از سايتهاي ديگه كش نريد !!!

wbdsn

Member
اساتيد حي و حاضر و عزيز
سلام
آقا مي دونم كه همه بر اين عقيده پايبند هستند كه كش رفتن عكس و گرافيك از سايتهاي ديگه با بالا رفتن از ديوار خونه مردم هيچ فرقي نداره !!
تازه مي تونه بدتر هم باشه!
چون اولا اينجا همه آدم رو ميشناسن يا حداقل همون سايتي كه فرداش ميره بالا خودش يه پا مدرك غير اخلاقي هست اما شما اگه شب از ديوار مردم بري بالا فرداش كسي نمي فهمه شما بوديد!
دوما مثلا ما جماعت WebDesigner اهل ذوق و هنر و پرستيژ و كلاس و خلاصه اين حرفها هستيم. SO --> خيلي ضايع هست كه از دست رنج و توانايي ديگران سواستفاده كنيم!!
اما
تو رو به خدا يه پدر آمرزيده پيدا بشه به من بگه
وقتي قراره سايتي در مورد چيزي هوا كني كه اصلا تو ايران وجود نداره ! چه برسه به اينكه بخواي كالاش رو معرفي كني و طوري باشه كه طرفتون بخواد نمايندگي اون چيزه رو تو ايران بگيره!!
و در ضمن خيلي اصرار به زيبايي و به روز بودن كار داشته باشه!!
اونوقت تكليف چيه؟؟؟؟!!!!!!!!
هوم؟
به عنوان نمونه عرض مي كنم:
www.hondairan.com
حالا يه چيز هايي بعضي موقع ها به ذهن آدم مي رسه
مثلا اگه همت داشته باشي عوض كردن رنگ اون چيزه و تغيير پس زمينه و عوض كردن حجم چيز در تصوير و خلاصه اگه خيلي بي حال باشي حداقل عوض كردن اندازه !!!!
از سايتهاي ديگه كش نريد تورو به خدا! براي طراح و طراحي ايراني تو دنيا ارزش بسازيم!!
اما !!!
آخرش كه چي :arrow: :?:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

آقا ميشه يكم بيشتر توضيح بدين كه جريان از چه قراره؟!

مجيد

wbdsn

Member
مجيد جان سلام
آقا ممنون از توجهت
توضيح اينكه بالاخره در مواقعي آدم مجبور ميشه كه قانون زيباي copyright رو نقض كنه!
چاره چيه؟

wbdsn

Member
در ضمن يك چيزه ديگه!!
profile شما رو زيارت فرمودم
آقا خيلي باهات حال كردم
ايشاالله هميشه موفق و پيروز باشي
راستي اگه يه نظري راجع به اين سايت بدي ممنون ميشم
دلم مي خواد خيلي رك و بي تعارف بهم ايراداتم رو بگي:
www.hondairan.com
www.orchid-co.com

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

راستش همونطوري كه شما گفتي بعضي وقتها آدم مجبور به ان كار ميشه...

نقض داريم تا نقض به قول شما آدم ميتونه يك عكسي رو صاف برداره و بذاره تو سايت خودش و ازش استفاده كنه و هيچ ربطي هم به اون سايته نداشته باشه (از نظر عنوان) يا اينكه بايد از همون عكسه استفاده بكنه ولي دليل استفاش اين باشه كه چون موضوع سايت و يا عنوان سايت مرتبت ميشه با اون سايتي كه عكس رو برداشته و همچنين ذكر كنه كه عكس يا هر چيز ديگه از اونجا برداشته شده به نظر من فكر نميكنم مشكلي بوجود بياد ... چون همه چيز بصورت تمام و كمال ذكر شده حتي شما داريد اون سايت رو كه عكس رو برداشتين ازش رو تبليغ ميكنيد.
اما در كل من هميشه خودم بر همين باورم و اين فكرو دارم كه ايده گرفتن و تقليد كردن اشكالي نداره.. يعني شما بري يك سايت رو ببيني و از طراحي و عكسهاش خوشت بياد و بياي خودت بشيني از اول عين اون سايت رو پياده كني و طراحي كني... اين ديگه شمال قانون كپي رايت نميشه چون شما خودت اومدي رحمت كشيدي و از اول خودت طراحي كردي و اتفاقا اينطوري آدم خيلي موفق تر خواهد بود... چون كه از تجربيات ديگرون استفاده ميكنه و از اونها ايده ميگيره...
در كل (حالا بگذريم از اين حرفا من خودم هم تا به حال خيلي شده كه قانون كپي رايت رو نقض كردم ولي نه تا اون اندازه اي كه ممكنه شما فكر كنيد) به نظر من كلا اين كار كار اشتباهيه...
چون الان من خودم به عنوان طراح (البته مثلا طراح :wink: ) ميام ميشينم روزها و ماها روي يك طرح كار ميكنم و يك طرحي رو ارائه ميدم خب واقعا آدم ناراحت ميشه وقتي كه ميبينه يكي ديگيه بدون هيچ زحمت و تلاشي داره با كار اون حال ميكنه و پزشو هم ميده! حالا ناراحتيش به كنار از نظر قانوني (قانون كپي رايت) هم اشكال داره..
البته توي كشور ما كدوم كارش (البته وارد بحثهاي سياسي نشيد) قانوني هستش كه اين دوميش باشه :wink: :lol:
ولي اينترنت يك موضوع جهاني هستش و به كشور و موقعيت ما بر نميگرده چون شما وقتي از طرح يك سايت خارجي استفاده كنيد كه تحت قانون كپي رايت باشه اون ميتونه از همون كشور خارجي پيگير ماجرا بشه و حتي شما رو محاكمه كنه!!!

البته ببخشيد خيلي حرف زدم... اين حرفهام تا حدي راهنمايي بود.. البته من كاره اي هم نيستم كه بخوام كسي رو نصيحت كنم ولي خب چون بحث پيش اومد گفتم اين حرفها رو بزنم!

اميدوارم روزي برسه كه واقعا براي كارهاي كامپيوتري و طراحي و اينجور كارها هم توي ايران قانوني بوجود بياد كه باعث پيشرفت بيشتر طراحان و كاربران اون بشه

موفق باشيد
مجيد

saman_sweden

Active Member
wbdsn گفت:
مجيد جان سلام
آقا ممنون از توجهت
توضيح اينكه بالاخره در مواقعي آدم مجبور ميشه كه قانون زيباي copyright رو نقض كنه!
چاره چيه؟

آقا ما حرفتو قبدل داريم دربست اما

آقا مجید جان گفت که ميشه يكم بيشتر توضيح بدين كه جريان از چه قراره؟

نه نخ بگیری و هی بکشی . ببحشیا موضوع را توضیح بده در ضمن اون سایت ازخودته و اگه چنین باشه فسمتهای از فلاش آن از آدرس زیر کپی شده

http://flashkit.com/index.shtml

wbdsn

Member
سامان جان
ميشه بفرماييد كدوم تيكه intro كپي شده؟
والا تا اونجايي كه من يادم مياد ....
فقط عكس اتومبيل ها رو از اين ور اون ور جمع كردم
تازه همشون رو هم تغيير رنگ دادم
در ضمن پس زمينه و كلي خرت و پرت ديگه رو عوض كردم
تازه عكس هاش هم تو اون سايت ها نقش اصلي نداشته
در واقع اين عكس ها رو براي نمايش گذاشته بودن و در طراحي اصلا استفاده نشده بود!!
اما flash رو حتی یک تکه هم از جایی بر نداشتم!!!!!!!!
حتی 1 ثانیه
میشه لطف کنی و آدرس دقیق اون flashاي كه ميگي رو عنوان كني
خيلي دوست دارم ببينم چي باعث شده فكر كني فلش رو كپي كردم!!!!!!!
مرسي

saman_sweden

Active Member
wbdsn گفت:
سامان جان
ميشه بفرماييد كدوم تيكه intro كپي شده؟
والا تا اونجايي كه من يادم مياد ....
فقط عكس اتومبيل ها رو از اين ور اون ور جمع كردم
تازه همشون رو هم تغيير رنگ دادم
در ضمن پس زمينه و كلي خرت و پرت ديگه رو عوض كردم
تازه عكس هاش هم تو اون سايت ها نقش اصلي نداشته
در واقع اين عكس ها رو براي نمايش گذاشته بودن و در طراحي اصلا استفاده نشده بود!!
اما flash رو حتی یک تکه هم از جایی بر نداشتم!!!!!!!!
حتی 1 ثانیه
میشه لطف کنی و آدرس دقیق اون flashاي كه ميگي رو عنوان كني
خيلي دوست دارم ببينم چي باعث شده فكر كني فلش رو كپي كردم!!!!!!!
مرسي

افکت قروم که به صورت مستطیل میاد و کاذر را تشکیل میده یک نمونه اش وتوقسمت افکتهای 3D را نگاه کن وهمچنین من تبلیغ شرکت موتورولا را تو همانجا دیده ام قسمتهایی شبیه است منتها عکسهای تلفن با ماشین عوض شده

طبیعی است خود برنامه را کامل کپی نکرده اید جند تا تکه مختلف است که اون تکه ها را بغل هم قرار داده ای چون فایلهای FLA را به هر شکل بخواهی میتونی تفییرش دهی

از اینها گذشته من جواب بغدی شما را نخواهم داد تا اینکه بفول آقا مجید اول موضوع را توضیح بدی

wbdsn

Member
سامان جان عزيز
به هر حال من خودم مي دونم چي كار كردم!!
و خودم هم مسوليت كاري كه انجام دادم رو قبول مي كنم!
مطمنن باش اگه اينطور كه تو مي گفتي بود بدون هيچ ترسي يا تفره رفتن ميگفتم
اما اين اخلاقي كه شما نسبت به اطراف بي اعتماد هستيد مي تونه نشون دهنده اين باشه كه خودتون مسوليت كارهاي خودتون رو پذيرا نيستيد و تفره ميريد
نهايتا چه شما از من قبول كنيد و چه رو حرف بي اساس خودتون پا فشاري كنيد
از نظر من اصلا مهم نيست چون خودم مي دونم چه كردم و چه نكردم!
تازه اين كار من كه اصلا اونقدر مهم و جالب توجه نيست كه اينقدر شما موضع گيري منفي كرديد!
اميدوارم شما در آينده با كارها و طراحان حرفه اي برخورد نداشته باشيد
چون وقتي براي اين كار در پيتي من اينقدر حرس مي زني كه مثلا ثابت كني اين رو كپي زدم
ديگه يه كار درست و حسابي ببيني احتمالا خدايي نكرده از بس جوش مي زني دور از جونت دق مي كني
يه كم بيشتر سعي كن آرامشت رو تو انتقاد كردن و انتقاد شنيدن حفظ كني
به هر حال از اينكه وقت صرف من و كارم كردي خيلي خيلي ممنونم

آقا مجيد جان
آقا خيلي ممنونم از توجهت
اما من هنوز همچنان منتظر نظر شما هستم

saman_sweden

Active Member
wbdsn گفت:
سامان جان عزيز
به هر حال من خودم مي دونم چي كار كردم!!
و خودم هم مسوليت كاري كه انجام دادم رو قبول مي كنم!
مطمنن باش اگه اينطور كه تو مي گفتي بود بدون هيچ ترسي يا تفره رفتن ميگفتم
اما اين اخلاقي كه شما نسبت به اطراف بي اعتماد هستيد مي تونه نشون دهنده اين باشه كه خودتون مسوليت كارهاي خودتون رو پذيرا نيستيد و تفره ميريد
نهايتا چه شما از من قبول كنيد و چه رو حرف بي اساس خودتون پا فشاري كنيد
از نظر من اصلا مهم نيست چون خودم مي دونم چه كردم و چه نكردم!
تازه اين كار من كه اصلا اونقدر مهم و جالب توجه نيست كه اينقدر شما موضع گيري منفي كرديد!
اميدوارم شما در آينده با كارها و طراحان حرفه اي برخورد نداشته باشيد
چون وقتي براي اين كار در پيتي من اينقدر حرس مي زني كه مثلا ثابت كني اين رو كپي زدم
ديگه يه كار درست و حسابي ببيني احتمالا خدايي نكرده از بس جوش مي زني دور از جونت دق مي كني
يه كم بيشتر سعي كن آرامشت رو تو انتقاد كردن و انتقاد شنيدن حفظ كني
به هر حال از اينكه وقت صرف من و كارم كردي خيلي خيلي ممنونم
من احترام این سایت را دارم و هیچی بهت نمیگم فکر کن ببین چی گفتی خوب نیست و من فقط نظرم را گفتم حرف بدی نزده ام چون شما از همه نظر خواستید

wbdsn

Member
سامان جان
دوست خوبم
مطمنن هستم حرفي نزدم كه باعث بشه شما هوس كنيد احترام سايت رو زير پا بگذاريد
با اين حال باز هم خوشحال ميشم البته اگه احتياج به توضيحات بيشتري نداشته باشيد بهم بگيد كه اون فلشي كه فرموديد كجاست
جون دوست دارم خودم هم برم ببينم و ايرادات كار خودم رو متوجه بشم
در ضمن شما به هر حال ايرادات كار من رو بيان نكرديد
فقط پافشاري كرديد كه كار من كپي هست
به فرض اينكه كپي باشه شما چه ايراداتي در اون مي بينيد؟!
اگر هم مايل هستيد جواب بي ادبي من رو بديد!!! در صورت تمايل مي تونيد ميل بزنيد
خوشحال مي شم بدونم چه بي ادبي به شما كردم!!!
برام خيلي جالبه كه از دست من ناراحت شديد
چون نهايت سعي خودم رو كرده بودم كه با توجه به روحيه حساستون چيزي نگم كه بهتون خداي نكرده بر بخوره!!
به هر حال الان هم اگه نظرتون رو راجع به طراحي اون سايتها بديد ممنون ميشم! اگه كپي بودن اونها واقعا اذيتتون ميكنه فكر كنيد اين كار كاملا كپي هست
با اين وجود نظرتون رو محبت كنيد ممنون ميشم

saman_sweden

Active Member
wbdsn گفت:
سامان جان
دوست خوبم
مطمنن هستم حرفي نزدم كه باعث بشه شما هوس كنيد احترام سايت رو زير پا بگذاريد
با اين حال باز هم خوشحال ميشم البته اگه احتياج به توضيحات بيشتري نداشته باشيد بهم بگيد كه اون فلشي كه فرموديد كجاست
جون دوست دارم خودم هم برم ببينم و ايرادات كار خودم رو متوجه بشم
در ضمن شما به هر حال ايرادات كار من رو بيان نكرديد
فقط پافشاري كرديد كه كار من كپي هست
به فرض اينكه كپي باشه شما چه ايراداتي در اون مي بينيد؟!
اگر هم مايل هستيد جواب بي ادبي من رو بديد!!! در صورت تمايل مي تونيد ميل بزنيد
خوشحال مي شم بدونم چه بي ادبي به شما كردم!!!
برام خيلي جالبه كه از دست من ناراحت شديد
چون نهايت سعي خودم رو كرده بودم كه با توجه به روحيه حساستون چيزي نگم كه بهتون خداي نكرده بر بخوره!!
به هر حال الان هم اگه نظرتون رو راجع به طراحي اون سايتها بديد ممنون ميشم! اگه كپي بودن اونها واقعا اذيتتون ميكنه فكر كنيد اين كار كاملا كپي هست
با اين وجود نظرتون رو محبت كنيد ممنون ميشم
خوبه بهتره یک قسمت بظرخواهی تو همون سایت بذاری اینقدر هم خودتو ناراحت نکنی آخر هفته هم میری نظرات این جماعیت اونجا میبینی تا اینکه از این طریق خودتو به دردسر میاندازی

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

آقا باز شروع شد :wink: بابا كوتاه بياين :lol:

خب آقا منم بيام يكم ابراز وجود كنم:
آقا ( به نظر من) واقعا جالب طراحي كردين.. من به اينكه به فرض كپي هست يا نيست كاري ندارم شما در مورد طراحيش نظر خواستي منم در مورد طراحيش يك نظر كوچولو ميدم..
از نظر ايده و كارت واقعا جالبه فقط به نظر من تنها مشكلي كه هتسش اينا اينه كه رنگهاي جالبي رو به كار نبردي مثلا توي سايت هندا ايران از رنگ ابي و قرمز استفاده كردين كه به نظر من اين دوتا رنگ روي هم اصلا جالب از آب در نمياد! و همچنين اون سايت اركيد هم از بك گراند آبي پر رنگ استفاده كرديد.. در كل من فكر كنم اين جور رنگ آبي و اين طيف آبي زياد طراحي ها رو جالب نميكنه مخصوصا اينكه شما از رنگهاي متضاد استفاده كردي.. مثلا از آبي كه رنگ كاملا سردي هستش و رنگ قرمز كه رنگ گرمي هستش...
آقا نظر آخر من اينكه سعي كن آقا توي طراحي هات از يك طيف رنگ خاصي استفاده كني.. مثلا اگر آبي استفاده ميكني بقيه رو هم به همون نسبت استفاده كن.. در ضمن پيشنهاد ميكنم اين آبي كه الان استفاده كردي (مخصوصا توي سايت اركيد) رو عوض كني چون واقعا سايت رو زشت كرده (البته ناراحت نشي ها دارم نظر ميدم :wink: ) كلا اگر آبي استفاده ميكني از من ميشنوي از اين نوع رنگ آبي استفاده نكن چون كار رو يكم آماتور نشون ميده..

موفق باشي

مجيد

wbdsn

Member
آقا مجيد جونم
سلام
مرسي از اينكه وقت صرف من كردي
آره الان كه فكرش رو مي كنم مي بينم درست ميگي
محصوصا در مورد bg توي هوندا ايران
خيلي ممنونم
البته يك كمي هم دست و بالام بسته بود!
مجيد جون ناراحتي چيه!!
من و سامان با هم نون و نمك خورديم :wink:
خوب خيلي حال دادي

saman_sweden

Active Member
wbdsn گفت:
آقا مجيد جونم
سلام
مرسي از اينكه وقت صرف من كردي
آره الان كه فكرش رو مي كنم مي بينم درست ميگي
محصوصا در مورد bg توي هوندا ايران
خيلي ممنونم
البته يك كمي هم دست و بالام بسته بود!
مجيد جون ناراحتي چيه!!
من و سامان با هم نون و نمك خورديم :wink:
خوب خيلي حال دادي
آقا ببخشيد من منظور بد ي به كسي ندارم سايت شما هم خوبه هرجه بوده يا نبوده را فراموش كنيد اگر Honda را از قرمز به زرد عوض ني بهتره آخه قرمز و آبي بهم نميخوره

xnux

Member
ديري ديري دوري دوري
بزن بزن ... آي بزن آي نزن
آخ

چرا منو ميزنيد ...
خوب ديدم دعواست گفتم بيام ميونجي گري
چته چرا نشگون ميگيري ؟٬!

اي بابا
خوب ميرم
فقط اومدم بوگم اون رنگ آبيت را عوض كن
رنگ آبت را عوض كن ميگم
اوا ...خوب اون رنگ آبيت را عوض كن
رنگ آ.....

اهم

saman_sweden

Active Member
xnux گفت:
ديري ديري دوري دوري
بزن بزن ... آي بزن آي نزن
آخ

چرا منو ميزنيد ...
خوب ديدم دعواست گفتم بيام ميونجي گري
چته چرا نشگون ميگيري ؟٬!

اي بابا
خوب ميرم
فقط اومدم بوگم اون رنگ آبيت را عوض كن
رنگ آبت را عوض كن ميگم
اوا ...خوب اون رنگ آبيت را عوض كن
رنگ آ.....

اهم
مدیر جونم
میکشمت تا شما باشید آتش بیار معرکه نشی .خوبید آقا
شوخی کردم
شوخی با دم شیر هم شوخی
قربونت موفق باشید

(راستی فقط همین کلمه کشتن را اينحا شما تو دادگاه مطرح کنید بعنوان تهدید منو به زندان میبرند باور کنید)

xnux

Member
طمام ختوط در جحط مقسد مورد نزر بسطح مي باشد
لتفا دوبارح شماره گيري نفرماييد

wbdsn

Member
سلام بر بر و بچ
حال شما ؟
آقا رنگش رو عوض كردم
ببينيد الان چطوره؟

جدیدترین ارسال ها

بالا