آموزش قدم به قدم ساخت یک برنامه ی حسابداری

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام
صبح جمعه همگی بخیر و خوشی
evil_gates عزیز از ادامه آموزش خبری نیست؟
باور کنید من هر روز و روزی چندین مرتبه به اینجا سر میزنم اما .....
ما منتظریم!!!

• Like
Reactions: pcj

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
amirrayaneh جان!
اين خط قرمز توي عكس چيه،يعني براي هر ركورد يك جدول لازم داريم؟؟؟:shock:

attachment.php

در مباحث طراحی پایگاه داده به این نوع ارتباط Relation Ship گفته میشه ، همین کلمه رو در گوگل جست و جو کنید .

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام دوستان

ببخشيد دير پاسخ اين مبحث رو ميدم. آخه evil_gates معمولا پنج‌شنبه ها ميره تعطيلات تا شنبه صبح :دي

اما يك سوال: چرا فقط يك پاسخ؟ يعني فقط جناب amirrayaneh مخاطب آموزش اين مبحث هستن؟ دوستان ديگه هيچ‌كدوم نميخوان نظري بدن؟ كاري كنن؟ تمريني انجام بدن؟

با احترام به همين يه پاسخ عرض ميكنم:

همونطور كه قبلا هم گفتم طراحي فرمها و فاكتورهاي ثبت هر كدوم استانداردهايي داره كه بهتره قبل از طراحي يك فرم اول نمونه‌هاي موجود و قابل استناد رو بررسي و بعد متناسب با نياز مجموعه خودمون فرم دلخواه رو بسازيم.

نكته مهم اينه كه ما بايد چيزي رو كه لازم داريم داشته باشيم نه كمتر نه بيشتر.

ما در بخش ثبت كد كالا هستيم. ثبت كد كالا فقط مخصوص ثبت كد كالاست نه چيز ديگه‌اي.

جناب amirrayaneh ميشه بگيد منظورتون از قيمت خريد، قيمت فروش و حد سفارش خريد چيه؟ و ارتباطش رو با بخش ثبت كد كالا بگيد؟

منظور من مواخذه نيست ها !!! ميخوايم با هم تمرين كنيم.

اگه اين گزينه‌ها رو از اين فرم كم كنيم چه اتفاقي ميفته؟ (هميشه بزرگ و پيچيده بودن فرم دليل بر كارآمد بودنش نيست.)

نكته دومي كه در اين فرم ميبينم و جا داره در موردش حرف بزنيم روش كدگذاري شماست.

روش كدگذاري كل به جزء روش خوبيه اما يك نكته خيلي مهم قبل از اون بايد رعايت بشه و براي انجام اون نكته كلي كار اضافه بايد انجام بشه و اين كار ما رو براي رسيدن به هدف سخت تر ميكنه.

در روش كدگذاري از كل به جز شما بايد اول بانك اطلاعاتي تهيه كنيد كه كل‌ها، براي هر كلي معين‌ها و براي هر معيني تفضيلي‌ها رو تعريف ميكنه.

بعد بر اساس اين بانك بگيد هر محصول شما در چه رده‌اي قرار ميگيره و كدي كه از بانك استخراج ميشه چيه.

(ميدونيد ساختن چنين بانكي كه تعاريف صحيحي از كل‌ها و معين‌ها و تفضيلي‌هاش داشته باشه و سندخواني و تعيين رده چه عمليات پيچيده‌اي خواهد بود؟)

ساختن اين بانك به تنهايي ايجاد يك بار اضافي رو برنامه ماست كه عملا مورد نياز هم نيست.

توصيه ميكنم يك بار ديگه فرمتون رو بررسي كنيد. همينطور دوستان ديگه‌اي كه اين مبحث رو دنبال ميكنن سعي كنن فرم‌هايي كه گفتيم رو بسازن.

ما براي بخش ثبت 6 تا فرم لازم داريم و هنوز ...

Amit13

Well-Known Member
سلام
بيخيال 6تا فرم ديگه?
اصلا بياين به جاي سوپرماركت ,واسه يك بقالي برنامه بنويسيم.
خدايش ميخوام توي بحث شركت كنم,ولي جواب سوال رو نميدونم.
:-‏(

• Like

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام
من طبق فرمایش خودتون :
البته نكته مهم اينه كه طراحي اين فرمها و جداول سليقه‌اي نيست و در رشته حسابداري استانداردهايي براش وجود داره.
با یک حسابدار مشورت کردم و این فرم ثبت کد کالا را گذاشتم
اما به قول شما باعث پیچیدگی کار میشه پس یه فرم ساده تر گذاشتم
attachment.php

اینم واسه ثبت کد هزینه ها : (البته فکر کنم بیشتر از این حرفها باشه)

attachment.php

در مورد دارایی های هم اطلاعی ندارم اگه لطف کنید و توضیح بدید میشه یه کارایی کرد
البته یه مثال میذارم:
attachment.php

اگه اینجوری بخوایم پیش بریم فکر میکنم یه یکی 2 سالی کارمون ادامه داشته باشه

پیوست ها

• pic001.jpg
    pic001.jpg
    49.2 کیلوبایت · بازدیدها: 306
  • pic002.jpg
    pic002.jpg
    44.4 کیلوبایت · بازدیدها: 299
  • pic003.jpg
    pic003.jpg
    46.3 کیلوبایت · بازدیدها: 299

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام دوستان

يه زماني يه استادي نصيحتي كرد كه هيچوقت فراموشش نميكنم. (و البته هيچوقت از انجام نصيحتش پشيمون نشدم)

-: براي اينكه انسان بزرگي بشي نبايد به كاري كه انجام ميدي كوچك و كم نگاه كني حتي اگه كارت كوچك باشه.

ببينيد دوستان ما داريم رو يك برنامه حسابداري كار ميكنيم. دو نوع نگاه ميشه داشت. نگاه اول اينكه چندتا فرم و جدول بسازيم كه يكسري اطلاعات بشه توش ثبت كرد و سريع كار رو جمع كنيم. نگاه دوم اينكه با يك برنامه ريزي صحيح و دقيق و كار مطالعاتي خوب محصولي رو توليد كنيم كه در نوع خودش بهترين باشه.

من مايلم با نگاه دوم به موضوع نگاه كنم. اگه كنار دوستان هستم تا اين مبحث تكميل بشه انتظار دارم در پايان اين مبحث از خودم و كاري كه انجام دادم راضي باشم. و زماني از خودم راضي خواهم بود كه اولا دوستان مخاطبم تو اين مبحث مهارتهاي فني، مديريتي و تجربيشون به اندازه كافي رشد كرده باشه و دوم اينكه خروجي اين مباحث توليد محصولي كارآمد و مفيد قابل رقابت با ساير نرم افزارهاي حسابداري باشه.

اگه موافقيد با اين استراتژي كار كنيم پس ما تو يك تيم هستيم كه بهم چيزهايي زيادي رو ياد ميديم و بهم كمك ميكنيم تا ماموريتمون انجام بشه. ماموريت من آموزش، ماموريت شما يادگيري و ماموريت مشتركمون كار روي يك نرم افزار حسابداري هست.

ساخت چنين نرم افزاري احتياج به تلفيق علوم مختلف تئوري و عملي داره. ما بايد دانش مديريت و حسابداري رو با مهارتهاي فني (برنامه نويسي و گرافيك) تركيب كنيم و از تجربه‌هاي رقبا (در اينجا منظور ساير محصولات نرم افزاري حسابداري هست) استفاده كنيم.

اين از نظر من در يعني حداقل 3 ماه تحقيقات و مطالعات در گام نخست.

وقتي صورت مسئله‌اي تعريف ميشه انتظار اينه كه دوستان به تمام جزئيات دقت كنن و اگه نسبت به پاسخي كه ميدن اطمينان كافي ندارن در موردش تحقيق و بررسي كنن.

ما از همين بخش ثبت جلوتر نميريم مگه زماني كه اصول مديريت پروژه رو ياد بگيريم. روش تحقيق و بدست آوردن اطلاعات و جمع بندي و به پاسخ رسيدن رو ياد بگيريم. روش تحليل و بررسي داده‌هايي كه داريم رو بدونيم. به طور كلي روش كار رو ياد بگيريم.

جناب Amit13 ما جواب خيلي سوالها رو نميدونيم اما اين دليل نميشه كه بگيم چون نميدونيم پس سعي نميكنيم كه ياد بگيريم.

چون نرم افزار حسابداري سوپرماركت سخت هست پس بيايم يه برنامه ساده تر ديگه بسازيم. من اين منطق رو نمي‌پذيرم.

چيزي كه ما داريم ميسازيم نه تنها نرم افزار حسابداري پيچيده‌اي نيست بلكه از نگاه حرفه‌اي و در مقايسه با نرم افزارهاي بزرگ اين رشته خيلي هم ساده و پيش پا افتادس. وقتي شما جزئيات نرم افزارهاي حسابداري معروف و بزرگ رو بررسي كنيد متوجه منظور بنده خواهيد شد.

اما چون شروع كار هست با همين مقدار شروع ميكنيم. در آينده خواهيد ديد كه چقدر اين طرح اوليه تغيير ميكنه تا اون خروجي مطلوب بدست بياد. اين طبيعت كار مطالعاتي قبل از عمليات اجرايي هست.

ما در شروع كار شايد چيز زيادي ندونيم اما به مرور خيلي چيزا ياد ميگيريم. بنابراين بايد درگير موضوع بشيم. بايد كار كنيم، سوال كنيم، تحقيق كنيم، به دنبال پاسخ باشيم تا بالاخره ياد بگيريم.

جناب amirrayaneh ممنون از اينكه پيگير هستيد و سعي ميكنيد فرم‌هايي كه گفتيم رو بسازيد اما دوست من، نميتونم بپذيرم ازتون. دليلشم اينه كه احساس ميكنم هنوز نميدونيد دقيقا چي گفتم و چي ميخوام و شما چه كاري انجام داديد.

من يكسري توضيحات دادم و شما با توجه به توضيحات بنده و مشورت دوستتون فرمي رو تهيه كرديد. من ايراداتي گرفتم و شما دقيقا رفتيد عين همون محل ايراد رو حذف كرديد و فرم جديدي ساختيد.

اگه باز هم از اين فرم ايراد بگيرم باز ميريد يه فرم ديگه ميسازيد و اينجا ميزاريد.

اين يعني شما هنوز دقيقا نميدونيد چه كاري انجام داديد. اين ايرادي هست كه به كارتون ميگيرم. اين ايراد، ايراد فني نيست ايراد بينشي هست.

روش پاسخگويي به اين سوال اين بود كه صورت مسئله رو با دقت بررسي كنيد. براي بدست آوردن پاسخ از منابع اطلاعاتي مختلف كمك بگيريد و با بررسي دقيق و تفكر فرم مطلوب رو بسازيد. فرمي كه بتونيد در مقابل ايرادات ازش دفاع كنيد. در اينصورت وقتي من از فرمتون اشكال ميگيرم با دلايل قانع كننده از كارتون دفاع ميكنيد.

هيچوقت كاري رو انجام نديد كه نتونيد ازش دفاع كنيد چون در اينصورت كاري كه انجام داديد ارزشش رو از دست ميده.

براي اينكه بتونيد از كارتون دفاع كنيد لازمه نسبت به تمام ابعاد كار اشراف كامل داشته باشيد. بايد همه چيز رو بدونيد و اين همه چيز رو دونستن با عجله و سرهم بندي و ... بدست نمياد.

مهم نيست كه اين مبحث چقدر طول بكشه. مهم اينه وقتي تموم شد شما اينقدر تجربه و مهارت در زمينه‌هاي مختلف مرتبط با موضوع كسب كرده باشيد كه اين نرم افزار بشه يكي از كوچكترين رزومه‌هاي كاريتون.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوستان من منتظر پاسختون براي تمريني كه مطرح كرديم هستم. اگه قصد نداريد تمرين رو انجام بديد اين مبحث رو همينجا خاتمه بديم.

• Like

Amit13

Well-Known Member
دوستان من منتظر پاسختون براي تمريني كه مطرح كرديم هستم. اگه قصد نداريد تمرين رو انجام بديد اين مبحث رو همينجا خاتمه بديم.

من كه منتظر اميررايانه جانم تا جواب رو بدند,آخه خودم از حسابداري چيزي نميدونم.
كسي هم كه بلد باشه نميشناسم.
راستيتش در كل راجع به تحقيق كردن واسه جواب هم چيزي بلد نيستم.نه فقط اينجا كلي بلد نيستم كاش اين چيزها هم ياد ميداديد??

• Like

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
من كه منتظر اميررايانه جانم تا جواب رو بدند,آخه خودم از حسابداري چيزي نميدونم.
كسي هم كه بلد باشه نميشناسم.
راستيتش در كل راجع به تحقيق كردن واسه جواب هم چيزي بلد نيستم.نه فقط اينجا كلي بلد نيستم كاش اين چيزها هم ياد ميداديد??

دوست عزيز

دقيقا متوجه منظورتون نشدم. شما به طور كلي اصول و روشهاي تحقيق رو نميدونيد يا به طور خاص روش پيدا كردن پاسخ براي سوالات اين مبحث رو نميدونيد؟

• Like

Amit13

Well-Known Member
شما به طور كلي اصول و روشهاي تحقيق رو نميدونيد يا به طور خاص روش پيدا كردن پاسخ براي سوالات اين مبحث رو نميدونيد؟

سلام
هم به طور كلي رو نميدونم.
هم راهي براي دنبال كردن,اين مباحث.
اصلا نميدونمم,اين سوالم به جا هست يا نه!!!
لطف ميكنيد,كمك كنيد?

• Like

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام
هم به طور كلي رو نميدونم.
هم راهي براي دنبال كردن,اين مباحث.
اصلا نميدونمم,اين سوالم به جا هست يا نه!!!
لطف ميكنيد,كمك كنيد?

سلام دوست من

يه فرم بهتون معرفي ميكنم. بهش ميگن فرم جادويي تحقيق. پركاربردترين فرمي هست كه تو تحقيقات و مطالعات استفاده ميشه.

اين فرم رو پيوست ميكنم براتون.

من هميشه براي پروژه هايي كه كار ميكنم از اين روش استفاده ميكنم:

يك برگ از اين فرم بر ميدارم و موضوعش رو ميزارم فهرست اوليه.

فهرست اوليه من شامل اين موارد هستن:

1- كليات، مباني و شناخت
2- تحليل و استنتاج
3- ارزيابي و جمع بندي
4- ضمائم و پيوست ها

اين فهرست يك فهرست كلي هست ولي كم كم تكميل ميشه و موارد ديگه‌اي بهش اضافه ميشه.

يك برگ ديگه از اين فرم بر ميدارم و تو قسمت موضوع مينويسم: 1- كليات، مباني و شناخت

بعد تو قسمت عنوان به ترتيب مينويسم.

1-1- آنچه من ميدانم (تو قسمت شرحش مينويسم اطلاعات ابتدايي من درباره اين موضوع)

1-2- سوالات من (تو قسمت شرح مينويسم تمامي سوالاتي كه براي تحليل موضوع مورد تحقيق براي من به وجود اومده و پاسخشون رو نميدونم)

1-3- پاسخها (تو قسمت شرحش مينويسم پاسخ سوالاتي كه تو بخش 1-2 پرسيده بودم)

در واقع الان يك زيرفهرست جديد براي من ايجاد شده.

بعد يك فرم ديگه بر ميدارم و تو موضوعش مينويسم: آنچه من ميدانم

تو قسمت عنوان به عنوان مطلبي كه ميدونم رو مينويسم و تو قسمت شرحش هم توضيحات مفصلي براي اون عنوان

مهم نيست كه در شروع مرحله تحقيق من نسبت به موضوع چقدر آگاهي و دانش دارم. قطعا اطلاعات من خيلي عميق نيست ولي كم كم تكميل ميشه. پس اول چيزايي كه ميدونم رو ليست ميكنم تا يادم باشه كه چه چيزايي رو ميدونم و چه چيزايي رو بايد بفهمم.

يك فرم ديگه بر ميدارم و تو موضوعش مينويسم سوالات من

تو اين فرم تمام سوالاتي كه مرتبط با موضوع هست و من پاسخي براشون ندارم رو ليست ميكنم. مهم نيست كه در شروع من همه سوالات به ذهنم بياد يا نه. كم كم اين ليست تكميل ميشه.

هر سوالي كه به ذهنم برسه يا بعدها به واسطه مطالعه مطالب مختلف برام به وجود بياد رو به ترتيب تو اين فرم مينويسم.

اما پاسخ ها.

من كلي سوال دارم دارم كه حتي نميدونم چجوري بايد جوابشونو پيدا كنم.

بنابراين تو همون فرم سوالات تو قسمت شرح هر سوال سعي ميكنم راهي براي بدست آوردن پاسخ سوال بنويسم. (دقت كنيد راه حل پيدا كردن پاسخ نه خود پاسخ)

تو مرحله اول تحقيقات من ليستي بزرگي از سوالات به وجود مياد كه من پاسخشون رو نميدونم. شروع ميكنم به پيدا كردن پاسخ سوالاتم.

هر سوالي رو كه پاسخش رو پيدا كردم. صورت سوال و پاسخش رو تو فرم سومي كه موضوعش رو پاسخها انتخاب كردم مينويسم.

هر سوالي روشي براي پيدا كردن پاسخش داره كه بايد با صبر و حوصله و جستجو و مطالعه پاسخش رو پيدا كنم.

تو فرايند جستجو و پيدا كردن سوالات اوليه هر پاسخي كه بدست مياد ممكنه خودش شروع يك سوال ديگه باشه. بنابراين باز هم سوالات جديد رو به ادامه ليست سوالات اضافه ميكنم و براشون دنبال پاسخ ميگردم.

وقتي پاسخ همه سوالاتم رو پيدا كردم در واقع مرحله اول يعني شناخت و مباني رو تموم كردم.

حالا نوبت تحليل و استنتاج مطالبي هست كه بدست آوردم.

تو اين مرحله تمام سوالات و پاسخ‌ها رو با دقت ميخونم و سعي ميكنم اونا رو دسته بندي موضوعي كنم.

سوالاتي كه از نظر موضوعي تو يك گروه قرار ميگيرن رو جدا ميكنم تا اينجوري بتونم بين مطالبي كه جمع كردم يه نظم و ترتيب برقرار كنم.

باز از همون فرم استفاده ميكنم و موضوعش رو ميزارم تحليل و استنتاج

سوالات و پاسخها رو ميخونم. به دقت ميخونم. با نگاهي منتقدانه ميخونم تا عميقتر خونده باشه. اين باعث ميشه بتونم مطالب رو به درستي تحليل كنم.

نتيجه درك و تحليل خودم رو تو اين فرم مينويسم. تو قسمت عنوان فقط عنوان مطلب و تو قسمت شرح، شرح كامل از تحليل مسئله رو مينويسم.

وقتي تمام بخشهاي طرحم رو به اين شكل مطالعه كردم و تحليل‌ها رو بدست آوردم. نوبت مشورت گرفتن ميرسه.

من الان كلي اطلاعات مرتبط با موضوع دارم كه تونستم اونا رو تفكيك و طبقه بندي كنم. حالا ميتونم با كساني كه تو حوزه‌هاي مختلف طرح من متخصص هستن وارد بحث بشم و تحليل‌هاي خودم رو از موضوع بدم. باهاشون مشورت كنم و اشكالات و ايرادات رو پيدا كنم.

نتيجه اين بررسي ها و مشورتها و اطلاعات من بخش ارزيابي و جمع بندي رو تكميل ميكنه. وقتي به اين مرحله برسم در واقع عمليات تحقيق پروژه من تموم شده.

تو اين مرحله ميتونم فهرست تحقيقم رو كامل كنم و مطالب بدست اومده رو بر اساس فهرستم مرتب كنم و خروجي نهايي تحقيقم رو بدست بيارم.

بخش ضمائم و پيوست‌ها هم مستندات و پيوستهايي هست كه من تو طرحم استفاده كردم.

دوست عزيز اين روشي هست كه من هميشه موقع تحقيق و مطالعه پروژه هاي خودم استفاده ميكنم. شما رو نميدونم از چه روشي استفاده ميكنيد.

اما درباره اين مبحث به طور خاص:

براي اينكه طرح دستي از اين نرم افزار تهيه كنيم و بر اساس اون عمليات كدنويسي رو شروع كنيم لازمه اطلاعات شما هم تكميل بشه براي همين مثل يك طرح تحقيقاتي عمل ميكنيم. يعني سوالاتي رو مطرح ميكنيم و به دنبال پاسخشون ميريم.

نتايج بدست اومده رو تحليل ميكنيم تا در نهايت به طرح دستي مطلوب برسيم.

من منتظرم تا دوستان نتيجه كاري كه كردن يعني ساختن فرمها، رو ارائه بدن تا مطالب رو دنبال كنيم.

موفق باشيد

پیوست ها

• form.jpg
    form.jpg
    349.4 کیلوبایت · بازدیدها: 95
آخرین ویرایش:

sjva

New Member
سلام به همه
ما تازه وارديم و نميدونيم اينجا چه خبره و كي به كيه
تعريف مجيد آنلاين رو خيلي شنيديم ما هم اومديم عضو شديم ببينيم چه جورياس
درباره برنامه حسابداري كه evil gates قراره آموزشش بده از امروز بنده در خدمتم براي جواب سوالات حسابداري
فقط لطفا سوالا رو همينجا بپرسين و جاي ديگه نفرستين
آخه من جاي ديگه بلد نيستم برم
:green:
پيروز و بهروز باشيد
فعلا باي باي ...
:paint:

pcj

Member
بهتره کار آموزش رو به صورت عملی شروع کنیم خیلی کار رو کش می دین

تا کار رو به صورت عملی آغاز نکنیم هیچ کس چیزی یاد نمی گیره

پس بسم الله... شروع کنید دیگه...

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام
من و دیگر دوستان هم موافقیم بحث اینکه استاد گرامی جناب evil gates موافق نیستند:green:

• Like

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
بهتره کار آموزش رو به صورت عملی شروع کنیم خیلی کار رو کش می دین

تا کار رو به صورت عملی آغاز نکنیم هیچ کس چیزی یاد نمی گیره

پس بسم الله... شروع کنید دیگه...

دوست عزيز
كار تهيه نرم افزار حسابداري در اصل به صورت عملي شروع شده. البته نكته اصلي تو طراحي چنين برنامه تنها نوشتن تعدادي كد نيست.

قبل از اينكه شروع كنيم به كدنويسي اول بايد ببينيم قراره چي بسازيم. چه بخشها و امكاناتي رو براي برنامه خودمون پيش‌بيني ميكنيم. اين بخش‌ها چه پيش‌نيازهايي دارن. چه ديتابيس‌هايي رو لازم داريم كه ايجاد كنيم و ...

رسيدگي به همه اين كارها هم بخشي از كار عملي پرژه هست كه قرار بود به كمك دوستان انجام بشه. اما من هنوز هيچ كار جدي از طرف دوستان نديدم كه بخوايم مبحث رو ادامه بديم.

با سلام و احترام
من و دیگر دوستان هم موافقیم بحث اینکه استاد گرامی جناب evil gates موافق نیستند:green:

دوست عزيز
من با هر روشي كه مدنظر دوستان باشه موافقم و آموزش رو ادامه ميدم منتهي شرط اصلي اين بود كه همكاري داشته باشيد نه اينكه من فقط گوينده باشم و شما شنونده :wink:

• Like

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام
شما بگید ما سعی میکنیم فقط شنونده نیاشیم!!!
ولی تا زمانی که شما حرکتی نکنید ما نه شنوده ایم و نه گوینده:rose:

• Like

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
با سلام و احترام
شما بگید ما سعی میکنیم فقط شنونده نیاشیم!!!
ولی تا زمانی که شما حرکتی نکنید ما نه شنوده ایم و نه گوینده:rose:

دوست عزيز

من كه قبلا گفتم. راجع به مسئله ثبت 6 تا فرم بايد ساخته بشه. ميشه بگيد چندتا فرم آماده شده تا بررسي كنيم و اشكالاتش رو رفع كنيم و بعد بريم سراغ فرمهاي بخشهاي ديگه؟

اگه فكر ميكنيد فرمي رو ساختيد و قابل قبول هست بيايد در موردش بحث كنيم و مستدل از فرمتون دفاع كنيد. اگه هم فكر ميكنيد احتياج به همفكري و كمك در زمينه حسابداري داريد كه يكي از دوستان من اعلام آمادگي كرده به سوالات اين حوزه پاسخ بده. لطفا سوال كنيد تا ايشون كمك كنن.

pcj

Member
اگر منظور شما اینه که اول به صورت تئوری و گروهی کار رو شروع کنیم خب بحث کردیم

ولی من فکر می کنم منظور شما اینه که ما چند فرم رو آماده کنیم و پیوست کنیم و اعضا اون رو گسترش بدهند

اگر چنین منظوری دارید من موافقم

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
اگر منظور شما اینه که اول به صورت تئوری و گروهی کار رو شروع کنیم خب بحث کردیم

ولی من فکر می کنم منظور شما اینه که ما چند فرم رو آماده کنیم و پیوست کنیم و اعضا اون رو گسترش بدهند

اگر چنین منظوری دارید من موافقم

دوست عزيز
منظور من دقيقا همون چيزي هست كه تو پست 15 هم گفتم

http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=1012049&postcount=15

يك تمرين كه دوستان بايد انجام بدن تا مبحث رو ادامه بدم. البته جناب amirrayaneh تلاش كردن براي پاسخ دادن اما كافي نبود و نميدونم چرا ديگه ادامه ندادن !

من منتظرم هر كدوم از دوستان فرمشون رو آماده كردن اون رو ارائه كنن با هم در موردش بحث كنيم. البته جناب sjva هم آماده هستن تا اگه سوالي در زمينه حسابداري داريد پاسخ بدن.

جدیدترین ارسال ها

بالا