیلی ساده را با ویژوال بیسیک 6 می نویسم. ولی زیاد سابقه نداره.
با سی شارپ دوست دارم بنویسم ولی معمولا سراغش نمی روم.
اسمبلی هم خیلی دوست دارم کار کنم ولی فعلا فرصت ندارم.
خلاصه اینکه نیازهایم را با دلفی راه می اندازم.
و برنامه هایی که بخواهم خیلی قوی باشه را با سی پلاس می نویسم.

در مورد گرافیک هم opengl کار می کنم.

سایتها را هم با php می نویسم.

آخرین ویرایش:
من با php برنامه نویسی می کنم علت خاصی هم نداره احساس کردم یادگیریش ساده تره و اینکه سریع تر هم هست کلا باهاش ارتباط بهتری برقرار کردم

با ++C هم برنامه نوشتم ولی قدیما در کل یه زبان برنامه نویسی یاد بگیری دیگه بقیه زبان ها برات یادگیریشون راحت میشه البته باید دید هر کس چه کاری انجام میده یا به چه کاری علاقه داره که طبیعتا زبان برنامه نویسی خاص خودشو میطلبه

+Mohammad+

Well-Known Member
منم با VB6 و Pascal شروع کردم و الان Delphi و C#.net رو باهاشون کارای Win App رو انجام میدم ... و برای کارای پیشرفته تر بسته به نوع کار از C/C++ استفاده میکنم ...
برای وب هم از جاوا اسکریپت و PHP ... البته ASP.net هم بلدم ... ولی معمولا ازش استفاده نمیکنم چون با ابزارهای رایگان و اوپن سورس راحت ترم...
حالا هم کم کم دارم یه نیم نگاهی به پایتون و جاوا میندازم ...

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
برای برنامه نویسی تحت وب از PHP استفاده می کنم (درحد ساخت وب سرویس و نه طراحی سایت)
درحال حاضر تمرکزم بیشتر روی برنامه نویسی برای اندروید هست و با زبان Java کار می کنم.
برای برنامه نویسی دسکتاپ (نیاز شخصی) هم از Xojo Studio (برنامه ی Real Studioی سابق) استفاده می کنم، سینتکسش شبیه Basic هست، زبانی کاملاً شئ گراست و مهمتر از همه Cross-Platform هست.

قبلاً که از ویندوز استفاده می کردم هم از AutoIt زیاد استفاده می کردم، برای نوشتن برنامه های ساده و بیشتر برای انجام خودکار یکسری فرآیندها (یک زبان اسکریپت نویسی خیلی آسون با امکانات بسیار زیاد)

Ahle Iran Zamin

Active Member
اصولا من با هر چيزي كه اسم مايكروسافت روش باشه مخالفم
اون از ويندوزش كه تو هر نسخه مزخرفتر ميشه
اون از دات نتش كه كلي دردسر داره
خداييش من كه به خاطر همين دردسرها هر نرم افزاري كه نياز به نصب دات نت داشته باشه بيخيالش ميشم
اين دوستان دات نت كار يه خورده هم به فكر كاربر از همه جا بيخبر باشن
كه برا يه برنامه ساده بانك اطلاعاتي بايد چند صد مگ رو بيخود نصب كنن
از طرف برنامه نويس هم همچين اوضاع خوبي نيست
برنامه نويس دات نت عروسكيه كه بايد تو هر نسخه دات نت با يه ساز مايكروسافت برقصه
من موندم چرا تو ايران اين همه رو سي شارپ مانور ميدن
والا تو مملكت خودشون هم اين قدرها طرفدار نداره
اين وضعيت تنها نتيجش تنبل كردن برنامه نويس ايرانيه

Aliɾeza

Member
با تشکر از اینکه این نظرسنجی رو ایجاد کردید، بنده از زبان های : Perl | Java | Python | PHP | C++ | C# | AS3 | Javascript | Ruby در زمینه های مختلف استفاده میکنم، و دوتا از بهترین زبان هایی که از کارکردن باهاشون لذت میبرم ++Perl , C به قول انگلیسی ها ( Very Powerfull ) و در آخر همه اینا فقط و فقط در IDE Eclispe و در سیستم عامل Linux ، در حال حاضر مشغول آماده کردن آموزش هایی
در رابطه با این زبان ها هستم که بزودی توی این انجمن و بلاگ شخصی خودم قرار گرفته میشه .

به زودی Lisp رو شروع میکنم با اینکه کاربرد زیادی در نرم افزار نداره ، ولی برای هوش مصنوعی عالیه به شما هم توصیه میکنم با ادیت کردن emacs این زبان رو یاد بگیرید !

موفق باشید

uplike

Member
منم برنامه نویسی روی php و گاها روی python هست.

هر دو زبان خوب و قدرتمندی هستد. یادگیری آسان و به کارگیری آسان تر.

من از زبان جاوا استفاده میکنم.چون خودم یاد گرفتم.ولی پاسکال و سی پلاس پلاس زبانهایی بودند ک تو دانشگاه داشتیم و فقط در حد پاس یاد گرفتم.ولی میدونم ک زبان جاوا شباهت زیادی به سی داره

shirini_forush

Well-Known Member
من هم مثل خیلی از دوستان به بیشتر زبان ها ناخونک زدم. اما اونهایی که باهاشون پروژه های کاربردی نوشتم Java برای اندروید، #C و VB.NET برای ویندوز و ASP.NET و php برای وب بوده.
اگر JS رو هم زبان برنامه نویسی حساب کنید طبیعتا جزیی از پروژه های وبم بوده.

به نظرم جنگ بی پایان "بهترین زبان" هم ارزش مطرح کردن نداره. مهم زبانی نیست که باهاش مینویسی. مهم فنی بودن کار و نهایتا محصولیه که تولید میکنی.

LoveQt

New Member
من وقتی گوگل رو سرچ میکردم به این نظرسنجی رسیدم
و خیلی متعجب شدم چرا اسمی از Qt در نظرات دوستان برده نشده
علت ثبت نامم در این سایتم زدن همین پست بود
دوستانی که این تاپیک رو میبینند پیشنهاد میکنم درباره کیوت و نمونه کارهایی که باهاش انجام شده جستجو کنند
تا متوجه قدرتش بشن

آخرین ویرایش:

Mohsennew

New Member
سلام
من از برنامه مویسی اندروید استفاده میکنم خیلیم راضیم البته بستگی به استفاده دوستان داره ولی کسی از دوستان علاقه مند به یادگیری باشن میتونم هم منابع هم اطلاعات در اختیارشون بذارم
علی الحساب یه لینک میذارم که اگه دوس داشتین اطلاعات داشته باشین یه سرب به این لینک بزنین

آموزش بربنامه نویسی اندروید​
  • اندروید چیست؟
  • اندروید یک سیستم عامل متن باز و مبتنی بر لینوکس برای دستگاه های موبایل مانند گوشی های هوشمند و کامپیوترهای تبلت است. اندروید به وسیله ی Open Handset Alliance توسعه پیدا کرد و به وسیلهی گوگل و سایر شرکت ها هدایت شد.
  • اندروید یک روش واحد و یکپارچه را برای توسعه ی اپلیکیشن های دستگاه های موبایل ارائه می کند . این بدین معناست که توسعه دهندگان فقط باید برنامه های خود را برای اندروید توسعه دهند و برنامه های آنها باید بتوانند بر روی دستگاه های مختلف دارای اندروید اجرا شوند.
  • اولین نسخه بتای (آزمایشی) جعبه ابزار توسعه ی نرم افزار (SDK) اندروید در سال 2007 توسط گوگل ارائه شد در حالیکه اولین نسخه تجاری یعنی اندروید 1.0 در سپتامبر 2008 منتشر شد.
  • در 27 ژوئن 2012 در کنفرانس I/O گوگل، گوگل اعلام کرد که نسخه بعدی اندروید، 4.1 Jelly Bean است. Jelly Bean یک بروز رسانی افزایشی است. که هدف اصلی آن بهبود واسط کاربری از هر دو جهت عملکرد و کارایی است.
  • کد منبع، اندروید تحت مجوزهای نرم افزارهای رایگان و متن باز، در دسترس است . گوگل بیشتر کد را تحت نسخه 2 مجوز Apache منتشر کرده است و باقیماندهی کد را که مربوط به تغییرات هسته ی لینوکس است، تحت نسخه 2 مجوز GNU General Public منتشر کرده است.
  • ویژگی های اندروید
  • اندروید یک سیستم عامل قدرتمند در رقابت با Apple 4GS است و از امکانات و ویژگی های زیادی پشتیبانی می کند، تعدادی از آنها در ادامه لیست شده اند.
  • ویژگی
  • توصیف
  • واسط کاربری زیبا
  • صفحه اصلی سیستم عامل اندروید واسط کاربری زیبا و جذابی را ارائه می کند
  • قابلیت اتصال
  • GSM/EDGE, IDEN, CDMA, EV-DO, UMTS, Bluetooth, Wi-Fi, LTE, NFC و WiMAX
  • ذخیره سازی
  • SQLite ، یک پایگاه دادهی رابطه ای سبک، که برای اهداف ذخیرهی داده به کار میرود
  • پشتیبانی از رسانه
  • H.263, H.264, MPEG-4 SP, AMR, AMR-WB, AAC, HE-AAC, AAC 5.1, MP3, MIDI, Ogg Vorbis, WAV, JPEG, PNG, GIF و BMP
  • ارسال پیام
  • SMS و MMS
  • مرورگر وب
  • مبتنی بر موتور صفحه بندی متن باز WebKit ، همراه با موتور جاوا اسکریپت کروم نسخه 8 با پشتیبانی از HTML5 و CSS3 است
  • قابلیت چند لمسی
  • اندروید دارای قابلیت چند لمسی است که ابتدا در گوشی هایی مانند HTC Hero ارائه شد
  • قابلیت چند وظیفه ای
  • کابران می توانند از برنامه ای به برنامهی دیگر بروند و برنامه های مختلف می توانند به صورت همزمان اجرا شوند .
  • ویجتهای (Widgets) قابل اندازه بندی مجدد
  • ویجت ها قابل اندازه بندی مجدد هستند ، بنابراین کاربران می توانند برای نشان دادن محتوای بیشتر آنها را گسترش دهند و یا برای صرفه جویی در فضا آنها را کوچک کنند.
  • قابلیت چند زبانی
  • از متن یک طرفه و دو طرفه پشتیبانی می کند.
  • GCM
  • ارسال پیام در ابر گوگل (GSM) سرویسی است که به برنامه نویسان اجازه می دهد ، که بدون نیاز به یک راهکار همگامی اختصاصی، داده های پیام کوتاه را به کاربران خود در دستگاه های اندروید بفرستند.
  • Wi-Fi مستقیم
  • تکنولوژی ای که به اپلیکیشن ها اجازه میدهد که از طریق یک اتصال نظیر به نظیر با پهنای باند بالا، به صورت مستقیم همدیگر را کشف (پیدا) کنند و با هم جفت شوند
  • Android Beam
  • یک تکنولوژی رایج مبتنی بر NFC که به کاربران اجازه می دهد که قثط با تماس دو گوشی دارای NFC با همدیگر، فورا اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند.
  • برنامه های (اپلیکیشن های) اندروید
  • برنامه های اندروید به طور معمول در زبان جاوا و با استفاده از جعبه ابزار توسعه نرم افزار اندروید توسعه می یابند. بعد از توسعه می توانند به سادگی صورت پکیج درآمده و از روش Google Play یا Amazon Appstore به فروش برسند.
  • اندروید بر روی صدها میلیون دستگاه موبایل در بیش از 190 کشور در سراسر دنیا استفاده شده است. و بیشترین سیستم عامل نصب شده بر روی پلت فرم های موبایل موجود است که کاربرد آن نیز به سرعت در حال رشد است. هر روز بیش از 1 میلیون دستگاه اندروید جدید در سراسر جهان فعال می شود.
  • این خود آموز با هدف آموزش شما برای توسعه و پکیج بندی برنامه های اندروید نوشته شده است. ما از نصب محیط برنامه نویسی برنامه های اندروید شروع می کنیم و سپس به تمرین جنبه های مختلف برنامه نویسی اندروید می پردازیم.

مقاله آموزش اندروید برای دوستانی که علاقمند به زبان برنامه نویسی اندروید میباشند

جدیدترین ارسال ها

بالا