(آموزش)zoom كردن روي قسمتي از عكس

saman_new

Member
اينم يه اموزش براي اينكه روي يه قسمتي از تصويرمون zoom كنيم و بقيه تصوير تقريبا محو بشن.

1-عكس مورد نظر را بازكنيد

picture.jpg

2-از لایه عكس، دو كپي ايجاد كنيد.

layer.jpg

3- درحاليكه آخرين لايه در حالت انتخاب است به منوي Filter --->Extract بروید.قسمتي را كه ميخواهيد در عكس واضح باشد با استفاده از ابزار Edge highlighter tool انتخاب كنيد(سایز قلم را حدود 10 بگذارید) و قسمت خارج اين ناحيه رو با استفاده از ابزار Fill Tool پر كنيد و سپس OK را بزنید.

extract.jpg

4- به منوي Filter ---->Radial blur بروید و مقادیر آن را به صورت زیر تغییردهید.
Amount = 30
Blur Method = Zoom
Quality = Good

5- حالا طرح مورد نظر شما آماده شده:)

blur.jpg

اميدوارم استفاده كرده باشين.

Mojtaba7

Member
با سلام .
دستتون درد نكند خيلي جالب و مفيد بود .
به اميد موفقيت هرچه بيشتر شما و سايت آقا مجيد

ACTIVE

Active Member
عالي بود و ممنون سمن جان استفاده كرديم

در Corel Photo Paint نيز اين عمل با دستور Effect > Blur \ Zoom قابل اجراست .
موفق باشيد .

aminem

Member
خيلي عالي بود من چند جا ديده بودم خيلي مشتاق بودم ببينم چهجوري درست ميشه. ممنون

nemesis

Member
سمن خانم كارتون حرف نداشت. خييييييييييييييييييييييييلي خوب بود. :p
ولي من همانطور كه داشتم اين كار انجام مي دادم به يك سوال برخوردم كه با اين فيلتر Extract نميشه شكلهاي دايره شكل دقيق درآورد(من اينجور فكر كردم) و شكلهاي ما دقيق در نمي ياد. براي همين من راه ديگري را امتحان كردم ( البته به نظر خودم) كه دقيقا مثل راه شماست ولي فقط يك كمي تفاوت داره. اونم اينه كه:
به جاي اينكه از فيلتر Extract استفاده كنم با استفاده ابزار Eliptical Marquee در نوار ابزار آن قسمتي كه مي خواهم بزرگتر كنم را انتخاب كردم و آن را پاك كردم و بعد از اين كار تصوير را از حالت انتخاب در آوردم و فيلتر Radial Blur را به آن دادم.
حتي شما مي توانيد دور تصوير را با استفاده از Magic Wand انتخاب كرده و مراحل بعدي آن را مانند راه خودتون روي آن انجام بدهيد.
حالا به نظر شما و بقيه دوستان اين كار راحتتر نيست؟ :?:
اما در هر صورت از آموزش شما متشكرم چرا كه من اصلا نميدونستم چنين كاري ميشه كرد! واقعا ممنون! 8)
بنده حقير:
NEMESIS

Norik

Active Member
بازم ميگم دمت گرم
خيلی توپ بود
واقعآ چاکريم
بازم آموزش ميخوايم منتظريم.

جدیدترین ارسال ها

بالا