PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترین مرورگر از نظر شما

صفحات : [1] 2

winsent
جمعه 20 مرداد 1385, 05:35
بهترین مرورگر از نظر شما چیست؟

MJ Rayaneh
جمعه 20 مرداد 1385, 06:27
اول اپرا و بعدش اینترنت اکسپلورر.

winsent
جمعه 20 مرداد 1385, 07:10
سلام.
راستی چرا مرورگر ام اس ان اکسپلورر از محبوبیت و معروفیت کمتری (به نظر من) برخورداره؟ در صورتی که هم از نظر گرافیکی از اینترنت اکسپلورر بهتره هم از نظر سرعت...

MJ Rayaneh
جمعه 20 مرداد 1385, 07:28
سلام.
راستی چرا مرورگر ام اس ان اکسپلورر از محبوبیت و معروفیت کمتری (به نظر من) برخورداره؟ در صورتی که هم از نظر گرافیکی از اینترنت اکسپلورر بهتره هم از نظر سرعت...

من هم باهات موافقط. واقعا چرا؟
به نظر من دلیلش میتونه تبلیغات کم و یا محیط کاربر ناپسند باشه.
در ضمن گرافیک بالا تنها دلیل محبوبیت نمیتونه باشه.

hel_xoy
جمعه 20 مرداد 1385, 09:45
به نظر من بهترین مرورگر دنیا از نظر سرعت و گرافیک و ... موزیلا فایر فاکس هستش!
که به نظر من از نظر سازگاری با سایت ها اینترنت اکسپلورر هستش!
البته می گن که اپرا پر سرعترینه و لی من نمی تونم با هاش کار کنم.یه ایراد هایی داره!

winsent
شنبه 21 مرداد 1385, 07:07
با سلام.
یه کلام ختم کلام، فقط MSN Explorer

zfarhad2003
شنبه 21 مرداد 1385, 10:36
هیچ چیز نمی تونه جای فایرفاکس رو بگیره.

hel_xoy
شنبه 21 مرداد 1385, 17:54
بله درست می گن ایشون
هیچ مرورگری Fire fox (http://getfirefox.com/) نمی شه!

majid2x
شنبه 21 مرداد 1385, 21:33
ولي من هنوز مي گم هيچي جاي IE رو نمي گيره !
بعدش Opera
Fire Fox هم خوب بيد !

MJ Rayaneh
شنبه 21 مرداد 1385, 22:23
ولي من هنوز مي گم هيچي جاي IE رو نمي گيره !
بعدش Opera
Fire Fox هم خوب بيد !

من کاملا با مجید موافقم.

hamid ir
شنبه 21 مرداد 1385, 22:40
شاید باگ امنیتی فایر فاکس مشکل داشته باشه .ولی من فایر فاکسو با هیچ مرورگر دیگه ای حاضر نیستم عوض کنم
در درجه دوم از اپرا خوشم میاد.راحته
اصلاً از Ie خوشم نمیاد.

majid2x
یکشنبه 22 مرداد 1385, 00:06
خدا لعنت كنه شركت موزيلا رو بدليل زدن اين مرورگر مسخرش !
هيچي كه روش نمياد !
CSS خونيش كه فرق ميكنه !
هم با Cell مشكل داره هم با CSS !
قدرت Opera 9 Full هم بيشتره !
من همين الان با Fire Fox بهتون پي ام مي دم چيز خوبيه ولي Opera يه چيز ديگست !

البته IE هميشه اوله ! بخصوص
7 BETA 4

hamid ir
یکشنبه 22 مرداد 1385, 03:04
البته IE هميشه اوله ! بخصوص
7 BETA 4
hTtp://qsmile.com/qsimages/65.gif hTtp://qsmile.com/qsimages/65.gif

winsent
یکشنبه 22 مرداد 1385, 06:07
با سلام.
دوستانی که میگن فایرفاکس خوبه آیا مرورگر MSN Explorer رو امتحان کردن یا نه ؟!
از همه دوستان تقاضا میشه که اگه براشون امکان داره این مرورگر رو تست کن و نظراتشون رو در همین جا بگن
با تشکر، امیر قاضی زاده

mexo
یکشنبه 22 مرداد 1385, 07:08
فکر میکنم بهترین و راحت ترینش Ie باشه که فکر میکنم بیش از 90درصد کاربران اینترنتی ازاین مرورگر استفاده میکنن

oxygenws
یکشنبه 22 مرداد 1385, 07:58
شاید باگ امنیتی فایر فاکس مشکل داشته باشه.
یعنی چی؟؟ محصول بازمتن که به این راحتی ها باگ نداره!! باگ های محصولات بازمتن سریع برطرف میشه!!

خدا لعنت كنه شركت موزيلا رو بدليل زدن اين مرورگر مسخرش !
هيچي كه روش نمياد !
CSS خونيش كه فرق ميكنه !
هم با Cell مشكل داره هم با CSS !
بر چه اساسی اینن حرفا رو زودی؟؟ وب، کلی استاندارد داره و بی پدر مادر نیست که اینطوری صحبت می کنی.
مسلما اپرا در مورد CSS بهترین و بالاترین پشتیبانی رو داره، بعد از اون فایرفاکس و سپسIE که تقریبا هیچی حالیش نیست!!

دوستانی که میگن فایرفاکس خوبه آیا مرورگر MSN Explorer رو امتحان کردن یا نه ؟!
من امتحان کردم، سگ زرد برادر شغاله!! مرورگر غیر استاندارد، غیر استاندارده، چه ظاهرش msn explorer باشه، چه IE. ضمن اینکه بعید می دونم دیگه توسعه پیدا کنه!!!!

فکر میکنم بهترین و راحت ترینش Ie باشه که فکر میکنم بیش از 90درصد کاربران اینترنتی ازاین مرورگر استفاده میکنن
روی چندین سایتی که من آمارشون رو می بینم (سایت های تخصصی کامپیوتر و غیر از این)، به طور متوسط IE مقدار 60% و فایرفاکس 25% رو در دست دارند.

hamid ir
یکشنبه 22 مرداد 1385, 10:12
یعنی چی؟؟ محصول بازمتن که به این راحتی ها باگ نداره!! باگ های محصولات بازمتن سریع برطرف میشه!![/
Quote]
گفتم شاید.آخه مقالشو یه جا خوندم.اگه پیدا کردم براتون میزارم
[quote]روی چندین سایتی که من آمارشون رو می بینم (سایت های تخصصی کامپیوتر و غیر از این)، به طور متوسط Ie مقدار 60% و فایرفاکس 25% رو در دست دارند.
البته در ادامه حرف آقا امید باید توجه داشت فایر فاکس مدت زیادی نسبت به Ie نیست که در اختایر کابران قرار گرفته و آمار استفاده از اون روز به روز داره افزایش پیدا میکنه

ALBORZ.VICTOR
یکشنبه 22 مرداد 1385, 13:25
واي من تازه اين تاپيكو ديدم از قافله عقب افتادم!

براي اينكه 90 درصد كاربران نيازي نميبنند وقتي رو سيستمشون مايكروسافت جون IE نصب كرده برن دنباله چيز ديگري
واقعن معذرت مي خوام از اين واژه ولي مايكروسافت به خاطر IE خودشو داره پاره ميكنه!! آيا تا حالا ديديد و حس كرديد كه FireFoX طرفدارانش مردمي هستن؟ آيا خبر اينو شنيديد كه فاير فاكس با گوگل و real Network همكاري مي كنه؟
آيا اينو در نظر گرفتين اين 90% كه ميگين زوريه؟ من تا حالا فاير فاكسو به 7 نفر پيشنهاد كردم اول مي گفتند چه فرقي ميكنه ولي وقتي استفاده كردند ....اينتور كه ميگن تا آخر عمرشون دعا به جون من ! فاير فاكس خيلي نياز به تبليغ داره در حالي كه IE به زور به همه تزريق شده!
درباره مرورگراي ديگه بايد بگم علاوه بر مرورگراي معروف چند تاي ديگه رو هم امتحان كردم ولي بين همه بعد از فاير فاكس Opera گزينه مناسبي هست

hamid ir
یکشنبه 22 مرداد 1385, 15:21
از حالا به تبلیغ فایر فاکس میپردازیم

ALBORZ.VICTOR
یکشنبه 22 مرداد 1385, 15:31
موافقم ..تبليغي كه ما مي كنيم نفعي براي ما نداره پس عميق ترين تبليغه
بالا ترين صدا هم كه صداي مردمه ...پس تبليغ مردمي...!

hamid ir
یکشنبه 22 مرداد 1385, 15:46
یه بنری چیزی از فایرفاکس بدید که بزاریم توامضا

ALBORZ.VICTOR
یکشنبه 22 مرداد 1385, 15:57
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=7013&stc=1&d=1155475600

hamid ir
یکشنبه 22 مرداد 1385, 16:02
اینم باحال بود
ولی شیک ترشو نداری

ALBORZ.VICTOR
یکشنبه 22 مرداد 1385, 16:13
http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/imgad?id=CIeAnOacxMLVJRDUAxg8MgiTox-eBfMnDg&ai=BW4S02CvfRIa1G5OOeL-ppKgO0Z7yF_Gmlc4BxY23AQAQASC95IMFQLwSSKI5UIPj0QKgA bWVyP0DsgETd3d3LmV5ZW9ubWFqb3JzLmNvbcgBAtoBPmh0dHA 6Ly93d3cuZXllb25tYWpvcnMuY29tL0V5ZU9uTWFqb3JzLVBhd HJvbnMtVXNlLUZpcmVmb3guaHRtgAIBlQILFB4K
http://sightdeezygn.com/blog/wp-images/konfab-ffdl.png

ALBORZ.VICTOR
یکشنبه 22 مرداد 1385, 16:14
اين محشره خيلي معني داره
http://www.javaopenbusiness.it/docs.war/FireFox_WallPaper.jpg

majid2x
یکشنبه 22 مرداد 1385, 21:31
ما كه نفهميديم چي شد !
تبليغات ! ؟
انتخاب بهترين مرورگر ؟!
مسخره بازي ؟!

hamid ir
دوشنبه 23 مرداد 1385, 02:17
ما كه نفهميديم چي شد !
تبليغات ! ؟
انتخاب بهترين مرورگر ؟!
مسخره بازي ؟!
شرمنده.اشتباه از بنده بود

winsent
دوشنبه 23 مرداد 1385, 06:55
با سلام.
ابتدا از تمامی دوستانی ( hel_xoy , majid2x , mjrayaneh , hamid ir , mexo , oxugenws , alborz و خودم! ) که در این بحث شرکت کردند کمال تشکر رو دارم و از اینکه این موضوع تقریبا داره به مبحث اصلی میپردازه خیلی خوشحالم، چون همون طور که خودتون هم میدونید بسیاری از موضوع ها بعد از چند پست به شوخی یا مسخره گرفته میشه و از هدف اصلی خودش باز میمونه.
فایرفاکس الان داره بسیار خوب و عالی عمل میکنه، هر باگی که پیدا میشه در سریعترین زمان ممکن پچ اصلاحی اون توسط مازیلا بیرون میاد، از سرعت و امنیت خوبی برخورداره و... اما باید ببینیم که با انتشار نسخه نهایی ویندوز ویستا و اینترت اکسپلورر7 فایرفاکس همچنان میتونه خودش رو در اوج نگه داره یا نه؟ شاید مایکروسافت در اینترنت اکسپلورر 7 نکتع ای را قرار بده که تا حالا در نسخه های بتا و آزمایشی از قرار دادن اون جلوگیری کرده تا وقتی که نسخه اصلی منتظر شد به یک باره فایرفاکس رو در هم بشکنه...
در آخر باز هم از یکایک شما دوستان ممنون و سپاس گذارم، امیر قاضی زاده

Kintaro
یکشنبه 19 شهریور 1385, 08:38
سلام بچه ها من روی این مسئله تحقیقات زیادی انجام دادم چرا که برای کسی که مدت زیادی را در اینترنت می چرخد سرعت و قدرت و سازگاری مرورگر بسیار حائز اهمیت است (در صرفه جوئی در زمان و هزینه)به نظر من حرف
اول را در مرورگر ها از لحاظ سرعت اپرا میزند که در واقع مرورگر قدیمی و با اصل و نصبی است
وقتی برای بار اول مرورگر فایر فاکس به بازار آمد آن را همراه اپرا نصب کردم از لحاظ سرعت یکی هستند ولی چند اشکال و ایراد در فایر فاکس دیدم اول اینکه منوی دانلود مننجر یک صفحه کوچک در بالای صفحه باز میشود که زیاد به نظر من جالب نیست ودوم اینکه شبیه مرورگر اینترنت اکسپلور است (حد واسطی بین اکسپلور و اپرا) ودر نهایت به
نظرم شاید آن قدمت اپرا را نداشته باشد و بیشتر به درد کاربرانی می خورد که می خواهند از اینترنت اکسپلور بیرون
بیایند و شاید یک کم محیط اپرا بررایشان سخت است

opera-1
flock-2
fire fox-3
msn explorer-4
-internet explorer-5

zfarhad2003
یکشنبه 19 شهریور 1385, 14:19
وقتی برای بار اول مرورگر فایر فاکس به بازار آمد آن را همراه اپرا نصب کردم از لحاظ سرعت یکی هستند ولی چند اشکال و ایراد در فایر فاکس دیدم اول اینکه منوی دانلود مننجر یک صفحه کوچک در بالای صفحه باز میشود که زیاد به نظر من جالب نیست ودوم اینکه شبیه مرورگر اینترنت اکسپلور است (حد واسطی بین اکسپلور و اپرا) ودر نهایت به
نظرم شاید آن قدمت اپرا را نداشته باشد و بیشتر به درد کاربرانی می خورد که می خواهند از اینترنت اکسپلور بیرون
بیایند و شاید یک کم محیط اپرا بررایشان سخت است

دانلود منیجر پیش فرض فایرفاکس رو فقط برای راحتی کار است extention های زیادی وجود داره که می تونید برای استفاده از دانلود منیجر پیشرفته اونها رو نصب کنین.
والا من که شباهتی بین فایرفاکس و IE نمی بینم در ضمن اگه شما از قیافه فایرفاکس خوشت نیاد می تونی theme دیگری رو بگیری و روش نصب کنی یعنی ظاهر فایرفاکس به راحتی قابل تغییره. فایرفاکس مزیتهای دیگه ای داره که شما فقط از نظر ظاهری اون رو دیدین. یکی از مزیتهای بزرگش update شدن خودکاره که مشکلات و باگهاش رو در کمترین فرصت پوشش می ده و مزیتهای دیگه ای که نسبت به Opera برتری داره.

iranexplorer.net
یکشنبه 19 شهریور 1385, 15:41
Internet Explorer و Firefox

بقیه بدرد نمیخوره!!

arashonline
یکشنبه 19 شهریور 1385, 17:01
دوستان من اينارو امتحان كردم !

راحتي كاربري اينترنت اكسپلورر فعلا !

سرعت امنيت .... موزيلا فاير فاكس

اوپرا هم چيز جالبيه امكانت خوبي داره ولي اصلا به اين دو نميرسه !!

blzbb
یکشنبه 19 شهریور 1385, 19:33
اپرا بهترينه
firefox هيجي نداره فقط به خاطر extention هاش معروف شده، غير از اينه

Erfan
یکشنبه 19 شهریور 1385, 20:41
فقط فاير فاكس !

همين !

ALBORZ.VICTOR
یکشنبه 19 شهریور 1385, 21:07
اپرا بهترينه
firefox هيجي نداره فقط به خاطر extention هاش معروف شده، غير از اينه
خوبه والا هر کی میاد یه نظری میده دیگه حالا هر کاره ای باشه باشه!
دوست عزیز هیچی نداره، هیچی رو شما تو سورساش دیدین یا تو قیافش یا از کسی شنیدین؟
از سرعت و امنیت و کار آیی بالاش خبر دارین؟
راستی مرورگرای دیگه به خاطر چی معروف شدن؟
Opera=ادعای این که پر سرعت ترین مرورگره ولی همه چیز که سرعت نیست اونقدر سرعت سیستم و اینترنتو کند می کنه که بیا و ببین!
IE=از همه لحاظ ضعیف فقط چون مایکرو سافت اونو به زور چپونده تو ویندوز معروف شده!
بقیه ام که دیگه هیچی...

blzbb
یکشنبه 19 شهریور 1385, 21:16
خوبه والا هر کی میاد یه نظری میده دیگه حالا هر کاره ای باشه باشه!
دوست عزیز هیچی نداره، هیچی رو شما تو سورساش دیدین یا تو قیافش یا از کسی شنیدین؟
از سرعت و امنیت و کار آیی بالاش خبر دارین؟
راستی مرورگرای دیگه به خاطر چی معروف شدن؟
Opera=ادعای این که پر سرعت ترین مرورگره ولی همه چیز که سرعت نیست اونقدر سرعت سیستم و اینترنتو کند می کنه که بیا و ببین!
IE=از همه لحاظ ضعیف فقط چون مایکرو سافت اونو به زور چپونده تو ویندوز معروف شده!
بقیه ام که دیگه هیچی...

بله من خودم حدود يك سال باهاش كار كردم بجز بد بختي و ايراد و كندي چيزه ديگه ازش نديدم
قدرت و امنيت هم كه اپرا چيزي كم نداره خيلي هم بهتره
كي ميگه اپرا كنده و خودم تا 50 صفحه رو راحت باز ميكنم.
اين كه گفتين از كسي شنيدين هم بگم تا خودم چيزي رو كامل امتحان نكنم نمي گم خوبه
ما هر كي رو ديديم گفته فاير امنيت داره و سرعت داره، شما كه اينكاره اي در فاير بفرما ديگه چي داره(بجز extention)

Salar
دوشنبه 20 شهریور 1385, 00:13
والا این فایر فوکس برا ما خیلی خوب کار کرده!
پیر بشه...

arashonline
دوشنبه 20 شهریور 1385, 00:37

اينو خوب اومدي !! :lol:

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 شهریور 1385, 02:02
دوستان ما تا 3سال دیگه هم بشینیم بحث کنیم فایده نداره!
اونا حی پولدار ترو پولدار تر میشن ما هم وقتو هزینمونو از دست میدیم پس دیگه جای بحثی نیست
نظر سنجی نتایج خودشو نشون میده!

blzbb
دوشنبه 20 شهریور 1385, 02:20
باشه بزار دلتون به همين نظر سنجي خوش باشه
اين بحثا هيچ وقت تمومي نداره (لينوكس بهتر است يا ويندوز) (اپرا بهتر است يا فايرفاكس) و و و و

حالا دور از اين بحثا نظروتون در مورد تست acid2 چيه، چقدر معتبر هست
http://www.webstandards.org/action/acid2

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 شهریور 1385, 03:08
جالبه یعنی شما نتایج نظر سنجیو نهی می کنید؟!!؟

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 شهریور 1385, 03:12
فایرفاکس خیلی کمتر از اینترنت اکسپلورر حافظه اشغال می کندhttp://photos1.blogger.com/blogger/6522/270/320/firefox_vs_ie.jpg
اینترنت اکسپلورر 7 ورژن 5335.5 آخرین نسخه این مرورگر محسوب می شود که روز بیستم مارس توسط مایکروسافت منتشر شده است. فایرفاکس 2 Alpha 1 با نام کد بن اکو، هم آخرین ورژن مرورگر محبوب موزیلا است که که تنها چند روز قبل از آخرین ورژن اینترنت اکسپلورر ارائه شده است.
یک بلاگ سعی کرده است میزان کارآیی و همچنین حافظه اشغالی توسط این دو مرورگر را در هنگام بازدید صفحات یکسان وب مقایسه کند. نتایج تحقیق او کاملا به سود فایرفاکس از آب در آمده و در هر مورد حجم حافظه اشغالی توسط فایرفاکس بسیار کمتر بوده است. نتایج مقایسه چند سایت را در پایین مشاهده می کنید:

CNN.com IE 43,176K Firefox 24,264K
Fark.com IE 47,104K Firefox 27,826K
ESPN.com IE 71,200K Firefox 28,800K
Amazon.com IE 71,436K Firefox 30,476K
Digg.com IE 88,296K Firefox 20,420K
TorrentSpy.comIE 43,700K Firefox 37,628K
Slashdot.org IE 42,640K Firefox 37,584K

او از ابزار Task Manager ویندوز برای مقایسه این دو مرورگر استفاده کرده است. همچنین در حالت استفاده از Tab نیز سرعت بارگذاری فایرفاکس بهتر از IE بوده است، اما اختلاف حجم حافظه اشغالی نسبت به حالت قبل کمتر شده است.
منبع : digg (http://digg.com)

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 شهریور 1385, 03:15
حتما ببینیدو خوب بخونـیــــــــــــــــــد
http://www.gozir.com/1385/05/08/why-firefox/

blzbb
دوشنبه 20 شهریور 1385, 03:30
اين نظرسنجي رو قبول ندارم
چون اين بحث خيلي تكراري شده و خيلي كاربرا ترجيح ميدن چيزي نگن و وقت خودشون رو تلف نكنن
شما فكر مي كني با 21 نفر مي شه به نتيجه‌اي رسيد؟ خيلي ها هستن كه از حرفهاي ديگران نتيجه گيري ميكنند
مثل همين جريان ويندوز و لينوكس كه طرف ظرف 2 روز به اين نتيجه مي رسه كه امنيت رو داخل لينوكس تجربه كرده (بدون هيچ سندي برام جالبه از كجا به اين نتيجه مي رسن)

راستي اين دو تا مقايسه مي خواد، از اول هم معلوم بود اينترنت اكپلورر چيز بي خوديه

بهتر بود موضوع تاپيك اينجوري مي بود "چه چيز باعث جذب شما به فايرفاكس شد" يا برعكسش براي اپرا هم همينطور
اگه جواب بدن بخاطر سرعت و امنيت مثل همون جريان ويندوز و لينوكسه
و ادامه داستان ...

blzbb
دوشنبه 20 شهریور 1385, 03:36
ليستي از امكانات اپرا
http://www.opera.com/features

اون لينكي كه دادين هم بيشتر نظر شخصي اين آقا بود، مثلا اين كه ميگه خوشدسته و ... اين شد دليل استفاده
خوب اپرا هم خوش دسته

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 شهریور 1385, 03:40
جریان ویندوز و لینوکس رو با این قضیه قاطی نکنید!
اگرم نظر سنجی بزرگتری دوست داری ببینی
http://forums.bazicenter.com/showthread.php?t=734
فقط بدیش اینه زیاد حرفه ای نظر نمیدن!

من فایر فاکس رو امتحان کردم ولی مشکل بزرگ اون اینه که با سایتهای فارسی مشکل داره و درست سایتو بالا نمیاره.
اون با سایتای ایرانی مشکل نداره سایتای ایرانی باهاش مشکل دارن بدلیل استاندارد نبودن اکثر سایتای ایرانی!

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 شهریور 1385, 03:51
http://www.ie7.com/
:eek: :lol: :lol: :lol: :eek:

blzbb
دوشنبه 20 شهریور 1385, 03:51
بله ديدم و ممنون
در سطح جهان هم بيشتر از اپرا طرفتار داره
ولي مهم اينه كه ما براي چه كاري مي خواهيم چه امكاناتي برامون مهمه و بهترين نتيجه رو مي گريم
نه اينكه ديگران نتيجه بگيرن ما هم بگيم خوب خوبه و ....
منظورمو از ويندوز و لينوكس نگرفتي ....

blzbb
دوشنبه 20 شهریور 1385, 03:53
ساعت 4.52
:eek: :eek:

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 شهریور 1385, 03:56
20 دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اینترنت اکسپلورر
ترفند اینترنت اکسپلور Kasra می نویسد:

بسیاری از کارشناسان مرورگر موزیلا فایرفاکس را بسیار برتر از مرورگر قدیمی و معروف اینترنت اکسپلورر میدانند. این کارشناسان 20 دلیل گویا و روشن را برای این انتخاب خود ذکر میکنند. ما نیز این نظریه را به شما پیشنهاد میکنیم. در این ترفند قصد داریم 20 دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اینترنت اکسپلورر را به شما معرفی کنیم ، شاید شما نیز به این مرورگر روی آوردید!

1. امنيت : يكي از مهمترين نكات بارز اين مرورگر امنيت بسيار بالاتر فاير فاكس نسبت به IE مي باشد . بدين معني كه با استفاده از فاير فاكس شما بسيار كمتر مورد حملات ويروسي قرار مي گيريد .
2. سرعت : دومين گزينه برتري FF ( فايرفاكس ) نسبت به IE سرعت بالاتر اين مرورگر مي باشد . بدين معني كه صفحات اينترنتي بسيار سريعتر در اين مرورگر بارگذاري مي شوند و براي اكثر ما كه از اينترنت هايي با سرعت پايين استفاده مي كنيم مزيت بسيار جالبي مي باشد .
3. امكان Tab Browser: در فايرفاكس پنجره هاي جديد در يك تب (در داخل همان پنجره ) بازگشايي مي شوند و اين عمل باعث مي شود كه اولا محيط Taskbar ويندوز شلوغ نشود و دوم دسترسي سريعتر به سايتهاي موجود در تب مي باشد ، البته به تازگي IE هم در نسخه ۷ از مرورگر خود كه البته هنوز بتا است ، اين قابليت را اضافه كرده است … ولي اين كجا و آن كجا !
4. دسترسي هميشگي به موتورهاي جستجو : در FF ( همون فاير فاكس ديگه … ) شما به راحتي مي توانيد در موتورهاي جستجو معروف از قبيل گوگل ، ياهو ، آمازون ، اي بي ، انسور و ديگر موتورهاي جستجو ، به جستجو بپردازيد بدون اينكه نيازي به تايپ آدرس موتور جستجو باشد . امكاني كه در IE وجود ندارد .
5. امكان Import از مرورگر هاي ديگر : فاير فاكس همچنين مي تواند اطلاعاتي از قبيل : History و كوكي ها و پسوردها و اطلاعاتي كه در فرمها وارد كرده ايد (در مرورگر هاي ديگر ) را Import كند .
6. ذخيره سريع صفحات لود شده به طور كامل : در IE، حتما برايتان پيش آمده كه مثلا وارد سايتي شده ايد و وقتي قصد ذخيره آن صفحه را داريد ، يا بايد خيلي منتظر شويد تا صفحه ذخيره شود و يا اينكه پيغامي را خواهيد ديد كه مبني بر اين است كه شما نمي توانيد اين صفحه را ذخيره كنيد . و دومين مشكل هم عدم ذخيره كامل سايتها مي باشد بدين معني كه مثلا اگر در صفحه اي ، يك يا چند فايل فلش موجود باشد ، پس از ذخيره صفحه مشاهده خواهيد كرد كه فلشها ذخيره نشده اند و در اينگونه موارد مي بايستي از نرم افزارهاي جانبي براي اينكار استفاده كنيد …… اما در مقابل مرورگر فاير فاكس اولا تمامي صفحات را ذخيره ميكند ( آن هم به طور كامل يعني همراه با تمامي تصاوير و حتي فلشهاي به كار رفته ) و ثانياً اگر صفحه به طور كامل لود شده باشد ، بدون لحظه اي تامل صفحه ذخيره مي شود و ديگر خبري از يك پنجره ذخيره كه بايد مدتي براي آن در اينترنت اكسپلولر منتظر مي شديد نيست !
7. افزايش توانايي هاي برنامه با نصب پلاگينها : از ديگر مزيتهايي كه FF نسبت به IE دارد امكان نصب پلاگينها مي باشد . بدين معني كه شما مي توانيد با نصب پلاگينها قابليتهاي فايرفاكس را افزايش دهيد . كه بعدا حتما در مورد پلاگينهاي آن صحبت خواهيم كرد .
8. دارا بودن فايل منيجر : از ديگر مزيتهاي FF نسبت به IE دارا بودن فايل منيجر مي باشد كه شما را در دانلود هرچه بهتر و سريعتر فايلها ياري مي كند .
9. استفاده از كليدهاي ميانبر بيشتر : يكي از مواردي كه كاربران حرفه اي بسيار از آن استفاده مي كنند كليدهاي ميانبر مي باشد كه كار با اينترنت را سريعتر و لذت بخش تر مي كند و البته در فايرفاكس اين كليدها بسيار بيشتر مي باشند . از جمله : شما در IE مثلا براي تايپ سايتي هايي كه داراي دامين دات كام هستند كافي بود نام سايت را نوشته و كليدهاي تركيبي Ctrl+Enter را بزنيد ولي براي سايتهاي دات نت و همچنين دات ارگ فكري نشده است ولي در FF مي توانيد براي سايتهاي دات نت كليدهاي تركيبي Shift+Enter و براي سايتهاي دات ارگ كليدهاي Ctrl+Shift+Enter را بزنيد ، و يا مي توانيد براي ذخيره يك صفحه كليدهاي Ctrl+S را بزنيد و يا براي دسترسي به سرس صفحه نمايش داده شده كليدهاي Ctrl+U را بزنيد و بسياري ديگر از كليدهاي ميانبر ديگر . لازم به ذكر است تمامي كليدهاي ميانبر در IE نيز در فايرفاكس انجام پذيرند .
10. قابليت Bookmark : در مورد Bookmark قبلا در سايت توضيحات مفصلي را همراه با عكس داده بوديم ، ولي به طور خلاصه مي شه گفت : دسترسي به عنوان آخرين مطالب سايتها ، بدون نياز به مراجعه مكرر به سايت براي باخبر شدن آپديت آن سايت .
11. مديريت بسيار كاملتر بر روي علاقه مندي ها يا همان Favorites : شما مي توانيد ليست سايتهاي مورد علاقه خود رو در IE به راحتي اضافه كنيد ولي مثلااگه يه روز بخواهيد ويندوزتون رو عوض كنيد خواهيد ديد كه تمامي علاقه مندي هاتون نيز پاك ميشه ولي در فاير فاكس ميشه اونها را به راحتي ذخيره كرد و بعدا مجددا وارد مرورگر كرد .
12. امكان حذف كوكي ها و ليست سايتهاي مرور شده : شما درFF تنها با فشردن چند كليد تركيبي Ctrl+Shift+Del به راحتي قادر به پاكسازي مرور اينترنتي خود خواهيد بود ، كاري كه در IE از طريق منوها و با چند عمل مختلف انجام مي گيرد .
13. تغيير ظاهر فاير فاكس : شما حتي مي توانيد در FF شكل ظاهري مرورگر را تغيير دهيد ( يا به قول خودمون تغيير پوسته ) . اين هم يكي ديگر از مزيتهاي FF نسبت به IE .
14. جستجوي دقيقتر : در IE شما با فشردن كليدهاي تركيبي Ctrl+F ميتوانستيد به جستجو در متون به كار رفته در صفحه بپردازيد ولي اولا مكان قرار گيري پنجره Find نامناسب بود و جستجو با آن كمي وقت گير مي بود و لي در FF علاوه بر قرار گيري اين پنجره در مكاني بسيار عالي ، شما مي توانيد كليه موارد يافت شده را هاي لايت (Highligh) كنيد در كار جستجو را بسيار راحت تر مي كند .
15. جستجوي سريع بدون نياز به تايپ كلمه : شما در FF مي توانيد عبارتي را با ماوس انتخاب ( يا همان هاي لايت ) كرده و سپس يك كليك راست كنيد خواهيد ديد كه گزينه اي در منوي كليك راست وجود دارد با عنوان Search Web For Test كه البته به جاي كلمه Test عبارت هاي لايت شده شما قرار دارد و تنها با كليك برروي اين گزينه مي توانيد نتايج جستجو را در سايت گوگل مشاهده كنيد .
16. مديريت بسياركاملتر بر روي فريمها : در FF در صفحاتي كه از فريم استفاده شده باشد ، شما قادر خواهيد بود كه مثلا تنها فريم را مشاهده كنيد و يا تنها فريم را ذخيره كنيد و يا سورس فريم را ببينيد و كارهاي مختلف ديگري كه مي توانيد بر روي فريمها انجام دهيد .
17. تبديل قالب سايتها مناسب براي فارسي زبانان : شما همچنين مي توانيد بسياري از سايتها را مطابق با استاندارد فارسي از راست به چپ كنيد . يعني تصور كنيد در قسمت Yahoo Mail ، تمامي منوها در سمت چپ قرار دارند ولي طبق استاندارد فارسي منوها مي بايست در سمت راست قرار داشته باشند ، شما كافي است در فاير فاكس يك كليك راست كنيد و گزينه Switch Page Direction را انتخاب نماييد . خواهيد ديد كه تمامي منو هاي موجود در سمت چپ به سمت راست منتقل شده اند . اين عمل در بسياري از سايتها جواب قابل قبولي را مي دهد كه در نوع خود بي نظير است .
18. حذف اتوماتيك پنجره هاي تبليغاتي : فاير فاكس همچنين به صورت اتوماتيك پنجره هاي تبلغاتي را مي بندد كه اين مورد يكي از مشكلات اساسي كاربران IE مي باشد ولي فاير فاكس به راحتي اين مشكل را حل كرده است .
19. جستجو در سايت گوگل بدون تايپ كردن كلمه : شما مي توانيد در FF يك كلمه را با كمك ماوس انتخاب (هاي لايت) كرده و سپس كليك راست نماييد . مشاهده خواهيد كرد كه گزينه اي با عنوان Search the web for X اضافه ميشود كه البته به جاي حرف X كلمه اي كه انتخاب كرده ايد مشاده مي گردد و شما با كليك بر روي اين گزينه مي توانيد نتايج جستجو را در سايت گوگل ، بدون تايپ كردن حتي يك حرف ، مشاهده كنيد ! .
20. نمايش آخريم مراجعات : علاوه بر داراي بودن History ، همچنين شما مي توانيد در فاير فاكس ، آخرين ۱۰ سايت بازديد شده را تنها با يك كليك مشاده نماييد .

پس از اين ۲۰ دليل قانع كننده براي تعويض مرورگر خود از IE به FF ، مي بايست يك نمره ۲۰ هم به فاير فاكس داد !، آيا هنوز هم مايل به استفاده از اينترنت اكسپلولر هستيد ؟!
منبع : ترفندستان (http://www.tarfandestan.com)

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 شهریور 1385, 04:00
http://forum.majidonline.com/archive/index.php/t-55449.html

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 شهریور 1385, 04:03
جديدترين بررسي هاي موسسه Web analytics نشان مي دهد که استفاده از مرورگر IE مايکروسافت در سراسر جهان از ماه ژانويه به اين سو در حال کاهش بوده و در مقابل فايرفاکس روز به روز توفيقات بيشتري کسب مي کند.

به گزارش بخش خبر تراشه از هموطن، بر طبق همين آمار سهم IE در ماه مي با 0.65 درصد کاهش به 85.17 درصد رسيده و در مقابل استفاده از فايرفاکس با 0.56 درصد افزايش معادل با 11.79 درصد بوده است.

جالب آنکه ميزان استفاده از IE و فايرفاکس در آمريکا به ترتيب 82.47 و 12.81 درصد بوده است. پس از اين دو مرورگر مرورگر Safari شرکت اپل رتبه سوم را در اختيار دارد.

کارشناسان مي گويند کاهش اقبال به مرورگر IE مايکروسافت طي ماههاي آينده هم ادامه مي يابد.
---------------------------------------------
در 15 فوریه دقیقا 99 روز بعد از اینکه Firefox 1.0 منتشر شد توانست با 25 میلیون دانلود یک رکورد بر جای گذارد.

به گزارش بخش خبر تراشه، Mitchell Baker اظهار داشت: "25 میلیون دانلود فایرفاکس نشان از موفقیتی است که ما بدست آوردیم و ما می‌بینیم که این اعداد و آمار در حال پیشرفت هستند."

Baker، رئیس موسسه موزیلا ادامه می‌دهد: "فایرفاکس به سرعت با مسیر اصلی خود تطابق پیدا می‌کند و با این طرفداران به سوی موفقیت پیش می‌رود و با کاربرانش روابط بهتر برقرار می‌کند."

دانلود فایرفاکس از زمانیکه در ماه نوامبر عرضه شد با یک سرعت ثابت همچنان به پیش می‌رود و هم‌اکنون به 200.000 دانلود در روز رسیده است.

با منتشر شدن اینترنت اکسپلورر 7 به عنوان نسخه بتا در تابستان امسال و فایرفاکس 1.1 که برای عرضه در ماه ژوئن برنامه‌ریزی شده، سال 2005 سال خوبی برای رقابت بین توسعه‌دهندگان مرورگرهای اینترنتی می‌باشد.

Only===>http://www.tarashe.com/static/upload/Image/news/old/moz_fximg_small.gif

blzbb
دوشنبه 20 شهریور 1385, 04:05
اينا كه همه مقايسه ie و فاير هست

Kintaro
دوشنبه 20 شهریور 1385, 12:22
آقا جان بحث را علمي كنيد فقط به 4 تا آمار سايت هاي در پيتي نپردازيد
اگر فاير فاكس اتومات اپتديت ميشه اپرا هم ميشه
من ميگم نرم افزاري را كه هر دقيقه بخواهد توش باگ پيدا بشه و تمام وقت اينترنت به
پاي اكستنشن ها بره اصلا جاي بحث نداره
در پاسخ به دوست عزيز كه گفته شعار اپرا مبني بر سريعترين مرورگر چرت است بايد عرض كنم
كه فرنگستان مثل ايران نيست كه هر كي دهنشو باز كنه يه چيزي بپرونه
آنجا بابت كوچكترين حرفت ازت شكايت مي كنند چه برسه به كمپاني معظم اپرا با اين شعار

Hamid2day
دوشنبه 20 شهریور 1385, 22:31
اکثر طراح های وب هنوز مرورگر اصلی اونها Ie هست...

Hamid2day
دوشنبه 20 شهریور 1385, 22:34
آقا جان بحث را علمي كنيد فقط به 4 تا آمار سايت هاي در پيتي نپردازيد
اگر فاير فاكس اتومات اپتديت ميشه اپرا هم ميشه
من ميگم نرم افزاري را كه هر دقيقه بخواهد توش باگ پيدا بشه و تمام وقت اينترنت به
پاي اكستنشن ها بره اصلا جاي بحث نداره
در پاسخ به دوست عزيز كه گفته شعار اپرا مبني بر سريعترين مرورگر چرت است بايد عرض كنم
كه فرنگستان مثل ايران نيست كه هر كي دهنشو باز كنه يه چيزي بپرونه
آنجا بابت كوچكترين حرفت ازت شكايت مي كنند چه برسه به كمپاني معظم اپرا با اين شعار
اوپرا با فارسی کمی مشکل داره ولی از نطر کارایی حرف نداره..

FF هم داره یواش یواش خودشو جا می اندازه...

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 شهریور 1385, 23:04
اکثر طراح های وب هنوز مرورگر اصلی اونها Ie هست...
شما تک تک از اکثر طراحای وب پرسیدین؟http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/5.gif

یعنی چی آقا مگه شوخیه ؟ مرورگر اصلی یعنی چی؟ یه وب سایت حداقل حداقلش باید با IE,FireFoX سازگار باشه
شما نماینده همه طراحای وب هستین اینجوری عنوان می کنین؟http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/23.gif
با مدرک حرف بزنید لطفا"

okami
جمعه 31 شهریور 1385, 22:46
فقط فايرفوكس

saeed_khafan
شنبه 01 مهر 1385, 15:10
سلام
آقا فقط opera

saeed_khafan
شنبه 01 مهر 1385, 15:11
البته هنوز قسمت history اشکالاتی داره
ولی سرعتش ، امنیتش و... خلاصه من که باهاش حال میکنم

A.S.Roma
پنجشنبه 20 مهر 1385, 23:08
سلام
اگر مشكلات opera با تنظيمات java نبود مي گفتم opera ولي....
الان fireFox فوق العاده است.

tornado2800
جمعه 21 مهر 1385, 00:10
Opera .

winsent
جمعه 21 مهر 1385, 08:30
MSN Explorer
هر کی ناراضیه بره بیرون!!!

Hamid2day
جمعه 21 مهر 1385, 11:42
Ie 7 هم می گن بد نیست..البته من هنوز با هاش کار نکردم

oxygenws
جمعه 21 مهر 1385, 11:58
Ie 7 هم می گن بد نیست..البته من هنوز با هاش کار نکردم
دقیقا می گن بده!!!
همچنان هیچ استانداردی رو رعایت نکرده!!!!! و ie7 با این همه سر و صدا هنوز بدترین مرورگر دنیا از لحاظ رعایت کردن استاندارد هاست!!

ALBORZ.VICTOR
جمعه 21 مهر 1385, 12:16
پيش فرض
MSN Explorer
هر کی ناراضیه بره بیرون!!!
lol

همچنان هیچ استانداردی رو رعایت نکرده!!!!! و ie7 با این همه سر و صدا هنوز بدترین مرورگر دنیا از لحاظ رعایت کردن استاندارد هاست!!
بد جوري موافقم !!
چون موقع طراحي زرتي زرتي بايد Preview گرفت كه نكنه يه استايلو نتونه بخونه!
ولي فكر كنم(مطمئن نيستم) IE7 سرعتش بيشتره :-?

alireza-metal
جمعه 21 مهر 1385, 13:21
راستش من از همون موقعی که اولین ورژن fire fox اومده دارم ازش استفاده میکنم و ie رو انداختم دور و کلا دیگه باهاش کار نمیکنم --- چون fire fox چیزی کم نداره و زود به زود update شد و مشکلاتش برطرف شد و با حجمی مناسب و کاملا رایگان و پشتیبانی بسیار بسیار قوی از همه لحاظ و plugin های بسیار زیاد آن و ..... --- تجربه میگه فقط fire fox --- اگه دوست دارید راحت باشید و بدون مشکلی تو web گذر کنید بهترین browser همینه و شکی نیست و هیچ بحثی جایز نیست--- اونائی که تاحالا استفاده نکردن حتما از این به بعد استفاده کنن و لذت ببرند -

چون تا موقعی که fire fox هست هیچ مرورگری ارزش ندارد و جایز نیست

VAHID216
جمعه 21 مهر 1385, 15:03
چرا ما ياراني ها عادت داريم اول دعوا كنيم بعدش حرف بزنيم مثل شاا winsent جان عزيز. كلا تمام اين دعوا ها سر IE هست كه بدرد نمي خوره . اين مهمه نه چيز ديگه. فاير فاكس هم الان همين امروز صبح نسخه RC3 داد بيرون كه جاوا و همه چيز رو پشتيباني مي كنه و كلا خيلي بهبود پيدا كرده از نظر كاررايي. هر كي ادعايي داره منطقي بيان كنه نه مثل بچه ها فقط فلا فقط فلان دوست نداري بيرون!!! كمي بچه گانه نيست؟!!!!!!!!!

oxygenws
جمعه 21 مهر 1385, 22:41
الان همين امروز صبح نسخه RC3 داد بيرون
البته هنوز نسخه RC3 به صورت RELEASE منتشر نشده!! (یعنی release نشده و خود RC3 هنوز بتا است!)

oxygenws
شنبه 22 مهر 1385, 09:29
fireFox ... opera ...maxthon ... Mozilla ...MSN Explorer ... PhaseOut و بقيه اين مزخرفات (البته بدون دعوا دارم مي گم) يک پوسته بيشتر نيستند و بدون وجود IE هيچيک کار نخواهند کرد... يعني به معناي حقيقي حقه و ترفند...
حال مي ماند Netscape ... بله صد در صد مستقل است...
تخصص شما من رو کشته...
opera و فایرفاکس و موزیلا سوییت هر سه موتور های مجزایی دارند.

این چندمین باره که از شما پست های بیهوده و بدون بار علمی (انحراف!) می بینم! بهتره بیشتر در زدن پست هات دقت کنی...

Esi2260
شنبه 22 مهر 1385, 14:52
اما دلایل:

پرسرعت ترین Browser دنیا
امن ترین Browser دنیا
کامل ترین Brwoser دنیا در مورد CSS

و در نهایت محیط کاری بسیار ساده این Brwoser

تا بعد

VAHID216
شنبه 22 مهر 1385, 21:43
شما خيلي باحالي من دارم خيلي دوستانه مي گم اگر firefox وابسته به IE هست واقعا چه طور روي لينوكس هست خدا كنه ديگه نگيد لينوكس چيه اونم مال ويندوزه :D . دوست من شما يكم نياز به اطلاعات بيشتري داريد تا نظر بديد:eek:
موفق باشيد

zfarhad2003
شنبه 22 مهر 1385, 21:44
بسيار متاسفم از اينکه...
fireFox ... opera ...maxthon ... Mozilla ...MSN Explorer ... PhaseOut و بقيه اين مزخرفات (البته بدون دعوا دارم مي گم) يک پوسته بيشتر نيستند و بدون وجود IE هيچيک کار نخواهند کرد... يعني به معناي حقيقي حقه و ترفند...
حال مي ماند Netscape ... بله صد در صد مستقل است...
باور نداريد ؟ يک بار کلک IE را از روي سيستم عامل هاي در پيتي کرک شده بکنيد !!! ببنيد کدام يک از اين ها که بر سر ان جنجال راه انداخته ايد مثلا همين مجيد آنلاين را باز مي کنند.
(طوفان خنده ها)
پروتکل هاي ماکروسافت رو هم از ياد نبريد در خصوص IE و ضريب امنيت ... حالا يک زيبايي و کار بر پسندي پوچ رو هم به اين مبحث ... متاسفم از اين همه ظاهر فريبي.
(طوفان خنده ها)
بابا شما عجب معلوماتی دارید من که تا حالا جک به این بزرگی نشنیده بودم.
یه سوال کوچیک دارم (شما که این همه اطلاعات دارید)
فایرفاکس بدون IE در لینوکس چطور اجرا میشه؟؟؟ در حالی که به گفته شما فقط یک پوسته است؟؟

VAHID216
شنبه 22 مهر 1385, 21:56
فر هاد جان اينا به كنار اين دوست از بس اطلاعات داره داره مي تركه نمي دونن كه اين ها علاوه بر اينكه شركت هاي جدايي هستن كه توليد مي كنن.. اينا به كنار اين شركت ها سورس Ie رو از كجا آوردن شما كه آخر مخ هستي اين رو بايد بفهمي كه كدهاش رو ماكروسافت به هيچ كس نمي ده. پوسته اين آخر جك هست . اين ها اصلا به كنار الان بچه هاي مجيد انلاين به پلوفوسور بودن شما پي بردن. ببخشيد شما مال امين آباد نيستيد؟

oxygenws
شنبه 22 مهر 1385, 23:50
ليناکس...بروسر... حقه هاي Firefox متاسفانه در اون هم هست
واقعا سواد شما بالاست :)

به نظر مي رسه که مجيد انلاين ديگر مثل سالهاي گذشته بار علمي مطلوب نداره و بيشتر گفتگوها سليقه اي و تحت تاثير احساسات رد و بد مي شه...افسون
من شخصا ممنون میشم ما جاهل ها رو به حال خودمون رها کنی و دیگه تو این انجمن پستی ننویسی...
امیدوارم دیگه پستی از شما نبینم!!!

VAHID216
یکشنبه 23 مهر 1385, 10:37
كسي هم به غير از اين قانون ها عمل نكرده در اين تاپيك

dark-man
یکشنبه 23 مهر 1385, 14:17
به نظر من فایر فاکس

alireza-metal
یکشنبه 23 مهر 1385, 15:54
آقای ojayee شما واقعا آخرشی و اگه اشتباه نکنم سازنده و پدر IE

این صحبت هائی که کردید در مورد fire fox و .... که پوسته هستند جای دیگه نگید که کلی براتون .... !

در ضمن شما هیچ حقی ندارید که بدون اطلاعات کافی و درست اطلاعات غلط اینجا بنویسید و بر روی اشتباه خودتون که دلیلش هر چی میتونه باشه اصرار کنید و حاضر به قبول حرف درست نباشید --- واقعا که عجیبه

و مسئله دوم اینکه برخی کاربران که ممکنه حتی تعداد بسیار بسیار کمی هم باشند بدلیل اینکه این رو دیگه هر بچه ای هم میدونه گمراه بشنوند و اطلاعات غلط از اینجا کسب کنند و جای دیگه انتشار بدن !!!

خلاصه که هیچ موقع بدون اطلاع کافی پست بیخود نزنید

VAHID216
یکشنبه 23 مهر 1385, 16:13
alireza-metal قربون ادم با شعور ..... اينو كه ديگه هر بچه دو ساله اي درك مي كنه حرف شما به پايه اساس هست

AMiR
یکشنبه 23 مهر 1385, 18:20
سلام
عجب دعوايي اينجا! بگم بچه ها بيان جدا كنن؟ http://qsmile.com/qsimages/167.gif
خوبي عليرضا جان! اي ول با حرفت حال كردم! http://qsmile.com/qsimages/174.gif
ولي خداييش من كه طرفدار IE بودم! ولي وقتي با FireFox آشنا شدم ديگه نشد ولش كنم! يعني الان 3-2 ساله كه طرفIE نرفتم!
اگه هم مي بينيد FF با بعضي صفحات مشكل داره ،اين ضعف طراحه صفحه است كه صفحه رو با IE تست كرده!نهFF

ميگم حالا Oxygenws ! بايد اكانت خودت رو ببندي نه؟ http://qsmile.com/qsimages/275.gif (شوخي)

alireza-metal
یکشنبه 23 مهر 1385, 20:00
خوبي عليرضا جان! اي ول با حرفت حال كردم! http://qsmile.com/qsimages/174.gif

من که خیلی مخلصتم با این avatari که بالا گزاشتی کلی حال دادی . دمت گرم

oxygenws
یکشنبه 23 مهر 1385, 20:25
مقایسه مختصر مرورگر ها...
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_browsers

مقایسه اجمالی مرورگر ها:

مقایسه موتور های مرورگر ها:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_layout_engines

VAHID216
دوشنبه 24 مهر 1385, 14:39
من نمي دونم اين آقاي ojayee برنامه نويس هاي دنيا رو يا آلو حساب كرده يا شفتالو . آخه همه برنامه نويس هاي دنيا خرن و اين موضوع رو بيان نكردن وايشون كه با هوشن فهميدم كه فاير فاكس همون IE هست منتهي پوستش عوض شده:D

koronado
چهارشنبه 15 آذر 1385, 17:34
سلام
من يه نرم افزار براي هك ياهو دارم كه (البته تكامل يافتيه يه نرم افزار ديگه به نام jps هست كه تا اخرين ورژن ياهو (از 6 تا 8.1 )(پايين تر از 6 كار نمي كنه)
حجم خودش حدودا 170 كيلو بايت هست و حجم سرورش كمتر از 20 كيلو بايت(از 12 تا 20 متغير است)
كار با اين خيلي ساده است! شما نرم افزار رو اجرا مي كنيد و قابليت هايي رو كه مي خواهيد در سرور شما فعال باشد را تيك مي زنيد بعد اي دي خود تون (اي دي كه قرار است اطلاعات به اون ارسال بشه) رو در قسمت Your Yahoo ID that loged pass send to it مي نويسيد!
بعد يه سم براي سرور خو انتخاب مي كنيد با پسوند دلخواه (مثلا ميخواهيد اسم سرور hack باشه و پسوند ان JPG مينويسيد hack.jpg در قسمت Filename)
بعد كريت سرور را مي زنيد(create server) بعد كنار فايل اصلي نرم افزار يه غايل جديد با نامه سرور شما به وجود مي آيد! حالا شما اين فايل را بايد به قرباني ارسال كنيد! و اين خيلي راحت است چون پسوند ان پسوند عكس است! حتي مي تونيد در سايتهاي رايگان upload كنيد!
لينك دانلود! (http://urmiashop.persiangig.com/setup.exe)

VAHID216
چهارشنبه 15 آذر 1385, 23:03
چه ربطی به اینجا داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

echessdesign
پنجشنبه 16 آذر 1385, 00:33
مثلما از نظر سرعت در بازگشایی صفحات اینترنت، Opera مرورگری است که بشکل شگفا انگیزی بدین امر دست یافت. کافیست سرعت و روش زخیره کردن صفحات وب را با Opera امتحان کنید تا به این مهم دست یابید.
اما خوب IE به علت اینکه رایگان بر روی محبوب ترین سیتم عامل دنیا ارایه می شود، بیشترین استفاده و یا شاید گفت محبوب ترین مرورگر بر روی اینترت طی تمامی سالها طبق آمار w3C می باشد. اما آیا اکسر کاربر های اینترنت از وجود دیگر مرورگر های وب آگاه هستند، آیا بدان ها دسترسی راحت دارند!!!
من بشخصه اینترنت رو با Opera شناختم، اما support نکردن opera از تکنیک ajax همچنان مارا آزار میدهد، همین mailBox سایت yahoo.
علت دیگر مشکل آفرین شدن طراحتنیست که به استاندارد سازی با مرورگر های دیگری غیر از IE بی توجه اند.
شما تسور کن مرورگری که با محبوبیت بالای 80% بین کاربران اینترنت مطرح است IE، ضالمانه استاندارد های w3c را زیر پا له میکند و خود شروع به استاندارد سازی میکند.

h.khafan
پنجشنبه 16 آذر 1385, 00:46
شاید باگ امنیتی فایر فاکس مشکل داشته باشه .ولی من فایر فاکسو با هیچ مرورگر دیگه ای حاضر نیستم عوض کنم
در درجه دوم از اپرا خوشم میاد.راحته
اصلاً از Ie خوشم نمیاد.

منم مین که حمید گفت

oxygenws
پنجشنبه 16 آذر 1385, 08:01
شاید باگ امنیتی فایر فاکس مشکل داشته باشه .
اگر فایرفاکستون به روز باشه، باگ خطرناکی نخواهید داشت.

VAHID216
پنجشنبه 16 آذر 1385, 16:05
اگر فایرفاکستون به روز باشه، باگ خطرناکی نخواهید داشت.
دقیقا من هم با همین جمله موافقم :D . کلا به نظر من بهترین مرور گر ها فایر فاکس و اپرا هستن ، که الان فایر فاکس نسخه جدید همه چیز رو ساپورت می کنه. :)

mahdyonline
شنبه 16 دی 1385, 10:53
هیچی اینترنت اکسپلور خودمون نمیشه این نسخه ی 7 محشر و یکی از امکانتش اینه که میتونی چند تا صفحه ی خانگی داشته باشی
بعد اپرا
بعد فایر لعنتی من اصلا نتونستم یک فایل کامل باهاش دان کنم

zfarhad2003
یکشنبه 17 دی 1385, 00:23
بعد فایر لعنتی من اصلا نتونستم یک فایل کامل باهاش دان کنم
جای دیگه ای باید دنبال مشکل بگردی نه تویه فایرفاکس ...

VAHID216
یکشنبه 17 دی 1385, 01:27
بهتره این تاپیک قفل شه چون علی رقم اینکه مطالب مفید نداشته بعضی ها اطلاعات غلط هم ترویج می کنن و شدیدا هم پایداری می کنن:) .
قفل شه بهتره:wink:

blackboy_siasia
یکشنبه 20 اسفند 1385, 13:00
بهتره این تاپیک قفل شه چون علی رقم اینکه مطالب مفید نداشته بعضی ها اطلاعات غلط هم ترویج می کنن و شدیدا هم پایداری می کنن:) .
قفل شه بهتره:wink:

با وجود اینکه من با شما موافقم !

اکثریت کاربران از IE استفاده میکنند !
رای هم با اکثریت هست !
پس فقط IE !

alireza-metal
یکشنبه 20 اسفند 1385, 13:03

رای هم با اکثریت هست !
پس فقط IE !

عزیزم اکثریت با fire fox هست -- لطفا دقت کن

h.khafan
یکشنبه 20 اسفند 1385, 13:23
من به شخصه از همون 2 یا 3 روز اولی که فایر فوکس اومد دارم باهاش کار میکنم و عاضق این مرورگرم.

ولی حق با blackboy_siasia چون در حال حاضر بیشتر افراد از IE استفاده میکنن چون یا نمیدونم مرور گرهای دیگه ای هم وجود داره ویا حال دانلود کردن و تجربه کردن یه چیز جدید رو ندارن (طبق تحقیقات دخترا این جورین.به کسی هم بر نخوره یه وقت چون من تو روزنامه خوندم.)

ولی مطمئنا تا چند سال دیگه قضیه بر عکس میشه.

فقط FF

VAHID216
یکشنبه 20 اسفند 1385, 22:27

رای هم با اکثریت هست !
پس فقط IE !
متاسفانه که همیشه حق با اکثریت نیست :wink: تو یه جمعیتی معتاد زیاد باشه حق با اونا هست یا حق با کسانی که بهتر از اونا هستن و مریض نیستن:) .
استفاده IE هم به خاطر اینکه همراه با سیستم عامل ویندوز می یاد و اصولا یا خبر ندارن افراد استفاده کننده و یا حاضر به تجربه چیز جدیدی نیستند.
:)
موفق باشید

alireza-metal
یکشنبه 20 اسفند 1385, 23:13
کاملا با حرفهای وحید موافقم
تازه جالب اینجاست که اکثریت اینجا به firefox رای دادن !

persianebay
دوشنبه 21 اسفند 1385, 19:32
آقایون دعوا نکنید به نظر من فقط Fire Fox البته اونهایی که برنامه نویس وب هستند مثلا به علت هماهنگی بیشتر
وب سایت همیشه میگن IE

VAHID216
دوشنبه 21 اسفند 1385, 22:10
خوب همونا نظرشون رو عوض کردن حالا می گن دو تاش :d این حرف مال قدیم بود!!!!!

oxygenws
دوشنبه 21 اسفند 1385, 22:17
البته اونهایی که برنامه نویس وب هستند مثلا به علت هماهنگی بیشتر وب سایت همیشه میگن Ie
دقیقا برنامه نویسان و طراحان وبی که از استاندارد چیزی حالیشونه و میشه بهشون گفت طراح وب، فایرفاکس یا اپرا رو می پرستند... (مفهوم این حرفم رو تا زمانی که طراحی استاندارد وب انجام ندی نمی فهمی!)

VAHID216
دوشنبه 21 اسفند 1385, 22:35
دقیقا برنامه نویسان و طراحان وبی که از استاندارد چیزی حالیشونه و میشه بهشون گفت طراح وب، فایرفاکس یا اپرا رو می پرستند... (مفهوم این حرفم رو تا زمانی که طراحی استاندارد وب انجام ندی نمی فهمی!)
این بدین مفهوم هست ماکروسافت به جای اینکه استاندارد های دیگران و اصلی رو استاندارد بدونه استاندارد خودش رو به همه تلقین می کنه برای استفاده:razz:

persianebay
سه شنبه 22 اسفند 1385, 18:01
دقیقا دوست عزیز چون تکنولوژی جدید طراحی وب یک چیز دیگه ای میگه و ماکروسافت به انحصاری بودن فکر می کنه و فایر فاکس و ... یک سنت شکن در پردازش صفحات وب با امکانات فوق العاده می باشند.

shirini_forush
جمعه 10 فروردین 1386, 14:13
خوبي Opera (ظاهرا) تو سرعتشه و بيشتر طرفداراش همينو ميكوبن تو سر طرفدار هاي بروزر هاي ديگه.(كه تو ايران سرعت بي معنيه... حتي ASDL ش!)
IE هم دم دست بودنش و يوزر هاي بسيار زيادش توي دنياست كه دستمايه ي طرفداراش براي فخر فروختن شده.(كه بقيه بروزر ها هم خيلي دور از دسترس نيستن... و اينجا، هم رنگ جماعت بودن و راي اكثريت و اين حرفا خيلي جايي نداره...)

shirini_forush
جمعه 10 فروردین 1386, 14:14
من خودم Firefox استفاده مي كنم. هم از سرعتش راضيم. هم امكاناتش مناسبه.
هم هماهنگي كامل با استاندارد هاي W3C داره (كنسرسيم وب گسترده ي جهاني كه حرف اول و اصلي رو تو وب و استاندارد هاي تمام زبان هاي وب ميزنه).
و لوازم خيلي خوبي داره كه بعضي هاش تو بروزر هاي ديگه هست و بعضياش نيست... مثلا استفاده از tab - دانلود منيجر كامل - هيستوري رادست و...
و از همه مهمتر قابليت Add-on فاير فاكسه كه من تو بروزر هاي ديگه نديدم... و اين هيچ جاي حرفي باقي نميذاره...

shirini_forush
جمعه 10 فروردین 1386, 14:14
اپن سورس بودن فاير فاكس يكي از دلايل پيشرفتشه. تو اروپا و جاهاي ديگه دنيا برنامه نويس هاي بسيار زيادي هستن كه منتظرن يه سيستم اوپن سورس پرطرفدار (مثل لينوكس- فايرفاكس و ....) بياد تا بشينن گسترشش بدن و براش اكستنشن و Add-on بنويسن. به همين دليل اپن سورس ها خيلي خوبن!!!!

shirini_forush
یکشنبه 12 فروردین 1386, 20:06
rasti inam baraye FIREFOX i ha...

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=60351

Kintaro
یکشنبه 12 فروردین 1386, 21:39
ببينيد چرا مي زنيد تو سر جنس بابا والا هر چي opera دارد fire fox هم داره من خودم جفتشو امتحان كردم
ولي چون download اكستنشنهاي روباه زياد است من نمي پسندمش + اينكه الان چندين ساله با opera كار ميكنم و هم عادت كردم وهم ازش واقعا راضي هستم + در fire fox گزينه reload image مانند opera قوي نيست و يك تب جديد ايجاد مي كنه

TAEL
یکشنبه 12 فروردین 1386, 23:57
من كه به فايرفاكس معتاد شدم ، حالا خوب يا بد !

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 13 فروردین 1386, 03:48
خود Opera سنگين تر از فاير فاكسه و تا زماني كه كاستومايز نشه باعث هنگ ويدئو و فلش تو سيستم هاي قديمي ميشه

NAKOOT
دوشنبه 13 فروردین 1386, 06:04
فقط فایر فکس ...
من خودم با نصب Extensions های توپس روی فایرفکس سرعتش رو خیلی بیشتر کردم ...
تازه خوبی فایر فکس اینه که با اکثر برنامه های تحت وب مثل flash و quick سازگاری داره ...
امکان نداره با مرورگر دیگه ای عوضش کنم ...
مخصوصا اینکه تم های توپسی هم داره ...

Blade-Master
دوشنبه 13 فروردین 1386, 07:03
منم موافقم تازه کوکی هم میشه باهاش ادیت کرد !
البته هنوز نمیدونم Ie 7 هم میشه باهاش این کار رو کرد یا نه !

tamizi
دوشنبه 13 فروردین 1386, 22:07
یقینا فایرفاکس انتخاب حرفه ای هاست
من اولش خیلی روی اینترنت اکسپلورر تعصب داشتم و می گفتم هیچی جاش رو نمی گیره
ولی وقتی سعی کردم با بقیه مرور گر ها هم کار کنم به این نتیجه رسیدم که اپرا خوبه ولی واقعا بعضی جاها کم می آره ولی فایر فاکس عالیه
در حقیقت خود فیر فاکس ناقصه ولی اکتنشن هاش اون رو کامل می کنند
کار با این مرور گر رو تجربه کنید

Pooriaf
سه شنبه 14 فروردین 1386, 10:12
اقا Ff برای بعضی ها مفید تره Ie هم برای بعضی ها!
من به شخصه از دوتاشون استفاده می کنم...! ولی به Ie 7 عادت بیشتری دارم

VAHID216
سه شنبه 14 فروردین 1386, 14:55
می شه بیشتر توضیح بدید Ie برای چه کسایی مفید تره ؟؟؟؟؟؟

AMiR
سه شنبه 14 فروردین 1386, 15:23
احتمالا براي كسايي كه مي خوان زير استعمار مايكروسافت باقي بمونن !

shirini_forush
سه شنبه 14 فروردین 1386, 16:20
:)
فكر نكنم با تاپيكايي كه درباره ي همه ي بروزر هاي مطرح زدم جاي بحثي باشه...
اگه هست اول جواب تاپيكاي منو بديد!

Pooriaf
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 10:38
بیشترین سازگاری سایتها با Ie هست و بزرگترین مزیت هم فکر کنم همین باشه!

zfarhad2003
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 14:02
سایتی که تعداد بازدیدکننده اش زیاد باشه حتما استاندارد طراحی شده و با فایرفاکس هم مشکلی نخواهد داشت. من الان 2 سال میشه فایرفاکس دارم و 98% سایتها رو باهاش بدون مشکل باز می کنم. فقط هر از چند گاهی بعضی وبلاگها یا سایتهای ضعیف که طراحش چیزی از استاندارد W3c نمی دونست با فایرفاکس مشکل داشتن که من ترجیح می دم اصلا دیگه تو این سایتها نرم.

ALBORZ.VICTOR
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 15:38
بیشترین سازگاری سایتها با Ie هست و بزرگترین مزیت هم فکر کنم همین باشه!

خيلي جالبه!
همون IE و مي فرماييد كه حتي يك ذره هم به استاندارد هاي W3C ارزش قائل نيست؟
وقتي ملاكي براي استاندارد IE وجود نداشته باشه خوب مشخصه سازگاري الكي هم به وجود مياد!!

مايكروسافت زماني كه يه Paint بيرون ميده ..ببخشيد Front Page ميدونه كه اين نرم افزار چه افتضاحاتي به بار مياره پس دليلي نميبينه كه بياد استاندارد هارو رو Browser اش اعمال كنه كه كد نويسي ها و يا نقاشي هاي غلط بخواد براي بر روي برنامه اش لكه بذاره
به خاطر همينه كه Microsoft Expression رو بيرون داده با تكيه كامل بر روي CSS كم كم مي خواد استاندارد هارو تو نرم افزار ها بگنجونه
البته لازم به ذكره كه بگم خيلي از اين نرم افزار راضيم... (با اينكه بعضي از به اصطلاح طراحاي وب دارن بصورت حرفه تري نصبت به Paint دارن صفحات وب رو با Microsoft Expression نقاشي مي كنن)

shirini_forush
پنجشنبه 16 فروردین 1386, 19:14
بله... سازگاری هم نقل یه سایت و دو سایت نیست. من تو Ff دیدم صفحاتی رو که به هم ریخته لود میشن. ولی تو Ie هم کم ندیدم.
شکی نیست کسی که این بروزر ها رو دولوپ میکنه با استاندارد ها هم آشناست و برای از دست ندادن مشتری هم که شده از اونها پیروی میکنه. پس لازم نیست برای دفاع از Ff ( که خودم پر و پا قرصشم) به مایکروسافت و نرم افزار هاش نسبت های نادرست بدیم...

VAHID216
پنجشنبه 16 فروردین 1386, 23:04
گه گاهی نمی شه نسبت نادرست نداد، تو همین فرانت پیج در حالت Preview صفحه یه جور نمایش داده می شه در خود IE یه جور دیگه ، در صورتی ... که خودتون می دونید، این جور موارد چی؟؟؟؟
باید قبول کنیم ماکروسافت می خواد قدرت اول باشه ! که همیشه نمی شه.

shirini_forush
جمعه 17 فروردین 1386, 11:50
نه... اگر صفحات شما Xhtml باشه تو فرانت پیج و Ie یه جوره. اما Html ممکنه نباشه. و این مشکل از Html هست... چون استاندارد درستی نداره.
ولی شکی نیست که مایکروسافت میخواد قدرت اول باشه... من خودم برنامه نویسی وب هم انجام میدم و Ff رو بهتر از Ie میدونم. بعضی ها هم که گفتن با Css مشکل داره کاملا اشتباه کردن. میتونن یه سری به صفحات Mozilla بزنن.
Ff با Js,css,html,xhtml,vbs و تمامی زبانهای وب سازگاری داره. نادرست لود شدن صفحات هم به دلیل استاندارد نبودن بروزر نیست(لزوما) احتمال بسیار زیاد هست که عدم استفاده از استاندارد های کنسرسیوم W3 توی طراحی صفحات باشه...

shirini_forush
جمعه 17 فروردین 1386, 11:55
من از خیلی طرفدار های Microsoft و برنامه نویس های .net و... هم شنیدم که مایکروسافت تو زمینه ی بروزر شکست خورده....
اصلا تو فروم مایکروسافت, بعد از انتشار نسخه ی 2 FF یه تاپیک زده شد با این عنوان که به نظر شما Microsoft شانسی برای اثبات IE داره؟
دیگه چه بحثیه؟!

VAHID216
جمعه 17 فروردین 1386, 12:43
من از خیلی طرفدار های Microsoft و برنامه نویس های .net و... هم شنیدم که مایکروسافت تو زمینه ی بروزر شکست خورده....
اصلا تو فروم مایکروسافت, بعد از انتشار نسخه ی 2 FF یه تاپیک زده شد با این عنوان که به نظر شما Microsoft شانسی برای اثبات IE داره؟
دیگه چه بحثیه؟!
تموم شد و رفت فایر فاکس بهترینه :) :D

shirini_forush
جمعه 17 فروردین 1386, 12:55
حتما همین طوره....

alireza-metal
شنبه 18 فروردین 1386, 01:19
این هم تقدیم به همه FF دوستان ...

only firefox

http://img.majidonline.com/thumb/78848/firefox.JPG (http://img.majidonline.com/pic/78848/firefox.JPG)

shirini_forush
شنبه 18 فروردین 1386, 14:45
ممنون
خیلی دقیق و گرافیکی کار نشده ولی جالبه...

amirabbas_p30magazine
شنبه 18 فروردین 1386, 17:36
در حال حاضر بهترین مرورگر موجود فایر فاکسه

http://regmedia.co.uk/2006/08/17/firefox_crop_circle.jpg

CMAX
یکشنبه 19 فروردین 1386, 01:54
سلام
من این تاپیک رو ندیده بودم و گرنه از اول با شما همراه می شدم و خوب حالا جبران می کنم

IE7 بعد از پنج سال به صورت ماجور اپدیت ارایه شده و در مقابل FF قرا میگیره در صورتی که FF هر روز و هر ماه
Update میشد و لی با تمامی این تفاسیر تنها 15% سهم کاربران رو در اختیار داره با توجه به اینکه مدیران موزیلا سال
گذشته در اگوست گفتن که تعداد دونلود FF به 200 میلیون نسخه در ماه رسیده (http://www.forbes.com/digitalentertainment/2006/08/01/mozilla-firefox-microsoft_cx_rr_0801mozilla.html) !

اگر این پنج سال نبود و مدیران میکروسافت در گیر تنبلی و انحصار طلبی خودشون نبودند و مسایل عدم بازده مالی
رو در نظر نمی گرفتند الان FF باید مثل IE6 سیستم BugّFix رو در پیش می گرفت و حقیقتا با یک نگاه کاملا بی
طرفانه و در نظر گرفتن اینکه استانداردهای W3 در طول این 5 سال چقدر تغییر کردند و حذف این موارد از اولویتهای
FF به IE حقیقتا فایر فاکس چیست ؟
همان IE 6 با سیستم بروز تبی یک Popup Blocker یه سرچ باکس تمیز و کمی امکانات Anti Spy و Feedبا 5
تا آیکن خوشگل و چند ثانیه سریعتر

مسله اینجا برخورد سلیقه ای با موضوع نیست و تنها بررسی درست شواهد و قراین است

در سال 2004 فایر فاکس 1.5% بازار رو در اختیار داشته از ان زمان تا الان 69% درصد از فایر فاکس
Patch شده و تنها 15%از فایر فاکس Unpatched باقی مونده و همچنان ادامه دار یه نگاه کوچولو به
سیل عظیم مشکلات امنیتی و حفره های FF اینجا بیاندازید (http://news.com.com/2038-12_3-0-topic.html?id=7956&name=Firefox&tag=st.topic)

fireFox چیز خاصی به مدل استاندارد بروز صفحات وب اضافه نکرده و تنها نحوه عملکرد و سرعت عمل رو در سایه
تنبلی تیم IE به یک NS اضافه کرد و به خاطر مجانی بودن و در سایه حمایتهای هکر های اروپایی به سرنوشت
لینوکس نایل گشت و شد قهرمان صحنه اینترنت در صورتی که حتی خود شما هم با استفاده از OCX IE و زبان C# و
یا c++ بهتر از این ساختار رو می تونید پیاده کنید .خواستید من اسکرین شات بروزری که خودم به این طریق ساختم رو می زارم اینجا

حالا FF برابر غول IE7 قرار گرفته که نتنها کلیه امکانات FF رو داره بلکه کلی امکانات قوی و قدرتمند دیگه مانند
Phishing filter (http://blogs.msdn.com/ie/search.aspx?q=phishing&p=1) رو با خودش به همراه
داره و البته پشتبانی کامل از استانداردهای W3 (http://blogs.msdn.com/ie/archive/2006/08/22/712830.aspx) و این یعنی زوال ارام و خاموش FF در آبی بی کران IE و قدرت مطلق ماکروسافت در کنترل عملکرد هر نرم افزار تحت Windows

میکروسافت به سمتی حرکت کرده که آینده دنیای اینترنت رو در خودش جا خواهد داد یک شکل متفاوت از دنیای وب قدرت کترل محتوای سایت ها پش از نمایش کنترل کامل Actie X
بررسی کامل لینک ها و مشخص کردن لنکهای ناسالم کنترل محتوای سایتهای Adult قدرت بیشتر در bookmarking ساختار مبتنی بر توسعه دلخواه و
Add-in و یک رابط فوق العاده secure برای مبادلات مالی و ....

با دقت اینجا رو ببینید (http://www.windowsmarketplace.com/category.aspx?bcatid=834&tabid=1/) و خودتون حدس بزنید که چی پیش رو داریم

اما
FF حقیقتا از این به بعد چه خواهد کرد ؟ ایا تم و یا پوسته جدید منتشر میکنه و یا اینکه با کمک شرکتهایی
مثل Adobe و google مسابقه خودش رو با IE در سطح بازنده ادامه خواهد داد ؟
تنها نفع این مسئله و بدهی کاربران به FF برگرداندن دوباره میکروسافت به میدان مسابقه بود( که خوب دمش گرم ...)
و در این میان با درک مسیر حرکت ماکروسافت به سوی web2.0 شرکتهای ادوبی و گوگل تازه به کمک mozill می ایند (http://news.com.com/Adobe+to+donate+script+code+to+Mozilla/2100-7344_3-6133052.html)
تا حداقل در مسیری که ماکروسافت 5 سال برای آن بر نامه ریزی کرده قدم بگذارند و کجا امیدی به این دوام
هست که دنیای تجارت بسی بی وفاست
شاید الان در یک نگاه کلی و بررسی بر اساس نیاز FF بهتر به نظر برسد اما در بحث اینکه کدام پیروز
میدان خواهد بود گزینه حتمی IE است چرا که
اینده دنیای وب با بیدا شدن دوباره غول از آن او خواهد بود و اگر چه در تکامل این هدف زمانی هم برای
تکاپوی FF باقی است اما تجربه گذشته خود به روشنی بیانگر سلطه ارام و اهسته IE7 بر بازار خواهد بود و این ربطی به
سیاستهای انحصار طلبانه ماکروسافت ندارند بلکه نیاز طبیعی من و تو در به اختیار گرفتن تکنولوژی های اینده وب
مبتنی بر windows Live و Web 2.0 مارا مجبور به مهاجرت دسته جمعی به سوی IE7 و ورژن های
بعدی خواهد کرد و این تغییرات اجتناب ناپذیر است .

zfarhad2003
یکشنبه 19 فروردین 1386, 02:48
به نظر می یاد که دوست خوبمون CMAX حتی یکبار هم از فایرفاکس استفاده نکرده که اینطور حرف میزنه. یا به نظر می یاد که این تاپیک رو به خوبی مطالعه نکرده.

IE7 بعد از پنج سال به صورت ماجور اپدیت ارایه شده و در مقابل FF قرا میگیره در صورتی که FF هر روز و هر ماه
Update میشد و لی با تمامی این تفاسیر تنها 15% سهم کاربران رو در اختیار داره با توجه به اینکه مدیران موزیلا سال
گذشته در اگوست گفتن که تعداد دونلود FF به 200 میلیون نسخه در ماه رسیده !
خوب این مشکل اصلی توسعه IE هست یعنی آپدیت چند سال به چند سال چیزی که سبب میشه امنیت مرورگر به حد صفر برسه در حالی که فایرفاکس اینطور عمل نمی کنه به محض گزارش مشکلات جدید در مرورگر، موزیلا و کاربران اون سعی می کنن که این مشکل رو سریعا حل کنن و با آپدیت سریع جلوی به وجود آمدن مشکلات بعدی رو بگیرن. چیزی که شما ضعف فایرفاکس می دونید بزرگترین قدرت اون است یعنی توسعه یافتن توسط هزاران علاقه مند در دنیا. چیزی که IE از اون بی بهره است و فقط چند صد نفر کارمند شرکت ماکروسافت می تونن IE رو توسعه بدن و این یعنی بزرگترین ایراد.
از طرفی تعداد دانلود که شما گفتید هیچ هم عجیب نیست مثلا من خودم فقط یک کاربر هستم که از فایرفاکس استفاده می کنم ولی تا حالا نزدیک به 10 بار این مرورگر رو دانلود کردم که این نشون میده اون 15% رقم کاملا درستی است و همچین اون تعداد دانلود. در ضمن در اولین روزی که IE7 معرفی شد 1 میلیون دانلود داشتیم ولی اگه اشتباه نکنم برای FF2 این مقدار بیش از دو میلیون بود که این محبوبیت فایرفاکس رو نشون میده.

اگر این پنج سال نبود و مدیران میکروسافت در گیر تنبلی و انحصار طلبی خودشون نبودند و مسایل عدم بازده مالی
رو در نظر نمی گرفتند الان FF باید مثل IE6 سیستم BugّFix رو در پیش می گرفت و حقیقتا با یک نگاه کاملا بی
طرفانه و در نظر گرفتن اینکه استانداردهای W3 در طول این 5 سال چقدر تغییر کردند و حذف این موارد از اولویتهای
FF به IE حقیقتا فایر فاکس چیست ؟
همان IE 6 با سیستم بروز تبی یک Popup Blocker یه سرچ باکس تمیز و کمی امکانات Anti Spy و Feedبا 5

باز هم با این متن خودتون نشون می دید که تا حالا از فایرفاکس استفاده نکردید یا قابلیتهای اون رو کامل نمی شناسید.
بله ماکروسافت انحصارطلب است و چوب همین مسئله رو هم بارها خورده و بازهم می خوره. ولی توسعه فایرفاکس ربطی به این مشکل ماکروسافت نداره. ماکروسافت از همون اول استانداردهای W3C رو قبول نداشته و برای همین این مشکلات براش پیش اومد نه اینکه تویه این پنج سال این استانداردها خیلی پیشرفت کرده باشن نه رعایت استانداردها از همون اول در برنامه کاری ماکروسافت نبوده. در حالی که هرروز داره به امکانات فایرفاکس اضافه می شه هنوز ماکروسافت تویه قدم اول مونده یعنی هنوز نتونسته استانداردها رو به خوبی رعایت کنه.
در فایرفاکس 3 تست اسید هم کاملا با موفقیت گذرانده شده که بعید می دونم IE به این زودیها بتونه همچین تستهایی رو بگذرونه. پس این حرف که IE7 تمام استانداردها رو رعایت می کنه کاملا اشتباهه. همونطور که اکثر استفاده کنندگان از IE7 هم می گن که سایتها رو در حد یک فاجعه نشون میده.

در سال 2004 فایر فاکس 1.5% بازار رو در اختیار داشته از ان زمان تا الان 69% درصد از فایر فاکس
Patch شده و تنها 15%از فایر فاکس Unpatched باقی مونده و همچنان ادامه دار یه نگاه کوچولو به
سیل عظیم مشکلات امنیتی و حفره های FF اینجا بیاندازید
خوب این مسئله توسعه خوب فایرفاکس رو نشون میده. شما این همه مشکل تویه FF رو می بینید و چندین برابر مشکلات IE رو نادیده می گیرید حداقل فایرفاکس تویه این مدت همه این مشکلات رو برطرف کرده IE که کلا از موضوع پرت بوده و آپدیت منظمی نداشته چی؟ یعنی برتری IE همین آپدیت خیلی منظمشه!

چیز خاصی به مدل استاندارد بروز صفحات وب اضافه نکرده و تنها نحوه عملکرد و سرعت عمل رو در سایه
تنبلی تیم IE به یک NS اضافه کرد و به خاطر مجانی بودن و در سایه حمایتهای هکر های اروپایی به سرنوشت
لینوکس نایل گشت و شد قهرمان صحنه اینترنت در صورتی که حتی خود شما هم با استفاده از OCX IE و زبان C# و
یا c++ بهتر از این ساختار رو می تونید پیاده کنید .خواستید من اسکرین شات بروزری که خودم به این طریق ساختم رو می زارم اینجا
خوب شما اصلا از نحوه توسعه فایرفاکس هم بی اطلاع هستید. فایرفاکس از اول کدنویسی شده یعنی برمبنای NS نبوده که شما می گید تمام کدهای فایرفاکس از اول نوشته شده و این کار با مشارکت هزاران برنامه نویس مشتاق در یک community آزاد انجام شده. چیزی که IE تویه خواب هم نمی تونه ببینه.
می دونید آزاد بودن فایرفاکس یعنی چی؟ یعنی اینکه شما می تونید کدهاش رو مطابق میل خودتون تغییر بدید همون کاری رو که می گید نمی دونم با چه روشی با هزار مصیبت نامه انجام دادید خیلی راحت با دریافت کدهای فایرفاکس و تغییر اون به شکل منظمتری می تونید انجام بدید.

حالا FF برابر غول IE7 قرار گرفته که نتنها کلیه امکانات FF رو داره بلکه کلی امکانات قوی و قدرتمند دیگه مانند
Phishing filter رو با خودش به همراه
داره و البته پشتبانی کامل از استانداردهای W3 و این یعنی زوال ارام و خاموش FF در آبی بی کران IE و قدرت مطلق ماکروسافت در کنترل عملکرد هر نرم افزار تحت Windows
نه اصلا اینطور نیست. همون phishing filter که میگد تویه فایرفاکس هم هست و شما اصلا از امکانات فایرفاکس بی اطلاع هستید پیشنهاد می کنم به سر به لینک زیر بزنید و اطلاعات خودتون رو آپدیت کنید:
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/features.html#experience

از زمان عرضه IE7 نه تنها سیر صعودی فایرفاکس کمتر نشده بلکه با ارائه فایرفاکس 2 این روند سرعت هم گرفته و با عرضه فایرفاکس 3 تا اواخر همین سال دیگه شتاب پیشرفت فایرفاکس فوق العاده خواهد بود. حالا شما تصور کنید ماکروسافت باید چقدر سرمایه گذاری کنه که بتونه نسخه جدید از IE آماده کنه درحالی که فایرفاکس با کمترین سرمایه گذاری داره به بهترین شکل توسعه پیدا می کنه و هر روز شاهد نسخه های بهتر و بهتر هستیم.
این رو قبلا هم گفتم IE7 نتونسته تست اسید رو رد کنه در حالی که فایرفاکس 3 این تست رو رد کرده پس نتیجه میشه گرفت IE7 از نظر رعایت استانداردها ضعیفتر از فایرفاکس هستش. شاید باید برای همه جملات شما رو که پیش بینی IE رو تضمین شده می دونید با فعل معکوس خوند.

فکر کنم همه صحبتهای من نشون میده که آینده در اختیار کیست و نیازی که جواب دادن به بقیه متن شما نیست. اینکه می گید windows live آینده وب هستش باید بگم که کاملا در اشتباهید من که فعلا چیزی از windows live ندیدم هرچی بوده تکنولوژی آژاکس بوده که قبلا بارها و بارها در سایتها و اپلیکیشن های مختلف استفاده شده و چیز جدید نیست که بخواد دنیای وب رو عوض کنه. این که می گید در آینده مجبورید از windows live و در کنار اون IE7 استفاده کنید اصلا یعنی چی؟ من که خودم تا حالا نیازی برای استفاده از windows live نداشتم و این پروژه ماکروسافت هم چیزی در حد همون msn خودش باقی می مونه یعنی نمی تونه به جاهایی که google یا yahoo رسیدن برسه. شما بهتره یکم دید ماکروسافتی خودتون رو به دید بازتری تبدیل کنید تا ببینید که دنیا اینقدرها هم کوچیک نیست که ماکروسافت هر کاری دلش بخواد بکنه.

CMAX
یکشنبه 19 فروردین 1386, 05:37
بازم دمت گرم که حداقل به دو کلمه اکتفا نکردی

OK برای این مسئله به شریک FF یعنی gooogoli گوگولی :wink: خودمون متوسل می شیم

جنگ گوگلی ------------------Google Fights

عبارت : Internet Explorer --------------->240,000,000

عبارت : FireFox --------------->186,000,000
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

عبارت : I Love IE----------> about 105,000,000

عبارت : I Love FireFox----------> about 51,600,000
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

عبارت :Why does IE crash all the time -------> about 1,280,000

عبارت Why does Firefox crash all the time---------->about 1,050,000
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

عبارت : IE is the best browser ever -------> about 16,200,000

عبارت : FireFox is the best browser ever---------->about 1,280,000
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
عبارت : about 1,390,000<-------------"f**k" the IE
عبارت : about 1,390,000<-------------"f**k" the FireFox

به خاطر اینکه کلمه F**k توسط عزیزان در مخابرات فیلتر نشود در google با " " سرچ کردم

در نهایت خودتان قضاوت کنید تنفر از هر دو برابره \پس بی خیالش در 3 مورد IE جلوتر بود و تنها در Crash مقدار FF کمتر بود پس تا اینجا 3 به یک به نفع IE

اما یه خبر خوش برای دوست داران Opera
-----------------------------------------------------------
در بین تمامی بروزرها Opra از نظر سرعت و عملکرد بهتر بوده و در مقایسه نسبی بین IE7 , FF خوب معلومه
IE7 بر خلاف انتظار از FF2 جلو میزنه بر اساس این جدول از این سایت البته تحت Windows

جدول رو اینجا ببینید اعداد هر چقدر کمتر باشند نتیجه بهتری دارند (http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html#winspeed)

اینم یه نمونه دیگه البته با IE6 , FF1.0

(http://www.greymagic.com/dagon/results-nov-04.html)

خوب برای اینکه هر کس خودش تست کنه به این آدرس مراجعه کنید و خودتون تست کنید

http://www.quirksmode.org/dom/innerhtml.html

به پایین صفحه هم حتما توجه کنید

اینم یه نمونه با مویش توی YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=1Z5U6rTcwZ8)

البته من حوصله نگاه کردنش رو نداشتم شما ببینید و واسه ما تعریف کنید

حتی اگه نتیجه بر علیه IE باشه بازم با توجه به نتایج بالا من میگم اگه شیر یا خط هم کنیم به اسم
IE7 سکه میچرخه :wink:

به هر حال خوش باشید و با کمال احترامی که برای دوستمون zfarhad2003 قایلم باید بگم که دوست داشتم
تا تک تک جواب صحبتهای شما رو می دادم اما واقعا خسته هستم و لی به هر حال گذشت زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد و امیدوارم باز هم همدیگر روببینیم

در مورد سورس ff هم باید بگم درد سرش بسیار بیشتر از اینه که بخوای از یک OCX استفاده کنی
اگر برنامه نویس C باشید خودتون واقفید اگر هم که نه من به شما می گم شک نکنید

Patch شدن زیاد یک نرم افزار چیز خوبی نیست عزیزم تا شما بهش بنازی که 69 % خیلیبده ه این یعنی
فراموش کردن کلی مسئله مهم و خوب چه انتظاری از 5 میگ دیتا ...

استاد عزیز حتی در سایت اسپرید فایر فاکس هم اقایون خودشون فهمیده بودند که در اینده چه مشکلات بزرگی دارند و
خوب در پی تلاش برای گسترش طرح نوینی برای شکل ارایه کار هستند

موفق باشید

Pooriaf
یکشنبه 19 فروردین 1386, 09:04
برای من که جفتش ارزشمند هست هم Ff و هم Ie
ولی Ff بنا به دلایلی عزیز تره :d

oxygenws
یکشنبه 19 فروردین 1386, 09:37
بهتره زیاد سعی کنیم تاپیک رو مخدوش نکنیم و از حالت علمی خارج نکنیم!!

عبارت : I Love IE----------> about 105,000,000

عبارت : I Love FireFox----------> about 51,600,000
ضمن اینکه آمارت شدیدا اشتباه است :>
I love IE (http://www.google.ca/search?hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=hBR&q=%22i+love+ie%22&btnG=Search&meta=)
i love firefox (http://www.google.ca/search?hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=VW6&q=%22i+love+firefox%22&btnG=Search&meta=)

پ.ن: ممنون فرهاد جان... خیلی خوب بود... می خواستم جواب بدم، جواب شما رو دیدم کاملا خیالم راحت شد :>

shirini_forush
یکشنبه 19 فروردین 1386, 15:54
کار آقای Cmax بسیار جالب بود. لذت بردم.
البته بعضی از اینها دلیل نمیشه. چون Ie خیلی قدیمی تره و طبیعیه که تو هر موردی دربارش مطالب بیشتری باشه.
با مثلا وقتی سرچ میکنیم:
من Ie را دست دارم
ممکنه یکی نوشته باشه :
کدوم ابلهی میگه من Ie را دوست دارم!!!!
بعد اینم تو سرچ ما میاد
یا شما فرض کنید کلا طرفدارهای فایر فاکس مطالب کمتری مینویسن
یا اینکه تو سایت خود مایکروسافت کلمه ی Ie ده ملیون با اومده باشه
و...
ولی بازم ممنون کار بسیار جالبی بود.

amirabbas_p30magazine
یکشنبه 19 فروردین 1386, 18:16
حقیقتا فایر فاکس چیست ؟

دوست عزیز این کاملا غلطه. شما اگر تا به حال یک صفحه ساده رو سعی کرده باشید با CSS طراحی کنید متوجه می شید که IE برای طراحان جهنم درست میکنه. به قدری کار شما رو سخت میکنه و به قدری باگ داره که به زودی سردرد می گیرید.

سیل عظیم مشکلات امنیتی و حفره های FF اینجا بیاندازید

دوست عزیز هیچ نرم افزاری بدون عیب نیست وفایر فاکس هم از این قاعده مستثنی نیست. وجود حفره امنیتی زیاد به نظر من ضعف نیست بلکه نشون دهنده اینه که این نرم افزار محبوب شده و این محبوبیت این نرم افزار هستش که هکر ها رو به سمت خودش کشونده. مهم اینکه که این حفره را به سرعت patch میشن و شما با دریافت یه فایل 100 کیلوبایتی و بدون اینکه لازم باشه چندین مگابایت دانلود داشته باشید می تونید خیلی راحت مرورگر رو به روز کنید.

Phishing filter رو با خودش به همراه
داره و البته پشتبانی کامل از استانداردهای W3 و این یعنی زوال ارام و خاموش FF در آبی بی کران IE و قدرت مطلق ماکروسافت در کنترل عملکرد هر نرم افزار تحت Windows

مایکروسافت تا حالا بار ها ثابت کرده که در غلو کردن مهارت داره. همیشه چیزی هم که تولید میکنه با اون چیزی که باید باشه زمین تا آسمون فرق داره. مایکروسافت قرار بود ویستا رو طوری بسازه که کرک نشه ولی 24 ساعت بعد از انتشار نسخه فاینال یکی تونست با استفاده از یک ضعف تو بخش تایمر ویندوز اون تایمر 30 روزه رو از کار بندازه. IE7 هم یک تقلید کاملا واضح از مرورگر FF هست. اصلا قابلیت tab browsing رو FF مطرح کرد. اون سرچ باکس بالای صفحه هم چیزی بود که FF اولین بار ازش استفاده کرد و الان IE7 داره ازش استفاده می کنه. در ضمن IE7 هم مثل نسخه های قبلی مرورگر های اینترنت اکسپلورر باز هم با CSS مشکلاتی رو داره و الان اگر یه سر به سایت های تخصصی طراحی سایت با CSS بزنید حتما بخش باگ های IE7 رو هم خواهید دید

شاید الان در یک نگاه کلی و بررسی بر اساس نیاز FF بهتر به نظر برسد اما در بحث اینکه کدام پیروز
میدان خواهد بود گزینه حتمی IE است چرا که
اینده دنیای وب با بیدا شدن دوباره غول از آن او خواهد بود و اگر چه در تکامل این هدف زمانی هم برای
تکاپوی FF باقی است اما تجربه گذشته خود به روشنی بیانگر سلطه ارام و اهسته IE7 بر بازار خواهد بود و این ربطی به
سیاستهای انحصار طلبانه ماکروسافت ندارند بلکه نیاز طبیعی من و تو در به اختیار گرفتن تکنولوژی های اینده وب
مبتنی بر windows Live و Web 2.0 مارا مجبور به مهاجرت دسته جمعی به سوی IE7 و ورژن های
بعدی خواهد کرد و این تغییرات اجتناب ناپذیر است .

دوست عزیز زمان همه چیز رو مشخص میکنه. من توصیه میکنم یه چند وقتی از FF استفاده کن. بهش معتاد میشی

اون جملاتی هم که شما در پست بعدیتون سرچ کردید و نتایجش رو نوشتید چیز عجیبی نیست. در اون آمار ها تقریبا با اختلاف کنی IE پیش هست ولی دقت کنید که قدمت IE خیلی خیلی بیشتر از FF هست و سال هاست که در موردش مطلب نوشته شده. مورد دیگه اینکه اون مطالب که به نفع فایر فاکس نوشته شده رو همون 15 درصد نوشتن که از این مرورگر استفاده می کنند و مطالبی که در طرفداری از IE نوشته شده رو همون 75 درصد استفاده کننده های IE نوشتن. خوب این نوشن میده کاربرانی که از FF استفاده می کنند حتی در این مورد هم نسبت به کاربران IE روی مرورگر مورد علاقشون تعصب بیشتری دارند

onlymhb
یکشنبه 19 فروردین 1386, 19:17
سلام دوستان نظر من اینه که Ieمفتش گرونه, FF کپی برداری و تقلیداتی از Opera وبا موزیلا است و با تبلیغات و پورسانتهای یک دلاری که برای هر یک دونه دانودش به اسپانسراش میده اینجوری مشهور شده
بهترین مرورگر و سریعترین و پر کاربردترین آنها فقط و فقط Opera

CMAX
یکشنبه 19 فروردین 1386, 19:28
به به اینجا مدیر هم داره دمتون گرم

بهتره زیاد سعی کنیم تاپیک رو مخدوش نکنیم و از حالت علمی خارج نکنیم!!

عجب شما تعین سطح می کنی کدوم مطلب علمی و کدوم غیر علمی است ؟
میشه معنی مخدوش کردن تاپیک رو برام بگین اخه تو قوانین انجمن چنین چیزی نبود
یکی از دوستان می گفت انگار شما معروفی به گیر دادن الکی درسته ؟ امیدوارم که غلط باشه
فکر می کردم امار گوگل یعنی علمی
در ضمن بهتر است زیاد سعی کنیم تا حقیقت را پنهان نکنیم :wink: (البته به گویش شیرین مدیر انجمن خدایش جمله نوشته )

ضمن اینکه آمارت شدیدا اشتباه است :>
I love IE
i love firefox

شما فکر می کنی من اون امار رو از خودم نوشتم و یا اینکه الکی دو سه ملیون به IE اضافه کردم
شما متوجه نشدی من دقیقا عبارت مقابل و بدون " " رو برای سرچ گذاشتم

پ.ن: ممنون فرهاد جان... خیلی خوب بود... می خواستم جواب بدم، جواب شما رو دیدم کاملا خیالم راحت شد :>

چرا ما رو از الطاف خودتون مدیر انجمن بی نسیب گذاشتین بد نبود تجربیات و گفتار شما رو هم می شنیدیم
به هر حال وصف العیش نصف العیش اونم عیش با FF

به هر حال من دو تا مطلب نوشتم اولی بر اساس شواهد و قراین و دومی هم باز هم بر اساس امار و اعداد
اما یک نکته باقی است من نه با FF مشکل دارم و نه IE دوست دخترم تا از اون بد بگم از این جانب داری
فقط حقایقی که وجود داره رو مطرح کردم

بزارید کمی از تجربات خودم با FF بگم : (به هر حال برنامه نویس و Flash کار خوبی که هستم )
-----------------------------------------------------------------
فایر فاکس به دلیل سیستم کشی که داره به صورت کلی با کلاس MovieClipLoader یکی از بهترین و کارا ترین کلاسهای َAS مشکل فراوان داره و عملا بی مصرفش کرده
با getUrl همچنین
با loadMovie همچنین
با ExternalInterface.CallBack که نگو نپرس

loadVariables(), و event هاش کلا تعطیل

با HitَArea در صورتی که فایل فلش که داخل یک دایو است را تغییر مکان دهید مشکل دارد

event های مربوط به لود و پایان و یا error در لودینگ برای تمامی فایلهای کش شده مشکل دارد

با selection , ّfocus که افتضاح

I-Beam رو در editable input نشون نمی ده

ScrollWheel در Textarea اصلا جواب نمی ده

اگه از wmode="transparent" برای یک SWF استفاده می کنید کلیه کنترل ها و event ها مثل KeyDown , ... و رو باید در FF
فراموش کنید و اصلا این Mode برای FF جواب نمی ده !! :D

Popup blocker جناب FF درک باز شدن صفحه توسط یوزر رو ندارند و همه صفحات که با فلش باز شوند
Block می شود

با پخش شدن فلش در FullScreen و onResize برای Stage مشکل دارد

Key.isDown() همیشه false بر می گرداند !
.
.
.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا اگه من بخوام ادامه بدم باید تا صبح براتون از تجربیات خودم با FF بنویسم :D

اینجا مشکل فقط اینه که عادت ما ایرانی هاست تا جو بگیردمون و چیزی رو که همه چه غلط و چه درست می گن
بهترینه ما هم بگیم بهترینه و به خودمون اصلا زحمت دنبال کردن درستی و حقیقت قضیه رو نمی دهیم
ما که نه پول می دیم و نه احتیاجی به لایسنس داریم و فقط با 500 تومن هر چی می خوایم داریم خوب
در اینصورت ارزش FF و IE برای ما برابر است و بهتر و بدون غرض می تونیم بررسی کنیم اما حتی زحمت این کار رو هم به خودون نمی دیم
اما در کشورهای دیگر وقتی مردم برای چیزی
پول می دهند انتظار دارند و ماکروسافت اینو می دونه و مجبوره عملا جوری عمل کنه تا دهن همه بسته باشه
اماFF با مجانی بودن و رفع مسئولیتش Disclaimer مجبور به تعهدی برای ساخت چیز برتری نیست و فقط
شاید نیاز به معروفیت و انگیزه ایجاد بروزری برای اهداف خودشون باعث بشه تا حداقل از موقعیت خالی بودن
جای ماکروسافت استفاده کنند و سهم خودشون رو توسعه بدن اما بررسی حقیقی قضیه هم نشون خواهد داد که حتی در این راه 20%
هم نمی تونن موفق باشند .و با وجود IE7 و Vista باید مشکلات زیادی رو در نظر بگیرند
که منتهی به بسته شدن پروژه و با خریده شدنش توسط ماکروسافت خواهد شد و باز هم سیستم
حرکت اولیه و تک محوری رو برای بروز صفحات اینترنت دنبال خواهد کرد .

بدون ماکروسافت عملا نه این FF بود و نه این سیستم فروم و نه اینکه اینجور دنیای اینترنت و نرم افزار
پیشرفت کنه تا هر کسی راحت بتونه ایده ها و افکار خودش رو اجرا کنه و واقعا بی شرمانه است تا فکر کنیم
یک پروژه از یک موسسه کوچک مثل mozilla می تونه با مجموعه ای که خودش خالق این دنیا است دسته و
پنجه نرم کنه
مهم نیست گذشت زمان همه چیز رو ثابت خواهد کرد ....

---------------------------------------------------------------------------------------------------

onlymhb
یکشنبه 19 فروردین 1386, 19:46
دوستان منک کاملا با نظر دوستمون CMAX جون عزیز موافقم
کاملا و 100% حق با CMAX جون هست و نظراتش
من از اینکه چنین فردی ما بین بچه های مجید انلاین هست لذت میبرم
ولی هنوز نظرم راجع به Opera عوض نشده
مرورگر فقط Opera

shirini_forush
یکشنبه 19 فروردین 1386, 21:11
CMAX جون جسارت نباشه... ولی مطمئنی این اشکالا به FF مربوطه؟
آخه اینا فکر کنم فقط به FlashPlayer مربوطه که همه جا مشترکه...
(ابته این سوال بود... ناراحت نشی ها)

در مورد بقیشم باید بگم یکم تند رفتید...
اینا بیشتر سلیقه ایه... یکی فایرفاکس رو دوست داره یکی آی ای رو یکی اپرا رو و...
اگر همینجوری ادامه بدیم هیچ وقت تموم نمیشه.
اکثر تاپیک های مقایسه ای همینطوره.( مثل ASP یا PHP یا...)

AMiR
یکشنبه 19 فروردین 1386, 21:24
ما مشكلي با شركت مايكروسافت نداريم و نداشتيم
من ميگم آدم نبايد چشم و گوش بسته چيزي رو بپذيره
امتحان كار با فايرفاكس مجانيه !

alireza-metal
یکشنبه 19 فروردین 1386, 23:20
خب دوست خوبم cmax

مثل اینکه شما هر کاری میکنی تا اینکه ما رو قانع کنی به این که ie بهتره حالا چه با اطلاعات درست و البته بیشتر غلط ! که خب مسلما نیست و شکی در این موضوع به هیچ عنوان نیست .

به نظر شما یه کمپانی یا شرکت تولید یه نرم افزار که هدف ما اینجا fire fox هست برای خودش نرم افزار رو تولید میکنه که استفاده کنه ؟! یا برای کاربران ؟! خب معلومه که برای کاربران . و نتیجه اینکه بهترین انتخاب کننده ها در بین همه این مرورگرها استفاده کنندگان یا همون یوزرها هستند که باید تشخیص بدن کدوم یکی بهتره و براشون امن تره و میتونن با خیالی راحت باهاش کار کنن و از قابلیت هائی که اون شرکت براشون مهیا کرده استفاده کنند - در همین میان درصدی از استفاده کنندگان میان fire fox رو ارتقا میدن به دلیل open source بودن و مشکلاتشو حل میکنن - براش theme های مختلف طراحی میکنن - Extensions مختلف ارائه میکنن براش که هیچ مرورگری به طورتی که fire fox تونسته نتونسته این کار رو انجام بده -- فقط بحث Extensions ها کلی مبحث داره و یکی از بزرگترین قابلیت ها هست که اگه firefox هیچ چی هم نداشت به دلیل همین Extensions ها باز هم طرفدارای خودشو پیدا میکرد - ولی ie چی ؟ شما فقط کافیه به همین تاپیک نگاهی کنی تا ببینی چقدر دوستار fire fox هستن و چقدر ie ! واقعا باعث شرمه برای مایکروسافت - 16 در مقابل 56 !!! آیا این آمار نشوندهنده خیلی مسائل نیست ؟ میگه همین کاربرا این همه رای ندادند ؟! پس بدون که نقش اصلی رو کاربر تعیین میکنه واگه راضی نباشه از نرم افزار که اون شرکت 2 روز هم دوام نمیاره !

تو کافیه فقط به روند آپدیت شدن FF نگاه کنی که چجوری داره آپدیت میشه در کوتاهترین زمان و با فهمیدن کوچکترین مشکل که حتی ممکنه اصلا هیچ موردی هم بوجود نیاره با این حال بررسی میشه و بروز میشه --- ولی ie چی ؟ چند ساله بود که آپدیت نمیشد ؟ خودت قضاوت کن - تا FF بوجود اومد و طرفدارانشو بدست آورد به دلیل دلایلی که در بالا گفتم ie هم برای اینکه کم نیاره و خواسته باشه یه تغییری بده - البته اونم تازه در ظاهر و نه در اساس ! اومد مثل FF تب طراحی کرد و قرار داد و از phishing بهره برد و چند تا دیگه ...

حجم IE در حدود 20 مگ هستش ! که واقعا مسخرست برای یک مرورگر تازه با این امکانات ! ولی FF چی ؟! تازه آخرین ورژنش هست 5 مگ و خورده ای ! یعنی حدود 4 برابر کمتر -- به نظرت این فاجعه نیست ؟ Ie یک کار ساده که theme باشه توش موند و نتونست از پسش بر بیاد ! ولی FF چی . روز به روز داره کامل تر میشه و برنامه های جانبی اون سر به فلک میزارن ....

و جالب اینجاست همین مقداری هم که دارن استفاده میکنن از Ie به این صورت تقسیم بندی میشن :

1 . کسانی که در مورد مرورگرهای دیگه اطلاعی ندارند و نمیدونن که مرورگرهای دیگه ای هم وجود دارند و ناچارا از ie استفاده میکنند چون با ویندوز نصب میشه و به دلیل اطلاعات کمشون به صورت default با همین کار میکنند !

2 . کسانی که چند سال با ie کار کردن و از نظر امنیت و امکانات و ... چیزی بارشون نیشت و هدفشون فقط اینه که با زدن یه آدرس صفحه موردنظر بیاد و نمایش داده بشه و همین راضیشون میکنه و به همین دلیل دنبال مرورگرهای دیگه هم نمیرن !!!!

3 . کسانی که تعصب دارند رو IE به طوری که خود مایکروسافت هم بگه مرورگر ما IE از همه لحاظ مشکل داره و از هیچ نظر امن نیست و بدترین مرورگر دنیا هست بازم این دسته قبول نمیکنن و استفاده میکنن و به خیال خودشون دیگه ...!!!

4 . کسانی که در محیطی کار میکنند یا دسترسی به اینترنت داند که اجازه نصب نرم افزاری رو ندارن و مجبورا با همین Ie یه جوری کنار بیان و بسازن و بسوزن !

5 . کسانی که از اسم ie خوششون میاد و نمیزارن کسی چپ بهش نگاه کنه !!! و مرورگرهای دیگه رو اصلا قبول ندارند !

این دسته هائی بودند که تونستم بگم البته مطمئنا باز هم هستند ولی دیگه واگزار میکنم به بقیه دوستان

امیدوارم خوب در مورد همه چی توضیح داده باشم و جای ابهامی نمونه -- چون هر چی در مورد خوبیهای FF بگم بازم کم گفتم ...

موفق باشید --- Only Fire Fox For Ever And No Thing

ALBORZ.VICTOR
دوشنبه 20 فروردین 1386, 00:41
عليرضا اميد وارم با اين پست بلند بالايي كه زدي تونسته باشي مشت محكمي بر دهان استكبار بزني:d

NAKOOT
دوشنبه 20 فروردین 1386, 04:30
توی این سایت (http://bcheck.scanit.be) فایرفکس رو از نظر امنیتی تست کردم ...
نتیجه رو نگاه کنید :

فایر فکس

Browser Security Test Results

Dear Customer,

The Browser Security Test is finished. Please find the results below:
High Risk Vulnerabilities 0
Medium Risk Vulnerabilities 0
Low Risk Vulnerabilities 0

تست با IE ...

Browser Security Test Results
Dear Customer,

The Browser Security Test is finished. Please find the results below:

High Risk Vulnerabilities 0
Medium Risk Vulnerabilities 1
Low Risk Vulnerabilities 5

حالا باز بگید ie بهتره ...

CMAX
دوشنبه 20 فروردین 1386, 06:08
عليرضا اميد وارم با اين پست بلند بالايي كه زدي تونسته باشي مشت محكمي بر دهان استكبار بزني:

خب دمت گرم جناب البرز با طرز برخوردت اما متاسفانه باید بگم پست دوستتون جز تکرار مکررات و سفسطه بافی و تعصب بی جا چیز دیگری نبود
می دونی از چیه ماکروسافت و طرفدارای IE خوشحالم از اینکه هیچ وقت FF رو عددی به حساب نیاورند تا شخصیت خودشون رو با مسایلی نظیر لفاظی و کوته فکری های طرفدارای متعصب FF زیر سوال ببرند

مثل اینکه شما هر کاری میکنی تا اینکه ما رو قانع کنی به این که ie بهتره حالا چه با اطلاعات درست و البته بیشتر غلط ! که خب مسلما نیست و شکی در این موضوع به هیچ عنوان نیست .

من کجا هر کاری کردم تا شما رو قانع کنم این شمایید که تا بل از اینکه من بیام اینجا فقط یه کلمه می نوشتین بهترین بروزر فایر فاکس و حالا که من اومدم 300 خط و 500 خط برای من بدون هیچ مدرکی و دلیلی ردیف می کنید من فقط جواب حرفای شما رو میدم :wink:
از طرفی کدوم اطلاعات من
غلط بود لطفا اگه اشتباهی شده منو هم در جریان بزارید در ضمن من بحثم اینده است و IE7 رو با FF2.0 مقایسه
نمی کنم و کاری به گذشته ندارم و تنها به تکنولوژی و ساختار دو بروزر و البته اقبال هر کدام برای پیروزی می پردازم

شما فقط کافیه به همین تاپیک نگاهی کنی تا ببینی چقدر دوستار fire fox هستن و چقدر ie ! واقعا باعث شرمه برای مایکروسافت - 16 در مقابل 56 !!!

همین 10 نفر عاقل هم در بین این خیل متعصب جای بسی خرسندی:wink:

جم IE در حدود 20 مگ هستش ! که واقعا مسخرست برای یک مرورگر تازه با این امکانات ! ولی FF چی ؟! تازه آخرین ورژنش هست 5 مگ و خورده ای ! یعنی حدود 4 برابر کمتر -- به نظرت این فاجعه نیست ؟

نه اصلا فاجعه نیست
ببین ایران رو تنها نگاه نکن در کشور های دیگه مهمترین و پر مصرف ترین قسمت و تیکه از ویندوز IE به حساب
می یاد خوب باید این قسمت کامل نوشته شود هر چند در نگارش قبلی IE مشکلاتی هست اما واقعا stable
و مچ با OS و خوب در 5 سال قبل یه شاهکاره و خوب امیدوارم که فکر نکنی 15 میگ اختلافی که البته در IE7
21 میگ اختلاف می شود قصه بز زنگوله پاست :lol:

به هر حال ماکروسافت با ویستا و برنامه هایی که برای آن در پیش گرفته مطمئنا ارام و اهسته FF را هم به
سرنوشت NS در دهه 90 تبدیل خواهد کرد و من همینجا برای آخرین بار چند نکته رو توضیح می دم و بعد والسلام

1 - فایر فاکس یه بازی بچه گانه است برای بچه ها و خوب اقتضای سن است که بچه ها شکلات امروز رو به
تکنولوژی فردا ترجیح می دهند و حقیقتا شما غیر از بروز مگه با این بچه روباه چه کاری می کنید Rss می خونید ؟:lol:
در مورد سرعت و Render که فعلا از IE7 عقبه و Opera جلوتر از همه است پس این همه امکانات امکانات کی
بدرد می خوره کجا استفاده میشه و در صورتی که استفاده بشه مگه IE7 نداره که حالا مثلا FF با سرعت کمترش و در نسخه 2.0 با کرشهای متوالی برتر باشه

2- چه تضمینی برای مشکل ساز نشدن اکستنشن ها در مسایل امنیتی وجود دارد زمانی که هر کس می تواند
خیلی راحت اکستنشنی را برای این بچه روباه بسازد و شما هم استفاده کنید و خوش باشید
در بررسی
مسایل امنیتی فایر فاکس تنها و بدون اکستنشنها در نظر گرفته می شود و لی فکر کنید اگر قرار باشد مشکلات امنیتی فایر فاکس با این
همه اکستنشن مورد بررسی قرار گیرد چه می شود خدا داند و بس
تمامی اکستنشن هایی که دارای XMLHttpRequest باشند می توانند کد دلخواهشان را دونلود و اجرا کنند و خوب فکر کنید که چه مسایلی در پیش است و از کجا معلوم که نبوده :lol:

3- چرا مشکلات memory leaks که همچنان در سیستم فایر فاکس و جود دارد و در تایپ متنهای سنگین
و در باز کردن صفحات متعدد موجب کرش بچه روباه می شود و در نهایت کند شدن سیستم عامل و در اختیار داشتن بی دلیل حافظه اینقدر راحت نادیده گرفته می شود حقیقتا چرا
بچه روباه دارای restor Session شده است ؟ انگار واقعیت دست پختی که نظارت کافی بالای ان نیست را
خود عرضه کننده گان ان می دانند که امکانی اینچنین به ان اضافه کرده اند .

4- چرا سیستم فایر فاکس که بر پایه Gecko ساخته شده مولتی ترید multi-threade نیست ؟و نتنها FF بلکه TB
و حتی چرا FFو TB نمی تونن حافظه تخصیص داده شده رو با هم Shear کنند ؟
احتمالا مسئله امنیته قابل گفتن نیست ::lol: D

5-کسی میتونه به من بگه موزیلا محل درامدش از کجاست و این همه پول برای توسعه بچه روباه و کنجیشکک از کجا تامین می شود ؟
از گوگل که سرچ پیش فرض است ؟
از ادوبی که در تقابل با WPF است ؟ و یا از جیب شما ها

6-اولین بروزر که چند صفحه رو درون خودش باز می کرد Opera بودو بعد یک بروزر بر پایه IE و بعد هم FF حالا
اونایی که میگن سیستم تبی رو IE از FF برداشته توجه داشته باشند که قبلش NetCaptor (http://en.wikipedia.org/wiki/Netcaptor) بروز تبی بر پایه IE این
سیستم رو پیاده سازی کرده بود و بعدش بچه روباه این کار رو می کنه علاوه بر این ها این بروزر سرچ باکس و
popup-blocker هم داشته :lol:

7- اگه زمان زیادی برای اپدیت IE7 طول کشید به خاطر این بود که ماکروسافت واقعا کارهای مهمتری برای انجام دادن داشت تا اینکه به این بچه روباه فکر کند و مطمئن بود که اصلا خطر مهم برای جایگاهش نیست و در عرصه
های دیگر می تواند خدمات قابل توجه تری رو به دنیای کامپیوتر عرضه کند که اینده مشخص خواهد کرد غول در ان 5 سال چه خوابهای دیده است :wink:

---------------------------------------------------------------------------------------------------
بچه روباهی ها خوش باشند و طرفدارای Opera و IE مثه همیشه سربلند :wink: :lol:
ما هم بی طرف و فقط دلخوش به آینده

onlymhb
دوشنبه 20 فروردین 1386, 06:55
سرعت، تکنولوژی، امنیت، امکانات فراوان، یوزر فرندلی، قدمت تاریخی, 1000 تا امکانات دیگه که دوست داران FF باید ببینند و آنوقت متوجه یک کپی برداری بسیاز ضعیف و ناشیانه از Opera می شوند

فقط و فقط

Opera

CMAX
دوشنبه 20 فروردین 1386, 07:24
سرعت، تکنولوژی، امنیت، امکانات فراوان، یوزر فرندلی، قدمت تاریخی, 1000 تا امکانات دیگه که دوست داران FF باید ببینند و آنوقت متوجه یک کپی برداری بسیاز ضعیف و ناشیانه از Opera می شوند

Opera

دوست عزیز - من 4 پست کامل و مفصل براشون با دلیل و مدرک توضیح دادم و گفتم و اعداد و ارقام اوردم
اقایون دارند تازه سفسطه بافی هاشونو به رخ من می کشن و کارشون به لفاضی کشیده اونوقت فک می کنی اینا با دو خط نوشته حقیقی شما حقیقت برتری Opera به FF رو باور می کنند .

FF تا آخر امسال که قرار FF3.0 رو بدن بیرون (در یک سال دو ماجور آپدیت) سهله تا 2 سال دیگه هم به
پایداری و سرعت Opera و IE نمی رسه .

h.khafan
دوشنبه 20 فروردین 1386, 08:24
یکی بیاد این دو تا رو جدا کنه ! چه پشت همو دارن اینا !

اول فقط میگفت ie حالا دید یکی حرفا شو تایید میکنه میگه : Ie & Opera !!!

تا یکی دو تا پست دیگه NetsCape و Avant هم میان وسط !!

oxygenws
دوشنبه 20 فروردین 1386, 08:52
FF کپی برداری و تقلیداتی از Opera وبا موزیلا است
فایرفاکس مال بنیاد موزیلا است که توسط شرکت netscape ایجاد شده.

onlymhb
دوشنبه 20 فروردین 1386, 08:52
یکی بیاد این دو تا رو جدا کنه ! چه پشت همو دارن اینا !

اول فقط میگفت ie حالا دید یکی حرفا شو تایید میکنه میگه : Ie & Opera !!!

تا یکی دو تا پست دیگه NetsCape و Avant هم میان وسط !!

دوست عزیز همیشه سعی کن نقاط ضعف یک سیستم را به چشم دیگه نگاه کنی
من IE رو زیاد قبول ندارم و تنها مبحثی که به نظر من نرم افزارهای بیل گیتس رو موفق نشون داده و تا امروز هیچ رقیبی نتونسته سهم بازار اونارو بگیره یوزر فرندلی بدن محصولاتش هست

من نمی گم IE یا FF و یا Opera خیلی خوب هستند ولی از بین خوب و خوبتر و خوبترین انسان باید خوبتترین رو انتخاب بکنه
در مورد NetsCape هم دورانش تموم شد و Ieتونست اونو با موفقیت بزنه کنار
ما پشت همدیگه را نداریم ما فقط به حقایق نگاه میگنیم
مشکلات یک نرم افزار رو قبول کنید و همیشه چشم بسته به و کور کورانه یک مطلب رو دنبال نکنید

onlymhb
دوشنبه 20 فروردین 1386, 08:59
فایرفاکس مال بنیاد موزیلا است که توسط شرکت netscape ایجاد شده.

شرکت ارائه دهنده Mozila بخشی از شرکت NetsCape بوده که هم اکنون کاملا مستقل از NetsCape کار میکنه و محصول جدیدش هم FF هست که خلاصه شده آنهاست.

oxygenws
دوشنبه 20 فروردین 1386, 09:07
شرکت ارائه دهنده Mozila بخشی از شرکت NetsCape بوده که هم اکنون کاملا مستقل از NetsCape کار میکنه و محصول جدیدش هم FF هست که خلاصه شده آنهاست.
سند داری برای حرفت؟؟ :)
موزیلا مال نت اسکیپ بوده و هست.
ضمن اینکه اپرا بازمتن نبوده که فایرفاکس کپی ای از اون باشه!! ضمن اینکه کپی برداری از ایده ها اصلا چیز بدی نیست... اگر اینطور بود می شد گفت چون مثلا اولین مرورگر نت اسکیپ بوده پس اپرا از نت اسکیپ تقلید کرده!!

oxygenws
دوشنبه 20 فروردین 1386, 09:11
برادر Cmax مراقب باش و در پست هات توهین نکن...

برخی حرف های کنایه دار:
یکی از دوستان می گفت انگار شما معروفی به گیر دادن الکی درسته ؟ امیدوارم که غلط باشه

برخی توهین های غیر مستقیم به کاربران:
همین 10 نفر عاقل هم در بین این خیل متعصب جای بسی خرسندی
اقایون دارند تازه سفسطه بافی هاشونو به رخ من می کشن و کارشون به لفاضی کشیده

h.khafan
دوشنبه 20 فروردین 1386, 11:30
دوست عزیز همیشه سعی کن نقاط ضعف یک سیستم را به چشم دیگه نگاه کنی
من IE رو زیاد قبول ندارم و تنها مبحثی که به نظر من نرم افزارهای بیل گیتس رو موفق نشون داده و تا امروز هیچ رقیبی نتونسته سهم بازار اونارو بگیره یوزر فرندلی بدن محصولاتش هست

من نمی گم IE یا FF و یا Opera خیلی خوب هستند ولی از بین خوب و خوبتر و خوبترین انسان باید خوبتترین رو انتخاب بکنه
در مورد NetsCape هم دورانش تموم شد و Ieتونست اونو با موفقیت بزنه کنار
ما پشت همدیگه را نداریم ما فقط به حقایق نگاه میگنیم
مشکلات یک نرم افزار رو قبول کنید و همیشه چشم بسته به و کور کورانه یک مطلب رو دنبال نکنید

من چشممو رو نقصها نمیبندم . بلکه نقصی نمیبینم.

من حدود 2 ماه از اپرا استفاده کردم بطور مستمر تا ببینم چطوریاس چون کلا هر چیز جدیدی میاد یه تستی میکنم.

بزرگترین ایرادی که توش دیدم هنگ کردن مستمرش بود ولی خوب چون اخرین صفحه ها رو سیو میکرد زیاد مشکلی پیش نمی اومد.

ولی ff نمی گم هنگ نمیکنه و لی یک بیستم اپرا هنگ میکنه (شایدم خیلی خیلی کمتر) و امکان ذخیره شدن صفحات هم که بهش اضافه شده.که البته مبتکر این کار مرور گر اپرا بود (تا اونجا که من میدونم.)

و دیگه مشکلی تو این مرورگر نمیبینم . ولی من رو هیچ مرور گری تعصب ندارم. اپرا واقعا از نظر سرعت قویترینه
ولی با خیلی از سایتها مشکل داره .ولی من با فایر فاکس فقط با یه سایت مشکل داشتم که برای گرفتن دامین رایگان بود و باید از IE استفاده میکردم(به خاطر غیر استاندارد بودن طراحی صحفه بود .)و در عین حال با سرعتشم مشکلی ندارم درسته به اپرا نمیرسه ولی امکاناتی داره که حاضر نیستم با هیچ مرورگری عوضش کنم. (اسنم که میگم سرعت اپرا بیشتره منظورم این نیست مه با دیال اپ ADSL رو تجربه کنید بلکه اینکه یکم بهتره که شاید به چشم نیاد)
البته من از اپرا 8 به بعد استفاده نکردم شاید مشکلاتش حل شده باشه.
ولی بهتون توسیه میکنم حتما فایر فاکس رو تجربه کنید نه برای 1 یا 2 روز بلکه برای 1ماه (عین خودم که 2 ماه اپرایی شده بودم) اونوقت میفهمید این مرور گر چه قدر اعتیاد اوره.

من وقی مجبور میشم برم کافی نت فقط عزا میگیرم که چطوری با این IE فکستنی باید کار کنم ولی مجبوریه دیگه !! تو کافی نتهایی هم که سی دی رام داره با خودم سیدی میبرم تا فایر فاکس نصب کنم. یه با ر مجبور شدم مجید انلاین رو با IE ببینم انقدر طول کشید که بی خیال شدم در حالی که با فایر فاکس نهایت تو 20s یه صفحه لود میشه.

در هر صورت اگه یه روزی اپرا بهتر از فایر فاکس بشه من یکی که ازش استفاده میکنم ولی Ie واقعا افتضاحه...

موفق باشید
حامد

h.khafan
دوشنبه 20 فروردین 1386, 11:57
اینم دلیل بر افتضاح بودن IE (خدا رسوند):

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=69127

تاپیک همین الان ارسال شده ....

TALENT
دوشنبه 20 فروردین 1386, 12:27
با سلام و وقت بخير
عجب موضوع جالبي داشت اين تاپيک و همين با عث شد که از اول تا آخر اين تاپيک رو بخونم و نظرم رو هم بگم
البته گفته با شم که من با يک ديدگاه کاملا بيطرف اين تاپيک رو خوندم و خدمت دوستان عرض کنم که هم IEو هم FFروي سيستم من نصب هستش و از هردوشون استفاده ميکنم و هيچ تعصب خاصي روي هيچ کدوم ندارم چون رشتم کامپيوتر هست و چندين ساله که با دنياي کامپيوتر و خصوصا دنياي اينترنت سر و کاردارم و به اين نتيجه رسيدم که دنياي کامپيوتر يک دنياي غير قابل پيشبيني است پش جانبداري و تعصب مانع از پيشرفت خواهد شد زيرا زماني که ما درگير اثبات قدرت برنامه مورد نظر مون هستيم يه برنامه قدرت مند تر ميادو کلي ازش عقب مي مو نيم خوب بگذرم
در هر صورت من نظرات همه دوستان رو خوندم و بعضي از اونا رو (البته با اجازه خودشون)اينجا ذکر مي کنم و نظر خودمو در ادامش ميگم:

يه کلام ختم کلام، فقط MSN Explorerاول اينکه اين تاپيک نظر خواهي نه تاپيک فقط و بايد دوم اينکه MSNوIEمال يه کمپاني هستند و msn يه shellاز ie هستش .

هيچ چيز نمي تونه جاي فايرفاکس رو بگيره
خوب دوست مون کا ش اول مي گفت جايگاه ffچيه بعد مي گفت هيچي نمي تونه جا شو بگيره بعدشم جا در کجا نزد يوزرها يا روي نت يا روي هارد pcشما:)

خدا لعنت كنه شركت موزيلا رو بدليل زدن اين مرورگر مسخرشخوب مفته ديگه پولي که واشي ندادي تازه طلب کار هم هستي

دوستاني که ميگن فايرفاکس خوبه آيا مرورگر MSN Explorer رو امتحان کردن يا نه ؟ جالبه همه جا از ieوffميگند اين دوستمون يه چيز ديگه فهميده.

محصول بازمتن که به اين راحتي ها باگ نداره!! باگ هاي محصولات بازمتن سريع برطرف ميشه(نمي دونم اين دوستمون از اصطلاحopen sourceچه جوري معادل باز متن رو استخراج کرده من که توي معني sourceمتني نديدم) درسته اين يک طرف قضيه است اما اگه خود patchبازم باگ داشته با شه چي چيزي که بار ها اتفاف افتاده.

وب، کلي استاندارد داره و بي پدر مادر نيست که اينطوري صحبت مي کني من کاملا با اين نظر موافقم و فکر کنم صاحب ieيکي از همن پدر مادرها شايدم پدر بزرگ مادر بزرگ باشه:)

من امتحان کردم، سگ زرد برادر شغاله!! مرورگر غير استاندارد، غير استاندارده، چه ظاهرش msn explorer باشه، چه IE. ضمن اينکه بعيد مي دونم ديگه توسعه پيدا کنه!!!!خوب آقاي مدير اول ميشه بفرمائيد اين استاندارد مرور گرها کجاست و کي اين رو تشخيص داده که محبوب ترين بروزر دنيا، از ديد شما غير استاندارد تلقي ميشه(واقعا شما بايد خوشحال باشي که مايکرو سافت روي ايراني ها زياد زوم نکرده وگر نه اين حرف رو اگه خارج از ايران ميزدي مسلما مايکرو سافت خسارتي ازت مي گرفت که اون وقت بشيني از ويندوز بد بگي ):)

ولي مايكروسافت به خاطر IE خودشو داره پاره ميكنه
اين دوستمون انگار به اطلاعات سري مايکرو سافت دست پيدا کرده:) آخه دوست من پاره کرده بخاطر چي بخاطر ff خوب اين نکته رو فراموش نکن که ffروي ويندوز نصب مي شه و اگه مايکرو سافت بخواد راحت ميتونه حال ffروبگيره درسته

آيا تا حالا ديديد و حس كرديد كه FireFoX طرفدارانش مردمي هستن؟ آيا خبر اينو شنيديد كه فاير فاكس با گوگل و real Network همكاري مي كنه؟ببخشيد مگه طرفداران ie غير مردمي هستن يا از کره ديگه هستن:D و اکه ffحالا داره با گوگل ,real networkکار ميکنه پس برو سابقه همکاري ماکروسافت رو با ترين هاي دنياي کامپيوتر بخون و فراموش نکن ff روي ويندوز نصب ميشه

فاير فاكس خيلي نياز به تبليغ داره در حالي كه IE به زور به همه تزريق شدهخوب اين يه عمر طبعيه انتظار نداشتي که ff رو به عنوان بروز پيش فرض روي ويندوز بزاره:)و فکر نکنم زوري در کار باشه زور اينه که حق انتخاب نداشته باشي ولي شما روي ويندوزت الان داري ارز بروزر رقب ie استفاده مي کني در سته :)

فقط فاير فاكس !
همينتعصب تو خون ما ايراني هاست به دليلش کاري نداريم کاش يه کم دلايل منطقي هم اورده بودي

نظر سنجي نتايج خودشو نشون ميدهخوب نظر سنجي تو دنيا داره ميگه ie

فايرفاکس خيلي کمتر از اينترنت اکسپلورر حافظه اشغال مي کنهخوب درسته چون حجمش يک چهارم ie

بسياري از کارشناسان مرورگر موزيلا فايرفاکس را بسيار برتر از مرورگر قديمي و معروف اينترنت اکسپلورر ميدانناولا اين کارشناسان کي هستن و آيا کارشناساني با لاتر از مهندسين مايکرو سافت فکر نکنم:) ثانيا اين مال قبل از ie7 هستش

ie7با اين همه سر و صدا هنوز بدترين مرورگر دنيا از لحاظ رعايت کردن استاندارد هاستآخه آقاي عزيز اين چه حرفيه که ميزني ميشه يگي اين استدلال از کجاست

چون موقع طراحي زرتي زرتي بايد Preview گرفت كه نكنه يه استايلو نتونه بخونه با اين استدلال شما پس بايد 3dmax هم نرم افزار بدي باشه چون به قول شما بايد هي زرتي زرتي رندر گرفت

من شخصا ممنون ميشم ما جاهل ها رو به حال خودمون رها کني و ديگه تو اين انجمن پستي ننويسي...
اميدوارم ديگه پستي از شما نبينم!!! و من واقعا به خاطر اين جواب آقاي به اصطلاح مدير متاثر شدم 1-وظيفه مديريته نه نااميد کرد 2- خوب اگه ايشون به هر دليلي داره اشتباه ميگه ما حق نداريم به شخصيتش توهين کنيم3-و اين رو فراموش نکن که بقاي اين فروم و مدير موندن تو بخاطر تک تک اين افراده و واقعا من با اين برخوردت از majidonline زده شدم

alireza-metal قربون ادم با شعور ..... اينو كه ديگه هر بچه دو ساله اي درك مي كنه حرف شما به پايه اساس هست فکر کنم اين تاپيک براي نظر خواهي بود نه قربون صدقه رفتن:D

ن که خيلي مخلصتم با اين avatari که بالا گزاشتي کلي حال دادي . دمت گرم خوب ديگه هر بدهي يه بستوني هم داره

بهتره اين تاپيک قفل شه چون علي رقم اينکه مطالب مفيد نداشته بعضي ها اطلاعات غلط هم ترويج مي کنن و شديدا هم پايداري مي کنن[/
QUOTE]يعني آقاي طرف دار ff مي خواي بگي طرفدار هاي ie دارند اطلاعات غلط ميدن در ضمن تشخيص قفل شدن يا نشدن با شما نيست (شايد هم با اين ديد از ff حمايت ميکني:D )
[QUOTE]عزيزم اکثريت با fire fox هست -- لطفا دقت کن ميشه يگي کجا اکثريت با ff هست (اميد وارم فکر نکني نظر 20-30 نفر ميتونه جايگاه ie رو تغيير بده)

متاسفانه که هميشه حق با اکثريت نيست تو يه جمعيتي معتاد زياد باشه حق با اونا هست يا حق با کساني که بهتر از اونا هستن و مريض نيستن اين دوستمون شوخيش گرفته ايشون نت رو به ترياک و کاربراشو به معتاد تشبيه کرده:D

دقيقا برنامه نويسان و طراحان وبي که از استاندارد چيزي حاليشونه و ميشه بهشون گفت طراح وب، فايرفاکس يا اپرا رو مي پرستند... (مفهوم اين حرفم رو تا زماني که طراحي استاندارد وب انجام ندي نمي فهمي بله پس يالاخره فهميديم آقاي مدير طراح حرفه اي وب هستند خوب آقاي حرفه اي شما که بايد بهتر بدونيد چرا طرفدارهايieبيشتر هستند

يقينا فايرفاکس انتخاب حرفه اي هاسبه قول يکي از همون طرفدارهاي ffشما از تک تک حرفه اي ها سوال کرديد البته اين جواب من نيست جواب يکي از ff پرستاس

احتمالا براي كسايي كه مي خوان زير استعمار مايكروسافت باقي بمون ميشه بگيد شما زير استعمار چه کمپاني هستي دوست عزيز مگه غير از اينه که مايکرو سافت غول کامپيوتره

بايد قبول کنيم ماکروسافت مي خواد قدرت اول باشه ! که هميشه نمي شه اما گذشته مي گه که همينطوريه چون هر جا احساس خطر کرده شديدا وارد عمل شده اين رو هم بدون که هنوز ff براي ie رقيب جدي نيست وگرنه مطمئنا دست به کار ميشد

صلا تو فروم مايکروسافت, بعد از انتشار نسخه ي 2 FF يه تاپيک زده شد با اين عنوان که به نظر شما Microsoft شانسي براي اثبات IE داره؟
ديگه چه بحثيه؟! امان از دست ما ايرانيها خوب مگه نظر خواهي بده تازه مگه با اين تاپيک ff يه شبه شد بروزر محبوب جهان مطمئن باش آينده سرنوشت خوبي رو براي ff رقم نخواهد زد حداقل با نام mozila ff

ولي Ff بنا به دلايلي عزيز تره اينم يه جور نظره ديگه خوب شايد دليل عزيز بودنش اينه که توصيهgf بوده است:D

کدوم ابلهي ميگه من Ie را دوست دارم آقاي سفير به نظرت ايني که نوشتي برعکشس صادق نيست پس يه کم بيشتر به نوشته هات فکر کن:)

مايکروسافت قرار بود ويستا رو طوري بسازه که کرک نشه ولي 24 ساعت بعد از انتشار نسخه فاينال يکي تونست با استفاده از يک ضعف تو بخش تايمر ويندوز اون تايمر 30 روزه رو از کار بندازهبله ولي فکر کنم شما تو چند خط بالاتر از هک يک نرف افزار به عنوان محبوب بودنش صحبت کردي درسته پس تکليف ما و خودتو روشن کن:D

مثل اينکه شما هر کاري ميکني تا اينکه ما رو قانع کني به اين که ie بهتره حالا چه با اطلاعات درست و البته بيشتر غلط ! که خب مسلما نيست و شکي در اين موضوع به هيچ عنوان نيست
کسي قصد قانع کردن نداره ولي واقعا اين دور از منطق نيست که غول کامپيوتر دنيا که دنيا رو متحول کرد بخواد جلوي يه بروزر 4 مگابايتي کم بياره گذشته پره از حوادثي که بر سر رقيباي مايکرو سافت اومده يا اونها رو خريده و درشو تخته کرده يا انچنان بلايي به سرشون آورده که خودشون درشون رو تخته کردند و رفتن و مي دونيد که ميتونه

واقعا باعث شرمه براي مايکروسافت - 16 در مقابل 56
شرم براي چي مگه يه نظر سنجي 60-70 نفري مي تونه جايگاه ie رو تغيير بده بعدشم به بين دوست من تو تمام نظر ات همه دوستداران ff فقط ميگن theme,و سرعت, امنيت که theme بيشتر مورد علاقه خانوم هاست،سرعت که تو IE7حل شده امنیت که اون هم حل شده ولی در مورد امنیت من از شما یه سوال دارم و امیدوارم جواب بدید چه جوری میشه باور کرد یه نرمافزار که توسط غول کامپیوتر دنیا نوشته میشه امنیتش پائیین ترا از یه برنامه OPEN SOURCEباشه که هر کی میتونه اون رو گشترش بده
و به بینیدآنچه که از گذشته آموختیم این بوده که وقتی مایکروسافت احساس کرده که امکان داره به نوعی منافعش به خطر بیفته به سرعت اون مسئله رو زیر پا له کرده که نمونه هاش بسیلر بسیلر زیاد است و ایت رو هم خاطر نشان کنم که هنوز FF برای IE خطری جدی نیست وگر نه الان مطمئنا خبری ازاین روباهآتشین نبود و مطمئن باشید که در آینده این اتفاق خواهد افتاد پس زود قضا وت نکنید و از سفسطه بافی هم اجتناب کنید این یک واقعیت است که آینده WEB BROWSER از آن MICROSOFT خواهد بود چه با نام IE و چه با نام دیگری شک نکنید

oxygenws
دوشنبه 20 فروردین 1386, 12:45
(نمي دونم اين دوستمون از اصطلاحopen sourceچه جوري معادل باز متن رو استخراج کرده من که توي معني sourceمتني نديدم) درسته اين يک طرف قضيه است اما اگه خود patchبازم باگ داشته با شه چي چيزي که بار ها اتفاف افتاده.
این صحبت رو تا حالا چندین بار انجام دادم...
همیشه این اشتباه هست....
تعدد باگ ها نشان صعف یک برنامه نیست... دیر رفع شدن باگ ها نشان ضعف اون ها است. که در این زمینه فایرفاکس از تمام مرورگر ها بهترین زمان رو داره (چیز عجیبی هم نیست، چون بازمتن می باشد)

من کاملا با اين نظر موافقم و فکر کنم صاحب ieيکي از همن پدر مادرها شايدم پدر بزرگ مادر بزرگ باشه
نه، اینطوری نیست. پدر و مادر اینترنت دانشگاه ها هستند... و در نهایت الان کنسرسیوم w3 طراح ساختار وب می باشد که microsoft هم یمی از اعضای خیلی زیاده اون هست (ولی قوانینش رو رعایت نمی کنه)

خوب آقاي مدير اول ميشه بفرمائيد اين استاندارد مرور گرها کجاست و کي اين رو تشخيص داده که محبوب ترين بروزر دنيا، از ديد شما غير استاندارد تلقي ميشه(واقعا شما بايد خوشحال باشي که مايکرو سافت روي ايراني ها زياد زوم نکرده وگر نه اين حرف رو اگه خارج از ايران ميزدي مسلما مايکرو سافت خسارتي ازت مي گرفت که اون وقت بشيني از ويندوز بد بگي )
http://w3c.org/
ظاهرا اصلا تا حالا طراحی حرفه ای وب نکردی :)

آخه آقاي عزيز اين چه حرفيه که ميزني ميشه يگي اين استدلال از کجاست
همین تاپیک رو درست بخون... چندین جاش عنوان شده :)

بله پس يالاخره فهميديم آقاي مدير طراح حرفه اي وب هستند خوب آقاي حرفه اي شما که بايد بهتر بدونيد چرا طرفدارهايieبيشتر هستند
سکوت می کنم :)

در نهایت لازم نیست به تمام بحث ها جواب بدی و هر صحبتی رو (از پست اول تا اینجا) کوت کنی...
و ترجیح می دم کمتر کنایه زده بشه و کمتر توهین بشه.

h.khafan
دوشنبه 20 فروردین 1386, 13:00
البته گفته با شم که من با يک ديدگاه کاملا بيطرف اين تاپيک رو خوندم و خدمت دوستان عرض کنم که هم IEو هم FFروي سيستم من نصب هستش

واقعا بی طرف بودی ممنون !!!!!

خوب عزیز جان اگه ie درست حسابی بشه که کسی کاری نداره باهاش بجنگه .بلکه ازش استفاده میکنه.
ولی شما و همه ی طرفدارای ie میگن اینده ازان ماستو از این جور چیزا.

یعنی شما به خاطر اینکه اینده ازان مایکروسفته (به گفته ی شما البته !) با همه ی مشکلاته ie کنار میایید تا در اینده ای که اصلا معلوم نیست کی به وقوع بپیونده مایکروسافت مرورگره عالی بده بیرون(خندم میگیره اینو میگم) و شما حالشو ببرید؟

خوب معلومه که با اینترنت کار نمیکنید و فقط میخواید نوار دور Ie طلایی بشه و دسکتاپتون قشنگ تر شه.
چون اگه با اینترنت کار میکردی در حد خیلی خیلی معمولی (عین خودم) از یه مرورگر دیگه استفاده میکردی .
حالا کو تا مایکروسافت یه مرورگر بهتر از ff بده بیرون............

ما در باره ی الان مرورگرها صحبت میکنیم (که صد البته آینده هم از همین الان روشنه ) ولی شما .......

[

TALENT
دوشنبه 20 فروردین 1386, 13:10
به بینید دوستان من از کل مطلب یه چیز رو فهمیدم با اینکه به قول شما طرفدارهای Ie کمتر از Ff هستند البته فقط و فقط تو این تاپیک ولی به بینید که چه جوری طرف دارهایie با دلیل و مدرک برتری را ثابت می کنند و شما طرفدارهای Ff به جای اینکه از در منطق وارد بشید فقط از جملات (من عاشق Ff هستم ،فقط Ffو...) به بینید من به غیر از دو سه مورد با استدلال چیز دیگه ای از Ff ندیدم ولی به عنوان یک کاربر معتقدم اینده از آن Ie ,microsoft خواهد بود
و اما آقای مدیر کاش شما با مسائل سلیقه ای برخورد نمیکردید مثلا خودت بدترین نوع جواب رو میدی و میگی امیدوارم دیگه تو این تاپیک پیدات نشه اما غافل از اینی که با نبود ما تو مدیر نخواهی بود که اینقدر سلیقه ای عمل بشه و چون طرفدارff هستی هرچه بقیه گفتند رو تذکر بدی ولی خودت بدترین حرفها روبزنی و به بدترین نحو جواب بدی و طرفدارهایff هر چی که بخواند دلشون بگن آقای سفیر راحت میگه کدم ابلحه میگه منieرو دوست دارم یا اون آقای دیکه خیلی راحت اطلاعات منطقی و با مدرک آقای Cmaxرو مشتی اطلاعات غلط قلمداد میکنه به بینید آقای مدیر من معتقدم باید برای همه ارزش قائل شد نه فقط وفقط برای اونایی که طرفدارماهستند ولی متاسفانه این نکته مدتی که تو این فروم از یاد رفته و چند تاپیک دیدم که به این قضیه اشاره شده آقای مدیر این رویکرد منفی رو باید عوض کرد وکرنه خودت خواهی ماند و آقامجید و این فرومو این نکته رو یگم که این تاپیک قبل از ورودcmax من رو یاد یه چت روم منداخت که همه درارن قوربون صدقه میرن و جوابهای یک خطی مینویسند ول خدایش خدایش بیطرفانه به قضیه نگاه کنیم اطلاعات Cmax بود که باعث شدff ها هم یه زحمتی به خودشون بدن و جوابشون از یکی دو تا خط تجاوز کنه و تازه بشه شبیه فروم
در ضمن در جواب سکوتت که نوشته بودی بگم کاش از اول سکوت کرده بودی و تا اینجا فقط و فقط تو همین تاپیک دو یوزر که میتونستند خودشون جند نفر دیگه رو به مجبد انلاین معرفی کنند از دست نمی دادی من واقعا متاسفم که تو اینطور به جای این که نقشت بی طرف باشه به عنوان مدیر جهت گیری یکطرفه و اون هم از روی نعثب و شاید اطلاعات کم همه طرفداران Ie رو فاقد هرگونه اطلاعات در مورد وب و طراحی وب فرض کردی و در مقابل طرفدارهای Ff همه انگار در نگارش W3cسهیم بودند

oxygenws
دوشنبه 20 فروردین 1386, 13:19
واقعا مقایسه از این طرف بدون دلیل بوده...

مقایسه مختصر مرورگر ها...

مقایسه اجمالی مرورگر ها:

مقایسه موتور های مرورگر ها:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_layout_engines

باز هم از این لینک ها هست...
سیامک جان، بد نیست آزمایش acid2 رو هم ببینی :)

اگر احیانا توانایی مطالعه این اطلاعات تخصصی رو هم داری می تونی اینو ببینی:
http://www.webdevout.net/browser-support
اگر هم سوادت به اطلاعات بالا نمی رسه می تونی اینو ببینی:
http://www.webdevout.net/browser-support-summary

oxygenws
دوشنبه 20 فروردین 1386, 13:26
Technology IE 6 IE 7 Firefox 2 Opera 9
HTML / XHTML 73% 73% 90% 85%
CSS 2.1 51% 56% 91% 94%
CSS 3 changes 10% 13% 24% 19%
DOM 50% 51% 79% 84%
ECMAScript 99% 99% Y Y

oxygenws
دوشنبه 20 فروردین 1386, 13:29
منطق من یا دوستان حرفه ای طراح وب رو استاندارد مشخص می کنه و علم و شعور....

من نمی رم برای بالا رفتن آمار Firefox دوستان و آشنایان ام رو جمع کنم تا بیان تو این تاپیک هم صدا با من داد بزنند یا با ID های متفاوتی که توی انجمن دارم بیام متعصبانه (منظورم بیشتر احمقانه است) چیزی بگم و از ID دیگهء خودم دفاع کنم.

CMAX
دوشنبه 20 فروردین 1386, 14:07
برادر Cmax مراقب باش و در پست هات توهین نکن...

برخی حرف های کنایه دار:

برخی توهین های غیر مستقیم به کاربران:
همین 10 نفر عاقل هم در بین این خیل متعصب جای بسی خرسندی
اقایون دارند تازه سفسطه بافی هاشونو به رخ من می کشن و کارشون به لفاضی کشیده

آدم جالبی هستی مدیر انجمن
تو توهین های دیگران رو نمی بینی توهین منو میبینی

سلیقه ای عمل کردنت رو به رخم نکش که من یکی حرفم رو می زنم و برام مهم نیست یه ادمی مثل تو
در موردشون چی فکر می کنه و چطور می خواد عمل کنه ...

در مورد مسئله ID هم مگه برادر من و یا دوست و یا همکارم و یاحتی آبدار چی شرکتمون که از همین خط اینترنت و IP استفاده می کنه و توی شرکت به صورت ابینترنت کانکشن شیرینگ Internet Connectionُ Shearing دیتا می گیریم حق داشتن ID و استفاده از مجید انلاین ندارند و یا اینکه هر یوزر حتما با یک IP باید وارد شود

مگه شما ها خودتون نرفتین جمعیت رو جمع کردین و اوردین اینجا افرادی که از اول بحث اصلا نبودند و او نا فط چرت و پرت گفتن اما حداقل این همکار من که چهار تا نکته با ارزش گفت

میشه از گند کاری و زیر ابی زدن های خودتون برام بگین و بی خودی به من تهمت نزنین

تو شعور و درک یه بحث منطقی و علمی رو نداری و برای کوبیدن طرف از هر کاری استفاده می کنی و واقعا نوبر بهاری ...

TALENT
دوشنبه 20 فروردین 1386, 14:22
بابا نمی تونی جواب منطقی به سوال های Cmaxبدی چرا Ban میکنی والا دمت گرم خوب خودت بشیت کلاهتو قاضی کن به بین تو و داردستت بیشتر توهین کردین یا Cmax می دونم که بعد از خوندن این مطلب من رو همban می کنی ولی مهم نسیت چون گفتن حقیقت ارزشش بیشتره

oxygenws
دوشنبه 20 فروردین 1386, 14:26
بابا نمی تونی جواب منطقی به سوال های Cmax بدی چرا Ban میکنی والا دمت گرم خوب خودت بشیت کلاهتو قاضی کن به بین تو و داردستت بیشتر توهین کردین یا Cmax می دونم که بعد از خوندن این مطلب من رو همban می کنی ولی مهم نسیت چون گفتن حقیقت ارزشش بیشتره
دلیلی نمی بینم شما ban بشید، چون توهین نکردید.
جواب شما دوستان و همکاران صمیمی رو هم در پست های بالا دادم.

TALENT
دوشنبه 20 فروردین 1386, 14:35
بابا حزب باد پیروز باد اینم از نکات قوت Ff
خداییش تکلیف ما روروشن کن مارو یک جا متهم میکنی به توهین و یه جا به ما تهمت Fake Id می زنی امایه جا به عنوان همکار و دوست صمیمی مطرح میشیم ما که تو کار ای شما موندیم خداییش اگه از Ban کردن Cmaxعرض شخصی نداشتی و عنوان کردی که Cmax توهین کرده آخه مرد خدا با اوصافی که شما میگی من که بیشتر توهین کردم

oxygenws
دوشنبه 20 فروردین 1386, 14:38
جواب شما دوستان و همکاران صمیمی رو هم در پست های بالا دادم.
منظورم از دوستان و همکاران، رابطهء شما و cmax بود :)
ضمن اینکه اگر علاقه مندی و درخواست ban شدن داری، مشکلی با ban شدنت نیست.

Ali_ix
دوشنبه 20 فروردین 1386, 14:39
بابا حزب باد پیروز باد اینم از نکات قوت Ff
خداییش تکلیف ما روروشن کن مارو یک جا متهم میکنی به توهین و یه جا به ما تهمت Fake Id می زنی امایه جا به عنوان همکار و دوست صمیمی مطرح میشیم ما که تو کار ای شما موندیم خداییش اگه از Ban کردن Cmaxعرض شخصی نداشتی و عنوان کردی که Cmax توهین کرده آخه مرد خدا با اوصافی که شما میگی من که بیشتر توهین کردم
کاربر CMAX رو بنده Ban کردم، به علت توهینی که سراسر پستهاش بود.
شما صحبتهاتون رو در چاچوب تاپیک و جو مناسب انجمنها اعلام کردید. پس دلیلی وجود نداره بن بشید.

موفق باشید

_CMAX
دوشنبه 20 فروردین 1386, 14:53
شما صحبتهاتون رو در چاچوب تاپیک و جو مناسب انجمنها اعلام کردید. پس دلیلی وجود نداره بن بشید.

موفق باشید

سلام

بالفرض که بن کنید شما که نمی توانید مشکلات کلی مجید انلاین رو اینجوری با بن کردن متوالی
رفع و حذف کنید
شما با این ساختار - کاربرانی که حداقل برای دیگران ارزش قایل بودند و از نظر بار علمی بالا هستند رو هم
به صورت کلی از این محیط متنفر می کنید اینکه این مدیر بخواد اعمال نفوذ کند و اعضایی که مخالف
میلش پاسخ ارایه می کنند را بن کنند نشان دهنده همان ضعف همیشگی ما ایرانی ها در مواجه با
رای مخالف و نظر منتقدانه است که خیلی راحت به احمق و ابلهو نفهم و ... رجوع داده می شویم

به هر حال خوشا به حال شما ها و این طرز رفتار مضحک شما

_CMAX
دوشنبه 20 فروردین 1386, 15:23

در صورتی که من توهینی به کاربری یا کاربرانی کردم چرا هیچ اعتراضی از جانب انها صورت نگرفته و تنها این مدیر
انجمن است که از این بابت شاکی به نظر می رسد ؟
چرا هیچ کس دیگری نگفت که اقا توهین نکن ؟
چرا هرجور لحن و لفظی از جانب دیگران برای مدیر انجمن بلا مانع است سخن حق ما سخت و دشوار ؟
اگر شما واقعا غرض شخصی ندارید لطفا نوشته کاربری را در اعتراض به گفتار من مشخص کنید ؟

Ali_ix
دوشنبه 20 فروردین 1386, 15:40
در صورتی که من توهینی به کاربری یا کاربرانی کردم چرا هیچ اعتراضی از جانب انها صورت نگرفته و تنها این مدیر
انجمن است که از این بابت شاکی به نظر می رسد ؟
چرا هیچ کس دیگری نگفت که اقا توهین نکن ؟

من و سایر مدیران نیازی به گزارش و اعتراض کاربران برای جلوگیری از توهین نداریم! هر جا توهین مشاهده بشه تذکر داده میشده و در نهایت اخطار داده میشه.
زمانی که اخطارهای یک کاربر زیاد بشه به طور خودکار Ban میشه!

توی همین تاپیک oxygenws به شما در مورد لحن ناماسب خیلی محترمانه اخطار داد و توجه نکردید.
اخطار من به آخرین پست کاربر قبلیتون بو که باعث Ban شدنتون شد.

چرا هرجور لحن و لفظی از جانب دیگران برای مدیر انجمن بلا مانع است سخن حق ما سخت و دشوار ؟
اگر شما واقعا غرض شخصی ندارید لطفا نوشته کاربری را در اعتراض به گفتار من مشخص کنید ؟

من نه توهینی از جانب oxygenws به شما میبینم! و نه هیچ سخن حقی در این مطالب:

مگه شما ها خودتون نرفتین جمعیت رو جمع کردین و اوردین اینجا افرادی که از اول بحث اصلا نبودند و او نا فط چرت و پرت گفتن اما حداقل این همکار من که چهار تا نکته با ارزش گفت

میشه از گند کاری و زیر ابی زدن های خودتون برام بگین و بی خودی به من تهمت نزنین

تو شعور و درک یه بحث منطقی و علمی رو نداری و برای کوبیدن طرف از هر کاری استفاده می کنی و واقعا نوبر بهاری ...

لطفا بیشتر از این به شخصیت و سابقه خودتون لطمه نزنید.
موفق باشید

shirini_forush
دوشنبه 20 فروردین 1386, 16:05
خدمت آقای Talent عرض کنم که دو تا از حرفای منو کوت کردی.
اولی که جوابت هیچ ربطی نداشت و حرف منم مشکلی نداشت.
دومیشم که سوتی فرمودید. از اول بخونید متوجه میشید.
من نه به کسی توهین کردم نه نظر شخصیم رو گفتم. هیچ جا هم تعصب به خرج ندادم. اگر هم در و دیوار دنیا Ie یا Ff باشه هم به حالم فرقی نداره.
شاید بهتره تو قوانین انجمن اظافه بشه که تاپیک نظر سنجی هم ممنوع!!!
چون غالب نظر سنجی ها به اینجا میکشه...

shirini_forush
دوشنبه 20 فروردین 1386, 16:22
می دونم که بعد از خوندن این مطلب من رو همban می کنی

... و مطلب به اینجا میرسه که:
پليس جكي جان و بروسلي رو گرفته بوده داشته ميبرده بازداشتگاه...
يه تركه خودشو وسط جكي جان و بروسلي جا ميكنه ميگه ما سه تا رو كجا ميبريد!!!!

(البته این ترک محترم وطنی نبوده! توهین نباشه!!!)

onlymhb
دوشنبه 20 فروردین 1386, 19:52
شاید بهتره تو قوانین انجمن اظافه بشه که تاپیک نظر سنجی هم ممنوع!!!
چون غالب نظر سنجی ها به اینجا میکشه...

من میدوم این بخاطر این هست که ما ایرانیان، مخصوصا خودم قدرت نقد پذیری را نداریم و اول همه به خوم میگم
ماها در هر محیطی بالخصوص کاری هیچ وقت از معلومات علمی که با دلایل قوی محکمی که به ما ارائه می شود رو نمی پذیریم و هیچ وقت نمی توانیم قبول کنیم که سواد کسی ممکن است بیشتر ما باشد و متانت در کارمان نیست و نمیتوانیم پیشرفت کسی رو تحمل کنیم

همین جا یه خواهش از کلی دوستان دارم که مجید آنلاین را به محیطی تبدیل کند که همه از همدیگر چیزی یاد بگیریم و نه به محیطی تبدیل کنیم که پر از کینه و ... باشد:) :) :) :) :)

به امید خداوند همگی موفق باشید

vrwh
دوشنبه 20 فروردین 1386, 20:04
منم با فایر فاکس راحت ترم

AMiR
سه شنبه 21 فروردین 1386, 00:22
خيلي خوشحال ميشم بدونم طرفداران چشم و گوش بسته Ie اگه مرورگر پيش فرض ويندوزشون Ff بازهم سراغ Ie مي رفتن يا نه !

يه چيزه ديگه ! ،همه چيز كه سرعت نيست!

ازنظر من Ie‌خيلي ريسورس مي كشه وقتي هنگ كنه ، در سيستم هاي نرمال يعني هنگ كامل ويندوز ،!!! اي خيلي ، خيلي بده
تازه بعد از ريست شدن احتمالي سيستم ،‌يه چيزي هم از شما طلبكاره !!!

AMiR
سه شنبه 21 فروردین 1386, 08:46
اينم بخونيد بد نيست :
http://www.pcworld.com/article/id,118959-page,1/article.html

VAHID216
سه شنبه 21 فروردین 1386, 19:04
دوستان مبحث جالبی رو در اختیار دوست عزیز Cmax گذاشتن و این نشون می ده روز به روز به طرفداران و کاربران Firefox اضافه می شه. ولی Cmax جان باید یه چیزی رو من به شما بگم ، پایه و هسته گوگل فایت می دونید چیه؟
دقیقا ریتم منظم و اصولی و منطقی نداره فقط به تعداد دفعاتی که جمله به کار رفته اکتفا می کنه . پس اماری که می ده فقط جنبه خنده داره.
به هر حال این طور که امار نشون می ده فعلا کاربران Firefox راضی تر هستند و بیشتر هم حرفه ای.
موفق باشید

AMiR
سه شنبه 21 فروردین 1386, 19:25
منم نميدونم چرا بدجور با ie حال ميكنم!

قابل توجه عاشقان iE !!
يكي ديگه از كاربران شما

4bagh
سه شنبه 21 فروردین 1386, 21:12
اینکه دیگه بحث نداره
Just FIREFOX

فایرفاکس انتخاب حرفه ای هاست

اما خداییش بهترین تی شرت دنیا تی شرت امیره! :دی

shirini_forush
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 22:05
ممنون از مدیر و دوستان. دوتا نکته:
- فکر کنم CMAX جان دیگه نمیان ( من بر خلاف این که با بعضی صحبت های ایشون مخالفم ولی از رفتنشون هم خیلی متاسفم)
- بهتره بیشتر تو تاپیک ها دقت کنیم. مثلا لزومی نداره امیر جان به طرفداران IE بگن چشم و گوش بسته.( قصد جسارت ندارم)
(این نکته نیست!!) خوب بود تو همه انجمن های نظر پرسی افراد میومدن نظرشون رو میگفتن و منتظر میشدن تا جایی که حرف درست و مستندی برای گفتن دارن پست بعدی رو بزنن. نه این که دیویست بار بگن "عشق من فایر فکس"، "جیگر IE رو بخورم"، "اپرا یه چیز دیگست"، "فقط...". در ضمن باید هممون از زمینه های توهین هم جلوگیری کنیم.
فکر نکنم جناب CMAX تو خیابون راه بره به همه توهین کنه. احتمالا چیزی بوده که کار به اینجا کشیده. اما ایشون Ban شده و بقیه راحتن. (CMAX هم پسر خاله من نیست. اگر این اتفاق برای کس دیگه ای هم افتاده بود اینا رو میگفتم - خوبه جای فکر کردن به جواب خودمون رو جای CMAX بزاریم)

AMiR
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 22:40
قبول دارم !

تند رفتم

ويرايش شد!

shirini_forush
پنجشنبه 23 فروردین 1386, 11:48
ممنون کاش همه مثل شما منطقی و بی آلایش بودن...
(به بقیه جسارت نشه ها!)

sepi90
پنجشنبه 23 فروردین 1386, 14:43
من با مرورگر slimbrowser کار ميکنم و تمام مرورگرهايي رو که دستم رسيده رو هم امتحان کردم به نظرم اين از همه بهتره .. نه مثل فاير فاکس و اپرا با فايل هاي فلش مشکل داره و نه مثل اينترنت اکسپلورر گير ميکنه ... نه مثل فست بروزر دير بالا مياره ... تازه خيلي از امکات رو هم دم دست داره که کار رو راحت کرده ... خيلي راحت ميشه اسکريپت ها و کدهاي سايت ها رو کنترل کرد که چه کدايي اجرا نشن ... زبان فارسي رو هم خيلي عالي ساپورت ميکنه و حتي امکان تغيير زبان به فارسي رو هم داره ...

اينو از اين آدرس ميتونين دانلود کنين : http://www.flashpeak.com

h.khafan
پنجشنبه 23 فروردین 1386, 14:55
سایتش باز نمیشه !!!

onlymhb
پنجشنبه 23 فروردین 1386, 16:21
دوستان یک سری به سایت زیر بزنند بد نیست و خودشون نظر بدهند

http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html

متوجه میشند که Opera ... و میتونم به جرئت بگم که حداقل FF در 98% موارد مقایسه شده در زیر مرورگر محبوبم Opera قرارگرفته :cool: :cool:
قابل توجه برای دوستان اگه روی سر ستون موجود در هر جدول کلیک کنند جداول نمایش داده شده Sort شده و بهترین مرورگر موجود اولین فیلد و سطر جدول در آن مقایسه قرار می گیرد
موفق باشید

onlymhb
پنجشنبه 23 فروردین 1386, 16:23
اگه دوستان یه نگاه به اینم بندازند بد نیست

http://www.pcworld.com/article/id,118959-page,1/article.html

اینم یه لینک مخصوص مقایسه امکان استفاده مرورگرها در سیستم عامل های مختلف

http://www.aadmm.de/en/multios.htm

_CMAX
پنجشنبه 23 فروردین 1386, 16:32
سلام دوستان
من اگه بحث رو شروع کردم تنها به خاطر این بود که تو این زمینه کار کرده بودم و خوب عمری رو صرف کارای
وب و فلش و این دنیا کرده بودم و نه به خودم مغرورم و نه اصولا ادم غیر منطقی هستم که حداقل خیلی از
شما ها منو تو انجمن فلش می شناسید و خوب دیدید که تو تاپیکهای حاشیه ای اصلا دخالتی نمی کنم
و تنها تاپیکهایی که می تونم کمک کسی کنم و یا کاری از دستم بر می اومد جواب می دادم

اینجا مشکل با جناب oxygenٌُws شروع شد و نوع برخورد ایشون من جون از IE طرفداری می کردم به نفهم
و تاپیکهای غیر علمی متهم شدم و حالا مگه چند تا تاپیکهای FF ی ها علمی بود ایشون بدون دلیل به من
اخطار داد و در برابر دوستی که گفته بود ...امیدوارم مشت محکمی به دهن استکبار زده باشی ... و
نوشته های دیگران و کنایه هاشون ساکت بود این عکس العمل برای منی که حداقل 7 سال بزرگتر از
مدیر انجمن بودم و البته خیلی افراد دیگه حاضر در تاپیک خوب واقعا سخت می اومد که به پاسخهای
احمقانه و یا شعور پایین نسبت داده شوم شاید بر خورد نادرست ایشون و باقی بچه ها جو تاپیک رو به اینجا
کشوند اما نکه اینجاست که واقعا کی بار علمیش بیشتر و کی حرفه ای تر است ؟
کدوم مسئله بیانگر حرفه ای بودن مدیران انجمن و سند بودن حرفاشون هست ؟
کجا مشخص می شه که یک نفر که مدیر انجمن هست درست میگه یا یه نفر کاربر ؟

زمانی که ایشون به یک کاربر می گوید امیدوارم دیگه از شما تاپیکی نبینم خوب مطمئنا با من هم
این رفتار را می کند و خیلی راحت Ban...
که چی حالا مگه اینجا جز اینکه من کمک بقیه می کردم برای من سود دیگری داشت ؟
جز اینکه من دانشم رو راحت و تجربه کاریم رو صادقانه به دوستان فروم فلش ارایه می کردم عاید دیگری داشتم ؟
مگر برای من مجید انلاین حکم نفس و اب رو داره که به خوام اینجوری مشکل پیدا کنم ؟

این من نیستم که ضرر می کنم اون کاربرانی متضرر هستند که میان اینجا تا رفع مشکل کنند و با این برخوردها
کسی زحمت کمک به اونا رو به خودش نمی ده و ما هم یکی مثه همه ...که خودتان خوب می دانید این
مسئله هزاران بار در مجید انلاین اتفاق افتاده و کاربران قدیمی و حرفه ای زیادی به خاطر همین برخوردها
انجمن را ترک کرده اند ؟

اقای مدیری که بدون شناخت از طرفش برخورد غیر عاقلانه می کند در هر صورت و با مواجه با هر شخصیتی
باید منتظر جواب متقابل باشد و زمانی که کم می اورد کاری جز حذف طرف از سیستم نخواهد کرد و این
متاسفانه رفتار همه ما ایرانی ها است در برخورد با نظر مخالف و انتقاد است
همیشه تخریب شخصیت و از بین بردن انگیزه طرف در ارایه نظراتش راحت ترین عملکرد ما با شخص مخالف است
بدون در نظر گرفتن ارزش رقابت و نکات قوت رقیب .

در این بین و نهایتا من اگه توهینی به کسی کردم واقا متاسفم و خالصانه عذر می خواهم اما چیزی اینجا اتفاق افتا د که برای من عجیب و غیر قابل باور بود و تاثیر بدی
بر ادامه رابطه من با مجید انلاین گذاشت .

به هر حال امیدوارم موفق و سربلند باشید اما مجید انلاین با ادامه این رفتار راهی به جایی نخواهد برد

shirini_forush
پنجشنبه 23 فروردین 1386, 21:32
CMAX جون من تو یکی از تاپیک های اخیر نظرم رو گفتم. البته ظاهرا Ban کار اکسیژن جون نبوده.
ولی من همینجا از oxygenws و بقیه مدیر ها میخوام این قضیه رو به خوبی حل و فصل کنن. من واقعا هر وقت میام تو این تاپیک از فکر کردن به اتفاقایی که افتاد اذیت میشم.

oxygenws
جمعه 24 فروردین 1386, 10:40
مسلما اگر پاسخ بدم انجمن به گند کشیده میشه و کوت بازی دوباره شروع میشه. هر کس با رفتار من در این تاپیک مشکل داشته بهم PM بزنه تا ایشون رو از جریانات با خبر کنم. (البته به جز برادران CMAX و TALENT و CMAX_ که خود در جریان کامل رفتار ها و افکارشون هستند.)

برادر CMAX باز هم به شما در مورد رفتارتون اخطار می کنم، فقط توهین کردن باعث ban شدن نمی شه.

امیدوارم دیگه صحبتی از این دست توی این تاپیک نشه.

zfarhad2003
جمعه 24 فروردین 1386, 15:31
من نمی دونم چرا قبل از این Cmax خیلی خوب تویه این تاپیک بحث می کردیم و مشکلی هم پیش نیومده بود یعنی هرکسی نظر خودش رو با دلیل و مدرک (یا بدون دلیل و مدرک) می گفت و بقیه هم گوش می دادن ولی به نظر من طرز بیان این Cmax جوری بوده که تاپیک ناخودآگاه به سمت همچین وضعی پیش رفته. قبل از ایشون 15 سفحه بحث بوده بدون کمترین توهین. پس مشخص است که مشکل از کجاست

DrXoX
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 03:07
سلام
بهترین مرورگر ها
Fire Fox
Opera
IE

mamoolhacker
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 07:41
من ميگم فقط اپرا !!!!!
بعدش فايرفاكس
حالا ie هم ميشه اين اخرا جا داد

VAHID216
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 11:44
اپرا خوبه ولی نتونسته نظر بیشتری ها رو جلب کنه اما فایر فاکس با اکستنشن هاش واقعا عالیه :d.

4bagh
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 12:29
همه چیز از نتیجه نظرسنجی معلومه بازم میگم ( ببخشید فریاد می زنم ):

Just FireFox

shirini_forush
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 16:21
20 صفحه نوشته شده. کلی دعوا شده. یکی از عزیزان ban شده. همه نظرا رو ده بار گفتن.
نظر سنجی هم که نتایجش اون بالاست...
بی خیال دیگه!!! :D

VAHID216
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 20:56
safir187 جان حرفت کاملا درسته ولی خوب این مبحث هر پند وقت یکبار مثل اینکه باید بیاد بالا:d البته باید هم حق داد چون مبحث مهمی هم هست.

mamoolhacker
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 14:41
فاير فاكس هميشه خوب نيست گاهي اوقات اكسپلولر سرعتش بالا تر از فاير فاكسه اما اپرا هم سيستم ايميل داره هم قسمت دانلود فايلش توپه هم ... توپه

sarsam
دوشنبه 11 تیر 1386, 08:54
سلام فکر می کنم من باید سوالم اینجا مطرح کنم من از opera استفاده می کنم ولی لین اواخر هر از چند گاهی با صفحه کلید مشکل پیدا می کنه یعنی اصلا اونو نمی شناسه و من نمی تونم چیزی تایپ کنم ترو خدا راهنمایی کنید

majid2x
دوشنبه 11 تیر 1386, 11:59
1.:oops: Opera
2.FF
3.IE

http://img.majidonline.com/pic/97523/opera.png

Mrx
دوشنبه 11 تیر 1386, 18:47
1.:oops: Opera
2.FF
3.IE

http://img.majidonline.com/pic/97523/opera.png

1- Opera
2- IE 7.0

6166
جمعه 15 تیر 1386, 13:47
من ميگم فقط opra

Shouli
شنبه 16 تیر 1386, 06:08
FireFox بهترین مروگره ... @

thekhosrow
یکشنبه 17 تیر 1386, 00:53
اونلي FF ! :lol:

bijan63
سه شنبه 30 مرداد 1386, 03:47
از نظر سرعت اول opera بعد firefox

mamoolhacker
سه شنبه 30 مرداد 1386, 06:43
ايول !
اگر چه كه من فعلا دارم از فاير فاكس استفاده ميكنم اما توي سذعت فقط Opera رو قبول دارم

ALI KONKORY
پنجشنبه 29 شهریور 1386, 13:10
فایر فاکس مرورگر خوبی است اما نقطه ضعف هایی در کارکردن در اف لاین دارد . اما باز هم به دیگر مرورگر ها برتری دارد .

VAHID216
شنبه 31 شهریور 1386, 17:01
البته درسته ولی توس نسخه 3 که منشتر شد این مشکل تا حدود بسیار زیادی بر طرف شد و حتی دست اپرا رو هم بست از نظر سرعت 2 ثانیه سریع تر :d

RainDigital
شنبه 31 شهریور 1386, 20:03
ما یه بار اومدیم Msn کار کنیم انقد پیچوندمون بی خیال شدیم! ولی گرافیکش خیلی بالاس. یه چیزایی توش نهفته باید باشه...البته نظر شخصیمه

leili1
شنبه 31 شهریور 1386, 20:21
firefox

Patris Net
پنجشنبه 19 مهر 1386, 05:10
منم چند وقتيه فايرفاكس رو نصب كردم
آخه ديدم خيليا ازش تعريف ميكنن !
درسته مزاياي زيادي نسبت به اينترنت اكسپلورر داره اما يه سري عيب ها داره كه بد جوري حال آدمو ميگيره مثلا يكيش اينه كه عكس ها save نميكنه بلكه دانلود ميكنه !
دوميش اينه كه يه آدرس رو واسه save به صورت default نگه ميداره و مثل اينترنت اكسپلورر نيست كه آدرس save فايل هاي مختلف رو از هم تميز بده !

light
دوشنبه 23 مهر 1386, 04:34
فقط Mozilla FireFox

life_gombin
چهارشنبه 16 آبان 1386, 14:27
از نظر منم Fire Fox بهتره آخه سرعتش بالاست

VAHID216
چهارشنبه 16 آبان 1386, 15:37
نسخه 3 رو اگر دوستان ببینن از نظر سرعت بالاتر رفته و سریع ترین مرور گر دنیا هست و از نسخه جدید اوپرا 1ثانیه خورده ای سریع تر هست.

the-MA
پنجشنبه 17 آبان 1386, 06:58
سلام...
انگار خیلی دیر اومدم ...

مثل اینکه یه کم همه جو زده شدنا !!!
نظر همه انگار یکصدا فایر فاکس هستش ؟؟؟

منم از اپرا و فایر فاکس و خیلی چیزای دیگه استفاده کردم ...

از نظر سرعت قوی ترین همون فایر فاکس هستش اما ...
هر وقت رفتین طراحی وب رو یاد گرفتین متوجه میشین که هنوز هم اکسپلورر حرف اول رو میزنه چون اپرا و فایرفاکس نمیتونن بعضی از کدهای جاوا رو ساپورت کنن ...

همین سایت هایی که لینک های متحرک دارن با مرورگرهای مختلف شیوه نمایششون هم فرق میکنه ولی ...

ولی هنوز چیزی نتونسته روی دست اکسپلورر بیاد که البته ...
فایر فاکس داره زور خودش رو میزنه و البته ...
این اپرا هم که روزی یه دونه مرورگر تازه میده (:d)

با اجزاه همگی ...!

pedramr
یکشنبه 20 آبان 1386, 17:51
.. از نظر سيستم Cache من Opera رو پيشنهاد مي‌كنم ، چون خيلي سريع سايت‌هاي مختلف رو باز مي‌كنه و كمترين تبادل ديتا رو داره و امكانات عجيب‌غريبي براي دسترسي سريع به سايت‌ها داره.

Fire Fox هم واقعاً معركه است ، اما خوب بعضي سايت‌ها هستن كه با Explorer خوب باز ميشن و توي فايرفاكس خراب ميشن كه اومده‌ان يه پلاگين به فايرفاكس داده‌ان كه از هسته اكسپلورر هم بتونه استفاده كنه. اما من واقعاً فايرفاكس رو به همه اينها ترجيح ميدم چون خيلي قوي و مستقل كار كرده. حتا يادمه فونت‌هاي يه سايت توي ويندوز 98 خوب نشون نمي‌داد اما فايرفاكس رو كه نصب كردم درست شد.

جناب Explorer هم كه آدم رو مي‌زائونه تا يه سايت باز كنه. به جاش اونهايي كه اصرار دارن با اين كار كنن ، مي‌تونن Avant رو نصب كنن كه از اكسپلورر استفاده مي‌كنه ولي سريعترش مي‌كنه و امكانات بهتري هم اضافه داره.

..

Ali_ix
یکشنبه 20 آبان 1386, 19:34
هر وقت رفتین طراحی وب رو یاد گرفتین متوجه میشین که هنوز هم اکسپلورر حرف اول رو میزنه چون اپرا و فایرفاکس نمیتونن بعضی از کدهای جاوا رو ساپورت کنن ...

همین سایت هایی که لینک های متحرک دارن با مرورگرهای مختلف شیوه نمایششون هم فرق میکنه ولی ...

ولی هنوز چیزی نتونسته روی دست اکسپلورر بیاد که البته ...

به نظر میاد شما خودتون باید کمی مطالعه و تجربتون رو در زمینه طراحی وب بیشتر کنید.
چیزی که الان معمولا بین 20 تا 30 درصد توان و انرژی طراحان وب رو میگیره رفع نواقص و باگهای IE برای نمایش صفحات استاندارد با روشهای جانبیه.

توصیه میکنم برای مطالعه سطح پشتیبانی مرورگرها این لینک رو ببینید: http://www.webdevout.net/browser-support
یا اگر خواستید فقط خلاصه اونرو ببینید: http://www.webdevout.net/browser-support-summary

فکر نمیکنم جای بحثی در مورد میزان پشتیبانی IE از CSS و X/HTML در بین باشه. در مورد جاوا اسکریپت که فرم استانداردش ECMAScript هست هم نتیجه رو میبینید.

البته ممکنه منظورتون برخی کدهای غیر استاندارد مختص مایکروسافت باشه که طبیعتا نباید انتظار داشته باشید جز محصولات همون شرکت چیز دیگه ای ازش پشتیبانی بکنه. به اینجور خصیصه ها vendor type میگند و معمولا فراگیر و همه‌گانی نمیشند.
مثل اینکه بگیم چرا خصیصه moz-border-radius در css که فقط در مرورگرهای gecko based (موزیلا، فایرفاکس و ...) گوشه‌های کادرهارو گرد میکنه در IE یا Opera کار نمیکنه!

خیلی ها ممکنه بر حسب عادت، عدم شناخت، سلیقه یا ... با IE کار کنند. ولی قطعا کسی نمیتونه بگه به خاطر سرعت بیشتر، امنیت بیشتر، حرفه ای تر بودن یا استانداردتر بودن(!!) با IE کار میکنه.

موفق باشید.

the-MA
دوشنبه 21 آبان 1386, 03:09
به نظر میاد شما خودتون باید کمی مطالعه و تجربتون رو در زمینه طراحی وب بیشتر کنید.
چیزی که الان معمولا بین 20 تا 30 درصد توان و انرژی طراحان وب رو میگیره رفع نواقص و باگهای IE برای نمایش صفحات استاندارد با روشهای جانبیه.

توصیه میکنم برای مطالعه سطح پشتیبانی مرورگرها این لینک رو ببینید: http://www.webdevout.net/browser-support
یا اگر خواستید فقط خلاصه اونرو ببینید: http://www.webdevout.net/browser-support-summary

فکر نمیکنم جای بحثی در مورد میزان پشتیبانی IE از CSS و X/HTML در بین باشه. در مورد جاوا اسکریپت که فرم استانداردش ECMAScript هست هم نتیجه رو میبینید.

البته ممکنه منظورتون برخی کدهای غیر استاندارد مختص مایکروسافت باشه که طبیعتا نباید انتظار داشته باشید جز محصولات همون شرکت چیز دیگه ای ازش پشتیبانی بکنه. به اینجور خصیصه ها vendor type میگند و معمولا فراگیر و همه‌گانی نمیشند.
مثل اینکه بگیم چرا خصیصه moz-border-radius در css که فقط در مرورگرهای gecko based (موزیلا، فایرفاکس و ...) گوشه‌های کادرهارو گرد میکنه در IE یا Opera کار نمیکنه!

خیلی ها ممکنه بر حسب عادت، عدم شناخت، سلیقه یا ... با IE کار کنند. ولی قطعا کسی نمیتونه بگه به خاطر سرعت بیشتر، امنیت بیشتر، حرفه ای تر بودن یا استانداردتر بودن(!!) با IE کار میکنه.

موفق باشید.

خیلی خیلی ممنونم دوست خوب
هم به خاطر لینک مقاله ها و هم به خاطر توضیحات
(واقعا حق با شماست ... اما راستش رو بخواین من منظورم فیلتر های غیر استاندارد نبود
که صد البته در این موضوع شما حق دارید
راستش منظور من فقط جاواهایی بود که در مرورگهای مختلف به شکل های مختلف نمایش داده میشن
و تا اونجایی که من دیدم این کدها در اکسپلورر به طور کامل و در فایر فاکس با کمی اشکال و در اپرا گاهی با اشکال اساسی نمایش داده میشن ...!!!)

ولی خوب با این همه نکاتی که بیان کردید واقعا نمیدونستم و ازتون ممنونم که لایق دونستید و جواب دادید
بازم تشکر :)

pedramr
دوشنبه 21 آبان 1386, 07:27
.. اتفاقـاً اين طراح وب هستش كه بايد خودش رو با شرايط وفق بده نه ابزارهاي نمايش يا بازديدكننده‌ها. من خودم از يكي از سرويس‌هاي بسيار جالب گوگل استفاده مي‌كنم به اسم Analytics . در اين سيستم بازديدهاي بي‌نهايت سايت رو ميشه ردگيري كرد. اينكه چند درصد از چه كشوري و شهري ميان ، از چه سايتي يا لينكي ميان ، چند دقيقه مي‌مونن ، چه نوع اينترنتي دارن ، از چه كلمه‌اي توي سرچ ميرسن به اينجا ، و خلاصه اينكه از چه سيستم‌عاملها و مرورگرهايي استفاده مي‌كنن. الان تقريباً همه از اكسپلورر استفاده مي‌كنن ، يعني كاربرهاي نرمال اينترنت عقلشون به چيز ديگه‌اي نميرسه. من خودم تمام كدهايي رو كه توي موزيلا يا اكسپلورر فقط كار مي‌كنن مي‌شناسم ولي طراحي درست اونه كه همه جا يك‌جور جواب بده و يا اينكه تغييرات جزئي باشن و سايت رو غيرقابل استفاده نكنن. هر چند كه ميشه با يك خط اسكريپت هم مرورگر رو تشخيص داد و پيام مناسب صادر كرد يا اينكه در نهايت دو طرحي مختلف براي سايت داشت ..

VAHID216
پنجشنبه 24 آبان 1386, 08:06
من این جمله شما رو نادیده می گیرم :)

و تا اونجایی که من دیدم این کدها در اکسپلورر به طور کامل و در فایر فاکس با کمی اشکال و در اپرا گاهی با اشکال اساسی نمایش داده میشن ...!!!)
خوب این به طراح بستگی داره که بخواد با چه سیستمی هماهنگی بیشتری داشته باشه . و الان همه دارن می رن طرف FireFox دلیلش رو توصیه می کنم شما خودتون تحقیق کنید.
موفق باشید

Seyyed Ali Hashemian
یکشنبه 04 آذر 1386, 04:16
خوب این تا حدی سلیقه ایه اما...
باید به قابلیت‌های و امکاناتشون هم توجه نمود!

اینترنت اکسپلور
تا حدی خوش دست تر از بقیست:
چون همیشه در دسترس بوده و بهش عادت داریم و نیاز به دانلودش نداریم ولی جای تغییرات نداره و یه جوری تحکمانه نمیگذاره هرجور که می‌خواهیم ازش استفاده ببریم و هر وصله و ترکیبی که می‌خواهیم بهش بچسبونیم!

ام اس ان
خیلی خوشگل و باکلاسه !
ولی کمتر قابل استفاده است مگر اینکه بری و یک ایمیل هات میل یا ام اس ان برای خودت درست کنی که کلی مکافات و زحمت داره و هر کسی از عهدش بر نمی یاد بیشتر اونهایی که ویندوز دارن حتی یک بار هم به سراغش نمی رن!

اپرا
نسل برنامه نویس‌ها رو می طلبه که به عشق امکانات حرفه ای و برای سرعت بیشتر برن و دانلودش کنن. انصافا محیط چندان دلچسبی نداره و بیشتر تداعی گر استحکام و حرفه ای بودنه! و چندان نمیشه براش وصله و ارتقاهای جالب پیدا کرد و پوسته‌هاشم محدوده.

فایر فاکس
خوش دست و قابل اطمینان با کلی ارتقاهای ریز و درشت و انواع پوسته ‌های مختلف گوی رقابت رو از همه ربوده هر چند به راحتی اینترنت اکسپلورر و ام اس ان نیست ولی یک مخدر به تمام معنی که واقعاً هرکس یک هفته باهاش کار کنه دیگه سراغ هیچ مرور گر دیگه ای نمیره!
مجانی، سبک، امکانات متنوع، استاندارد کامل، قدرت مانور، دسترسی سریع و .... همه من رو به پذیرفتنش کرده!
اگه باور ندارین یک هفته به امتحانش می ارزه!

M O J I X
یکشنبه 04 آذر 1386, 07:35
از نظر امکانات فقط FF
از نظر سرعت Op
و وقتي مجبور باشيم Ie

p897
چهارشنبه 28 آذر 1386, 15:38
یک سئوال :

چرا در نظر سنجی شما جایی برای Netscape در نظر گرفته نشده ؟

می دانید که کدهای اصلی ff در واقع کدهای Netscape هستند ؟

من تا ورژن 7.0 با نت اسکیپ کار می کردم .

بعد مدتی با فایرفاکس کار کردم .... و از نسخه ی 9.0 به بعد که نت اسکیپ تکنولوژی موزیلا را در کنار تجربیات خودش به کار گرفت و خود مرورگر هم مجانی شد ، دوباره آمدم سراغ نت اسکیپ و اصلا هم پشیمان نیستم .

اما در باره ی فایرفاکس : اکستنشن های نوشته شده ، هر چند در جای خودش کارآیی های خاصی برای کاربران دارد ، اما مرورگر را مثل اسبی که به یک گاری سنگین بسته شده ، کند و بی تحرک می کند . ناسازگاری های بیشتری نسبت به IE با اچ تی ام ال دارد و صفحات سایت های فارسی را به خوبی پشتیبانی نمی کند.

و در باره ی IE : اجبار به کار با برخی سایت های فارسی ، خصوصا سایت های دولتی برای استفاده از آن توجیه کننده است . طراحی برنامه و موتور جستجوی تنبل آن ، در برابر خیلی از مرورگرهای دیگر حرفی برای گفتن ندارد .

و اما اپرا : تنها چیزی که باعث می شود از آن استفاده نکنم ، گرفتاری های زیادی است که با سایت های فارسی زبان دارد .

m_e_math
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 18:05
نت اسکیپ خودش ادعا کرده که باید غزل خداحافظی رو بخونه !
ولی فایرفاکس به نظرم عالیه من که این نسخه ی اینترنت اکسپلولر 8 رو دارم و فایر فاکس 3 بتا 5 واقعن فایر فاکس از همه لحاظ یک سر و گردن بالاتره !
شما هم میونید اونو امتحان کنید : http://rapidshare.com/files/100415544/firefox-3.0b5pre.en-US.win32.installer.rar

hossein_ir
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 20:50
فقط اپرا

شما اگه امكاناتش رو با بقيه بررسي كنيد متوجه ميشي كه من چي ميگم
امكاناتي مثل

1وارد كردن خودكار يوزر نيم وپسود وارد شدن به ايميل
2نشان دادن تصاوير صفحه هات اينترنت بدون باز كردن آنها
3 سريع ترين مرورگر در دنيا
4 امكان صداگزاري براي حالتهاي مختلف باز شدن پنجره وبسته شدن و ...
5 دارا بودن قالبهاي مختلف در رنگ هاي مختلف
6 نشان دادن تعدا عكسهاي كه بايد در يافت شود
7 نشان دادن حجم داكيومنت قبل از اينكه ريسيو شود
8 غير فعال كردن نشان دادن عكس و...(خيلي كامل) فقط با زدن يك دكمه (در اينترنت اكسپلرور بايد در تنزيمات دستكاري كرد)
9 عوض كردن موتور هاي جستجو بدن اينكه دبار مطلبتون جستجوتون رو دوباره تايپ كنيد
10 مجاني بودن
11 خواندن كلمات فقط بايك كليك
12 دارا بودن دانلود منيجر قدرتمند
وغيره...
كه من واقعا راضي هستم

VAHID216
دوشنبه 05 فروردین 1387, 16:59
مجانی بودن رو که همه این ها هستند ولی امکاناتی رو که شما گفتی Firefox 1000 برابر اون رو داره کافیه یه سر به این آدرس بزنید:
https://addons.mozilla.org/
امکاناتی که دیگه الان توش هست تو هیچ مرورگر دیگه ای نیست. در ضمن اوپرا هنوز با صفحات فارسی مشکل داره.
موفق باشید

amirabbas_p30magazine
دوشنبه 05 فروردین 1387, 20:23
پست اول رو ویرایش کنید. الان باید safari رو هم اضافه کنید. 18 مارس نسخه 3.1 رو هم برای ویندوز منتشر کرده. نزدیک به 20 درصد از فایرفاکس هم سریعتره. در حال حاضر به نظر میرسه که سریعترین مروگر موجود باشه

VAHID216
دوشنبه 05 فروردین 1387, 23:13
نسخه بتا فایرفاکس 3 هم 40 برابر نسخه کنونی Safari سرعت داره امیدوارم هر چه زود تر Release شه .

VAHID216
سه شنبه 06 فروردین 1387, 07:56
بزک نمیر بهار میاد کمبزه با خیار میاد.
دقیقا به خاطر همین ضرب ا لمثل هست که تعداد کاربران Firefox از کاربران Opera بیشتر هست و فقط و فقط IE با Firefox رقابت داره و تا حدود خیلی زیادی Opera رو Microsoft :wink:در میدون نمی بینه!

Hamid2day
سه شنبه 06 فروردین 1387, 12:28
عالی هست safari
نزدیک به 15 مگ بیشتر نیست...
فقط تم اون رنگ دودی هست..تم خوب نداره...اما عالی
http://images.apple.com/safari/download/images/hero20080318.png
لینک دانلودش
http://www.apple.com/safari/download

VAHID216
سه شنبه 06 فروردین 1387, 13:48
عالی هست safari
نزدیک به 15 مگ بیشتر نیست...
فقط تم اون رنگ دودی هست..تم خوب نداره...اما عالی
http://images.apple.com/safari/download/images/hero20080318.png
لینک دانلودش
http://www.apple.com/safari/download

آره مرورگر خوبی هست کلا سیستم عامل Apple که همون Leopard جدید باشه عالیه.:)

majid2x
چهارشنبه 07 فروردین 1387, 13:01
در ضمن اوپرا هنوز با صفحات فارسی مشکل داره
quote from Vahid

با کجای صفحات فارسی مشکل داره ؟

natanail2001
چهارشنبه 07 فروردین 1387, 19:14

OMVocational
جمعه 09 فروردین 1387, 11:32
فقط Safari یا Firefox

snmsoftpc
شنبه 10 فروردین 1387, 10:55
سلام ...
دوستان این جنگ نیست و فقط تجربه هست و دوستانی که از سال 1995 تا حالا با اینترنت و مروگر ها کار کردند باید پاسخگوی این مسئله باشند .
اما من چیزی رو میگم که فقط تجربه به من گفته و شاید دوستان حتی قبول نداشته باشند .
من بهترین را فایرفاکس میدونم چون از همه لحاظ برتریه کامل را نصبت به تمام مرورگر ها در نمایش ، مدیریت ، امکانات و قدرت داره
مرورگر ie هم فقط نسخه 6 رو قبول دارم چون نسخه های جدید از سوی جهان مرود قبول قرار نگرفت و کارشناسان این نظر رو داشتن که این مسئله مربوط به تغییر ظاهر کلی این رورگر بود که میشه گفت شکست بدی رو خورد . البته در نسخه 8 مشکلات کمتر میشه ام همچنان نسبت به فایرفاکس خیلی عقب هست .
در مورد opera هم باید بگیم مروگر خوبی هست البته در سرعت . اما در نمایش تقریبا مشابه به ie میباشد .
Safari هم که دوستان دارن نام میبرند اصلا فارسی را پشتیبانی نمیکنه و بهتر بگم اصلا ارزش دانلود هم نداره . البته همه برنامه هایی که توسط شرکت اپل ارائه میشه امکانات و محیط جالبی داره که باید گفت که همین مرورگر Safari از هیستوریه داخلی بهره میبرد . اما مشکلات زیادی داره که باید حل بشه .
Net Scape هم که دوستان میشناسند که قبل از فایرفاکس رقیب بزرگ ie بود اما دیگه این شرکت نسخه های جدید این برنامه را منتشر نمیکند و فقط بسته های امنیتی را آماده میکند .
Opera محبوبیت کمی نسبت به بقیه دارد و فعلا طبق آماری که من حدود یک ماه پیش در اینترنت دیدم ( البته داشتم جستجو میکردم و اتفاقی دیدم ) بصورت زیر بود .

اول : فایرفکس
دوم : IE
سوم : Opera
و ...
البته من منبع را چون نیاز نداشتم بر نداشتم اما نظر من هم همین بود و این آما نشان میده که بیشترین کاربر را در دنیا کدام مروگر داره .
موفق باشید

maysam.m
دوشنبه 12 فروردین 1387, 14:12
به نظر من:
1- Opera
2- FireFax
3-IE7

Opera چون از پر سرعت ترین مرورگر است و هر سایتی که به درستی به نمایش در نمیاره را با IE7 یا فایرفاکس به نمایش درمیارم و توی سرعت هیچکس به پای اپرا نمیرسه

بعد فایرفاکس چون هم خیلی به روز تره و هم امکانات زیاده داره و هم به خوبی از CSS پشتیبانی میکنه

n.ashjaee
دوشنبه 12 فروردین 1387, 18:43
بهترین مرورگر فایرفاکس است

egcom
سه شنبه 13 فروردین 1387, 23:22
سلام ...
دوستان این جنگ نیست و فقط تجربه هست و دوستانی که از سال 1995 تا حالا با اینترنت و مروگر ها کار کردند باید پاسخگوی این مسئله باشند .
اما من چیزی رو میگم که فقط تجربه به من گفته و شاید دوستان حتی قبول نداشته باشند .
من بهترین را فایرفاکس میدونم چون از همه لحاظ برتریه کامل را نصبت به تمام مرورگر ها در نمایش ، مدیریت ، امکانات و قدرت داره
مرورگر ie هم فقط نسخه 6 رو قبول دارم چون نسخه های جدید از سوی جهان مرود قبول قرار نگرفت و کارشناسان این نظر رو داشتن که این مسئله مربوط به تغییر ظاهر کلی این رورگر بود که میشه گفت شکست بدی رو خورد . البته در نسخه 8 مشکلات کمتر میشه ام همچنان نسبت به فایرفاکس خیلی عقب هست .
در مورد opera هم باید بگیم مروگر خوبی هست البته در سرعت . اما در نمایش تقریبا مشابه به ie میباشد .
Safari هم که دوستان دارن نام میبرند اصلا فارسی را پشتیبانی نمیکنه و بهتر بگم اصلا ارزش دانلود هم نداره . البته همه برنامه هایی که توسط شرکت اپل ارائه میشه امکانات و محیط جالبی داره که باید گفت که همین مرورگر Safari از هیستوریه داخلی بهره میبرد . اما مشکلات زیادی داره که باید حل بشه .
Net Scape هم که دوستان میشناسند که قبل از فایرفاکس رقیب بزرگ ie بود اما دیگه این شرکت نسخه های جدید این برنامه را منتشر نمیکند و فقط بسته های امنیتی را آماده میکند .
Opera محبوبیت کمی نسبت به بقیه دارد و فعلا طبق آماری که من حدود یک ماه پیش در اینترنت دیدم ( البته داشتم جستجو میکردم و اتفاقی دیدم ) بصورت زیر بود .

اول : فایرفکس
دوم : IE
سوم : Opera
و ...
البته من منبع را چون نیاز نداشتم بر نداشتم اما نظر من هم همین بود و این آما نشان میده که بیشترین کاربر را در دنیا کدام مروگر داره .
موفق باشید

کاملا موافقم هیچ وقت نتونستم با اپرا کنار بیام .

alionline1366
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 08:56
1 - Opera
2- Fire Fox
3- IE

snmsoftpc
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 10:34
به نظر من:
1- Opera
2- FireFax
3-IE7

Opera چون از پر سرعت ترین مرورگر است و هر سایتی که به درستی به نمایش در نمیاره را با IE7 یا فایرفاکس به نمایش درمیارم و توی سرعت هیچکس به پای اپرا نمیرسه

بعد فایرفاکس چون هم خیلی به روز تره و هم امکانات زیاده داره و هم به خوبی از CSS پشتیبانی میکنه

سلام ...
دوست عزیز اولا نسخه جدید مرورگر فایرفاکس که همون 3 میباشد پرسرعتترین مرورگر شناخته شده ( این رو که همه میدونند )
درضمن تا آنجایی که همه دنیا میدونند بیشترین امکانات در دنیای وب و مرورگر رو فایرفاکس داره مخصوصا سرویس add on که روش قرار داده میتونه امکانات بینهایتی در اختیار کاربر قرار دهد .
طریقا نمایش css در فایر فاکس هم برتری بالایی نسبت که دیگر مروگر ها داره .
یکی از موارد مهم و پر ارزش این مرورگر نسبت به دیگر مرورگر ها اینه که اول مطالب رو نمایش میده و بعد تصاویر رو لود میکنه
موفق باشید

Carl
پنجشنبه 15 فروردین 1387, 10:50
سلام ...
....
یکی از موارد مهم و پر ارزش این مرورگر نسبت به دیگر مرورگر ها اینه که اول مطالب رو نمایش میده و بعد تصاویر رو لود میکنه
موفق باشید
سلام..
یعنی می‌خوای بگی اپرا همچین امکانی نداره؟؟؟!

در ضمن توصیه می‌کنم این صفحه رو حتمن ببینید:

مقایسه‌ی مرورگرهای وب (http://en.wikipedia.org/wiki/Comparision_of_web_browsers)

hnikdel
پنجشنبه 15 فروردین 1387, 11:39
حالا که کار به اینجا کشید اینو میگم:

می دونی به اعتقاد کارشناسان opera تنها مرورگری است که هیچ گونه حفره امنیتی ندارد.
و هیچ مرورگری از نظر سرعت به پای اپرا نمی رسد. هر که بگه اشتباه می کنه.

و در ضمن اپرا با مرورگرهای دیگه فرق می کنه، آدم باید چند وقت باهاش کار کنه تا همه چیز بیاد دستش. با یک روز کارردن باهاش به جایی نمی رسه.
مثلاً می تونید مشخصات ایمیلتان را وارد کنید و در همان لحظه ی اول که ایمل دریافت می کنید با اپرا آنرا بخوانید و جواب بدید.
البته منکر اشکالاتش نمی شم.
یا علی

MDP
جمعه 16 فروردین 1387, 15:16
حالا که کار به اینجا کشید اینو میگم:

می دونی به اعتقاد کارشناسان opera تنها مرورگری است که هیچ گونه حفره امنیتی ندارد.
و هیچ مرورگری از نظر سرعت به پای اپرا نمی رسد. هر که بگه اشتباه می کنه.

و در ضمن اپرا با مرورگرهای دیگه فرق می کنه، آدم باید چند وقت باهاش کار کنه تا همه چیز بیاد دستش. با یک روز کارردن باهاش به جایی نمی رسه.
مثلاً می تونید مشخصات ایمیلتان را وارد کنید و در همان لحظه ی اول که ایمل دریافت می کنید با اپرا آنرا بخوانید و جواب بدید.
البته منکر اشکالاتش نمی شم.
یا علی

تائید میشه!!!

من 7 نوع Browser نصب دارم(برای کارم همشونو لازم دارم)

از نظر سرعت لود شدن خود برنامه IE از همه سریع تره
از نظر کار با سایت هایی که عکس زیاد دارن فقط FF یا Minefield
از نظر سرعت لود شدن وبسایت ها فقط OPERA

:D

snmsoftpc
شنبه 17 فروردین 1387, 10:37
سلام ...
دوست عزیز ما که بحثی با هم نداریم و فقط داریم نظرات و تجاربمان را با هم قسمت می کنیم .
اما شما خودتان دارید میگید کارشناسان opera . والا اگر notpad رو من نوشته بادم میگفتم بهترین هست . مانند ویروس کش مکافی که می گفت بهترین هست اما چند سال پیش معلوم شد این برنامه برای سیستم عامل لینوکس مشکل ساز هست .
مانند kaspersky که میگفت بهترین هست اما در مکان هفتم قرار گرفت و ÷اندایی که هسچکس باورش نمیشد در مقام اول قرار گرفت ( در رده بندی بیسترین ویروس های شناخته شده )
اما در کل دوست من من منکر این نستم که opera بد هست خیر بلکه من این مرورگر رو قبول دارم . هر چند به دلایلی از نصبش بی نیاز هستم .
اما کلا مرورگر هایی مثل opera نسبت به ie و فایر فاکس کاربر کمتری دارند . این رو که نمیشه نادیده گرفت .
در مورد دوستمون که گفتن 7 مرورگر روی سیستم دارند اگر میشه اسم این مروگر ها رو نام ببرند تا ما هم بهرهمند بشیم . چون تا جایی که من استفاده میکنم فقط مروگر های زیر رو میشناسم و بقیه بر پایه یکی از همین ها عمل میکنند مانند avant که بر پایه ie ویندوز میباشد

Firefox
Opera
IE
Safari که از زبان فارسی پشتیبانی نمیکنه
NetScape که دیگر این مروگر طراحی نمیشه جز نسخه آخر که توسط شرکت موزیلا تولید شد
Msn Explorer
و فکر نکنم اگر باشه هم به هفتا برسه .
در کل امیدوارم دوستان از صحبت های من برداشت بد نکنند و من فقط تجربم رو میگم نه جوب سوالی
با تشکر از همه دوستان
موفق باشید

mohsen_online_007
سه شنبه 28 خرداد 1387, 20:53
از نظر من ie مرورگر عمومی هست که اکثراً باهاش کار میکنند و مخصوصاً با امکانات تب و... خیلی سرتر از firefox هست
هم گرافیکش بهتره هم راحتیش(به نظرم داخل فایر فاکس مثل کلبه چوبی و از هم پاشیده می مونه )
من تقریباً با تمامی مرورگرها کار کردم از Fast Brows بگیر تا Apple ...
توی سرعت, زیبایی, راحتی, امکانات حرف اول رو Opera 9 میزنه که ترکونده با این ورژنش
بعد از اون با Ie 7 راحتم
دیگه ترجیح می دهم Fire fox که یکسری مشکلات داره که سایت رو همانند سایتی که در Ie نمایش میده نشان نمیده رو به هیچ وجه نصب نکنم وگرنه قبل از آشنای با ورژن جدید اپرا با فایر هم یکسال کار کردم

n.ashjaee
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 09:19
حالا شما نسخه نهایی firefox 3 را دانلود کنید ببینید چقدر بهتر شده که همین دیشب منتر شد.

دانلود با حجم 7 مگابایت (ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.0/win32/en-US/Firefox%20Setup%203.0.exe)

amirabbas_p30magazine
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 10:19
از نظر من ie مرورگر عمومی هست که اکثراً باهاش کار میکنند و مخصوصاً با امکانات تب و... خیلی سرتر از firefox هست
هم گرافیکش بهتره هم راحتیش(به نظرم داخل فایر فاکس مثل کلبه چوبی و از هم پاشیده می مونه )
من تقریباً با تمامی مرورگرها کار کردم از Fast Brows بگیر تا Apple ...
توی سرعت, زیبایی, راحتی, امکانات حرف اول رو Opera 9 میزنه که ترکونده با این ورژنش
بعد از اون با Ie 7 راحتم
دیگه ترجیح می دهم Fire fox که یکسری مشکلات داره که سایت رو همانند سایتی که در Ie نمایش میده نشان نمیده رو به هیچ وجه نصب نکنم وگرنه قبل از آشنای با ورژن جدید اپرا با فایر هم یکسال کار کردم

خوب شما چقدر کار طراحی انجام دادید ؟
اگر طراح باشید می دونید که فایر فاکس استاندارد ترین مرورگر از نظر نمایش صفحه هست. حتی اپرا هم یک سری باگ داشت که جدیدا در نسخه 9.5 برطرفش کرده.
دلیل اینکه سایت شما تو IE درست نمایش داده میشه ولی تو فایر فاکس مشکل داره به این دلیله که IE از استاندارد ها پیروی نمی کنه و دانش شما هم در طراحی پایینه وگرنه فایر فاکس بهترین گزینه هست.
یه نگاه به این صفحه بندازید تا ببینید این IE7 که تازه سعی کرده استاندارد ها رو رعایت کنه چقدر باگ داره

http://www.gtalbot.org/BrowserBugsSection/MSIE7Bugs/

در ضمن فایر فاکس یه سری ابزار مثل developer toolbar و firebug داره که تو هیچ مرورگر دیگه ای پیدا نمیشه. اگر اینها نباشه عملا طراحی برای بعضی از طراحان غیر ممکن میشه
همین firebug باعث شد که IE هم از روش کپی برداری کنه و یه پلاگین برای IE7 بسازه شبیه به firebug البته یک چهارم توانایی های فایر باگ رو هم نداره. اپرا 9.5 هم از فایر باگ کپی برداری کرده و به این نسخه آخر ابزار dragonfly رو اضافه کرده که یه کپی برداری کامل از فایر باگه

باز هم شما میگی IE بهتره ؟!!

mohsen_online_007
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 13:54
شما فقط نگاه می کنید ببینید طراحان سایت با چه مرورگری بهتره کار کنند ؟
ولی در نظر نمی گیرید کاربران عادی دیگه ای هم از اینترنت استفاده می کنند
همه این موارد برای کسانی هست که طراح هستند نه کاربر عادی
برای کاربران عادی حرف خودم کاملاً درسته

ALI4GHA
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 14:34
به نظر من که فقط اپرا
البته در بعضی قسمت ها مثل widget ها و یا همون firebug که امیر عباس عزیز ( که خیلی از ماها مدیون کتاب خوبشون هستیم ) بهش اشاره کرد فایرفاکس خیلی جلوتره و خوب بازم اپرا یه چیز دیگس

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2319737,00.asp
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2319738,00.asp
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2319740,00.asp

راستی من چون از طرفدارای بی چون و چرای opera هستم گروه این مرورگر را هم ایجاد کردم هر کی دوست داشت یه سری بزنه :

http://forum.majidonline.com/group.php?groupid=11

mohsen_online_007
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 14:43
من فقط از یه چیز تبلیغات فایر می توانم خوشحالی کنم و اون هم بالا رفتن رقابت بین مرورگرها و مسلماً به سود کاربران هست
تا 2 سال پیش ie همون نسخه 6 رو داشت اما الان مجبوره که به روز کنه
همچنین فایر فاکس و نمونه دیگه اش اپرا

amirabbas_p30magazine
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 16:38
شما فقط نگاه می کنید ببینید طراحان سایت با چه مرورگری بهتره کار کنند ؟
ولی در نظر نمی گیرید کاربران عادی دیگه ای هم از اینترنت استفاده می کنند
همه این موارد برای کسانی هست که طراح هستند نه کاربر عادی
برای کاربران عادی حرف خودم کاملاً درسته

الان اکثر سایت ها از تکنیک های ajax استفاده می کنند. به همین خاطر مرورگر باید توان بالایی برای رندر کردن و اجرای فایل های js داشته باشه. هر چقدر سرعت اجرای فایل های js بالاتر بره. سرعت و تبادل اطلاعات بین کاربر و اپلیکیشن وب 2 بیشتر میشه
این تست رو ببینید

http://www.favbrowser.com/images/0804-complex-stats.gif

این نشون میده که فایر فاکس سریع ترین سرعت رو در اجرا کردن فایل های js داره. خوب این خودش یه مزیت بزرگه. تو این تست اصلا IE نیست چون از مرحله پرته و بین مرورگر های مدرن به حسابش نیاوردن

این هم تست سرعت باز کردن صفحات

http://loader.gadgetzone.com.au/getfile/0cab0151-b0ed-47f5-af97-07e3916eb8b3/Browser-group-test2.aspx

تو این تست فایر فاکس از سافاری ضعیفتره ولی به مراتب از IE7 بهتره

از این تست ها زیاده فقط کافیه سرچ کنید firefox 3 vs IE7 test
اینقدر تست هست که فرصت نمی کنید همش رو ببینید.

این هم تست امنیتی

http://www.favbrowser.com/web-browsers-security-internet-explorer-ie-firefox-safari-opera/

که توش اپرا برترین و IE ضعیفترین مورگر از نظر امنیت شناخته شده

این فایر فاکس بود که بازار مرورگر ها رو داغ کرد
فایر فاکس باعث شد که اپرا مجانی بشه چون در غیر این صورت اپرا کلا محو شده بود
فایر فاکس بود که tab browsing رو به کاربران اینترنت ارائه کرد
فایر فاکس بود که بحث افزونه های مرورگر رو پیش کشید و الان همه مرورگر های هم دنباله روی اون هستند