افزونه 2 آموزش تکنیک های کوتاه در افتر افکت

clickrast

Member
سلام با تشکر یک نکته رو می خواستم بگم شما گفتید افترافکت امکان ساخت متن سه بعتدی رو نداره فکر می کنم منظورتون افترافکت cs5 به پایین هست چون حتما خبر دارید که در افتر cs6 میشه هم متن سه بعدی ساخت و هم اجسام و فضاهای کاملا سه بعدی !
درضمن آموزشهایی درباره قابلیتهای جدید اضافه شده به افترافکت cs6 قرار دهید ممنون میشم. امکانش هست یا نه ؟

سلام مرسی از اطلاع رسونیتون. نه نمی دونستم که این امکان اضافه شده و متاسفانه هنوز فرصت نکردم که cs6 رو تهیه کنم. انشاءالله اگه تهیه کردم حتما آموزش هایی رو براش آماده می کنم.
موفق باشید.

clickrast

Member
ایجاد جلوه انفجار در افتر افکتز

قبل از هرچیزی باید بگم این ویدئو از جمله آموزش های قدم به قدم نیست و بیشتر جنبه معرفی پروژه رو داره. در واقع روش انجام کار رو بهتون میگم و پیاده سازی اون رو به عهده خودتون میذارم. توی این آموزش شما با متد کلی ایجاد افکت های این چنینی آشنا می شوید و دید کلی مناسبی نسبت به انجام آنها پیدا خواهید کرد.

AE_Action_Essentials.jpg

clickrast

Member
رشد عناصر تزئینی در افتر افکتز

توی این ویدئو میخوام یکی از تکنیک های پرکاربرد تبلیغاتی رو بهتون آموزش بدم که نمونه هاشو زیاد دیدین و درخواست های زیادی برای آموزشش داشتیم. پیاده سازی رشد عناصر طراحی مثل گیاهان و اسلیمی ها و .. راه های مختلفی داره ولی روشی که اینجا بهتون آموزش میدم دستتون رو باز میذاره تا هرکاری که میخواین با عناصرتون انجام بدین و برای جلوه های مشابه هم ازش استفاده کنید. ضمنا در ابتدای آموزش منبع خوبی رو برای پیدا کردن این عناصر بهتون معرفی می کنم.

massomeh1

Member
:rose:سلام ممنون از آموزشتون البته شما با افکت write on بیشتر کار کردید اما با همون افکت stock هم میشه هر بوته یا هر شکل پیچیده یا هر تصویری را از طریق کانال آلفا بصورتی خطی افکت رشد را خیلی آسونتر از write on کار کرد فقط یک مشکل هست اونهم اینکه در استروک هرشکلی که با ابتدا با auto trace موجود در منوی layer به ماسک تبدیل میشه بصورت خطی توخالی تبدیل میشه و استروک خط دور آنرا ایجاد می کنه یعنی اون گل بصورت توخالی رشد می کنه و بعد باید با استفاده از اسکریپبل داخل آبجکت به حالت نقاشی پر بشه اما نمی دونم ترفندی هست که بشه دقیقا مثل افکت رایت آن آبجت با افکت استروک رشد کنه یا نه ! درضمن منظور من این آموزش نبود چون من فقط می خواستم بدون این انمیت یا رشد رو چطوری لوپ کنم ؟ یعنی در روند رفت و برگشتی رشد کنه یکبار رشد کنه بعد از نقطه آخر برگرده به ابتدا .به هرحال آموزش خوب و مفیدی بود و نکات ارزنده ایی داشت موفق باشید.:rose:

clickrast

Member
:rose:سلام ممنون از آموزشتون البته شما با افکت write on بیشتر کار کردید اما با همون افکت stock هم میشه هر بوته یا هر شکل پیچیده یا هر تصویری را از طریق کانال آلفا بصورتی خطی افکت رشد را خیلی آسونتر از write on کار کرد فقط یک مشکل هست اونهم اینکه در استروک هرشکلی که با ابتدا با auto trace موجود در منوی layer به ماسک تبدیل میشه بصورت خطی توخالی تبدیل میشه و استروک خط دور آنرا ایجاد می کنه یعنی اون گل بصورت توخالی رشد می کنه و بعد باید با استفاده از اسکریپبل داخل آبجکت به حالت نقاشی پر بشه اما نمی دونم ترفندی هست که بشه دقیقا مثل افکت رایت آن آبجت با افکت استروک رشد کنه یا نه ! درضمن منظور من این آموزش نبود چون من فقط می خواستم بدون این انمیت یا رشد رو چطوری لوپ کنم ؟ یعنی در روند رفت و برگشتی رشد کنه یکبار رشد کنه بعد از نقطه آخر برگرده به ابتدا .به هرحال آموزش خوب و مفیدی بود و نکات ارزنده ایی داشت موفق باشید.:rose:

خواهش می کنم. همونطور که گفتم این روش یکمی پیچیدگی داره ولی کامل هست. برای اون روند رفت و برگشتش هم از همین روش میتونید به راحتی استفاده کنید. من فقط روش کلی رو گفتم بقیه شو دیگه خودتو با یکمی فکر میتونید انجام بدید

clickrast

Member
از وقتی که تاپیک مهم شده دیگه کسی بهش سر نمیزنه! برعکسه :دی به هر حال من فعلا کارمو ادامه میدم ولی اگه استقبال کم شد مجبورم که متوقفش کنم.

متحرک سازی دویدن شخصیت ۲بعدی در افتر افکتز

همونطور که در جریان هستید با پیشرفت موبایل ها، بازی های ۲بعدی دوباره رونق پیدا کردند و طبق درخواست هایی که داشتیم توی این آموزش میخوام شما رو با نحوه متحرک سازی کاراکترهای دو بعدی آشنا کنم. برای این کار نرم افزارهای مختلف و روش های مختلفی وجود داره ولی من این کار رو توی افترافکتز بهتون آموزش میدم چون هم میتونیم توی بازی از خروجی که میگیریم استفاده کنیم و هم توی انیمیشن ها و کارهای تبلیغاتی که با افتر افکتز انجام میدیم استفاده شون کنیم و هم اینکه افتر افکتز از مباحث اصلی شبکه آموزشی گرافیک رایانه هست!
توی این فیلم آموزشی شما با ساخت حرکت دویدن این شخصیت با قابلیت تکرار شدن ( Loop ) آشنا میشید.

teshneh

Active Member
سلام
ببخشید لینک دانلود خرابه!من نتونستم دانلود کنم،میشه چک کنید؟
از آموزش های مفیدی که در قرار دادید،تشکر میکنم.
موفق باشید

mnh40

Well-Known Member
سلام
ببخشید لینک دانلود خرابه!من نتونستم دانلود کنم،میشه چک کنید؟
از آموزش های مفیدی که در قرار دادید،تشکر میکنم.
موفق باشید

خوجل موجل :wink:
آدرس رو کپی کن تو دانلود منجر لینک سالمه

آقای کلیک راست دستتون درد نکنه با این آموزشاتون امیدوارم در همه کارها موفق باشید:rose:

clickrast

Member
وارد کردن اشیاء سه بعدی از فتوشاپ به افتر افکتز

توی این آموزش با مقدمات سه بعدی سازی در فتوشاپ آشنا میشیم و اینکه چطور میتونید اشکال ۳D جالبی در فتوشاپ بسازید. در ادامه خواهیم دید چطور میشه این اشیاء سه بعدی رو به صورت کاملا قابل استفاده و لایو ( Live ) به افتر افکت وارد کنیم و همونجا کار متحرکسازی و ترکیب صحنه مون رو سرعت ببخشیم.

clickrast

Member
سلام خدمت همه دوستان. عذر خواهی می کنم بابت این مدتی که کمتر آموزش آماده کردم. انشاءالله با آموزش های جدید در خدمتتون هستم.
فعلا توصیه میکنم Hidden Blade رو ببینید. فیلم کوتاه ساخت خودم هست که انشاءالله در موردش آموزش هم آماده می کنم.

موفق باشید

hamedara82

New Member
سلام آموزش خوبی بود،ولی میشه به غیر از براش از چیز دیگه که نمای بهتری داشته باشه استفاده کرد؟

clickrast

Member
سلام.دوست عزیز این فایل ها رو سرور نیستنمشاهده پیوست 88889

سلام
مرسی بابت تذکرتون.
سرور دانلود شبکه عوض شده، با مراجعه به صفحه اصلی آموزش میتونید لینک های جدید رو دریافت کنید

عذرخواهی هم می کنم از تمامی دوستان که مدتیه آموزش نذاشتم. انشاالله بزودی ساخت آموزش ها ادامه پیدا می کنه

موفق باشید

clickrast

Member
[h=1]ساخت ایجاد هوای طوفانی در افتر افکت[/h]
سلام دوستان عزیز.
قبل از هرچیزی یه بار دیگه مسابقه رو اطلاع رسانی کنم. دوستانی که توانایی های سه بعدی دارن حتما شرکت کنند، علاوه بر اون بحث رقابت و جایزه و… فکر می کنم بتونیم نکات آموزشی خیلی خوبی با گذشت زمان و ارائه نمونه کارها ازش بدست بیاریم.

توی این آموزش می خوایم با همدیگه نحوه ایجاد یک هوای طوفانی رو مرور کنیم و اتفاقاتی که میوفته رو کنار همدیگه قرار بدیم تا نتیجه ای که می خوایم رو بدست بیاریم. اتفاقاتی مثل بارون، رعد و برق، تاثیری که روی نور محیط داره و… در این بین برای خالی نبودن عرضه یه لوگوی سه بعدی هم ایجاد می کنیم و اونو توی طوفان رها می کنیم!

دانلود آموزش

clickrast

Member
[h=1]مرور پروژه موتال کمبت انجام شده در افتر افکت[/h]
اگه یادتون باشه خیلی وقت پیش در جهت عوض شدن حال و هوای شبکه، یه خاطره براتون تعریف کردم ولی فرصت نشد در موردش توضیحی ارائه کنیم. توی این آموزش می خوایم پروژه انجام شده رو مرور کنیم و ببینیم که چطور اجزاء مختلف ساده می تونند با ترکیب شدن با همدیگه نتایج نسبتا خوبی رو به وجود بیارند. دوستانی که قطعه فیلم اصلی رو ندیدند، می توانند اون رو از صفحه مورتال کامبت!!! دریافت کنند و در صورتی که علاقه ای به یادگیری موارد نمایش داده شده دارند، این آموزش رو ببینند. به طور کلی باید بگم که این پروژه بیشتر جنبه ی تجربی داره و کاملا با استفاده از افکت های موجود در خود افتر افکت پیاده سازی شده است. مطمئنا خودتون هم می تونید با امتحان کردن افکت های مختلف در انجام این گونه پروژه ها به نتایج خوبی برسید، تنها نکته موجود وقت گذاشتن برای تغییر دادن پارامترهای مختلف افکت ها و ترکیب اونها با همدیگه است. در این آموزش با افکت هایی مثل Beam , Drop Shadow , CC Hair , CC Mr Mercury , Toner , Fast Blur , Bevel Edges , Twirl , Motion Tile , Levels , Wave Warp , Mesh Warp , Particular , Keylight , Radial Wipe , Ripple , Fractal Noise , CC Blobbylize , CC Pixel Poly , Roughen Edges آشنا می شید و بقیه کارها رو مسلما با انیمیت کردن پارامترهای مختلف این افکت ها و لایه های کارمون انجام میدیم. به قول فرهاد “گفتی هاااا کم نییست” ولی بقیه اش رو توی آموزش ببینید…

download_button.png
دانلود ویدئوی آموزش با لینک مستقیم

جدیدترین ارسال ها

بالا