[آموزش] آموزش تکنیک های کوتاه در افتر افکت

شروع موضوع توسط clickrast ‏10 می 2012 در انجمن نرم افزار افترافکتز Adobe After Effects

1. clickrast

clickrast Member

امتیاز دستاورد:
    16
    سلام مرسی از اطلاع رسونیتون. نه نمی دونستم که این امکان اضافه شده و متاسفانه هنوز فرصت نکردم که cs6 رو تهیه کنم. انشاءالله اگه تهیه کردم حتما آموزش هایی رو براش آماده می کنم.
    موفق باشید.

نوشته شده توسط clickrast در ‏26 می 2012
    saeed.zare، سید163163، ALI V8 و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. hosein0251

hosein0251 مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f

امتیاز دستاورد:
    113
    تاپیک مهم شد تا بیشتر تو دید باشه .
    ممنون از فعالیت خوبتون . :rose:

نوشته شده توسط hosein0251 در ‏31 می 2012
    سید163163، ALI V8، roh1000 و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. clickrast

clickrast Member

امتیاز دستاورد:
    16
    ایجاد جلوه انفجار در افتر افکتز

قبل از هرچیزی باید بگم این ویدئو از جمله آموزش های قدم به قدم نیست و بیشتر جنبه معرفی پروژه رو داره. در واقع روش انجام کار رو بهتون میگم و پیاده سازی اون رو به عهده خودتون میذارم. توی این آموزش شما با متد کلی ایجاد افکت های این چنینی آشنا می شوید و دید کلی مناسبی نسبت به انجام آنها پیدا خواهید کرد.

نوشته شده توسط clickrast در ‏4 ژوئن 2012
    masoumeh80، abbas16b، saeed.zare و 5 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. clickrast

clickrast Member

امتیاز دستاورد:
    16
    رشد عناصر تزئینی در افتر افکتز

توی این ویدئو میخوام یکی از تکنیک های پرکاربرد تبلیغاتی رو بهتون آموزش بدم که نمونه هاشو زیاد دیدین و درخواست های زیادی برای آموزشش داشتیم. پیاده سازی رشد عناصر طراحی مثل گیاهان و اسلیمی ها و .. راه های مختلفی داره ولی روشی که اینجا بهتون آموزش میدم دستتون رو باز میذاره تا هرکاری که میخواین با عناصرتون انجام بدین و برای جلوه های مشابه هم ازش استفاده کنید. ضمنا در ابتدای آموزش منبع خوبی رو برای پیدا کردن این عناصر بهتون معرفی می کنم.

نوشته شده توسط clickrast در ‏7 ژوئن 2012
    masoumeh80، abbas16b، mtshavandi و 8 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. massomeh1

massomeh1 Member

امتیاز دستاورد:
    16
    :rose:سلام ممنون از آموزشتون البته شما با افکت write on بیشتر کار کردید اما با همون افکت stock هم میشه هر بوته یا هر شکل پیچیده یا هر تصویری را از طریق کانال آلفا بصورتی خطی افکت رشد را خیلی آسونتر از write on کار کرد فقط یک مشکل هست اونهم اینکه در استروک هرشکلی که با ابتدا با auto trace موجود در منوی layer به ماسک تبدیل میشه بصورت خطی توخالی تبدیل میشه و استروک خط دور آنرا ایجاد می کنه یعنی اون گل بصورت توخالی رشد می کنه و بعد باید با استفاده از اسکریپبل داخل آبجکت به حالت نقاشی پر بشه اما نمی دونم ترفندی هست که بشه دقیقا مثل افکت رایت آن آبجت با افکت استروک رشد کنه یا نه ! درضمن منظور من این آموزش نبود چون من فقط می خواستم بدون این انمیت یا رشد رو چطوری لوپ کنم ؟ یعنی در روند رفت و برگشتی رشد کنه یکبار رشد کنه بعد از نقطه آخر برگرده به ابتدا .به هرحال آموزش خوب و مفیدی بود و نکات ارزنده ایی داشت موفق باشید.:rose:

نوشته شده توسط massomeh1 در ‏7 ژوئن 2012
    blacky، سید163163 و ALI V8 از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. clickrast

clickrast Member

امتیاز دستاورد:
    16
    خواهش می کنم. همونطور که گفتم این روش یکمی پیچیدگی داره ولی کامل هست. برای اون روند رفت و برگشتش هم از همین روش میتونید به راحتی استفاده کنید. من فقط روش کلی رو گفتم بقیه شو دیگه خودتو با یکمی فکر میتونید انجام بدید

نوشته شده توسط clickrast در ‏7 ژوئن 2012
    saeed.zare، سید163163 و ALI V8 از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. clickrast

clickrast Member

امتیاز دستاورد:
    16
    از وقتی که تاپیک مهم شده دیگه کسی بهش سر نمیزنه! برعکسه :دی به هر حال من فعلا کارمو ادامه میدم ولی اگه استقبال کم شد مجبورم که متوقفش کنم.

متحرک سازی دویدن شخصیت ۲بعدی در افتر افکتز

همونطور که در جریان هستید با پیشرفت موبایل ها، بازی های ۲بعدی دوباره رونق پیدا کردند و طبق درخواست هایی که داشتیم توی این آموزش میخوام شما رو با نحوه متحرک سازی کاراکترهای دو بعدی آشنا کنم. برای این کار نرم افزارهای مختلف و روش های مختلفی وجود داره ولی من این کار رو توی افترافکتز بهتون آموزش میدم چون هم میتونیم توی بازی از خروجی که میگیریم استفاده کنیم و هم توی انیمیشن ها و کارهای تبلیغاتی که با افتر افکتز انجام میدیم استفاده شون کنیم و هم اینکه افتر افکتز از مباحث اصلی شبکه آموزشی گرافیک رایانه هست!
    توی این فیلم آموزشی شما با ساخت حرکت دویدن این شخصیت با قابلیت تکرار شدن ( Loop ) آشنا میشید.

نوشته شده توسط clickrast در ‏9 ژوئن 2012
    masoumeh80، JavidFlasher، saeed.zare و 7 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  8. teshneh

teshneh Active Member

امتیاز دستاورد:
    28
    سلام
    ببخشید لینک دانلود خرابه!من نتونستم دانلود کنم،میشه چک کنید؟
    از آموزش های مفیدی که در قرار دادید،تشکر میکنم.
    موفق باشید

نوشته شده توسط teshneh در ‏9 ژوئن 2012
  9. سید163163

سید163163 Active Member

امتیاز دستاورد:
    28
    باباگلی به جمالت

نوشته شده توسط سید163163 در ‏11 ژوئن 2012
  10. hamid987

hamid987 Member

امتیاز دستاورد:
    6
    ممنون از تلاشتون

نوشته شده توسط hamid987 در ‏11 ژوئن 2012
  11. mnh40

mnh40 Member

امتیاز دستاورد:
    16

خوجل موجل :wink:
    آدرس رو کپی کن تو دانلود منجر لینک سالمه

آقای کلیک راست دستتون درد نکنه با این آموزشاتون امیدوارم در همه کارها موفق باشید:rose:

نوشته شده توسط mnh40 در ‏11 ژوئن 2012
    clickrast از این پست تشکر کرده است.
  12. clickrast

clickrast Member

امتیاز دستاورد:
    16
    وارد کردن اشیاء سه بعدی از فتوشاپ به افتر افکتز

توی این آموزش با مقدمات سه بعدی سازی در فتوشاپ آشنا میشیم و اینکه چطور میتونید اشکال ۳D جالبی در فتوشاپ بسازید. در ادامه خواهیم دید چطور میشه این اشیاء سه بعدی رو به صورت کاملا قابل استفاده و لایو ( Live ) به افتر افکت وارد کنیم و همونجا کار متحرکسازی و ترکیب صحنه مون رو سرعت ببخشیم.

نوشته شده توسط clickrast در ‏24 ژوئن 2012
    masoumeh80، abbas16b، mtshavandi و 8 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  13. clickrast

clickrast Member

امتیاز دستاورد:
    16
    سلام خدمت همه دوستان. عذر خواهی می کنم بابت این مدتی که کمتر آموزش آماده کردم. انشاءالله با آموزش های جدید در خدمتتون هستم.
    فعلا توصیه میکنم Hidden Blade رو ببینید. فیلم کوتاه ساخت خودم هست که انشاءالله در موردش آموزش هم آماده می کنم.

موفق باشید

نوشته شده توسط clickrast در ‏10 جولای 2012
    masoumeh80، ستاره ی غریب، alirezazzz و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  14. mnh40

mnh40 Member

امتیاز دستاورد:
    16
    من که خیلی منتظرم:rose:

نوشته شده توسط mnh40 در ‏10 جولای 2012
  15. mnh40

mnh40 Member

امتیاز دستاورد:
    16
    و همچنان ما منتظر آموزش های دیگر شما هستیم :rose:

نوشته شده توسط mnh40 در ‏18 جولای 2012
  16. saadebady

saadebady New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام.دوست عزیز این فایل ها رو سرور نیستن Capture.JPG

نوشته شده توسط saadebady در ‏10 سپتامبر 2012
  17. hamedara82

hamedara82 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام آموزش خوبی بود،ولی میشه به غیر از براش از چیز دیگه که نمای بهتری داشته باشه استفاده کرد؟

نوشته شده توسط hamedara82 در ‏13 سپتامبر 2012
  18. clickrast

clickrast Member

امتیاز دستاورد:
    16
    سلام
    مرسی بابت تذکرتون.
    سرور دانلود شبکه عوض شده، با مراجعه به صفحه اصلی آموزش میتونید لینک های جدید رو دریافت کنید

عذرخواهی هم می کنم از تمامی دوستان که مدتیه آموزش نذاشتم. انشاالله بزودی ساخت آموزش ها ادامه پیدا می کنه

موفق باشید

نوشته شده توسط clickrast در ‏24 سپتامبر 2012
    wgolzar و saeed.zare از این پست تشکر کرده اند.
  19. clickrast

clickrast Member

امتیاز دستاورد:
    16
    [h=1]ساخت ایجاد هوای طوفانی در افتر افکت[/h]
    سلام دوستان عزیز.
    قبل از هرچیزی یه بار دیگه مسابقه رو اطلاع رسانی کنم. دوستانی که توانایی های سه بعدی دارن حتما شرکت کنند، علاوه بر اون بحث رقابت و جایزه و… فکر می کنم بتونیم نکات آموزشی خیلی خوبی با گذشت زمان و ارائه نمونه کارها ازش بدست بیاریم.

توی این آموزش می خوایم با همدیگه نحوه ایجاد یک هوای طوفانی رو مرور کنیم و اتفاقاتی که میوفته رو کنار همدیگه قرار بدیم تا نتیجه ای که می خوایم رو بدست بیاریم. اتفاقاتی مثل بارون، رعد و برق، تاثیری که روی نور محیط داره و… در این بین برای خالی نبودن عرضه یه لوگوی سه بعدی هم ایجاد می کنیم و اونو توی طوفان رها می کنیم!
    دانلود آموزش

نوشته شده توسط clickrast در ‏22 دسامبر 2012
    masoumeh80، abbas16b، ستاره ی غریب و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  20. clickrast

clickrast Member

امتیاز دستاورد:
    16
    [h=1]مرور پروژه موتال کمبت انجام شده در افتر افکت[/h]
    اگه یادتون باشه خیلی وقت پیش در جهت عوض شدن حال و هوای شبکه، یه خاطره براتون تعریف کردم ولی فرصت نشد در موردش توضیحی ارائه کنیم. توی این آموزش می خوایم پروژه انجام شده رو مرور کنیم و ببینیم که چطور اجزاء مختلف ساده می تونند با ترکیب شدن با همدیگه نتایج نسبتا خوبی رو به وجود بیارند. دوستانی که قطعه فیلم اصلی رو ندیدند، می توانند اون رو از صفحه مورتال کامبت!!! دریافت کنند و در صورتی که علاقه ای به یادگیری موارد نمایش داده شده دارند، این آموزش رو ببینند. به طور کلی باید بگم که این پروژه بیشتر جنبه ی تجربی داره و کاملا با استفاده از افکت های موجود در خود افتر افکت پیاده سازی شده است. مطمئنا خودتون هم می تونید با امتحان کردن افکت های مختلف در انجام این گونه پروژه ها به نتایج خوبی برسید، تنها نکته موجود وقت گذاشتن برای تغییر دادن پارامترهای مختلف افکت ها و ترکیب اونها با همدیگه است. در این آموزش با افکت هایی مثل Beam , Drop Shadow , CC Hair , CC Mr Mercury , Toner , Fast Blur , Bevel Edges , Twirl , Motion Tile , Levels , Wave Warp , Mesh Warp , Particular , Keylight , Radial Wipe , Ripple , Fractal Noise , CC Blobbylize , CC Pixel Poly , Roughen Edges آشنا می شید و بقیه کارها رو مسلما با انیمیت کردن پارامترهای مختلف این افکت ها و لایه های کارمون انجام میدیم. به قول فرهاد “گفتی هاااا کم نییست” ولی بقیه اش رو توی آموزش ببینید…

[​IMG] دانلود ویدئوی آموزش با لینک مستقیم

نوشته شده توسط clickrast در ‏24 ژانویه 2013
    masoumeh80 از این پست تشکر کرده است.

به اشتراک بگذارید