آموزش تغییر سایز یک تمپلیت فلش (بصورت کلی)

ramo_masih

New Member
سلام به بچه های اهل فن

آیا امکان تغییر سایز یک تمپلیت آماده است یا نه ؟

من یک تمپلیت آماده فلش دانلود کردم ولی در سایز 561*778 طراحی شده یا امکان دارد به تناسب تمام اشیاء و شکلها و آیکنها و نوشته ها و ... را به سایز 768*1024 تغییر حالت دهم یا باید تک تک آنها را ویرایش کنم .لطفاً کمک کنید .

«« شیرنی آموختن بسیار از فراگیری است »»

:rose::rose::rose:

آخرین ویرایش:

Mr. LonelY

کاربر فعال
معمولا تو تمپلیت ها همه ی دکمه ها و همه ی صفحه ها یا... هر کدوم ب صورت جداگانه ای تو ی مووی کلیپ قرار دارند یعنی ی مووی کلیپ هست ک همه ی دکمه ها توشه و یا ی مووی کلیپ هست ک همه ی صفحه ها توشه
شما فقط کافیه اندازه ی اون مووی کلیپ رو تغییر بدی و بزرگ کنی!!!
خودم این کارو کردم!!

++Hadi++

Active Member
همچنین اگه یه swf نهایی یا main یا خروجی داشته باشه (که معمولا همینطور هم هست ) می تونی اونو در یه swf دیگه که نهایی تر تر می شه ، لود کنی و بعد از complete شدن swf نهایی قبلی بهش سایز بدی ...
شاید در امضام یه همچین چیزی رو داشته باشم .
در ضمن در اکشن 2 با loadMovie و در اکشن 3 با Loader این کار انجام می شه و در اکشن 3 ، Loader هم عکس لود می کنه و هم SWF ، اگه در امضام ، چیزی رو دیدی که در مورد لود عکسه ، دان کن ت شاید سیستم لود SWF رو از اون یلد بگیری ...
موفق باشی ...

kiarash.M

Active Member
ضمن تشکر از پاسخ دوستان بالایی ؛
باید بگم راحت ترین راه حل برای شما تغییر سایز main است .. بعد به صورت خود کار باقی part هل که لود شدند در وسط صفحه قرار میگیرن اغلب .. ( از قبل برای اون loader تعریف شده )

شما نباید اندازه فایل رو از 1024 بیشتر کنید .. چون در حال حاظر خیلی ها از این اندازه استفاده می کنند ..
بهترین کار و حرفه ای ترین روش fix کردن اندازه با screen است ( به شرطی که در browser ، لودش کنید .. )

ramo_masih

New Member
با تشکر از هر دو دوست عزیز
حقیقتش من یه مبتدیم ، میشه کامل تر توضیح بدید که چطور می تونم اندازه ی مووی کلیپ ها رو تغییر بدم یا swf نهایی رو در یه swf دیگه که نهایی تر می شه ، لود کنم و بعد از complete شدن swf نهایی قبلی بهش سایز بدم
در ضمن جهت یاداوری من با adobe flash cs3 فایل index.fla را دارم ویرایش میکنم .
لطفاً به یاری من بشتابید.

ramo_masih

New Member
با سلام

تو رو به خدا کاملتر توضیح دهید . یعنی دقیقاً بگید که چطور من فایل index.fla ای رو که دارم چه بلایی سرش بیارم تا از اندازه 600*800 به 768*1024 در بیاد .
یا اگه براتون مقدور و از حوصلتون خارج نیست جمله "هترین کار و حرفه ای ترین روش fix کردن اندازه با screen است ( به شرطی که در browser ، لودش کنید .. )" را بیشتر توضیح دهید .
یه دنیا ممنون

"شیرینی آموختن بسی بسیار از فراگیری است"
:rose::rose::rose:

kiarash.M

Active Member
سلام ؛
گفتم که همین فایل index رو کافی است باز کنید و سپس اندازه stage رو تغییر بدید .. احتمالا تولبعی تعیین شده که باز محتوا رو میاره وسط ..

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

با تشکر از راهنمایی دوستان عزیز !!

توضیحات دوستان کامل بود ولی اگه شما متوجه نشدید به نکات زیر توجه کنید :

اول اینکه شما تا چه حدی با فلش کار کرده اید ؟؟؟

آیا با با لود فایلها از طریق اکشن :

PHP:
loadMovie()

کار کردید ؟؟؟

اگه نه برای تک تک سوالاتتون در انجمن سرچ کنید تا اطلاعات کافی رو بدست بیارید .

و هر گونه سوالی براتون مبهم بود در انجمن اعلام کنید تا دوستان بررسی کنند .

موفق باشید

ramo_masih

New Member
سلام دوست من

با تشکر از راهنمایی دوستان عزیز !!

توضیحات دوستان کامل بود ولی اگه شما متوجه نشدید به نکات زیر توجه کنید :

اول اینکه شما تا چه حدی با فلش کار کرده اید ؟؟؟

آیا با با لود فایلها از طریق اکشن :

PHP:
loadmovie()
کار کردید ؟؟؟

اگه نه برای تک تک سوالاتتون در انجمن سرچ کنید تا اطلاعات کافی رو بدست بیارید .

و هر گونه سوالی براتون مبهم بود در انجمن اعلام کنید تا دوستان بررسی کنند .

موفق باشید

با سلام ، حرف شما و بقیه دوستان صحیح و قاعدتاً واضح می باشد .
ولی من با چه زبونی بگم آقا/خانم صفر کیلو مترم اگه براتون امکان دار مرحله به مرحله این تغییر سایز را به ما آموزش بدید تا به بهونه این آموزش با دنیای فلش آشنا و انس بگیریم .
نگید بی حوصلست و حاضر نیست حتی برای خودش هم یه سرچی تو انجمن بزنه تا بفهمه چی به چی . والا با این سرعت اینترنت نفتی که هر روز و هر لحظه به دلایل نامعلومی قطع و وصل میشه ، مگه امکان داره انجمن و زیر و رو کرد تا فهمید شما ها چی به من آماتور دارید می گید .
خواهشند این یکی رو کامل ، خط به خط به من مبتدی یاد بدید .

افسوس "خیلی زشت که یه فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر سر در نیاره شماها چی میگید" افسوس

کمکم کنید از این بیهودگی در بیام و از کامپیوتر و دنیای شیرین آن جدا نشم

Mr. LonelY

کاربر فعال
از اونجایی ک کارت گیره و از اکشن هم سر در نمیاری راه حلی ک من بهت پیشنهاد دادمو انجام بده.
1. فایلتو باز کن
2. از قسمت properties اندازه صفحت رو ب 768*1024 تغییر بده
3. هر کدوم ار مووی کلیپ هایی ک تو صفحه قرار دارن رو انتخاب کن و از قسمت tools ابزار free transform رو انتخاب کن (سومین ابزار) و بعد اندازده مووی کلیپت رو بزرگ کن!

کار سختیه؟!!

ramo_masih

New Member
سلام ؛
گفتم که همین فایل index رو کافی است باز کنید و سپس اندازه stage رو تغییر بدید .. احتمالا تولبعی تعیین شده که باز محتوا رو میاره وسط ..

اینطوری که فقط سایز صفحه تغییر می کنه . من می خوام کل mc ها و آبجکت ها و نوشته ها به تناسب از فضای مثلاً 600*800 به 768*1024 برسند . بدون تغییر

ramo_masih

New Member
از اونجایی ک کارت گیره و از اکشن هم سر در نمیاری راه حلی ک من بهت پیشنهاد دادمو انجام بده.
1. فایلتو باز کن
2. از قسمت properties اندازه صفحت رو ب 768*1024 تغییر بده
3. هر کدوم ار مووی کلیپ هایی ک تو صفحه قرار دارن رو انتخاب کن و از قسمت tools ابزار free transform رو انتخاب کن (سومین ابزار) و بعد اندازده مووی کلیپت رو بزرگ کن!

کار سختیه؟!!

ممنون از پیگیریتون ولی برای 500 عدد شی که حدود 300 mc دار چنین کاری اصلاٌ منطقی ؟؟!!
تازه اینجاش مهم که تو تک تک اونا باید تناسب برقرار باشه که با این کار اصلاً به نتیجه مطلوب هرگز نخواهم رسید.
وقت هم که به صرفه نیست برای این عمل .

Mr. LonelY

کاربر فعال
ممنون از پیگیریتون ولی برای 500 عدد شی که حدود 300 mc دار چنین کاری اصلاٌ منطقی ؟؟!!
تازه اینجاش مهم که تو تک تک اونا باید تناسب برقرار باشه که با این کار اصلاً به نتیجه مطلوب هرگز نخواهم رسید.
وقت هم که به صرفه نیست برای این عمل .

شما متوجه منظور من نشدین!
من گفتم فقط اندازه اون مووی کلیپ هایی ک تو صفحه ی اصلیه رو تغییر بده، نه کل مووی کلیپ هارو!
همونطور ک در پست اولمم گفتم کل دکمه ها و تموم صفحه ها تو ی مووی کلیپ جداگانه قرار دارن یعنی اینکه شما فقط کافیه اون مووی کلیپی ک دکمه ها توش قرار دارن رو پیدا کنی و اندازشو بزرگ کنی، با ابن کار اندازه ی همه ی دکمه ها تغییر میکنه!!!

اگه نمیخوای این کارو بکنی میتونی بری آموزش های اکشن اسکریپت 3 از صفر رو شروع کنی ب خوندن...

ramo_masih

New Member
با تشکر از تمام دوستان ، با راهنمایی های شما و توجه شما و همچنین گوگل جون تونستم بهترین جواب را که ساده ترین راه حل برای ما تازه واردا هسش رو پیدا کنم .

فکر کنم منطقی ترین جواب بهمراه ساده ترین روش ، طی کردن مسیر زیر می باشد :
Run adobe flash ==> file ==> open ==> index.fla ==> file ==> publish settings ==> html ==> dimensions ==> pixels or percent که با انتخاب pixels می تونیم طول و عرض خروجی را به دلخواه (مثلاً 768*1024) تغییر دهیم یا با انتخاب percent می تونیم طول و عرض را به صورت درصدی کم و زیاد کنیم که به نظرم این روش بهتر می باشد ، چون خروجیمان به تناسب تغییر می کند و اندازه اشیاء مان به هم نمیرزه .

حال دوباره از دوستان خواهش دارم روشی را ذکر کنند که اگر من بخوام این سایتم را که فلش است و طوری اندازه دهی شده که کاربر صفحه رو بالا و پایین نکنه چی جوری میشه هوشمندش کرد که حتی اگه کاربر رزولیشن سیستمش هرچی بود سایتم به همان اندازه دربیاد.
به طور ساده تر چه جوری میشه اندازه سایت با توجه به رزولیشن سیستم کاربر در مرکز مرورگر قرار گیرد. {فقط خواهشند ساده و مرحله به مرحله توضیح دهید} .

یه دنیا تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا