آموزش تصویری فارسی نویسی در Cinema4D

amin_paj

Member
سلام دوستان امروز قصد دارم آموزش وارد کردن متن فارسی را از طریق نرم افزارهای Photoshop , illastrator رو به سینما آموزش بدم البته شاید خیلی از دوستان این روش رو بلد باشن اما من دیدم که این مشکل خیلی ها هستش .
خب شروع میکنیم :
1 - ابتدا نرم افزار فتوشاپ رو باز میکنیم و متن مورد نظر فارسی رو تایپ میکنیم(شکل 1)
2 - در مرحله بعد از پالت Layer بر روی سمبل لایه متن راست کلیک کرده گزینه Select Pixel رو انتخاب میکنیم . (شکل 2) ، (شکل 3)
2 - سپس از پالت Path بروی آیکون منو این پالت کلیک کرده از منوی باز شده گزینه Make Work Path رو انتخاب میکنیم . (شکل 4)
3 - در مرحله بعد میزان ،Tolerance رو برابر 2 در نظر میگیریم ( شکل 5).
4 - خب حالا فایل متنی ما آماده شده پس برای استفاده تو سینما باید اونو به فرمت Ai تبدیل کنیم ، برای اینکار از منوی فایل گزینه Export و سپس Paths To Illastrator رو انتخاب میکنیم وفایل رو برروی هارد ذخیره میکنیم . (شکل 6) .
5 - در این مرحله کار ما با فتوشاپ تموم شده پس نرم افزار Cinema4D رو اجرا کرده و از منوی File گزینه Open رو انتخاب کرده و فایل ساخته شده در مرحله قبل رو باز میکنیم.(شکل 7) .
6 - خب ساختار خطی نوشته ما به درستی وارد سینما شد برای ایجاد حالت سه بعدی به نوشته در پنجره Objects برروی نوشته کلیک کرده سپس کلید Alt رو پایین نگه داشته بروی گزینه Extrude NURBS کلیک میکنیم .(شکل 8) سپس در پنجره Attributse گزینه Hierarchical را تیک دار میکنیم .(شکل 9).

خب دوستان عزیز آموزش امروز به پایان رسید اگه سئوالی داشتید خوشحال میشم کمکتون کنم . موفق باشید ::..::
بقیه شکلها به همراه فایل Illastrator کمی پایین تر >>

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    135.7 کیلوبایت · بازدیدها: 129
  • 2.jpg
    2.jpg
    148.8 کیلوبایت · بازدیدها: 113
  • 3.jpg
    3.jpg
    133.1 کیلوبایت · بازدیدها: 105
  • 4.jpg
    4.jpg
    134.2 کیلوبایت · بازدیدها: 108
  • 5.jpg
    5.jpg
    130.3 کیلوبایت · بازدیدها: 106

amin_paj

Member
این هم ادامه شکلهای آموزش

پیوست ها

• 9.jpg
    9.jpg
    180.9 کیلوبایت · بازدیدها: 97
  • 8.jpg
    8.jpg
    163.8 کیلوبایت · بازدیدها: 88
  • 7.jpg
    7.jpg
    158.9 کیلوبایت · بازدیدها: 78
  • 6.jpg
    6.jpg
    146.1 کیلوبایت · بازدیدها: 75
  • Iran.rar
    2.1 کیلوبایت · بازدیدها: 70

moein_s2

New Member
سلام خدمت دوستان ممنون از آموزشتون ولی یه مشکلی داره که موقع سیو کردن یه ارور میده به این صورت اگه امکان داره کمکم کنید files cannot be written - please check output paths

جدیدترین ارسال ها

بالا