آموزش روتوش چهره بدون پلاگین . فقط با نرم افزار فتوشاپ ساده ساده!!!دیدنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

gon4431

Member
سلام دوستان امروز یه آموزشی رو براتون گذاشتم . که اگه مرحله به مرحله اون رو انجام بدین . یه کار شیرین رو یاد گرفتین .

اینو بگم که روتوش رو میشه با پلاگین های زیادی انجام داد . ( پوست پرتغالی کردن )

امـا چرا پلاگین . خود فتوشاپ عالیه .

لطف بفرمائید و از عکس شماره 1 تا 3 راهنمایی بگیرین و کار را انجام بدین .

از نظرات ارزندتون ما رو بی نصیب نذارین . با تشکر . تقدیم به تمام مجید آنلاینی ها

2yw7qef.jpg

و:paint:

1499qav.jpg

و:paint:

aui5v4.jpg

:paint:

پیوست ها

• 01.JPG
    01.JPG
    193.2 کیلوبایت · بازدیدها: 171
  • 02.JPG
    02.JPG
    170.1 کیلوبایت · بازدیدها: 155
  • 03.JPG
    03.JPG
    177.6 کیلوبایت · بازدیدها: 178
آخرین ویرایش:

SPD

Member
سلام دوست گرامی ....

از آموزشی که گذاشتی بسیار متشکرم. .... آموزشت هر چند ساده هست اما مشکلاتی فراوان دارد که به ترتیب بهت توضیح میدم :

1- رتوشی که توضیح دادی اصلا پوست پرتقالی نیست .... اصطلاح پوست پرتقالی یعنی اینکه پوست صورت اون سوراخ های درون پوست ( مثل پوست پرتقال ) معلوم باشه ....
2- در اینجا پوست کاملا صاف هستش ....
3- مشکل بعدی که وجود داره اینه که این رتوش خیلی قدیمی هستش و هر شخصی این رتوش قبول نداره ... البته بیشتر شخص ها.
4- مشکل بعدی که وجود داره : شما در اول رتوش باید با ابزار J یا همون چسب زخم شروع به لک گیری کنید و خال ها و لک های زاید صورت ....
و .............................

البته ببخشید ها . این نظر بنده که حدود 8 سال تو رشته عکس و عکاسی و دیجیتال هستم ....

بازم شرمنده ها .و...

امیدوارم که موفق باشی

مهدی :rose:

gon4431

Member
سلام دوست عزیز . شرمنده که می خوام تند جوابتون رو بدم . شما اصلا یه بار متن رو دقیق خوندین ... که من نوشته باشم این روتوش پرتغالیه .... متنی که من نوشتم اینه ( اینو بگم که روتوش رو میشه با پلاگین های زیادی انجام داد . ( پوست پرتغالی کردن ) ) خوب حالا خوندین ...
درمورد ایراد سوم که گفتین قدیمیه .. من این آموزش رو پارسال تو یه سایت خارجی دیدم . و اون رو ترجمه کردم . حالا برای چی ترجمه کردم . گفتم یه سری دوستان که دسترسی به پلاگین نداشتن تو یه بازه از زمان . بتونن کار رو راه بندازن . این آموزش واسه این سری کاربر هاست . حالا شما می تونین با همون چسب زخم لکه گیری کنید .
حالا اگه شما 8 سال کار کردید احتمالا با نسخه های قدیمی فتوشاپ هم آشنا بوده اید ... آیا اون موقع هم به پلاگین ها می نازیدید؟؟؟
خواهش پستی رو محتوایی براتون نداره رو نخونین . این پست واسه آدم های مبتدیه . همه مثل شما با سابقه 8 ساله در زمینه فتوشاپ نیستن . ببخشید که تند حرف زدم و ناراحت نشید .

Legend

Member
ضمن عرض ادب و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی ///
آموزش جالب و راحتی بود ..

---------

یک انتقاد کوچیک //
چهره یکم بلور نمیشه ؟

در هر صورت خسته نباشید ... :rose:

gon4431

Member
ضمن عرض ادب و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی ///
آموزش جالب و راحتی بود ..

---------

یک انتقاد کوچیک //
چهره یکم بلور نمیشه ؟

در هر صورت خسته نباشید ... :rose:

--------------------------------------------------------------------

سلام دوست عزیز . بله درسته یه مقدرای بلوری میشه . اما نسبت به عکس ها متفاوت هستش . نور باید خوب باشه.
شما می تونین مقدار بلور رو کمتر کنین . :cool:

__amir__

Well-Known Member
خسته نباشید ....
این آموزش برای سطح مبتدی خوب بود اما برای کسانی که کار های حرفهای میکنن نه.
یه مشکل دیگه هم داشت اونم اینکه که اگه یه ذره دیگه رو تصویر کار میکردی مماخ طرف کلا پاک میشد :d

SPD

Member
سلام دوست عزیز . شرمنده که می خوام تند جوابتون رو بدم . شما اصلا یه بار متن رو دقیق خوندین ... که من نوشته باشم این روتوش پرتغالیه .... متنی که من نوشتم اینه ( اینو بگم که روتوش رو میشه با پلاگین های زیادی انجام داد . ( پوست پرتغالی کردن ) ) خوب حالا خوندین ...
درمورد ایراد سوم که گفتین قدیمیه .. من این آموزش رو پارسال تو یه سایت خارجی دیدم . و اون رو ترجمه کردم . حالا برای چی ترجمه کردم . گفتم یه سری دوستان که دسترسی به پلاگین نداشتن تو یه بازه از زمان . بتونن کار رو راه بندازن . این آموزش واسه این سری کاربر هاست . حالا شما می تونین با همون چسب زخم لکه گیری کنید .
حالا اگه شما 8 سال کار کردید احتمالا با نسخه های قدیمی فتوشاپ هم آشنا بوده اید ... آیا اون موقع هم به پلاگین ها می نازیدید؟؟؟
خواهش پستی رو محتوایی براتون نداره رو نخونین . این پست واسه آدم های مبتدیه . همه مثل شما با سابقه 8 ساله در زمینه فتوشاپ نیستن . ببخشید که تند حرف زدم و ناراحت نشید .

ویرایش شده توسط سارا

در ضمن این موضوعی که مطرح کردی مال یه سال پیش نیست ........

یه موضوع دیگه هم هست که هشت سال پیش که من با فتوشاپ کار میکردم با الانم زیاد فرقی نداره .. چون رتوشی که من میکنم کاملا دستی و بدون هیچ نرم افزاری هستش و از ابزار هایی استفاده میکنم که در فتوشاپ نسخه 5 به پایین هم بود اما حالا کمی پیشترفته تر شده ....

اگر دوست داری پست های مفید و جالبتری داشته باشی ... وقتی آموزشی از یه سایت خارجی یاد گرفتی فوری بزار داخل وب سایت نه بزار یه سال بعد بزار ............

در ضمن من اولش از آموزشی که گذاشته بودی تشکر کردم و فقط انتقادم و نظرم دادم ..........:mad:

امیدوارم در کارهای آینده ات موفق و پیروز باشی :rose:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
آقای taeybi لطفا در زدن پست یکمی دقت کنید.

این آموزش بهر حال برای یه سری میتونه جنبه ی آموزشی خودش رو داشته باشه و توی قوانین انجمن اومده که از زدن پستهای که باعث دلسردی کاربران میشه خودداری کنید.

به هر حال این دوستمون آموزشی رو گذاشته. خوب یا بدش رو من و شما نمیتونیم تشخیص بدیم چون ممکنه همین آموزش بقول شما سطح پایین و ضعیف برای یه عده خیلی مفید باشه.

چرا همیشه به نتیجه ی آموزش نگاه میکنیم؟! شاید خیلیا نمیدونستن اصلا Feather چیه و توی این آموزش متوجه شدن که فیدر فلان کار رو انجام میده و ...

پس خواهشا درباره ی آموزشی که گذاشته میشه توی هر سطحی که میخواد باشه اینطوری برخورد نکنید.

اگر احساس میکنید آموزشی سطحش پایینه شما هم در کنارش یه تاپیک بزنید و روش درست ترش رو توضیح بدید تا من و بقیه ی دوستان هم متوجه بشیم که روش درست اون هست نه این.

ولی شدیدا از بحثهای بی مورد که فقط باعث کدورت میشه و چیز دیگه ای رو به همراه نداره خودداری کنه.

فکر نمیکنم این بحث لزومی به ادامه اش باشه. تاپیک رو قفل نمیکنم چون شاید کسی مشکلی داشته باشه و بخواد مطرح کنه. ولی هر پستی که بی مورد زده بشه پست رو ویرایش میکنم و به زننده ی پست مجبورم اخطار بدم.

موفق باشید.

akbar20ga

New Member
دوست عزیز با اینکه راههای حرفه ای تری در این زمینه وجود داره ولی در کل ازت تشکر می کنم
من نمیدونم تا حالا کسی روش های پیشرفته تر رو بحث کرده یا نه وگرنه آموزش می دادم

sp-sky

Member
وقت با ارزش است
وقتي كه به رايگان صرف كمك به خلق شود مقدس است
از اين كه وقت خود را براي كمك به دوستانتون تو جامعه مجازي قرار داديد ازتون ممنونم

mjan53

Member
سلام به همه
تو يكي از سايتاي خارجي همين آموزشو گذاشته بود ولي درآخر به جاي استفاده از Guassian Blur از Noise>median استفاده كرده بود والبته درآخرهم لايه بالايي رو اوپسيتيشو آورده بود پايين مثلا 50 درصد تا طبيعي تر بشه

hooramin

New Member
دوستان عزیز خیلی خیلی عذر میخوام که تو این تاپیک قدیمی پست زدم اما هرچه گشتم جز این نیافتم
آموزش حرفه ای یا همون پوست پرتقالی اگه تو مجید آنلاین هست که آدرس تاپیک رو بدید
اگه نیست خواهشا یه تاپیک در رابطه با روتوش فتو شاپ و پلاگین ها و کداک هاش بذارید
خیلی معذرت میخوام
یه دنیا ممنون !

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا