آنچه كه يك طراح وب بايد بداند1

kami_mz

Well-Known Member
سلام من از امروز مي خوام اصول اوليه طراحي وب سايت رو بگم ( التبه با اجازه آقا مجيد ). كه اين جدا از نوع طراحي شماست( يعني با هر چي كه دوست دارين طراحي كنين ).
به من بگين خوبه يا نه ؟

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام
به بابا نيكي و پرسش :wink:

خيلي ممنونم ميشم اگر اين كارو بكنيد..

(در ضمن اجازه ما هم دست شماست اين حرفا چيه قربون :lol: )

مجيد

چرااااااا؟؟؟

سلام. آقا چرا بد باشه . بگو ما هم يه چيزايي ياد ميگيريم :wink:

kami_mz

Well-Known Member
سلام ببخشيد من يه چند روزي مشكل داشتم. فردا شروع مي كنيم.

kami_mz

Well-Known Member
سلام ببخشيد كه يكم دير شد.
در مورد منابع اگه منبع كلي و جامع ميخوايد. online كه چيز خاصي نديدم ( شايدم نيست ) . ولي مجتمع فني تهران يه كتاب خوب و عالي داره به نام طراحي وب سايت . توي شماره 25 ماهنامه شبكه هم مقاله اي به نام معدني از طلاي سرخ هست كه اونم خوبه. هفته نامه عصر ارتباط هم هر هفته مطالب جالبي در اين مورد داره.
اگه تونستين اينا رو گير بيارين كه هيچ اگه نتونستين بگين كه خلاصه ي اونارو براتون بنويسم.
فعلا
:lol:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

كامي جون قرار بود شروع كني...چي شد؟! :wink:

مجيد

kami_mz

Well-Known Member
سلام مجيد جان ببخشيد يه مدتي جفتمون ( خودم و كامپيوترم ) رو چال بوديم :wink:
شرمنده از امروز شروع مي كنم .

kami_mz

Well-Known Member
اگه طراحي خوب به معني تاثير گذاري باشه تمام صفحات بايد خوب باشند (خوب كه چي اينو كه خودمون هم مي دونستيم مسخره ).
يه طراحي خوب بايد :
1- راضي كننده مشتري
2- متمركز بر سادگي
3- ايجاد كننده حس ساختيافتگي( يعني چه؟ )
4- ايجاد كننده حس يگانگي
5- داشتن حس هماهنگي
6- داشتن حس تضاد
7- داراي تكرار در پيشرفت
باشه.
خب حالا يعني چه كه مشتري رو راضي كنه؟ يعني يه طراحي خوب دربردارنده نيازهاي مخاطبان يا مشتري هاست و به او ( مشتري يا مخاطب ) آني را كه ميخواد در زماني كه به اش نياز داره و به شيوه مطلوبش ارايه ميكند.

تمركز بر سادگي ديگه چيه؟ سادگيي هميشه از درهم برهم بودن بهتره ( اين كه تابلوه ) هميشه مي تونيد يه طراحي رو ( چه از نظر تصويري چه ساختاري چه ارتباطي ) پيچيده كنيد. ورداشتن زيادي ها سخت است.

ديگه بسه بقيه رو بعدا ميگم.
فعلا :wink:

shahabedeen

New Member
Re: موافقم

سلام
8O آقا كامي جوينده يابندس به قول همشهري هاي ما مگر مي شود منبع آن لاين نباشد.
فقط يكبار در گوگل جستجو كن.
:evil:

kami_mz

Well-Known Member
سلام بر و بچ ما برگشتيم.البته يه خورده كمتر مينويسم آخه اگه درس نخونم بايد برم آش خوري :cry:
فعلا تابعد

kami_mz

Well-Known Member
طراحي حداقل چيست و ...

داشتن قابليت طراحي خيلي شبيه به داشتن يك فلسفه شخصي است به اين معني كه هر كسي قابليت ارايه نظر شخصي خود را در اين زمينه دارد. به هر حال همان طور كه برخي از فلسفه هاي شخصي تحت شرايط خاصي نمي توانند موثر واقع شوند برخي زا ايده هاي طراحي نيز ممكن است براي وب نا مناسب باشند.
بسياري زا نكاتي كه مورد بحث قرار خواهند گرفت براي هر نوع طراحي مناسبند. نكته قابل توجه اينستكه بيشتر كساني كه طراحان خوبي هستند در تمام جنبه هاي زندگيشان نيز به خوبي عمل مي كنند. استعداد طراحي آن ها در لباس خانه انتخاب رستوران و حتي محلي كه براي تعطيلات ميروند بازتاب دارد. طراحي صفحات وب به شما امكان مي دهد كه حس طراحيتان را در يك واسطه قابل نمايش به كار ببريد.
خوب است اول تكليف پرسش اصلي را در مورد طراحي خوب روشن كنيم. هدف اين سوال اينست كه آيا در كل طراحي بد وجود دارد؟ چون از طراحي غالبا به عنوان يك امر ذهني برداشت مي شود ممكنه كه طراحي كه از نظر يكي خوب است از نظر ديگري بد دانسته شود.
بيشتر مردم با مقايسه صفحات با آنچه كه خودشان از طراحي خوب سراغ دارند و با تجربه به آن رسيده اند تشخيص مي دهند كه صفحه اي خوب است يا نه.
بديهي است كسي كه بيشتر با طراحي خوب سر و كار داشته خيلي راحت تر مي تواند تشخيص دهد كه صفحه اي خوب طراحي شده يا نه.برعكس كسي كه تا حالا يك طراحي خوب هم نديده شايد اصلا نتواند آن را بررسي كند.
با اين وجود روش هاي بهتري براي ارزيابي وجود دارد كه استفاده از معيار موثر بودن صفحه است.
در اين مورد بعدا مي نويسم.
در پناه حق

kami_mz

Well-Known Member
سلام. مطالبي كه اينجا ميخونين فعلا ترجمه كتاب Web Page Design نوشته Jon M Duff هستش. همون كه گفتم يه ترجمه اش رو مجتمع فني تهران چاپ كرده.

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

كامي جان دستت درد نكنه...

فقط آقا اگر ممكنه واسه هر مطلبي كه مينويسي يك تاپيك جديد باز كن و عنوانشو هم مرتبت با همون مطلبت قرار بده كه دسترسي بهش آسون تر باشه

مرسي
مجيد

shahrokh_xp

Active Member
شما حتي وقتي كه تمام شد مي تواني جم و جورش كني و به مجيد عزيز بفرستي تا در بخش مقالات سايت قرار بده البته اين كار به من مربوط نمشه كه من فضولي كردم :(

kami_mz

Well-Known Member
سلام. چشم آقا شاهرخ. البته اگه سربازي نبودم و زنده بودم انشاءالله همين كار رو مي كنم. :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا