PDA

مشاهده نسخه کامل : نکات و ترفندهای کورل دراو

roozbeh007
یکشنبه 31 خرداد 1383, 08:11
در کرل دراو با رفتن بر روی منوی Tools> Scrapbook> Contents on the Web
میتوانید از کلیپ آرتها و عکسهای موجود برای کرل دراو که در سایت کرل قرار دارند، استفاده کنید.
توجه: اتصال به اینترنت برای دسترسی به این عکسها و کلیپها ضروری میباشد

roozbeh007
یکشنبه 31 خرداد 1383, 08:18
آیا میدانید در کرل دراو شما قابلیت میکس رنگها رو دارید؟
مثلاً اگر یک دایره با رنگ زرد دارید میتوانید با فشردن و نگهداشتن دکمه Ctrl و انتخاب هر رنگی، به میزان ۱۰% ازرنگ انتخاب شده به رنگ زرد دایره خود اضافه کنید.

ACTIVE
دوشنبه 01 تیر 1383, 01:39
با سلام
بله ؛
و همينطور با كليك كردن بر روي يكي از رنگها در پالت رنگ و مكس چند لحظه‌اي مجموعه تركيبي از همان رنگ منتخب براي شما ظاهر مي‌شود.

roozbeh007
دوشنبه 01 تیر 1383, 05:19
یکی از راحت ترین روش انتخاب تمام اجسام موجود در صفحه کار دبل کلیک کردن بر روی Pick Tool هستش

roozbeh007
دوشنبه 01 تیر 1383, 05:25
وقتی چند جسم رو در کرل درا با هم گروه میکنیم (Ctrl G) امکان انتخاب فقط یکی از جسمها از بین میرود و برای این کار دوباره باید آن گروپ کرد (Ctrl U) برای اینکه موقتاً جسمی که در یک گروه قرار داره رو انتخاب کنیم، کافیست دکمه Ctrl را پایین نگه داشته و سپس جسم مورد نظر رو انتخاب کنیم.

roozbeh007
جمعه 05 تیر 1383, 06:44
با فشردن وپایین نگه داشتن دکمه Shift شما با کلیک کردن بر روی رولر و Drag کردن رولر، اون رو به هر جا که بخواهید میتوانید ببرید.

roozbeh007
یکشنبه 28 تیر 1383, 00:51
آیا میدانید Pick Tool قابلیت قوس دادن تنها به یک ضلع را هم دارا میباشد ؟

به عنوان مثال به شکل زیر نگاه کنید. این حالتی است که وقتی با Pick Tool بخاهیم به ضلعها قوس بدهیم.

حال با فقط یکبار کلیک کردن بر روی ضلع دلخواه میتوانید فقط ضلع انتخاب شده را قوس دهید.
مانند این شکل

با استفاده از این روش میتوانید طرح های زیباتری خلق کنید که من یک نمونش رو در طرح زیر بکار بردم.
یک جدول که برای زیبایی به لبه‌ها قوس داده شده..

Ali_ix
یکشنبه 04 اردیبهشت 1384, 08:30
با اجازه اساتید سری تاپیکهای آیا میدانید که ... ؟ همه با هم در این تاپیک جمع شد و به بالای انجمن سنجاق شد :wink:

و ایضا برای شلوغ نشدن تاپیک تعدادی پست که از آقا روزبه و آقا رضا تشکر شده بود از تاپیک جدا شد تا نکات و ترفندهایی که نوشته میشند سریع و راحت در دسترس باشه ...

امیدوارم دوستان بازهم ادامه بدیند و نکات کوچیک بیشتری برای علاقه مندان داشته باشیم ... :)

Ali_ix
یکشنبه 04 اردیبهشت 1384, 08:38
در کورل دروا 12 میتوانید با انتخاب خطوط راهنما یا GuideLine و کلیک راست روی پالت رنگ ، رنگ خطوط راهنما را تغییر دهید ! :D

Ali_ix
یکشنبه 04 اردیبهشت 1384, 08:43
با کلیک بر روی یکی از خصوص راهنما (Guide Line) در صفحه و فشردن کلیدهای CTRL + A میتوانید تمام خطوط راهنمای صفحه را انتخاب کرده و با هم جا به جا کنید یا تغییر رنگ دهید !

(این نکته رو قبلا آقا روزبه جایی دیگه گفته بودند)

Ali_ix
یکشنبه 04 اردیبهشت 1384, 08:46
با نگه داشتن کلید شیفت در تغییر اندازه یک شکل میتوانید آنرا به طور متقارن یا Symmetric تغییر اندازه بدهید .

Saeid Taheri
سه شنبه 06 اردیبهشت 1384, 23:26
مرسی علی جان ، کار سنجیده و به جایی بود ، ضمنا مدیریت مجدد شما رو هم تبریک میگم.

arasoft
جمعه 03 تیر 1384, 02:45
جالبه مباحثتون خوندنیه

wartan-987
یکشنبه 23 مرداد 1384, 00:33
خيلي ممنون از مباحث زيبايتان

farshad_parend
دوشنبه 24 مرداد 1384, 09:30
سلام دوستان من تازه به این انجمن اومدم و امیدوارم بتونم شما رو همراهی کنم.
در ترفند های کرل هنگامی که شکل select شده خودتون رو با عددی که در بالا برای مقدار حرکت وارد میکنید حرکت دهید مثلا عدد رو اگر بر روی 0.5 CM قرار دهید با فشار دادن هر دکمه بالا یا پایین و راست یا چپ شکل شما نیم سانت حرکت میکنه و اگر کلید ctrl رو نگه دارید نصف عدد وارد کرده یعنی 0.25 جابجا میشه . این روش خیلی مواقع به دردتون می خوره .

SiliconGraphicx
یکشنبه 06 شهریور 1384, 10:16
سلام
من هم تازه اومدم . لطفا تحويل بگيرين !
اگه با فوتوشاپ كار ميكنيد و با Hot Key هاي فوتوشاپ حال ميكنيد مي توانيد از قسمت :
Tools#Options#Customization#workSpace#Commands#Sho rt Cut keys
همون كليدهاي فوتوشاپ رو براش تعريف كنيد و سريعتر كار كنيد.
يا اگر با Illustrator كار ميكنيد توي همون قسمت workspace به جاي Default ----ا ADOBE Illustrator را تيك بزنيد.

اگر هم خيلي حرفه اي كار ميكنيد براي اينكه براي كارهاي حجم بالا روان تر كار كنيد توي همون workspace گزينه memory#memory Usage مقدارش را بالا ببريد وحالشو ببريد.

ارادتمند همه حرفه اي ها و مبتدي ها

adame_haji
دوشنبه 07 شهریور 1384, 01:58
در کورل دراو برای zoom to all abject (زوم کردن به صورتی که تمامی آبجکت ها در کادر قرار گیرند ) به دو صورت راحت امکان پذیر است
1- دوبار کلیک بر روی آیکون ذره بین
2- فشردن دکمه F4

adame_haji
دوشنبه 07 شهریور 1384, 02:03
در کورل برای انتحاب تمامی text ها موجود در سند از مسیر
Edit>sellect all>txt
را انتخاب کنید
همین طور برای انتخاب Object , guidline , nodes به ترتیب به آدرس
Edit>sellect all>Object
Edit>sellect all> guidline
Edit>sellect all>nodes
بروید

adame_haji
دوشنبه 07 شهریور 1384, 02:05
در کورل دراو برای رنگ دادن به یک آبجکت ابتدا آن را انتخاب کرده و زنگ مورد نظر را از پالت سمت چپ انتخاب کنید
اما برای رنگ دادن به outline اون بعد از انتخاب رنگ مورد نظر رو با کلیک راست انتخاب میکنیم

adame_haji
دوشنبه 07 شهریور 1384, 02:07
در پالت رنگها در سمت چپ تعدادی از رنگها مشخص است برای دیدن رنگهای دیگه روی مثلث های پایین و بالای پالت کلیک میکنیم
اما بجای کلیک چپ از کلیک راست استفاده کنید تا این کار بصورت پرشی انجام پذیرد

adame_haji
دوشنبه 07 شهریور 1384, 02:12
برای duplicate کردن یه شیعی میتوانید بععد از درک گردن از کلید سمت راست استفاده کنید
به این صورت که مثلا شما در نقطه اول یک جسم دارید و در نقطه دوم میخواهید کپی کنید خوب با کلیک چپ شکل نقطه اول را گرفته و همچنان کلیک موس را پایین نگه دارید . جسم را به نقطه دوم بکشید و در جای مناسب بدون رها کردن موس کلیک راست را بزنید
عمل copy و Paste انجام میگردد
البته از کلید Space هم میتوانید بجای کلیک راست استفاده کنید با این تفاوت که راه دوم برای بیش از دو جسم به درد ما میخورد

adame_haji
دوشنبه 07 شهریور 1384, 02:20
وقتی از عمل بالا استفاده میکنید بعد از این عمل دکمه Ctrl+R رو بزنید . کورل بصورت اتوماتیک مقدار جابجایی جسم اول تا جسم دوم که داپلیکیت شده را آنالیز میکنه و شیع بعدی رو با همون مقادیر از شیع نقطه دوم ایجاد میکنه . حالا شما 3 تا شیع داری که در یک راستا قرار دارن و به یک فاصله از هم
با تکرار Ctrl+R این عمل تکرار میشه تا بینهایت

Ali_ix
دوشنبه 07 شهریور 1384, 08:07
در کورل برای انتحاب تمامی text ها موجود در سند از مسیر
Edit>sellect all>txt
را انتخاب کنید
همین طور برای انتخاب Object , guidline , nodes به ترتیب به آدرس
Edit>sellect all>Object
Edit>sellect all> guidline
Edit>sellect all>nodes
بروید

البته تمام مواردی که گفتید رو میشه با انتخاب ابزار مربوطه (Pick tool , Shape tool , Text tool) و فشردن کلیدهای CTRL + A انجام داد . :wink:

SiliconGraphicx
شنبه 12 شهریور 1384, 14:44
وقتی از عمل بالا استفاده میکنید بعد از این عمل دکمه Ctrl+R رو بزنید . کورل بصورت اتوماتیک مقدار جابجایی جسم اول تا جسم دوم که داپلیکیت شده را آنالیز میکنه و شیع بعدی رو با همون مقادیر از شیع نقطه دوم ایجاد میکنه . حالا شما 3 تا شیع داری که در یک راستا قرار دارن و به یک فاصله از هم
با تکرار Ctrl+R این عمل تکرار میشه تا بینهایت

با كنترل + D هم ميشه ! توي منوي اصلي Duplicate Distance ميزان جابجايي رو تعيين ميكنه.

aydin_art
یکشنبه 01 آبان 1384, 21:49
dostaneh ke mogeyeh ke rangashon hengameh print besorateh shafaftar ya geyreh tabei neshan medeh miitoneh bereh
tools/color managment/
fleshel betarafeh monitor ro entekhab konaed

Mohsen shf
یکشنبه 08 آبان 1384, 22:32
سلام جوونا ! حرفای قشنگی می زنین ! پس بزارین منم بگم .
در کرل با زدن کلید های shift F4 می شود بر روی کادر زوم کرد و با زدن کیدهای shift F2 می شود بر روی شیئ سلکت شده زوم کرد که در کارهای شلوغ خیلی بدرد می خوره .
موفق باشید !

S.H.R.M.K
جمعه 04 آذر 1384, 03:03
دستتون درد نکنه، با اجازه منم یکی میگم

تو کرل با Alt+Click میتونید شکلی رو که بطور کامل زیر یک شکل دیگه پنهان شده رو انتخاب کنید.البته باید جای تقریبی اون شکل رو بدونید.

BOMB
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 14:11
حالا همه ميگن ما هم بگيم
در كرل بازدن F9 ميتوانيد كار نهايي را ببينيد

Alex2005
جمعه 12 اسفند 1384, 04:50
سلام دوستان من تازه امروز عضو شدم اونم به خاطر تعیرافات زیادی که از اینجا میشد. چیزای جالبی دیدم و یاد گرفتم از همتون ممنونم.

1- برای ایجاد هات کی برای هر ابزار و هر دستوری که دلتون میخواد کلید ctr+j رو فشار بدید و از قسمت Costomization وارد Comand بشید و در اونجا Tab ---- Shortcut Key رو بزنید. در اونجا به دو طریق میتونید هات کی ها رو تعریف کنید اول اینکه با کمک از اسکرول بار سمت چپ ابزار یا دستورتون رو انتخاب کنید یا اینکه خیلی ساده به روی اون کلیک کنید به طور مثال برای انتخاب یک هات کی برای دستور Weld در همون حالت که پنجره Option باز هست روی Arrange در منو بار کلیک کنید کلید اول لیست منو رو میاره کلیک دوم بازش میکنه بعد روی Shaping کلیک کنید تا محتویاتش رو نشون بده بعد روی weld کلیک کنید و در پنجره option که هنوز بازه New Shortcut Key هات کی جدید رو بزنید که باید ترکیبی باشه و حتمن روی دکمه Assing کلیک کنید تا در حافظه قرار بگیره.

2- همونطور که میدونید کلید F2 ابزار زوم رو برای یکبار استفاده در اختیارتون میزاره که خیلی به درد بخوره و اگر یک شی رو انتخاب کنید و کلید های Shift + F2 رو بزنید اون شی رو تا جایی که بشه یزرگ میکنه و نشون میده.

3- اگر زوم به جلو داشتید و میخواید در همون حالت زوم بمونید ولی جابجایی داشته باشید از کلید Alt+ فلش ها استفاده کنید و یا کلید N رو بزنید و در پنجره جدید جابجایی رو انجام بدید.

4- فرز کنید ابزار دایره رو انتخاب کردید و یه دایره کشیدید همونطور که میبینید هنوز موس ابزار دایره رو نشون میده برای انتخاب ابزار Pick tool فقط کافیه یه بار spaice رو بزنید و برای برگشتن به ابزار دایره یا ابزاری که قبلن داشتید دوبارهspaice رو بزنید.

feerozmandy
شنبه 19 فروردین 1385, 02:06
مطالبتان جالب بود متشكر
ولي يه سوال من نمي دونم براي چي گرايد برنامه من زير تمام ابجكتها و تصاوير ي كه در حال كار كردن با آنها هستم قرار مي گيره.
ممنون مي شم راهنمايي فرماييد.

Alex2005
جمعه 25 فروردین 1385, 01:04
مطالبتان جالب بود متشكر
ولي يه سوال من نمي دونم براي چي گرايد برنامه من زير تمام ابجكتها و تصاوير ي كه در حال كار كردن با آنها هستم قرار مي گيره.
ممنون مي شم راهنمايي فرماييد.

دوست عزیز برای رفع این مشکل فقط کافیه که در منوی View روی کلمه Snap To Grid کلیک کنی تا تیک بغلش برداشته بشه بعد از اون دیگه کرید ها به آبجکت ها نمیچسبن و بصورت ازاد حرکت میکنند. اگر راه حل ساده تری میخوای تو محیط کارل دکمه های Ctrl + Y رو بزن.
موفق باشی.

اما یه چیزی همه منتظر بودن من بیام تا بزارن برن امیدوار بودم چیزای جدیدی یاد بگیرم اما خبری نیست. :cry:

feerozmandy
جمعه 25 فروردین 1385, 08:26
بايد ببخشيد مثل اين كه اشتباه متوجه شديد
من گفتم كه چرا گرايد من زير آبجكتها قرار مي گيره در حالي كه برنامه هاي آموزشي ديدم كه گرايد روي كل آبجكتها قرار مي گيره و در اين صورت به راحتي مي توني آنها را بر روي گرايد خاص تنظيم كني
متشكر از راهنمايي

SiliconGraphicx
شنبه 02 اردیبهشت 1385, 08:34
سلام
گريد همه زير آبجكت قرار ميگيره ! شما وقتي روي يك كاغذ شطرنجي كار ميكني نمي توني كه شكلت رو پشت كاغذ ببري . مگر اينكه داخل شكل شفاف باشه كه به اون صورت ديده ميشه .
البته يك روشي هست كه شما خودت يك شبكه با استفاده از Graph Paper Tool درست كنيد و سپس آنرا با Page up , Page down زير و روي كار ببري.

iranitnews
یکشنبه 10 اردیبهشت 1385, 02:32
http://www.tehrantopsites.com/in.php?ID=1144519221.0345

DARYOOSH_ONLINE
چهارشنبه 07 تیر 1385, 16:09
دررابطه با پاور کلیپ کردن کی میدونه
زمانی که بخواهیم یک تصویر را در داخل یک نوشته یا یک آبجکت بگذاریم از این گزینه استفاده میکنیم
effect#powerclip از این گزنیه برای بعضی برشها نیز استفاده میشود .

DARYOOSH_ONLINE
چهارشنبه 07 تیر 1385, 16:19
سلام بچه ها من تازه به جمع شما آمدم امیدوارم که مورد قبول همگی شما باشم .
من هم از طرفداران کورل هستم
وحالا می خواهم یکی از امکانات کورل را به شما معرفی کنم راستی تا به حال دلتان خواسته با برنامه کورل
فرمول نویسی یا به سایر برنامه گرافیکی موجود در سیستمتان وارد شوید به طوری که با خود آیکن نرم افزار
کاری نداشته باشید وفقط از داخل کورل اقدام کنید برای این کار شما باید به قسمت edite#insert newabject رفته و
یکی از برنامه دلخواه را تیک بزنید مثل micrisoft equation وبعد ok کنید دراین موقع شما میتوانید بدون رفتن به اکسل
درمحیط برنامه اکسل قرار گیرید . وتمام کارهای مورد دلخواه در محیط اکسل را در این جا انجام دهید امیدوارم که
مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد با تشکر
البته اگر خوستایی نباشد لازم است بگویم که اگر کسی اشکالی دراین مورد کورل داشته باشد حاضرم با اشتیاق
دراختیار ش قرار دهم .

DARYOOSH_ONLINE
چهارشنبه 07 تیر 1385, 16:37
:razz: :razz:
دررابطه با پاور کلیپ کردن کی میدونه
زمانی که بخواهیم یک تصویر را در داخل یک نوشته یا یک آبجکت بگذاریم از این گزینه استفاده میکنیم
effect#powerclip از این گزنیه برای بعضی برشها نیز استفاده میشود .

DARYOOSH_ONLINE
شنبه 10 تیر 1385, 15:59
e:\nikan\1 سلام بچه ها
لازم است بگویم که در کورل 13 یا x3 درمنوی bitmaps گزینه ای بنام auto adjust وجود دارد که شما میتوانید از این
گزینه برای هر چه بهتر کردن کیفیت عکسها استفاده کنید .

DARYOOSH_ONLINE
شنبه 10 تیر 1385, 17:55
e:\nikan\2\crack

svemad
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 14:17
ترفندي كه من ميخوام بتون ياد بدم خيلي كارايي داره و كار را راحت ميكنه
اگه دقت كرده باشيد وقتي دو (يا چند) شكل را بخوايم از سمت چپ ، راست ، بالا ، پائين و وسط تراز كنيم براي اين كار معمولا از قسمت Arrange > Aligne را انتخاب مي كنيم. و از پنجره باز شده گزينه مورد نياز را انتخاب مي كنيم. اما راه راحت تر اينه كه وقتي شكلهايي كه ميخوايم در يك راستا باشن را با استفاده از SHIFT و كليك انتخاب كرده (شكلي كه ميخواهيم اشكال ديگه نسبت به اون تراز بشن را آخر از همه انتخاب ميكنيم) و بعد
اگر بخوايم شكلها از راست تراز بشن كليد R را مي زنيم (Right)
اگر بخوايم شكلها از چپ تراز بشن كليد L را مي زنيم (Left)
اگر بخوايم شكلها از بالا تراز بشن كليد T را مي زنيم (Top)
اگر بخوايم شكلها از پائين تراز بشن كليد B را مي زنيم (Bottom)
اگر بخوايم شكلها از وسط (افقي) تراز بشن كليد C را مي زنيم (Center)
اگر بخوايم شكلها از وسط (عمودي) تراز بشن كليد E را مي زنيم

اميدوارم به دردتون خورده باشه

vahidbateni
پنجشنبه 23 شهریور 1385, 09:57
بسیار زیبا بود از نکات همه لذت بردم و خیلی چیز یاد گرفتم . ممنون

با گرفتن Alt و کلید های بالا و پائین و چپ و راست می تونین کل سند رو تکون بدین .

بد نیست امتحان کنید .

hamed_56
یکشنبه 16 مهر 1385, 13:36
برای خطاطی روی حروف و ایجاد کشیدگی بر روی فونت های فارسی می توانید ÷س از تنتخاب ان با فشردنctrl+q حرف یا حروف انتخابی را به صورت منحنی در اورید!(قابل توجه کسانی با کار روی فونت فارس مشکل دارند)

Kintaro
شنبه 29 مهر 1385, 20:02
بچه ها تشكر البته نكته هاي خوبي بود ولي اكثرا توضيح واضحات بود يعني همان شورت كات هاي كرل البته نكته هاي نابي هم بود كه من بعد از اين همه سال كرل كار كردن تازه ديده بودم به هر حال من هم يكي از ناب هاش ميگم
طبق اولين پست براي تركيب رنگ ها ما مي توانيم دكمه كنترل را نگه داشته و روي رنگ مورد نظر كليك كنيم تا به اصطلاح تريكيب رنگي بين دو يا چند رنگ انجام گيرد

حال اگر به جاي كليك---------> راست كليك كنيم رنگ استروك ميكس مي شود ctrl+rightclick

mahdi pour
دوشنبه 01 آبان 1385, 21:12
یکی از کارهایی که با کارل میشه کرد طراحی با براشهای تصویری یا همان Art Estic Media است. ولی کار حرفه ای با ان جداسازی قطعات و ویرایش روی هر کدام از آبجکتها میباشه . که با راست کلیک روی ترسیم و انتخاب گزینه Break Aper.......artesticmedia و دوباره از حالت Group خارج کردن میتوان آنها را تکه تکه نمود.

sedayeaab
یکشنبه 28 آبان 1385, 02:46
ايا ميدانيدكه براي copy/past وrotate همزمان كافيست بعد از چرخواندن شي مورد نظر بدون رها كردن راست كليك چپ كليك رانگه داشته و سپس راست كليك را رها كنيد.اين كار را براي duplicate و move نيز ميتوان انجام داد.

Mohsen shf
چهارشنبه 04 بهمن 1385, 23:39
باز هم سلام !
من دوباره باید یکی از ناب ترین ترفندهای کرل را به شما بگویم !
شما به راحتی می توانید با رفتن به منوی File و انتخاب گزینه New سند جدیدی را باز کنید !!!!!!!
ببخشید شوخی کردم !
چون این تاپیک خیلی وقت بود که بی حرکت بود خواستم تکونی بدم -.
خواهشا به ارائه توانائی های خود هر چند کوچک ادامه دهید ، بنده هم به زودی دوباره ملحق خواهم شد .

vahid20m_64
شنبه 14 بهمن 1385, 02:15
برای duplicate کردن یه شیعی میتوانید بععد از درک گردن از کلید سمت راست استفاده کنید
به این صورت که مثلا شما در نقطه اول یک جسم دارید و در نقطه دوم میخواهید کپی کنید خوب با کلیک چپ شکل نقطه اول را گرفته و همچنان کلیک موس را پایین نگه دارید . جسم را به نقطه دوم بکشید و در جای مناسب بدون رها کردن موس کلیک راست را بزنید
عمل copy و Paste انجام میگردد
البته از کلید Space هم میتوانید بجای کلیک راست استفاده کنید با این تفاوت که راه دوم برای بیش از دو جسم به درد ما میخورد

راه بهتري براي اين كار كه ساده هم هست اينه كه وقتي جسم انتخاب ميكنيم كليد + رو بزنيم يه نسخه جديد از همون جسم ميده:cool:

shaki-123
شنبه 14 بهمن 1385, 16:34
سلام رفیق
در کورل دراو یه راه به اصطلاح میانبر وجود دارد که میتوان از آن طریق به سایر نرم افزارها راطه داشته باشیند
مثلا میتوان با autocad یک سر ی کارها که نیاز به مقیاس بسیار دقیق دارد متوان از این راه به آن دست پیدا کرد
و با یک اشاره ان را به کورل منتقل کرد بدون اینکه کورل دراو را ببندیم یا از طریق save کردن آن را وارد کورل دراو کرد.

barg
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 13:22
با نگهداشتن کلید alt و انتخاب یکی از رنگهای پالت رنگ می تونید رنگ outline رو به طور سریع تغییر بدید.

Hectorist
شنبه 28 بهمن 1385, 22:05
e:\nikan\2\crack

این الان لینکه ؟؟؟:-?

pantea ebrahimi
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 14:09
آیا میدانید در کرل با استفاده از شرتکات ctrl+shift+Q میتونید خطها رو به سطح تبدیل کنید.

bany
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 20:00
حتما شما از خودتان پرسیدید که چرا کورل clon نداره
(مثل فری هند)
با رفتن به منوی به ترتیب
tools.....>customization
command...>وار پنجره بالا edit وبعد انتخاب clon
میتوانید کلون داشته باشید
البته با فری فرق میکنه

pantea ebrahimi
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1386, 08:45
با کلیک بر روی یکی از خصوص راهنما (Guide Line) در صفحه و فشردن کلیدهای CTRL + A میتوانید تمام خطوط راهنمای صفحه را انتخاب کرده و با هم جا به جا کنید یا تغییر رنگ دهید !

البته با اجازه
با این کار تمام خطهای راهنماتون به عنوان ابجکت شناخته میشن و تو سند چاپیتونم می یان مخصوصا اگه آنها رو copy-> pase کنید

pantea ebrahimi
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1386, 09:00
چند نکته در مرد خروجی کرل
1. میزان افکت سند چاپی شما از 36 تا نباید بیشتر باشه
2. هیچ وقت یه پاور کلیک را دوباره پاور نکنید
3. همیشه اندازه سندتون اندازه ابعاد کلی کارتون باشه
4.همیشه حروف فارسی را weld و حروف انگلیسی را curves کنید
5. وقتی عکسی را تریس می کنید یا بیشتر 20 تا ابجکتو weld میکنید دقت کنید که همه نودها بسته باشن
یعنی همه خطها به هم رسیده باشن.
6 .هیچ فایلی را قفل نکنید.
موفق باشید

ahmadfani
دوشنبه 07 آبان 1386, 10:05
کی میتونه از ورد به کورل 13 کپی مستقیم بکنه؟ لطفا کمکم کنید

Ali 59
دوشنبه 07 آبان 1386, 10:53
کی میتونه از ورد به کورل 13 کپی مستقیم بکنه؟ لطفا کمکم کنید

تو ورد Copy ، تو Corel : Paste Special / Text

(اگه متنت فارسی باشه قبل از Paste Special باید مود صفحه کلید FA (فارسی) باشه وگرنه میخی Paste میشه

bluesoosk
سه شنبه 22 آبان 1386, 21:35
+ اینگه
آیا می دانید با دابل کلیک کردن بر روی Rectange tool (ابزار مربع) یک مستطیل به اندازه صفحه درست میشود

bluesoosk
سه شنبه 22 آبان 1386, 21:52
خیلی ها هر وقت دکمه New رو می زنن صفحه جدید سایز letter هست برای تغییر این وضعیت New را که زدید سایز را تعیین کنید و tools/save settings as default را بزنید

HB2544
چهارشنبه 14 آذر 1386, 16:47
پس از انتخاب يك موضوع(شكل يا متن) با فشردن همزمان كليدهاي + و Ctrl ، يك كپي از آن موضوع بر روي خودش ايجاد ميشود.

HB2544
چهارشنبه 14 آذر 1386, 16:49
براي قرينه كردن يك موضوع (شكل يا متن) مي توان با نگه داشتن دكمه Ctrl و جابجايي هريك از گيره هاي فعال آن موضوع بوسيله ماوس، آنرا را در جهت مقابلش قرينه كرد.

HB2544
چهارشنبه 14 آذر 1386, 16:54
براي اينكه تصوير import شده به برنامه كرل ، دقيقا در مركز صفحه قرار بگيرد، كافيست پس از نمايان شدن علامت import - بجاي كليك توسط ماوس- دكمه Enter را بزنيد

jijiviji_2007
دوشنبه 17 دی 1386, 12:00
امیدوارم اموزشی که میزارم تکراری نباشه اگر هم تکراری بود بد نیس یاداوری میشه :D
البته برای اونایی که تازه وارد جمع کورل شدن :idea:

ممکنه تازه شروع کرده باشین و این براتون سوال باشه که چطوری چند شکل رو می تونیم با هم و در یک راستا تنطیم کنیم
من برای بهتر درک کردن این اموزش همرا با شکل براتون توضیح دادم

تنطیمات چند شکل در یک راستا
1- چند دایره با هم رسم کنید و سپس هر سه را انتخاب نمایید با توجه به شکل 1 در پایین منوها گزینه ای به نام
align and Distribute قرار دارد با انتخاب ان کادری برای شما باز میشود و به راحتی می تونین بنا به خواسته خودتون اشکال رو تنظیم بکنین

jijiviji_2007
دوشنبه 17 دی 1386, 12:49
عکسی رو میخواین در داخل یک مربع یا دایره و یا .... قرار دهید (با توجه با شکل های گذاشته شده )
آموزش شماره 2

چند دایره داریم که میخواهیم عکسی رو در داخل انخا قرار دهیم
1- عکس را اتخاب می کنیم
2-با راست کلیک بر روی یکی از این دایره ها و انتخاب گزینه power clip inside عکس به داخل شکل انتقال می یابد برای اینکه وارد محیط خود عکس بشیم با نگه داشتن کنترل بر روی دایره کلیک می کنیم( البته دوبار کلیک کنین ) وارد محیط عکس شوید می توانید به راحتی عکس را بزرگ یا کوچک یا حرکت دهید برای خارج شدن از این محیط بیرون عکس کلیلک کنین تا به بیرون دایره برگردین حالا عکس شما در داخل دایره قرار دارد
3- ممکنه سه شکل متفاوت داشته باشین که دور از هم و یا در کنار هم قرار داشته باشن و بخواهین این عکس در داخل انها هم قرار بگیرد پس به راحتی هر سه دایره راانتخاب کنید و با زدن گزینه weld خیلی راحت هر سه دایره را به هم ربط دهید حالا عکس شما در داخل این سه شکل نیز قراردارد با اینکه در کنار هم نباشن حتی رنگ انتخابی هم برای هر سه دایره یکی خواهد بود

jijiviji_2007
دوشنبه 17 دی 1386, 12:55
با انتخاب ابزار Graph paper tool و با تنطیم این ابزار یعنی بر حسب تعداد مربع های عمودی و افقی یک زمینه شطرنجی ایجاد کنین طبق نمونه پیوستی
عکس را به داخل مربع ها وارد کنین طبق اموزش شماره 1
حالا باز زدن کنترل + Bو یا رایت کلیک و انتخاب ان گروپ all ungroup تمامی مربع ها شکسته می شوند و به راحتی می توانید جا به جا بزرگتر و یا حذف کنید قسمتی از عکس را

hamed-ddd
دوشنبه 17 دی 1386, 14:07
دستت درد نكنه
خيلي خوب بود ..گلم
اين آموزشا ممكنه ساده به نظر بياد ولي مشكل خيلي ها رو حل ميكنه...مخصوصا يكي مثل من
بازم ممنون....

ali3dtech
دوشنبه 17 دی 1386, 17:54
jijiviji جان خیلی ممنون. من که استفاده کردم. به قول حامد اگه بنظر ساده بیاد اما خیلی کاربردی هستش.
همیشه موفق باشی

از دوستان دیگه هم که مطلب گذاشتن تشکر میکنم واقعا جالب بود مطالبتون.
ولی خداییش این کورل هم یه نرم افزار تخصصی و قدرتمندیه ها...

sorena_hi
سه شنبه 07 اسفند 1386, 10:43
با سلام خدمت دوستان عزیز
ببینم کی میتونه کمکم کنه. مشکلی که من دارم اینه که وقتی یه آبجکت رو آن گروپ میکنم و می خوام بخشی از اون رو پاک کنم پدرم در میاد یعنی معمولا تمام وکتورها یه لایه سیاه زیرشونه که بعد از استفاده از ابزار پاک کن البته با انتخاب همون ناحیه یه سایه سیاه از اون بخش که میخواستی کلا پاک شه و سفید شه می مونه هر راهی امتحان کردم موفق نشدم خواهشا کمکم کنید :sad:

ahmad47
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 12:36
سلام به همه
من اولين باره كه به اين سايت جالب اومدم و از مطالب مفيد داخل متن استفاده كردم. خيلي ممنونم. ولي يه مشكلي هست و اون اينكه لينكهايي كه گذاشته شده با فرمت pdf را نمي تونم باز كنم با اينكه برنامه acrobat را هم در دستگاه دارم. اگه ممكن هست مرا راهنمايي كنيد.
احمد

yagma
شنبه 08 تیر 1387, 19:35
ایول دمت گرممممممممممممممممممم
خیلی حال دادی رفیق
خیلی عالی بود فقط یه چیز یه بیشتر باشه مطالب بهتره ونکاتی هم راجع به فیلترها در کرل بگی دیگه حرفی نمی مونه:eek:جدا کفمون افتاد:eek:

yaiiaj
جمعه 15 آذر 1387, 18:04
سلام به همه دوستان گلم
مطلب کوچیکی هست که فکر کردم شاید مطرح کردنش کمکتون کنه:)
همه می دونیم که یکی از راههای زوم کردن توی کورل استفاده از قلتک موسه
با نگه داشتن کلید shift نشانگر موستون هر جا که باشه کورل اونجا زوم می کنه و با نگه داشتن کلید ctrl حرکتی افقی روی صفحه انجام میشه
من همیشه پر چونه ام طولانی بودن مطلبو به بزرگی خودتون ببخشید:D

yaiiaj
سه شنبه 19 آذر 1387, 17:28
سلام به همه دوستان عزیز:oops:
تویcorel draw وقتی که لایه مورد نظرتون رو انتخاب کردین با فشردن کلیدهای shift+f2 یک زوم توپ رو مشاهده کنین

موفق باشین:rose:

yaiiaj
جمعه 22 آذر 1387, 19:58
سلام رفقا:oops:
توی کورل با فشردن کلید'shift' و انتخاب یک رنگ یک پنجره برای شما باز می شه که در اون میتونین با نوشتن نام یک رنگ اون رو انتخاب کنین
پیروز باشین

suni
دوشنبه 02 دی 1387, 11:41
سلام.
در كورل براي اينكه يك چهارضلعي دقيقا اندازه page تعريف شده داشته باشيم كافيه روي ابزار rectangle (رسم مربع)دبل كليك كنيم.

james007
پنجشنبه 24 بهمن 1387, 10:10
با انتخاب ابزار graph paper tool و با تنطیم این ابزار یعنی بر حسب تعداد مربع های عمودی و افقی یک زمینه شطرنجی ایجاد کنین طبق نمونه پیوستی
عکس را به داخل مربع ها وارد کنین طبق اموزش شماره 1
حالا باز زدن کنترل + bو یا رایت کلیک و انتخاب ان گروپ all ungroup تمامی مربع ها شکسته می شوند و به راحتی می توانید جا به جا بزرگتر و یا حذف کنید قسمتی از عکس را

آقایونی که تونستن این رو انجام بدن لطف کنن برای من هم توضیح بدن. من که نتونستم. لطفا

moezziali
سه شنبه 11 فروردین 1388, 00:26
سلام خسته نباشید

زمانی که یک طرح می بریم لیتوگرافی تا فیلمشو بگیرن توجه کرده باشید یکسری نشونه و رنگ دور طرح می دازند می خاستم ببینم چه جوری می زارن .
ممنون

Nasir Khezrian
شنبه 29 فروردین 1388, 09:38
یک مربع دارید به اضلاع cm 2.68 میخواهید 3.56 cm به آن اضافه کنید.در قسمت Object(s) size عملیات ماشین حساب را در ان تایپ کنید.سپس اینتر سپس ایمان به Corel DRAW

golenarges321
چهارشنبه 10 تیر 1388, 19:02
با کلیک بر روی یکی از خصوص راهنما (guide line) در صفحه و فشردن کلیدهای ctrl + a میتوانید تمام خطوط راهنمای صفحه را انتخاب کرده و با هم جا به جا کنید یا تغییر رنگ دهید !

سلام و تشکر از همه دوستان که به مشکل من پاسخ دادند . یه سوال دیگه هم داشتم و آن اینکه چه جوری یه شکل منحنی باز را در محیط کرل دراو می توان داخل شکل را رنگ کرد

golenarges321
چهارشنبه 10 تیر 1388, 19:10
:rose:سلام من تازه به جمع شما پیوستم و خیلی مبتدی هستم لطفا مرا راهنمایی کنید . چگونه میتوان در محیط کرل دراو داخل شکل منحنی باز را رنگ گرد ممنون از همه دوستان و مسئولین:rose:

golenarges321
چهارشنبه 10 تیر 1388, 19:32
سلام تمام کلیدهای میانبر در کورل را از چه راهی می توانم بدست بیاورم

golenarges321
چهارشنبه 10 تیر 1388, 19:43
سلام تمام کلیدهای میانبر در کورل را از چه راهی می توانم بدست بیاورم

golenarges321
چهارشنبه 10 تیر 1388, 20:02
تشکر از دوست عزیز که با راهنمایی سازنده ی خود مرا در برطرف کردن مشکلم یاری داد

M_S_A
دوشنبه 09 شهریور 1388, 14:03
در كورل كليد شورت كاتي براي دادن طيف رنگي از يك رنگ به رنگ ديگه وجود داره؟

mnajafabadi
شنبه 19 دی 1388, 14:28
در كورل كليد شورت كاتي براي دادن طيف رنگي از يك رنگ به رنگ ديگه وجود داره؟
با درود
دوست عزیز
منظورتون رو دقيق متوجه نشدم ولی با کليد f11 می توان منوی آن را احضار کرد.

amirarsalaan
پنجشنبه 08 بهمن 1388, 12:48
مشكل كپي كردن text از برنامه ي ورد به كورل رو از قديم داشته ام
چه كار كنم تا بتونم فايل متني word رو به كورل 13 وارد كنم؟
در حالي كه در شركت و با كورل 14 اين مشكل رو ندارم.

afagh65
یکشنبه 20 تیر 1389, 13:10
سلام نمی دونم اینا رو می دونید یا نه

در مورد ابزار smart drawing اگه موقعی که در حال کشیدن شکلی با این ابزار هستید کلید shift رو نگه دارید و درگ کنید مدادتون برعکس میشه(سر پاک کنش فعال میشه) و میتونید همون مسیر یا شکلی رو که کشیدید از آخر شروع به پاک کردنش بکنید .
در ابزار interactive blend اگر هنگام کلیک روی شکل کلید alt رو هم نگه دارید می تونید روی مسیر دلخواهی که می کشید آمیختگی رو ایجاد کنید

parinaz571
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 21:13
امروز يك نكته اي رو ياد گرفتم :
-تو کرل اگه حرف ی براتون جدا چاپ میشه shift+x رو بزنید ي تایپ ميشه حرف بعد اونم بهش میچسبه مشکل حل میشه

- برا اینکه متن از حالت انتخابم در بیاد ctrl+space

mahdi pour
پنجشنبه 13 آبان 1389, 19:56
سلام
اینم شاید خیلی ها ندانند.
در موقعی که صفر کاغذ را توسط موس از سمت چپ تقاطع خط کشها تغییر میدهیم برای باز کرداندن به حالت اول صفر کاغذ با 2 بار کلیک بر روی همان منطقه تقاطع خطکشها به حالت اول بر میگردد

nasim.fish2
شنبه 02 بهمن 1389, 14:53
ممکنه خیلی پیش اومده باشه که یه بروشور یا کاتالوگ طراحی می کنید که باید برای چاپخونه بفرستید برای اینکه مطمئن بشید تمام متنهاتون از حالت فونت خارج شده از منویedit=select all=text رو بزنید در هرجایی که ممکن فونتی جامونده باشهselect میشه که میتونید curveکنید. و همچنین تو صفحه می تونید کلیک راست بکنید و از قسمت Document properties تمام اطلاعات فایلتونو ببینید که مطمئن بشید فایل از نظر فونتی ایراد ندارد تو قسمت text statistics نشون داده میشه.:cool:

danial4
سه شنبه 05 بهمن 1389, 19:07
سلام
خوبيدبچه ها كسي هست نرم افزار ايكات داشته باشد

younes_1581
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 15:18
لطفا بگین PICK TOOL ?
و در ضمن من تویه منوی SCRAPBOOK ، TOOL ندارم . کورلم x5 هستش .
ممنون از راهنماییتون

danial4
جمعه 08 بهمن 1389, 21:40
باسلام
كسي بانرم افزار ايكات اشنايي دارد
لطفا كمكم كنيد

مریم حسینی
پنجشنبه 14 بهمن 1389, 09:41
در کورل برای تبدیل موس به اشاره گر مثلا ما ابزار pen tool را داریم برای بازگشت به pick tool کلیدspace را بزنید

danial4
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 11:55
سلام
چگونه ميشود دورحروف را متراژ انرابدست اورد

amirarsalaan
پنجشنبه 21 بهمن 1389, 20:45
سلام

در مورد حروفی که صاف باشند میتوان بک خط در هر ضلع را حساب کرد

http://up.iranblog.com/images/ruips20glpej2z2f9c4r.jpg

http://up.iranblog.com/images/et5b3ct517bglqf7dai.jpg

این خط طول هر ضلع را نشان می دهد که مجموع اضلاع اندازه ی محیط را نشان می دهد

اما در مورد شکل های ارگانیک مثل این

http://up.iranblog.com/images/clduut7kamj4kcxxmke.jpg

نمی دانم :shock::paint:

H_T
شنبه 23 بهمن 1389, 13:33
چگونه در کرل دور شکلم را بدون به هم خوردن سایز به فاصله 5 تا 10 میل دور خط بکشم ؟؟؟

Mahdi
شنبه 23 بهمن 1389, 14:22
سلام

قبلا راه حل اين موضوع مطرح شده بود .
براي گرفتن پاسخ به تاپيك زير مراجعه كنيد.

اندازه گيري دور حروف و آبجكتها
(http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=1016001&postcount=10)

موفق باشيد
مهدي

Mahdi
شنبه 23 بهمن 1389, 14:30
چگونه در کرل دور شکلم را بدون به هم خوردن سایز به فاصله 5 تا 10 میل دور خط بکشم ؟؟؟

اگر مي خواهيد بدون فاصله از شكل يا آبجكت مورد نظرتون دور خط بندازيد آبجكت را انتخاب كرده و بعد كليد F12‌ را بزنيد.
از منوي باز شده ضخامت و رنگ دلخواه را انتخاب و در پايين گزينه Behind fill را تيك بزنيد .
اما اگر مي خواهيد دور شكل با فاصله اين كار انجام شود همان مراحل بالا را انجام داده و در انتخاب رنگ ، رنگ زمينه را انتخاب كنيد . (ضخامت دلخواه)
حالا با زدن كليدهاي تركيبي CTRL+F9 منوي Contour باز مي شود كه در اينجا اندازه دور خط دوم را تعيين و كليد Apply را مي زنيد.
اميدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم .

موفق باشيد
مهدي

danial4
دوشنبه 02 اسفند 1389, 17:45
باسللام وخسته نباشيد
كجا مي توانم اموزش كرل را دالودكنم

graphic86
دوشنبه 22 فروردین 1390, 11:56
سلام
میخواستم بدونم کسی میدونه چه جوری میشه یه شکلی رو روی یک خط تکرارش کرد با یه کیفیت خوب
ممنون

honar_eshgh
شنبه 27 فروردین 1390, 15:37
سلام
بااستفاده ازابزار position تو قسمت transformation

graphic86
یکشنبه 28 فروردین 1390, 10:24
سلام
ممنون ولی
فکر کنم منظورمو خوب نگفتم
ببینید مثل زمانی که میخوام متنی رو روی یه مسیر که ممکم دایره مربع یا هر شگل دیگه می خوایم قرار بدیم
(( منظورم همون وقتی که A+ رو به خطی نزدیک میکنم به شکل ~ A در میاد ))
حالا من میخوام شکلیرو به تعداد زیادی روی یه خط راهنما کپی کنم
ببینید با ایزار A text tool میشه شکلیرو روی مسیری تکرار کرد ولی کیفیتش خیلی بد میشه
ممنون

alimofid
شنبه 31 اردیبهشت 1390, 19:18
سلام بچه ها من تازه به جمع شما آمدم امیدوارم که مورد قبول همگی شما باشم .
من هم از طرفداران کورل هستم
وحالا می خواهم یکی از امکانات کورل را به شما معرفی کنم راستی تا به حال دلتان خواسته با برنامه کورل
فرمول نویسی یا به سایر برنامه گرافیکی موجود در سیستمتان وارد شوید به طوری که با خود آیکن نرم افزار
کاری نداشته باشید وفقط از داخل کورل اقدام کنید برای این کار شما باید به قسمت edite#insert newabject رفته و
یکی از برنامه دلخواه را تیک بزنید مثل micrisoft equation وبعد ok کنید دراین موقع شما میتوانید بدون رفتن به اکسل
درمحیط برنامه اکسل قرار گیرید . وتمام کارهای مورد دلخواه در محیط اکسل را در این جا انجام دهید امیدوارم که
مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد با تشکر
البته اگر خوستایی نباشد لازم است بگویم که اگر کسی اشکالی دراین مورد کورل داشته باشد حاضرم با اشتیاق
دراختیار ش قرار دهم .
سلام خوبی؟ از اطلاعاتت معلومه که خیلی حرفه ایی هستی... :)
یه سوال داشتم ازت اگه بتونی کمکم کنی واقعا ممنون میشم.
من کورل رو اولین بار با نسخه شماره 7 اون شروع کردم. هر سری که نسخه ی جدیدی هم به بازار میومد سریعا خودم آپدیت میکردم
در حال حاضر هم با نسخه سری 15 دارم کار میکنم. مشکلی که دارم اینه که تو سری های 13 - 14 و مخصوصا 15 برای انتخاب فونت دچار مشکل میشم. یعنی زمانی که میخوام نوع فونتی که تایپ کردم و عوض کنم یه چیزی حدود 7،8 یا 10 ثانیه طول میکشه تا باکس یا منوی فونت ها باز شه. این هم بگم برای رفع این کار حتی سیستمم رو ارتقاع دادم. من 3 تا سیستم خیلی خوب دارم که تو هر سه تاش این مشکل رو دارم. دوستام هم یه همچین مشکلی با نسخه های جدید کورل دارند. ولی ورژن 12 این مشکل رو نداره ... :(

alimofid
دوشنبه 02 خرداد 1390, 19:36
یه سوال داشتم اگه بتونین کمکم کنین واقعا ممنون میشم.
من کورل رو اولین بار با نسخه شماره 7 اون شروع کردم. هر سری که نسخه ی جدیدی هم به بازار میومد سریعا خودم آپدیت میکردم
در حال حاضر هم با نسخه سری 15 دارم کار میکنم. مشکلی که دارم اینه که تو سری های 13 - 14 و مخصوصا 15 برای انتخاب فونت دچار مشکل میشم. یعنی زمانی که میخوام نوع فونتی که تایپ کردم و عوض کنم یه چیزی حدود 7،8 یا 10 ثانیه طول میکشه تا باکس یا منوی فونت ها باز شه. این هم بگم برای رفع این کار حتی سیستمم رو ارتقاع دادم. من 3 تا سیستم خیلی خوب دارم که تو هر سه تاش این مشکل رو دارم. دوستام هم یه همچین مشکلی با نسخه های جدید کورل دارند. ولی ورژن 12 این مشکل رو نداره ... :(

danial4
جمعه 13 خرداد 1390, 22:33
سلام باتشكر از شما
ميشه بيشتر توضيح بدهيد
درمورد نوشتن اكسل دركرل

danial4
شنبه 14 خرداد 1390, 11:34
چگونه از اكسل فونت تبديل خط كورلي مي شود

delavar
چهارشنبه 01 تیر 1390, 08:08
سلم
دوست من شما فونتي را نصب كرده ايد كه بسيار سنگين است مثل اين فونت هايي كه آرم ها و لگوهاي زيادي را داخل خود دارد

donati
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 18:17
با تشکر از بابت اطلاعات آموزنده و ارزنده شما بزرگوران
من donati هستم mezaheri@yahoo.com
ممنون میشم اگر کسی بتونه منو کمک کنه
میخوام بدونم تو کرل دراو حالتی وجود داره که شما بطور مثال اگر حرف الف فارسی رو تایپ کردی بتونی به آسونی یک الف دیگر بیرون و یکی داخلش بکشی یعنی وقتی از دور نگاه میکنی 1خط پر رنگ دیده بشه در صورتی که 3 خطه واگر میشه جهت کلمات به چه صورتی کاربرد داره
من کارم با دستگاه لیزره و با توجه به اینکه تمام اجسام باید دور خط باشن (جهت کاهش زمان) اگر بتونم این کارو بکنم خط پر رنگ با زمان کم دارم
با تشکر

honar_eshgh
جمعه 28 مرداد 1390, 11:12
سلام دوست من
تو ردیف تولبارز سمت چپ نر افزارت کانتور ( contur) رو پیدا کن . اولم نوشته خودتو باید ولد )weld( کرده باشی. بعد بزنش روی نوشته خودت وبعد تو ردیف نواز ابزار بالا یه سری گزینه فعال میشه که باهاش میتونی فاصله خط جدیدتو از لاین دو نوشته تعریف کنی به اضافه تعداد خطی که دوست داری دورش باشه. بعد اینتر بزن وبعد breack وبعد هر کدوم از خطهات برای خودش جداست. موردی بود در خدمتم. من با کاتر ولیزر کار میکنم.اگه توی طرحی هم گیر کردید رو همین سایت بگذارید تا براتون آماده شده بفرستم.

ویلسن
جمعه 25 شهریور 1390, 19:31
با سلام به دوستان من چنتا تصویر وکتور خریداری کردم . ولی وقتی تو کرل باز میکنمشون و آن گروپ رو میزنم یه عالمه منحنی برداری ایجاد میشه که از هم جدا هستن و عملا کار با اون تصویر وکتور و ویرایشش غیر ممکن میشه میتونید راهنماییم کنید ممنون

donati
شنبه 26 شهریور 1390, 09:38
سلام دوست من
تو ردیف تولبارز سمت چپ نر افزارت کانتور ( contur) رو پیدا کن . اولم نوشته خودتو باید ولد )weld( کرده باشی. بعد بزنش روی نوشته خودت وبعد تو ردیف نواز ابزار بالا یه سری گزینه فعال میشه که باهاش میتونی فاصله خط جدیدتو از لاین دو نوشته تعریف کنی به اضافه تعداد خطی که دوست داری دورش باشه. بعد اینتر بزن وبعد breack وبعد هر کدوم از خطهات برای خودش جداست. موردی بود در خدمتم. من با کاتر ولیزر کار میکنم.اگه توی طرحی هم گیر کردید رو همین سایت بگذارید تا براتون آماده شده بفرستم.
بسیار ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
من donati هستم و ایمیلم
mezaheri@yahoo.com
ممنون میشم با توجه به راهنمایی شما کار انجام شد اما خطهای ایجاد شده دارای گوشه های تیز و به صورت منحنی نمیباشند ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

ویلسن
شنبه 26 شهریور 1390, 23:34
کسی نیست کمک من کنه؟

donati
دوشنبه 18 مهر 1390, 13:18
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید
اینجانب نیازمند طرح وکتور هتل پارسیان به همراه نوشته فارسی وانگلیسی آن میباشم
ممنون میشوم اگر کسی محبت کند و فایل مورد نظر را برای ارسال فرماید
با تشکر donati
mezaheri@yahoo.com

webco78
چهارشنبه 02 آذر 1390, 14:25
خیلی عالی بود... ممنون

M_S_A
سه شنبه 22 آذر 1390, 17:14
سلام باتشكر از شما
ميشه بيشتر توضيح بدهيد
درمورد نوشتن اكسل دركرل

توضیح کامل در مورد در خواستتون بدید!

mahoo painter
سه شنبه 22 آذر 1390, 17:34
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید
اینجانب نیازمند طرح وکتور هتل پارسیان به همراه نوشته فارسی وانگلیسی آن میباشم
ممنون میشوم اگر کسی محبت کند و فایل مورد نظر را برای ارسال فرماید
با تشکر donati
mezaheri@yahoo.com

بخش مربوطه درخواست بدید تصویر صاف ئ بزرگ و واضح از تصویر بذارید

Palenta
جمعه 09 دی 1390, 11:13
چجوری این ماکرو رو نصب کنیم ؟
کسی میدونه ؟

laser designer
دوشنبه 12 دی 1390, 18:20
آیا میدانید در کرل دراو شما قابلیت میکس رنگها رو دارید؟
مثلاً اگر یک دایره با رنگ زرد دارید میتوانید با فشردن و نگهداشتن دکمه Ctrl و انتخاب هر رنگی، به میزان ۱۰% ازرنگ انتخاب شده به رنگ زرد دایره خود اضافه کنید.
salam be roozbehe aziz-agha amare tarhaye cdr tu majid online ro mikhastam-kheyli tarife tarharo shenidam.mamnun misham komakam koni.
laser designer

leia
یکشنبه 14 اسفند 1390, 16:06
سلام دوستان من تازه برنامه کورل دراوx4رونصب کردم موقع اجراسریال نامبر میخادلطفاراهنماییم کنید .مرسی.

Mahdi
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 23:12
سلام دوستان من تازه برنامه کورل دراوx4رونصب کردم موقع اجراسریال نامبر میخادلطفاراهنماییم کنید .مرسی.

به نظرم نرم افزار درست ك*ر*ك نشده كه فايل مورد نظر رو براتون پ . خ كردم.

موفق باشيد
مهدي

mozhdeh 20
جمعه 11 فروردین 1391, 14:28
سلام
میخواستم بدون میتونیم توی این برنامه یک عکس را به یک تصویر خطی تبدیل کنیم؟

Mahdi
جمعه 11 فروردین 1391, 17:46
سلام
میخواستم بدون میتونیم توی این برنامه یک عکس را به یک تصویر خطی تبدیل کنیم؟

سلام
يكي از امكانات برنامه كرل امكان Trace كردن هست. براي اين كار عكس مورد نظرتون رو تو برنامه Import كنيد بعد روي عكس كليك راست كنيد و گزينه Trace رو بزنيد و بقيه مراحل بايد تنظيمات لازم رو انجام بديد.
در كل مي توان عكس را به تصوير برداري تبديل كرد.

موفق باشيد
مهدي

mozhdeh 20
جمعه 11 فروردین 1391, 22:46
دوباره سلام
مرسی
اما من وقتی عکسم traceمیشه تازه خط ها میرن بعش تصویرم به تنالیته های خاکستر تبدیل میشه

Mahdi
یکشنبه 13 فروردین 1391, 21:58
دوباره سلام
مرسی
اما من وقتی عکسم traceمیشه تازه خط ها میرن بعش تصویرم به تنالیته های خاکستر تبدیل میشه

بر حسب نوع تصويرتون مد رنگي Trace و همينطور تنظيمات رو بايد تغيير بديد.
اگر ممكنه عكستون رو پيوست كنيد تا روي عكس توضيحات بيشتر رو عرض كنم.

mozhdeh 20
دوشنبه 14 فروردین 1391, 09:39
سلام دوباره و مرسی از حسن توجه شما
فایل را برای شما ارسال کردم

Mahdi
دوشنبه 14 فروردین 1391, 10:34
سلام دوباره و مرسی از حسن توجه شما
فایل را برای شما ارسال کردم

سلام دوست عزیز
عکس شما رو دیدم . تو برنامه فتوشاپ مد رنگی اون رو به Grayescale تبدیل کردم. ولی با برنامه کرل به نتیجه خوبی نرسیدم.
بعد از اون با برنامه Vector Magic این کار رو انجام دادم که دو نمونه ایجاد شده رو در فایل پیوست قرار دادم.

http://img.majidonline.com/thumb/273845/sarbaazaan7bd.jpg (http://img.majidonline.com/show/273845/sarbaazaan7bd.jpg)

ببنید این نوع تبدیل کار شما رو راه می اندازه یا نه ؟

daneh gandom
دوشنبه 28 فروردین 1391, 11:54
سلام. من دارم توی کرل تایپ می کنم همه حروف درست تایپ می شه بجز حرف ی که توی همه جای کلمه به صورت بزرگ تایپ می شه چیکار می تونم بکنم لطفا اگه کسی می تونه راهنمایی ام کنه. قبلا تشکر می کنم.

Mahdi
دوشنبه 28 فروردین 1391, 14:43
سلام. من دارم توی کرل تایپ می کنم همه حروف درست تایپ می شه بجز حرف ی که توی همه جای کلمه به صورت بزرگ تایپ می شه چیکار می تونم بکنم لطفا اگه کسی می تونه راهنمایی ام کنه. قبلا تشکر می کنم.

سلام

به جاي استفاده از حرف D براي تايپ حرف "ي" از كليد تركيبي Shift+V استفاده كنيد.
اميدوارم مشكلتون حل بشه.

موفق باشيد
مهدي

graphic86
دوشنبه 28 فروردین 1391, 20:35
سلام
من فکرکنم Shift+Z بودش

mnajafabadi
دوشنبه 28 فروردین 1391, 21:32
با درود

جهت تایپ صحیح حرف ی در کورل از ترکیب کلیدهای Shift+X استفاده کنید.

با سپاس

graphic86
سه شنبه 29 فروردین 1391, 08:44

سلام
daneh gandom عزیز میشه نتیجه رو بگی
کدوم کلید درسته
به نظر میاد بین علما اختلاف افتاده :-)
ممنون

Mahdi
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 16:35
سلام
daneh gandom عزیز میشه نتیجه رو بگی
کدوم کلید درسته
به نظر میاد بین علما اختلاف افتاده :-)
ممنون

نه دوست من بين علما اختلاف نيوفتاده :)
بلكه بر حسب نوع كي برد فارسي تعريف شده در ويندوز شما ممكنه حرف ي فرق كنه. ممكنه در هر ويندوز هر كدوم از اين كليدهاي ميانبر درست باشه.

موفق باشيد
مهدي

SMJH
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 15:37
سلام. من می خوام توی coreldrow X5 یه کلمه بنویسم و بعد روی مسیر outlin کلمه یه سری ستاره کوچیک بریزم که کل دور کلمه با این شیئ پر بشه. اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون می شم.

totam
سه شنبه 16 خرداد 1391, 01:23
متراژحروف

totam
سه شنبه 16 خرداد 1391, 01:28
سلام

Mahdi
سه شنبه 16 خرداد 1391, 09:33
سلام

با استفاده از ماکروها که چندین بار مطرح شده است.

نحوه استفاده از ماکروها:
http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=1015549&postcount=1

ماکرو مورد نظر برای اندازه گیری متراژ دور حروف:
http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=1016001&postcount=10

موفق باشید
مهدی

fa_kho
شنبه 20 خرداد 1391, 17:43
سلام منم تو جمعتون قبول کنبد. به نظر مطالب جالبی داره.

رسول21
جمعه 16 تیر 1391, 13:57
سلام
من هم تازه اومدم . لطفا تحويل بگيرين !
اگه با فوتوشاپ كار ميكنيد و با Hot Key هاي فوتوشاپ حال ميكنيد مي توانيد از قسمت :
Tools#Options#Customization#workSpace#Commands#Sho rt Cut keys
همون كليدهاي فوتوشاپ رو براش تعريف كنيد و سريعتر كار كنيد.
يا اگر با Illustrator كار ميكنيد توي همون قسمت workspace به جاي Default ----ا ADOBE Illustrator را تيك بزنيد.

اگر هم خيلي حرفه اي كار ميكنيد براي اينكه براي كارهاي حجم بالا روان تر كار كنيد توي همون workspace گزينه memory#memory Usage مقدارش را بالا ببريد وحالشو ببريد.

ارادتمند همه حرفه اي ها و مبتدي ها

تو کورل15 قسمت بالا بردن مموری ندار؟؟؟؟؟؟؟؟کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ehsannasri
چهارشنبه 17 آبان 1391, 15:00
سلام دوستا ببخشيد اينجا مطرح مي كنم براي طراح حرفه اي شدن با كرول كارو شروع كنم يا فتوشاپ يا ايلوستراتور

Tina Hejazi
دوشنبه 27 آذر 1391, 15:25
دوستان عزیز
سلام

هنگامی که از برنامه کرل، خروجی تیف گرفته می شود ، دور تکست های موجود در طراحی لایه بسیار نازک سفید رنگی دیده می شود که در حین چاپ، نمای مناسبی نداشته و گاهاً باعث ناخوانی متن می شود. خواهشمندم راهنمائی بفرمائید که چگونه می توان از این اتفاق جلوگیری کرد.
با سپاس

aminsoloist
سه شنبه 20 فروردین 1392, 22:31
آیا میدانید Pick Tool قابلیت قوس دادن تنها به یک ضلع را هم دارا میباشد ؟

به عنوان مثال به شکل زیر نگاه کنید. این حالتی است که وقتی با Pick Tool بخاهیم به ضلعها قوس بدهیم.

حال با فقط یکبار کلیک کردن بر روی ضلع دلخواه میتوانید فقط ضلع انتخاب شده را قوس دهید.
مانند این شکل

با استفاده از این روش میتوانید طرح های زیباتری خلق کنید که من یک نمونش رو در طرح زیر بکار بردم.
یک جدول که برای زیبایی به لبه‌ها قوس داده شده..

شکل زیر کجاست دوست عزیز ؟؟؟؟ نکنه زیر میز کامپیوترتون جا مونده ؟ با تشکر از مطالب شما . لطفا تصویر رو اضافه کن.

top4
شنبه 31 فروردین 1392, 22:25
درموردکرل 6 هم کمکم کنید ترفنداشومیگم ممنون می شم اگه کمک بکنید.
باتکرازدوستان گرم.

2126701
پنجشنبه 02 خرداد 1392, 19:12
سلام
میشه فایل هایی که در کورل با ورژن بالاتر سیو کردیم در کورل با ورژن پایین تر باز کرد ؟
اگه جواب مثبته چطور میشه؟

hamed5561
شنبه 01 تیر 1392, 17:51
سلام. فاصله بین دو شی ء رو در کورل چطور میشه اندازه گیری کرد؟

graphic.kz
پنجشنبه 02 آبان 1392, 23:38
لطفا راهنمایی کنید چجوری میتونم توی کرل یه عکس رو باز کنم و از اون عکس به عنوان الگو استفاده کنم
ممنون

pedi66
چهارشنبه 08 آبان 1392, 11:34
سلام خسته نباشید

amirarsalaan
چهارشنبه 08 آبان 1392, 12:47
میشه فایل هایی که در کورل با ورژن بالاتر سیو کردیم در کورل با ورژن پایین تر باز کرد ؟
خیر نمیشه

سلام. فاصله بین دو شی ء رو در کورل چطور میشه اندازه گیری کرد؟
دو روش داره:
1. استفاده از ابزار اندازه گیری
2. اندازه گیری فاصله ی بین دو شکل توسط یک خط یا مستطیل. در این حالت اندازه مابین شکل ها رو در قسمت property bar میتونید ملاحظه کنید. قبل از استفاده از این روش حتمن snap to object (alt+Shift) c رو فعال کنید. :) به تصویر زیر دقت کنید
100949

لطفا راهنمایی کنید چجوری میتونم توی کرل یه عکس رو باز کنم و از اون عکس به عنوان الگو استفاده کنم
تشریف میبرید به قسمت fill tool>pattern fill
100950

حالا هر تصویری رو که میخواهید browse می کنید و میارید به بافت هاتون اضافه می کنید و توسط متغییرهایی که در تصویر پایین ملاحظه می کنید بافت رو ویرایش می کنید :)
100951

marjaan
یکشنبه 10 آذر 1392, 20:49
آقا من سوال دارم اینجا کسی پاسخ گو هست آیا ؟؟؟؟ ااساتییییید محترم ؟؟؟؟:cry:

abshar24
پنجشنبه 28 آذر 1392, 01:07
سلام
اگه جواب مثبته چطور میشه؟
دوست عزیز اینجور که بگیم اصلا نمیشه اشتباهه...
وقتی که یک پروژه رو با کارل دراو سیو میکنین ازتون می پرسه که با کدوم ورژن براتون سیو کنه. بطور پیشفرض همون ورژنی که استفاده می کنید فعال است اما ورژن های پایین تر رو هم میتونین انتخاب کنین تا برای باز کردن در ورژن های پایین تر با مشکل مواجه نشین.

Yashar_Iran
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1393, 16:32
سلام
من تازه کارم
توی کورل چطوری میتونم یه متن رو که نوشتم select کنم
میخوام arrange>shaping>weld رو برم اما غیرفعاله

hesamtavakoli
جمعه 05 اردیبهشت 1393, 14:00
سلام دوستان.
يه مشكلي در كورل هست كه شايد خيليا بهش برخورده باشن.
همون جابجا شدن متن در كورل بعد از عوض كرن ويندوز.
من ويندوز xp 2012 mrt داشتم كه عوضش كردم.2002 و 2014 رو امتحان كردم.
با همه فونت ها.
اما اين مشكل برطرف نشد.
البته اين مشكل تو كورل 13 هست و وقتي با 16 باز ميكني رفع ميشه.
اما ميخوام تو همون 13 مشكل رفع بشه.
كسي راهي براش سراغ داره؟
با تشكر

admiral7
یکشنبه 15 تیر 1393, 17:59
با سلام
چطور فایل کورل رو میشه تو برنامه artcam وارد کرد؟
مجبورمیشم اول فایلم رو ببرم اوتوکد بعد بیارم ارتکم که اینطوری بعضا دچار بهم ریختگی تو فایلم میشه!

reza.rabie
یکشنبه 22 تیر 1393, 13:30
با سلام
من به تازگی برای کارم یه لپ تاپ خریدم و نرم افزار کورل رو روش نصب کردم اما هر وقت می خوام یه متنی رو پرینت کنم پیغام error printing و بعد از یک دقیقه شروع به چاپ کردن میکنه در ضمن کادر بندی که برای متن انجام میدم رو هم اعمال نمی کنه و معمولا در اندازه a4 چاپ می کنه
لطفا راهنماییم کنید چطور می تونم به راحتی و بی دردسر پرینت بگیرم
پرینترم hp 1102w هستش
لپ تاپم lenovo g500
متشکرم