آموزش تصویری مایا به زبان شیرین فارسی با سام

hamidak

Member
آخه من نميدونم واقعا اين رندر گرفتن براي چي منع شده(براي ما تو اين تاپيك)

.:. soroosh .:.

Active Member
s.h.r.m.k گفت:
راستی سروش جان کار شما هم خوب شده عزیز فکر نکنم یکم رندر کردن اشکالی داشته باشه.

مرسي عزيز . چون من سام و به عنوان استاد خودم قبول كردم . هر چي بگه ميگم چشم . گفته فعلا رندر نگيرم .( البته گفتي در حدي كه خودم كارم و ببينم اشكال نداره ) ولي اينجا فقط عكس بگيرم و بزارم .
موفق باشي .

Active Member
S.H.R.M.K گفت:
راستی یه سوال دیگه :چطوری میشه یه متریال رو که به یک جسم دادیم پاک کنیم یا اون متریال رو به جسم های دیگه هم بدیم؟(سوالای سادس ولی خوب من توش گیر دارم!)

درود . كارت جالب شده بود .
سوال اول و نميدونم . ميدونم . اما چون اصولي نيست نميگم كه شما هم اشتباه ياد نگيريد .
اما سوال دوم كه چطوري يك متريال و به جسمهاي ديگه هم منتقل كنيم .

از منوي Window به قسمت Rendering Editors و گزينه Hypershade را انتخاب كنيد .
پنجره اي باز ميشه كه توش تمام متريال هاي استفاده شده تو اين پروژه اي كه در حال اجراست و بهتون ميده .
روي هر كدوم كه خواستيد كليك راست كرده و و گزينه Assign Material to Slection را انتخاب كنيد . ( البته قبلش حتما جسم مورد نظرتون و هم انتخاب كنيد .
يا اينكه متريال مورد نظرتون و با كليد وسط موس بر روي جسم مورد نظر بكشيد .
اميدوارم مورد استفاده قرار بگيره .
موفق باشيد .

Active Member
hamidak گفت:
خيلي خوب شده ولي بيشتر به ماشينهاي معمولي ميخوره تا مسابقه اي

مرسي .
آخه سام گفت خيلي تمرين كنيد . و نگفت كه فقط ماشين مسابقه اي طراحي كنيم .
من هم دارم مدلهاي مختلف و تست ميكنم .

Active Member
hamidak گفت:
آخه من نميدونم واقعا اين رندر گرفتن براي چي منع شده(براي ما تو اين تاپيك)

ببين . من منتظرم كه سام متريال و تكسچر هم بهم ياد بده بعد شروع به متريال دهي بكنم .
تا درست و حسابي بتونم متريال بدم . آخه متريال كه فقط اين نيست كه يكي از اون متريال هاي آماده رو انتخاب كنيم . بعد حالا مثلا كمي هم رو رنگش دست بزنيم .
من خودم كلي كار كردم . كلي قسمت داره . ميزان نويز ، شفافيت ، انعكاس نور ، انعكاس تصاوير ، شكست نور و ...
به همين دليل ميخوام اصولي ياد بگيرم . موفق باشي دوست عزيز .
ببين الان اين تاپيك مثل يك كلاس درس ميمونه .
كه مثلا استادت بهت ميگه فلان كار و بكن . تو هم اگه شاگرد اون استادي بايد انجام بدي . ( يعني بهتره كه انجام بدي :wink: ) فرض كن اينجا داري رياضي ياد ميگيري . بعد يكدفعه كه نميتوني بپري آخر كتاب و همينجوري بري جلو . ميشه ؟

به هر حال باز هم صبر كن ببين نظر خود سام چيه .
موفق باشي .

S.H.R.M.K

Well-Known Member
ببين . من منتظرم كه سام متريال و تكسچر هم بهم ياد بده بعد شروع به متريال دهي بكنم .
تا درست و حسابي بتونم متريال بدم . آخه متريال كه فقط اين نيست كه يكي از اون متريال هاي آماده رو انتخاب كنيم . بعد حالا مثلا كمي هم رو رنگش دست بزنيم .
من خودم كلي كار كردم . كلي قسمت داره . ميزان نويز ، شفافيت ، انعكاس نور ، انعكاس تصاوير ، شكست نور و ...
به همين دليل ميخوام اصولي ياد بگيرم . موفق باشي دوست عزيز .
ببين الان اين تاپيك مثل يك كلاس درس ميمونه .

آره سروش جان همین کار درسته که انجام میدی.
از راهنماییت هم ممنون.

Active Member
حميد جان . كارهاي جالبي شدن .
ولي تو اين كارها از ابزارهايي كه سام آموزش داده كه استفاده نشده ! درسته ؟
اگر استفاده نشده . فكر كنم بهتر باشه بزاريشون تو قسمت « نمونه كاراتون رو بذاريد اينجا »
اينجوري تاپيك از اون بحث اصلي خارج نميشه .
تشكر .

sam_sam

Banned
سلام
من 2 روز نبودم چه خبر شد اینجا . من اینترنتم قطع شده بود برا همین نشد که بیام . میبینم سرپیچی از دستور کردین .! متریال ! از این به بعد من به کارهایی که متریال داشته باشن نگاه نمیکنم .حالا با خودتون است .
من 2 سال است دارم مایا کار میکنم هنوز به کارهام متریال نمیدم . شما چه جوری میدین ؟

فعلا

sam_sam

Banned
همه کارها را دیدم . خیلی خوبه و خیلی خوشحال شدم که همتون دارین مو به مو میاین جلو و از همه مهم تر داره بازدید کننده و خواهانش زیاد میشه . خلاصه همین طوری بیایین جلو تا من هم بیام جلو . فقط جلو تر نرین . متریال ممنوع . کاری که متریال گرفت اینجا نزارین بزارین نمونه کارها .

S.H.R.M.K

Well-Known Member
همه کارها را دیدم . خیلی خوبه و خیلی خوشحال شدم که همتون دارین مو به مو میاین جلو و از همه مهم تر داره بازدید کننده و خواهانش زیاد میشه . خلاصه همین طوری بیایین جلو تا من هم بیام جلو . فقط جلو تر نرین . متریال ممنوع . کاری که متریال گرفت اینجا نزارین بزارین نمونه کارها .

به به به بابا کم پیدایی شدی سام.
دلمون تنگ شده بود.
چشم دیگه متریالم نمیدیم دیگه چی؟

Active Member
اين هم يكي ديگه .
يك رندر كوچيك هم گرفتم . با يك متريال خيلي ساده . اصلا هم نورپردازي نكردم .
استاد تا اين حد هم ايراد داره ؟ اگه داره كه بگو ديگه تكرار نكنم .

car4.png

موفق باشيد .

sam_sam

Banned
نه تا این حد خوبه . فقط تا حدی باشه که ببینی چیکار کردی . همین

patriot

Member
ببخشيد که تا الان نتونستم تمرينا رو انجام بدم آخه امروز اولين بار تونستم از فايل بگيرم و از سرور ايراد نگرفت قول ميدم تا فردا تمام تمرينا رو کامل انجام بدم و بزارم
اون سيا ساکتی و اون حرفا.. تو مکس واقعاً NURBSضعيفی داره به خاطر همين هم معمولا از Polygon استفاده ميکنن که کند تره و بخوايی چند تا Smooth بدی ديگه بدی نميکشه تو ايران هم که ميدونی پول خوبی بابت انيميشن نميدن پس تو ايران بهتر از اين نميشه .... مگه اينکه تحول عظيمی رخ بده....

آخرین ویرایش:

sam_sam

Banned
آره عزیز جون
مشکل این نیست . اولین انیمیشن اگر یادتون باشه یه پسره بود که عکس اسکلت رو پیهنش بود ؟ یادتون است ؟
اون با اینکه اولین بود خیلی بهتر از این آخری ها کار شده بود . چون تازه اومده بود و اولین کار تو این سبک بود . ولی به مرور که گذشت و جا افتاد بجای اینکه بهتر بشه بدتر شد . تحول دست کی است ؟ دست من و امثال من و شما است . وقتی که پای پول تو ایران میاد وسط از کیفیت کار کاسته میشود . تو همه زمینه ها . مثلا ماشین پراید !!
اوایل یادتون است که چه کیفیتی داشت ؟ چون باید مشتری جذب میکرد . الان چی هنوز بیرون نیومده میره تعمیرگاه .
وقتی سیا ساکتی معروف شد دیگه به کیفیت اهمیتی نمیدن فقط به فکر اسن هستن که سریع بدن بیرون که کار بعدی را بزنن . این است مشکل انیمیشن تو ایران. امروز یه کلاس داشتیم و تو این کلاس انیمیشن سال 1960 را نمایش میدادن . من یاد انیمیشن ایران افتادم که تازه دارن تو اون سبک کار میکنن . همین تام و جری میدونین مال 20 یا 30 سال پیش است ؟ هنوز نمیتونن تو ایران همچین انیمیشنی بسازن مثل تام و جری و بقیه .

به جمع ما خوش اومدی رفیق و امیدوارم که ای آموزش ها برات مفید باشن .

فعلا

جدیدترین ارسال ها

بالا